Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary osprzęt elektryczny
Autor Wiadomość
Kuglow 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 13:47   

Trochę zdjęć jest usuniętych , ale kolega Staszek powinien być zadowolony. :clap: :ok: :mrgreen: Dzięki Hag za odgrzebanie tematu!!!! :piwo:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Wto 03 Lis, 2009 13:47, w całości zmieniany 1 raz  

ORZ-1 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 22:32   

Kuglow napisał/a:
Trochę zdjęć jest usuniętych , ale kolega Staszek powinien być zadowolony. :clap: :ok: :mrgreen: Dzięki Hag za odgrzebanie tematu!!!! :piwo:

Ojoj! :clap: :clap: :clap: Mega Rewelacja! Tyle zdjęć, widzę, że nie miał sie nimi kto zająć

Muszę do wielu z nich dopisac komentarze, wyjaśnić, dopytac autorów zdjęć, podać typy opraw oświetleniowych na zdjęciach - Super Robota :peace:

A jak się uda, to liczę, że forumowicze wstawią tu jeszcze niejedną fotkę - byc może moje opisy ich do tego zachęcą?

Jednak dobrze by było ten dział podzielić choćby na 2 tematy - lub stworzyć od nowa dwa Działy:

1. Wszystko, co świeci lub świeciło, więc uliczne oprawy oświetleniowe , latarnie gazowe i zwykłe, stare lampy domowe, latarki, lampy naftowe, lampy sodowe, rtęciowe, MH, żarówki i wiele innych

2. Osprzęt elektryczny - słupy uliczne, wysięgniki, kable, słupy WN, izolatory, narzędzia i mierniki, wyłączniki, przełączniki i inne cykacze, bezpieczniki i wiele innych.

Kuglow napisał/a:
Trochę zdjęć jest usuniętych ...
no właśnie :cry: :evil:

Czy nie dało by się ich przywrócić? Moga to byc perełki oświetleniowe :roll:

Staszek
Ostatnio zmieniony przez ORZ-1 Wto 03 Lis, 2009 22:35, w całości zmieniany 1 raz  

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 18:36   

Lampa..i tu pytanie(m/i do naszego kolegi ORZ-1)-jaki to model?Czy ma "nazwisko"?

stare miasto lampa.jpg
Plik ściągnięto 4591 raz(y) 9,34 KB

stare miasto.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 45,82 KB

Kuglow 

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 19:05   

Cytat:
Lampa..i tu pytanie(m/i do naszego kolegi ORZ-1)-jaki to model?Czy ma "nazwisko"?
Mimo iż pytanie nie było skierowane do mnie , to postaram się wspomóc linkiem do sąsiedniego forum , gdzie ten temat był poruszany. :ok:

http://wolneforumgdansk.p...er=asc&start=15

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 19:36   

Kuglow napisał/a:
pytanie nie było skierowane do mnie

Do wszystkich :-)
Dzięki za linka,jest tam taka sama chyba lampka,ale nazwy brak.

ORZ-1 

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010 00:29   

Kuglow napisał/a:
Cytat:
Mimo iż pytanie nie było skierowane do mnie , to postaram się wspomóc linkiem do sąsiedniego forum , gdzie ten temat był poruszany. :ok:

http://wolneforumgdansk.p...er=asc&start=15

Niestety, ten link nic nie wyjaśnia, może jedynie jest tam zdjęćie, jakie zamieściłem- chodzi o Gdańsk i "wizytację" hitlera,

Co do typu tej oprawy, jaką pokazał "karVVan" to nie wiadomo niczego, bo to oprawa stara, przedwojenna

Ja poszukam jej w starych księgach, a jak coś znajdę to tu Wam pokazę, takie oprawy wisiały tez w Krakowie

Jedno, co jest pewne to to, że oprawa ta wisi tam na tzw. "przewieszce" i ma mechanizm sprzęgła, tzn. taki odłąćznik od zasilania po to, ażeby można ją było opuścić na dół już bez prądu. Zatem na śćianie budynku, gdzie zaczyna się przewieszka, musiał być także umocowany mechanizm windki korbowej!
Tego jednak na tym zdjęciu nie widać :-/

Staszek

ORZ-1 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2010 20:33   

Kuglow napisał/a:
Jakiś czas temu trafiłem w wykopach na naszym tzw.Starym mieście bakelitowy włącznik,tyle że nie przekręcany a przesuwany.Jeszcze się z takim nie spotkałem.Niestety nie mam możliwości osobiście zapodac fotki,ale zatargam go byc może do Kolekcjonera i poproszę aby go sfocił i umieścił na forum.

Ja tam cały czas czekam na obiecane fotki kotki :mrgreen: :nununu:
Ale zrób mu zdjęcia z kilku stron, żeby miec pojęcie, jak mógł działać

Staszek

Kuglow 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2010 15:25   

ORZ-1 napisał/a:
Ja tam cały czas czekam na obiecane fotki kotki :mrgreen: :nununu:
Ale zrób mu zdjęcia z kilku stron, żeby miec pojęcie, jak mógł działać

Obiecanki-cacanki , ale niech Ci będzie Stasiu !!! :mrgreen: Wklejam obiecane foty , którym pewnie daleko jest do doskonałości , ale niestety nie jestem fotografem.

PICT0070.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 98,78 KB

PICT0071.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 94,99 KB

PICT0072.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 96,65 KB

PICT0073.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 113,28 KB

ORZ-1 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2010 23:18   

Piękny egzemplarzyk
To nie jest wyłącznik przesuwany, ale typu kołyskowego. Och, miec bym chciał taki, oj chciałbym :cry:

Z zewnątrz to chyba bakelit, w środku porcelana

PS. - a znacie ten kawał o 3 najb. znanych filozofach w historii?

Może zacznę i powiem o tych dwóch, a trzeciego może ktoś trafnie dopowie?

Jak nie, to ja dopowiem :ok:

Więc było sobie 3 znanych filozofów:
1. Tales z Minetu
2. Erazm z Rotterdamu
oraz
3. ????? z ????????

Sorry za off-top :ops:

Staszek

Oskare3 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2010 23:20   

Cytat:
Więc było sobie 3 znanych filozofów:
1. Tales z Minetu
2. Erazm z Rotterdamu
oraz

3. Sedes z Bakelitu ??
Ostatnio zmieniony przez Oskare3 Sro 20 Sty, 2010 23:20, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu