Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Magistrat (Ratusz)
Autor Wiadomość
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008 22:04   

Anrep napisał/a:
Na ulicy czai się fałszywy TABOR! :bag:
Dobre!!! :hahaha: Nie dość że fałszywy ,to jeszcze podjeżdża pod magistrat od prawej strony :mrgreen:
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 14:00   

parę fotek z dzisiejszego spaceru - ku pamięci...

magistrat 1.jpg
Plik ściągnięto 22934 raz(y) 48,37 KB

magistrat 2.jpg
Plik ściągnięto 22934 raz(y) 50,4 KB

drzwi.jpg
Plik ściągnięto 22934 raz(y) 39,39 KB

klamka.jpg
Plik ściągnięto 22934 raz(y) 44,63 KB

_________________

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008 19:46   

ruszyła "kampania" w obronie budynku: http://sztum.naszemiasto.pl/wydarzenia/859014.html

Cytat:


Sztum. Rycerze stanęli w obronie dawnego ratusza miejskiego
30.05.2008
Dla części sztumian dawny ratusz to nic nie warta, szpecąca dziś rudera. Chętnie poświęcą go dla ronda. Stare budynki – odpowiednio zagospodarowane i udostępnione - zawsze będą posiadały większą wartość niż najpiękniejsze, ale budowane dopiero teraz atrapy kamieniczek - mówią członkowie bractwa rycerskiego.

Zapaliło się zielone światło dla budowy ronda koło hotelu Baster. Dokumentacja jest wykonywana za pieniądze firmy Netto, bo takie było porozumienie ze sztumskim samorządem, gdy lokalizowano sklep tej sieci w dawnym młynie.

_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Cze, 2008 20:09   

Rycerze wbiją dwa nagie miecze w....
...Leszek Tabor jest nieugięty
stwierdził w polemice, że to ludzie z układu :) chcą obrony budynku, cytując:

Leszek Tabor napisał/a:
Jeden z radnych miejskich uważający siebie za strażnika miejskich tradycji próbował zablokować te działania gminy pisząc rózne ciekawe pisemka do władz w województwie. Liczył bardzo na dawny układ władzy w Gdańsku ze słusznej partii której Polacy dali czerwoną kartkę aby zablokować nasze działanmia. Taki to lokalny patriota


To się nazywa polityczny beton, cieszy mnie, że Rychłowski tak się publicznie nie wypowiada, przed prasą, na forach ;-)
 
 
alix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 13:05   

Azaziz napisał/a:
Rycerze wbiją dwa nagie miecze w....
...Leszek Tabor jest nieugięty
stwierdził w polemice, że to ludzie z układu :) chcą obrony budynku, cytując:

Leszek Tabor napisał/a:
Jeden z radnych miejskich uważający siebie za strażnika miejskich tradycji próbował zablokować te działania gminy pisząc rózne ciekawe pisemka do władz w województwie. Liczył bardzo na dawny układ władzy w Gdańsku ze słusznej partii której Polacy dali czerwoną kartkę aby zablokować nasze działanmia. Taki to lokalny patriota


To się nazywa polityczny beton, cieszy mnie, że Rychłowski tak się publicznie nie wypowiada, przed prasą, na forach ;-)


Tabor nie jest żaden beton, chociaż z SLD... Zdarzało mi się bywać na sesjach w Sztumie w zeszłej kadencji i byłam świadkiem, jak go niszczyła opozycja. Blokowali mu ręce z byle powodu. W tej kadencji ma chyba tylko jednego radnego-"rycerza" w opozycji i to pewnie on pisze te donosy na Tabora. To jest taki człowiek, że jak Tabor powie "białe", on na pewno będzie krzyczał "czarne". Ten budynek do rozbiórki może być elementem nagonki na burmistrza Sztumu. A poza tym, żaden to wielki zabytek, więc czego tu żałować?
Ostatnio zmieniony przez alix Wto 03 Cze, 2008 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 13:17   

Cytat:
A poza tym, żaden to wielki zabytek, więc czego tu żałować?

:nook:
Hmm... co to znaczy "wielki zabytek"?
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 13:36   

ja osobiście wolę nawet "mały" zabytek od całkiem współczesnego ronda...
ale czasami nie ma innego wyjścia :-/
_________________

 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 13:44   

Ech alix, alix...
Zabytek to zabytek. Mieć mały zabytek to jak być częściowo w ciąży. ;)
Historia jest historią, a tożsamość tożsamością, jedno bez drugiego nie istnieje. Akcje przepisywania historii i niszczenia zabytków już były. Wypada wrócić do normalności. :piwo:
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 15:33   

Aida napisał/a:
Zabytek to zabytek.


Pamiętajmy, że budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie ma podstaw do jego zachowania wg planu zagospodarowania.
Poza tym na podstawie swoich wypowiedzi na forach uważam, że Tabor to jednak... ale to moja opinia
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Wto 03 Cze, 2008 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 16:29   

Azaziz napisał/a:
Pamiętajmy, że budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie ma podstaw do jego zachowania wg planu zagospodarowania.
Jak i parę cennych budynków niewpisanych choćby i w Malborku i w setkach innych miejsc Polski. ;) Ale tu akurat ogólnie mówiłam. :ot:
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
Ostatnio zmieniony przez Aida Wto 03 Cze, 2008 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 17:38   

stare zdjęcie magistratu, znalezione w necie...

Magistrat.JPG
Plik ściągnięto 23477 raz(y) 63,2 KB

_________________

 
 
pacoss 

Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 07:51   

Przypominam, że u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków znajduje się wykaz zabytków Sztumu z lat 50-tych XX wieku (!) Gmina miała do niedawna obowiązek dostarczyć nowy spis. Nie uczyniła tego. Takie budynki jak dawny ratusz, klub Baster, sąd grodzki, dawny szpital ewangelicki czy poczta powinny być juz pod ochroną konserwatorską.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 15:26   

pacoss napisał/a:
Takie budynki jak dawny ratusz, klub Baster, sąd grodzki, dawny szpital ewangelicki czy poczta powinny być juz pod ochroną konserwatorską.


nooo Taborowi się nie spieszy :-D
 
 
pbialk 
pbialk

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 20:01   co do wypowiedzi koleżanki alix

Nie jesteś aby naszą sztumską wiceburmistrz? Bezkrytyczne poparcie dla burmistrza, bardzo PZPR-owskie poglądy z innych wątków ( gloryfikacja Ruskich itp ), nie chcę być marudny, ale podejrzanie to jakoś brzmi wszystko...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 20:06   

pbialk napisał/a:
Nie jesteś aby naszą sztumską wiceburmistrz? Bezkrytyczne poparcie dla burmistrza, bardzo PZPR-owskie poglądy z innych wątków ( gloryfikacja Ruskich itp ), nie chcę być marudny, ale podejrzanie to jakoś brzmi wszystko...


hehe, nie jest :mrgreen:
 
 
alix
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 12:35   Re: co do wypowiedzi koleżanki alix

pbialk napisał/a:
Nie jesteś aby naszą sztumską wiceburmistrz? Bezkrytyczne poparcie dla burmistrza, bardzo PZPR-owskie poglądy z innych wątków ( gloryfikacja Ruskich itp ), nie chcę być marudny, ale podejrzanie to jakoś brzmi wszystko...


Oj, zabawne! Nie, nie jestem:)))
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 07:40   

ciąg dalszy batalii:

Cytat:

Ratować zabytek, czy budować rondo? - burmistrz uważa, że to sztucznie wymyślony problem.

Koncepcja budowy nowego ronda w Sztumie wiąże się zdaniem wielu z koniecznością wyburzenia budynku dawnego magistratu. Wydawałoby się się, że decyzja w tej sprawie już zapadła. Jednak są tacy, którzy wierzą w sens uratowania budynku przy Mickiewicza 9.


:arrow: http://sztum.naszemiasto.pl/wydarzenia/873689.html
_________________

 
 
pawulon 

Wysłany: Czw 27 Lis, 2008 01:09   

Jeżeli Magistrat to mały zabytek, to co powiecie o mostku którry znajduję się w teraźniejszym miasteczku ruchu, obok tegoż budynku, oraz fosa(tam płynęła) i mury miasta?
Co powiecie o starej śluzie, podobno średniowiecznej, którą pracownicy odnaleźli a potem zamurowali podczas prac przy netto? :evil:
Więcej nic nie napisze, bo mnie zamkną! :lol: :peace:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Czw 27 Lis, 2008 07:02   

o murach miasta już pisałem - dla mnie to granda! ale ponoć mają być kiedyś wyeksponowane i odnowione częściowo (w ramach tzw. rewitalizacji) więc czekam...
napisz coś więcej (może być na priv) o tej śluzie koło Netto i reszcie! zaciekawiłeś mnie ;-)
_________________

