Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ostróda i okolice - Fortyfikacje
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009 15:46   

Gdańszczanka napisał/a:
Milek45 napisał/a:
hege22 napisał/a:
Kolega Pucior znalazł w czeluściach netu zdjęcia słupków od zasieków w pobliżu mostu na Drwęcy. Blokhauz powinien być (a dokładnie był) w pobliżu.
http://www.jezioro.com.pl...acz.html?id=557

Czy odnośnie tej fotki masz kontakt z autorem , chodzi mi o przybliżoną lokalizację obiektu, odległość od mostu, która to strona torowiska ? Jeśli nie to wiosną połażę sobie po terenie.


to było 9 stycznia, ale ja mam zaległości w czytaniu Forum i dopiero teraz trafiłam na wpis... i źle wpisalam adres strony... przepraszam :ops:

www.sercemazur.pl

:mrgreen:

Dziękuje Czuwam nad sprawą, , cel namierze wg. fotek.
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 21:19   

jak by udało sie odczytać cyfry ze słupa to nie było by problemu ze znalezieniem miejsca.
początkowe cyfry to napewno 26x gdzie x wydaje mi się 2 pod spodem może być 05 albo 25
byłem dziś w tej okolicy (most kolejowy na Drwęcy ale tych białych słupków nie kojarze)
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 21:48   

co do blokhausów na lini Poznań - Skandawa to są w
SAMBOROWIE oba były połączone tunelem, obecnie zalane
i
BIESALU
Ostatnio zmieniony przez Laskowski Wto 14 Kwi, 2009 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 23:01   

Laskowski napisał/a:
jak by udało sie odczytać cyfry ze słupa to nie było by problemu ze znalezieniem miejsca.
początkowe cyfry to napewno 26x gdzie x wydaje mi się 2 pod spodem może być 05 albo 25
byłem dziś w tej okolicy (most kolejowy na Drwęcy ale tych białych słupków nie kojarze)

U mnie góra wychodzi 21, ale mam stary CRT, wię na pewno źle odczytałem. Trzeba wziąć pod uwagę że fotka jest sprzed 4 lat, i trochę mało widać, ale jeśli słupki stoją to nie powinno być problemu
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 23:23   

21x nie może być bo Ostróda lezy na 259km lini. most jest gdzieś właśnie ok 262km a co do słupków to chyba bliżej Lubajn gdzie tory biegną przy drodze.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 09:31   

Niestety kolego Hege, wczorajsza penetracja zakończyła się fiaskiem. Kombinacji słupków ze zdjęcia kilkadziesiąt, ubiegłoroczna sucha trawa, detal niewielki, stromy nasym z jednej strony itp. Nawet numeracja nie pomogła bo wszystkie słupki mają 261.

100_5197_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9646 raz(y) 100,41 KB

100_5196_(640_x_480)_(500_x_400).jpg
Plik ściągnięto 9646 raz(y) 72,99 KB

100_5194_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9646 raz(y) 58,12 KB

Ostatnio zmieniony przez Milek Czw 28 Maj, 2009 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 19:43   

Namierzone przez mojego szwagra i przewodnika elementy przy moście kolejowym na Drwęcy, mnie dziś tam nie było, ale posłużę się zdjęciami z poprzedniej wycieczki. Sprawa wymaga weryfikacji, ale wg. opisu gdzieś w tym miejscu osadzony w ziemi jest kolczasty drut wyglądający na stary, oraz w pobliżu metalowy element widoczny na fotce, wg. opisu służący raczej do mocowania drutu kolczastego ? Jeśli to jest kakaś linia obrony to sugerowałoby położenie blokhausów przed rzeką.

100_5192_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9671 raz(y) 73,65 KB

bez tytułu_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9671 raz(y) 80,02 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 12:43   

Kol. Hege, wyodrębniłem posty dotyczące fortyfikacji, nie wiem czy tytuł jest prawidłowy, bo nie znam się w tej dziedzinie, jeśli nie to zmienię może Festung ale nie wiem co ta nazwa oznacza.
Ostatnio zmieniony przez Milek Czw 28 Maj, 2009 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 13:20   

Cytat:
Naprawdę fajny, mały kompleksik 3 bunkrów - bojowego - ze stanowiskiem na działo i dwóch nie przystosowanych do prowadzenia walki. Całkiem dobrze zachowane, bo tylko jeden z biernych bunkrów został wysadzony ( uwaga przy zwiedzaniu - łatwo połamać nogi). Pozostałe dwa całe, co prawda rozkradzione ale... w tym bojowym na scianach zachowały sie jeszcze orginalne niemieckie napisy... rzadko spotykana niespodzianka :-) . Całość jako Pozycja Olsztynecka należało do Niemieckiej Linii Fortyfikacyjnej i miało za zadanie obronę pobliskiego mostu na rzece Drwęcy.
Wszystko położone trochę na odludziu ale przez to mało zaśmiecone i niezniszczone.
Jak trafić? Trzeba krajową 7 jechać z miejscowości Olsztynek do Ostródy i za miejscowością Szyldak skręcić w prawo na Ostrowin. Trochę prosto i kilka metrów za niewielkim mostkiem na rzece zobaczymy go po prawej stronie. To będzie ten bojowy bunkier z napisami na ścianach. Do drugiego dojdziemy idąc od tego bunkra lasem równolegle do drogi przez jakieś 50-100 metrów. Uwaga! to będzie ten wysadzony do którego łatwo spaść. Zeby znaleźć trzeci wróćmy sie do tego pierwszego - bojowego. Zaraz koło niego znajdziemy leśną drogę z drewnianym szlabanem idącą po obrzeżach lasu. Tą drogą idziemy jakieś 300 metrów i skręcamy w drugi duży wąwóz po lewej stronie. Po wejściu ok. 30-40 metrów w las zobaczymy go ukrytego we wzniesieniu po lewej stronie. Bez latarki wiele sie nie zobaczy w środku.

http://latawce.netstrefa.pl/ostrowin.htm
sporo fotografii
 
 
Leszek M. 

Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 19:18   

Jeden z bunkrów przy moście kolejowym na Drwęcy w Samborowie.

5 samborowo.JPG
Plik ściągnięto 89 raz(y) 94,52 KB

4 samborowo.JPG
Plik ściągnięto 84 raz(y) 77,14 KB

3 samborowo.JPG
Plik ściągnięto 82 raz(y) 70,11 KB

2 samborowo.JPG
Plik ściągnięto 90 raz(y) 85,57 KB

1 samborowo.JPG
Plik ściągnięto 94 raz(y) 74,31 KB

_________________
Leszek M.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group