Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Debaty i kawiarenki obywatelskie
Autor Wiadomość
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010 18:18   Debaty i kawiarenki obywatelskie

Malborskie Centrum Kwadrat (MC2)
zaprasza mieszkańców Malborka, którzy biegają, jeżdżą na rowerze, pływają, wiosłują i uprawiają Nordic Walking
oraz tych, którzy mają pomysł na poszerzenie oferty turystycznej miasta
na otwartą debatę pt.
„Temat ważny: aktywne sposoby spędzania wolnego czasu w Malborku i okolicach”
oraz
„ Czego jeszcze nie odkrył turysta w Malborku?”
Na spotkaniu przedstawimy zebranym aktualną bazę tras rowerowych i spacerowych oraz plany ich budowy w przyszłości i planowane terminy ich zakończenia. Pragniemy też zaprosić przybyłych do dyskusji, a także do wymiany poglądów i doświadczeń. Będzie to też okazja do przedstawienia autorskich pomysłów na wykorzystanie terenów czy tras do zagospodarowania ich i wprowadzenia do oferty turystycznej miasta. Porozmawiamy o miejscach w naszym mieście, które możemy polecić turystom, jeszcze przez nich nie odkrytych.
Mamy nadzieję, że na spotkanie przyjdą osoby aktywnie spędzający wolne chwile. Będzie to dla nas okazja do poznania i być może wspólnych planów. Zapraszamy też osoby interesujące się historią miasta i jej zabytkami. Wspólna dyskusja na pewno zaowocuje ciekawymi wnioskami.

Debata odbędzie się 26 lutego 2010 r. (piątek) o godz.18.00 w Miejskim Domu Kultury Plac słowiański 18, I piętro

Gość specjalny - Krzysztof Skok

Zapraszamy
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 25 Lut, 2010 22:00   

Zainteresowanym przypominam o jutrzejszym spotkaniu w MDK. Jako informację dodatkową podam, że jesteśmy też w trakcie przygotowań do rozpoczęcia tytułowych "Kawiarenek obywatelskich" , czyli spotkań w kawiarniach, gdzie klimat powinien sprzyjać dyskusjom. Trochę więcej powiem o tym jutro.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010 09:56   

Czy idea „Kawiarenek Obywatelskich” przyjmie się w Malborku? Moim zdaniem jest duża szansa, że tak się stanie. :peace:
Na wczorajszym spotkaniu, które z założenia miało być zwiastunem „kawiarenek” , pojawiły się 22 osoby. Dwie reprezentowały MWC, dwie prasę lokalną, pozostali (18 osób) to przedstawiciele środowisk, które lubią spędzać czas wolny w sposób aktywny. Osoby te reprezentowały m.in. 7 organizacji pozarządowych.
Moim zdaniem spotkania w takiej formie są niezbędne po to, by wzajemnie poznać stanowiska i plany urzędników oraz oczekiwania mieszkańców. Na wczorajszym spotkaniu widać było wyraźnie w jak różny sposób można podchodzić do niektórych kwestii.
Zebrani umówili się, że na następne spotkanie zaprosimy pracowników U.M. i starostwa odpowiedzialnych za interesujące nas tematy. Z dużym prawdopodobieństwem mogę podać, że odbędzie się ono już w innej scenerii. Ustaliliśmy że spotkamy się 19 marca w Pizzerii Quattro.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010 10:27   

To w takim razie ja, w ramach uzupełnienia, dam ze dwa zdjęcia z piątkowego wieczoru. ;-)

P1300684.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 80,24 KB

P1300683.jpg
Plik ściągnięto 148 raz(y) 93,16 KB

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010 10:48   

Czy można napisać kilka słów konkretów, które były poruszane na spotkaniu?
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010 10:50   

Z grubsza: jakie są problemy z turystyką pieszą/wodną/rowerową w M-ku i jak temu zaradzić. Ponieważ nie było pełnego zrozumienia i zgodności, temat trzeba kontynuować :-)
I trzeba przychodzić na te spotkania, żeby się dowiedzieć samemu :-P
_________________
.............................................
 
 
karolk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010 16:10   

Waldek.K napisał/a:
Ustaliliśmy że spotkamy się 19 marca w Pizzerii Quattro
jak będzie pizza i napój złocisty to będę, tylko jak tu z pełną gębą gadać :idont:
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010 20:27   

Cytat:
jak będzie pizza i napój złocisty to będę, tylko jak tu z pełną gębą gadać


Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie kupić w trakcie spotkania.
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 20:19   

Malborskie Centrum Kwadrat (MC2) oraz Stowarzyszenie Miłośników Malborka „Forum”
zapraszają mieszkańców Malborka, którzy biegają, jeżdżą na rowerze, pływają, wiosłują i uprawiają Nordic Walking, oraz tych, którzy mają pomysł na poszerzenie oferty turystycznej miasta i okolic, na spotkanie w ramach „Kawiarenek Obywatelskich” pt: „Aktywne sposoby spędzania wolnego czasu w Malborku i okolicach” oraz „ Co jeszcze może odkryć turysta w Malborku?”