 
 
pawulon 

Wysłany: Czw 27 Lis, 2008 20:25   

A więc pracownicy odkopali to coś przy odkopywaniu fundamentów. Człowiek który się dowiedział i znał się na rzeczy poszedł zobaczyć, gdyż z opisu, tego człowieka co widział, ewidentnie była to śluza prawdopodobnie średniowieczna, ale z jakich lat to nie wiem, musiałbym popytać...tak więc, człowiek który się dowiedział, poszedł zobaczyć co tam jest, nie zobaczył, lecz usłyszał od pracownika tylko wredne:
A TY TU CZEGO, NIE MA, JUŻ ZAMUROWANE !
Mostek, o którym wspominałem, jest na pewno wpisany jako zabytek, albo był, znajduje się w teraźniejszym miasteczku ruchu, chyba że źle kojarzę. Ciekawe czy go zachowają podczas zagospodarowania?!?!
Poza tym całe to miejsce jest archeologiczne i powinny być przeprowadzone wykopaliska!!!
Wiem jeszcze dość sporo o tym terenie, i wiem że coś miało miejsce na 90%, a nie powinno mieć
Prywatnie możemy pogadać, ale musimy się bardziej poznać :piwo:
W sensie o tej całej reszcie, chyba że wcześniej sam się dowiesz.
Obiecałem pewnej osobie że nic nie powiem, nikomu.Sorrki
 
 
pawulon 

Wysłany: Czw 27 Lis, 2008 20:27   

A mury w końcu się rozpadną do końca i nie będzie czgo rewitalizować!
 
 
adamek 

Wysłany: Wto 23 Gru, 2008 19:26   

i co zburzyli ten budynek??
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2008 19:27   

Jeszcze stoi 8-)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 10:51   

piękna i rzadka pocztówka z 1904 roku - na Allegro
po prawej budynek magistratu, na wprost prowadząca na Rynek dzisiejsza ulica Mickiewicza...

stuhm.jpeg
Plik ściągnięto 166 raz(y) 29,89 KB

_________________

 
 
pawulon 

Wysłany: Pią 19 Mar, 2010 12:43   

I znowu rusza machina zniszczeń! Za pół roku ma się zacząć coś dziać! Brak słów! Zbliżają się wybory to trzeba się pokazać! :evil:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 04 Lip, 2010 12:17   

fotki z dzisiejszego spaceru...

magistrat 1.JPG
Plik ściągnięto 101 raz(y) 160,34 KB

magistrat 2.JPG
Plik ściągnięto 115 raz(y) 183,29 KB

_________________

 
 
harry 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 06:45   

No i na szczęście mieliśmy kryzys. GDDKiA nie ma pieniędzy na sztumskie rondo. Magazyny na ul. Kochanowskiego chylą się ku plajcie. Aktualnie wystawione są na sprzedaż na Allegro. Ich istnienie było koronnym argumentem budowy ronda. Może się w końcu okazać, że rondo kompletnie nie jest potrzebne?!
www.sztum.info.pl/forum/viewtopic.php?t=1183 - alternatywa dla ronda.
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 08:37   

jako mieszkaniec osiedla Parkowego codziennie dojeżdżający do pracy od dawna powtarzam, że ulice Kochanowskiego (do skrzyżowania z Nowowiejskiego) i Lipowa powinny być ulicami jednokierunkowymi!
mam nadzieję, że dawny magistrat się uchowa i zostanie pięknie odnowiony...
_________________

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013 11:51   

dzisiejsze fotki - budynek opuszczony, już bez reklam, etc. - czeka na swój los...

magistrat 1.JPG
Plik ściągnięto 21884 raz(y) 62,53 KB

magistrat 2.JPG
Plik ściągnięto 21884 raz(y) 88,93 KB

_________________

 
 
Stalovy 


Wysłany: Nie 11 Sie, 2013 21:09   

Jakoś tak szkoda go, to przecież kawał historii wpisanej w to miasto... :cry:
_________________
Zapraszam na stronę projektu "Sztum w fotografiach - dawniej i dziś" na stronie www.sztum.za.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group