Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

Nasze sprawy - "W górach jest wszystko to, co kocham..."

Hagedorn - Sob 01 Wrz, 2007 15:58
Temat postu: "W górach jest wszystko to, co kocham..."
W górach jest wszystko to, co kocham...

Pobudki o 4.30, obojętne czy słońce czy chmury! Wyjście z taboru o 5.00, potem kilkugodzinne podejścia z worem pełnym żelastwa - koszulkę można wyżymać (o ile akurat nie przymarza do grzbietu). Żywcowanie pionowych, jedynkowych i dwójkowych płyt z 300-metrową lufą pod nogami... Sterczenie przez godzinę - półtorej na malutkim stanowisku: butki wspinaczkowe pijące w nogi, grabiejące z zimna paluchy (ech, czemu nie łoimy na południowej ścianie?) i ten guzdrzący się partner! Potem wspinanie jakimiś rzęchami (co chwila lecą na łeb jakieś kamienie), w końcu dupówa i połogie płyty spływające lodowatą wodą... Zjazdy i zejścia (przeważnie po ciemku na czołówkach albo w totalnym mleku) po syfiastych piargach, kończących się pionową 500-metrową ścianą, a na dole las i krzaki pełne podstępnych korzeni i śliskich traw.
W schronisku piwo kosztujące 3 razy tyle co na dole, na taborze brak prądu, ciepłej wody (zresztą kto ma jeszcze siłę by się myć o tej porze?). Dwa tygodnie jedzenia "suchej karmy" zalewanej wrzątkiem i czerstwego chleba. Przeciekający namiot wypełniony smrodem znoszonych skarpet i przepoconych koszulek, w który wciskają się 4 osoby. Tabor otoczony pastuchem pod prądem - w nocy misio bardzo lubi odwiedzać wspinaczy. Burze co drugą noc, deszcz prawie codziennie. Pokaleczone paluchy, rozwalone kolana i kostki, odciski, bąble, strupy...
Ok, prawda - czasami jest i słońce i tzw. "piękne widoczki"...
To kiedy znowu w góry?
:mrgreen:

Linka - Sob 01 Wrz, 2007 16:17

Hej, fajne foty :-D Podziwiam góry i taterników, ale z daleka, bom sama miłośniczką morza, góry wolę oglądać na cudzych zdjęciach ;-)
konto_usunięte - Sob 01 Wrz, 2007 17:03

Hagedorn napisał/a:
To kiedy znowu w góry?


No ja pewnie teraz za dwa lata, jak dzieciaki podchowam i może urlop w lecie w końcu dostane :mrgreen:

PanHavranek - Sob 01 Wrz, 2007 20:26

Hagedorn nie tylko ty kochasz góry... :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group