„Kawiarenka Obywatelska” to zupełnie inny rodzaj spotkania niż tradycyjna debata czy konferencja. Dyskusja przy stoliku i specyficzna atmosfera kawiarni, pomaga w nawiązywaniu innych relacji niż w przypadku debaty. Celem organizacji „Kawiarenek” jest przede wszystkim wymiana poglądów i informacji oraz merytoryczna dyskusja nad polepszeniem sytuacji w różnych aspektach życia publicznego.
Na pierwszym, pilotażowym spotkaniu, które odbyło się w MDK, okazało się jak wiele osób chce się czynnie włączyć m.in. do poprawy stanu tras rowerowych i pieszych.
***
Na spotkanie, które zacznie się 26 Marca o 18:00 w Pizzerii „Quattro” przy ul. 17-Marca w Malborku, zaprosiliśmy Burmistrza Malborka, Architekta Miasta oraz przedstawiciela Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Malborku.

Pragniemy zaprosić mieszkańców Malborka do dyskusji, a także do wymiany poglądów i doświadczeń. Będzie to też okazja do przedstawienia przedstawicielom samorządu Państwa autorskich pomysłów na wykorzystanie terenów czy tras, do zagospodarowania ich i wprowadzenia do oferty turystycznej miasta. Porozmawiamy też o miejscach w naszym mieście, jeszcze nie odkrytych przez turystów, które możemy polecić.

Mamy nadzieję, że na spotkanie przyjdą osoby aktywnie spędzający wolne chwile. Będzie to dla nas okazja do poznania i być może wspólnych planów. Zapraszamy też osoby interesujące się historią miasta i jej zabytkami. Wspólna dyskusja na pewno zaowocuje ciekawymi wnioskami.
Przypominamy- 26 marca 2010 r. (piątek) o godz.18.00 Pizzeria „Quattro”

***
Na debacie 26 lutego, która była zwiastunem „Kawiarenek”, spotkały się 22 osoby.
Spotkanie pokazało, że takie rozmowy są niezbędne, by wzajemnie poznać stanowiska i plany urzędników oraz oczekiwania mieszkańców. Widać było wyraźnie, w jak różny sposób można podchodzić do niektórych kwestii i jak wzajemnie uzupełniać.
Jednym z podstawowych problemów jaki zdefiniowaliśmy, to niedostateczny jeszcze poziom przepływu informacji między samorządem i mieszkańcami. Czy i w jaki sposób uda się to zmienić, to zależy od woli osób odpowiedzialnych. Uczestnicy zgodzili się, że trzeba rozmawiać i że takie spotkania są potrzebne. Spotkanie pokazało też, jak wiele mamy osób, mieszkańców Malborka, którzy chętnie i aktywnie włączą się w prace na rzecz np. porządkowania miejsc, czy tras służących do rekreacji. To wielki, niewykorzystywany do tej pory potencjał.
Czy uda nam się ustalić zasady wymiany informacji i konsultacji na płaszczyźnie „urząd” -mieszkaniec? Czy idea „Kawiarenek” przyjmie się w Malborku? Czy mieszkańcy będą mieli szansę realnego wpływu na to, co dzieje się w jego otoczeniu? Zależy to od wszystkich zainteresowanych.
Ps. Nie można zapomnieć o innym dużym plusie pierwszego spotkania, tj. integracji osób rekreacyjne uprawiających sport. Już umawiano się na wspólne wypady za miasto, pikniki i inne wspólne działania.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010 22:21   

Wstąp do „Kawiarenki Obywatelskiej” i podyskutuj o atrakcjach turystycznych w Malborku oraz możliwościach zwiększenia form aktywnego wypoczynku w mieście. Malborskie Centrum Kwadrat oraz Stowarzyszenie Miłośników Malborka „Forum” zapraszają mieszkańców,którzy biegają, pływają, wiosłują i uprawiają Trekking i Nord Walking.

A tutaj info o najbliższej kawiarence: http://malbork.naszemiast...iaj-o,id,t.html
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010 21:39   

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Kawiarenek Obywatelskich”

Po raz drugi mieszkańcy Malborka mieli okazję spotkać się i porozmawiać z urzędnikami miejskimi na temat miejsc rekreacji, tras rowerowych i pieszych oraz o promocji innych niż powszechnie znany Zamek, atrakcjach w naszym mieście. Na zorganizowane przez Malborskie Centrum Kwadrat i Stowarzyszenie Miłośników Malborka „Forum” spotkanie w ramach tzw. Kawiarenek Obywatelskich zaproszenie przyjęli Dariusz Lemka – architekt miasta oraz Roman Milanowski – naczelnik wydziału Inżynierii.

Spotkanie opisane jest na stronie MC2 przeczytaj
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Sob 27 Mar, 2010 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 15:43   

Kilka zdjęć z kawiarenki

http://www.fotosik.pl/pok...0a4719c6d3.html
http://www.fotosik.pl/pok...4817ed26f4.html
http://www.fotosik.pl/pok...3c3650d389.html
http://www.fotosik.pl/pok...d96b993d8d.html
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Wto 30 Mar, 2010 15:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 20:43   

Malborskie Centrum Kwadrat (MC2) oraz Stowarzyszenie Miłośników Malborka „Forum”
zapraszają mieszkańców Malborka, którzy mają pomysł na poszerzenie oferty turystycznej miasta i okolic, na trzecie spotkanie w ramach „Kawiarenek Obywatelskich”, które odbędzie się w piątek, 16 kwietnia 2010 r. Tym razem rozmowa będzie dotyczyć tras i atrakcji turystycznych, które znajdują się poza granicami Malborka. Więcej tu
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010 15:02   

Krótka relacja z trzeciego spotkania w ramach Kawiarenek Obywatelskich jest już na stronie MC2

zobacz
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 17:19   

W imieniu Malborskiego Centrum Kwadrat i Stowarzyszenia "Forum", organizatorów Kawiarenek Obywatelskich, zapraszam osoby zainteresowane na spotkanie podsumowujące trzy Kawiarenki, które dotyczyły na tematów: „Ścieżki rowerowe w Malborku, okolicach Malborka i powiecie” oraz „Miejsca, które są lub mogą stać się atrakcją turystyczną” .
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 27 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury (Plac Słowiański) w sali na pierwszym piętrze.
Spróbujemy podsumować to, co usłyszeliśmy od pracowników administracji i podyskutować o tym, co my możemy zrobić, by uatrakcyjnić turystycznie miasto i powiat
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2010 12:48   

Dnia 27.04.2010 r. w Miejskim Domu Kultury spotkała się grupa osób, które uczestniczyły w trzech pierwszych spotkaniach w ramach „Kawiarenek Obywatelskich”.

Jedną z nowych inicjatyw osób spotykających się w Kawiarenkach było stworzenie zespołu reprezentującego stanowiska kilku/kilkunastu mniejszych grup zajmujących się turystyką, rekreacją i promocją ciekawych miejsc w Malborku i powiecie. Wszystko po to, by w sposób zorganizowany i czyny brać udział w procesie promowania zalet turystycznych regionu oraz aktywnie lobbować na rzecz rozwoju tras pieszych i rowerowych w mieście i powiecie.
Więcej na www.mc2.malbork.pl

My już dziś zapraszamy na wspólne, integracyjne wyprawy piesze i rowerowe, które grupa bedzie organizować. Poniżej dwie pierwsze, testowe:
1. wyprawa piesza – Pętla Moczary - już w najbliższy czwartek. 29.04. start – dawna plaża wojskowa godz. 17:00 (przewidywany czas trwania – ok. 1 godziny)
2. wyprawa rowerowa – Ósemka Malborska - 06.05 (czwartek) start – Plac przed MDK, godz. 17:00 (dystans ok. 16 km)
***
Informacja dla zainteresowanych
Spotkania grupy będą miały charakter otwarty. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą aktywnie pomagać. O terminach spotkań będziemy informować na stornach www.mc2.malbork.pl , www.marienburg.pl oraz w lokalnych mediach
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pią 18 Cze, 2010 19:36   

Serdecznie zapraszamy na spotkanie naszej Grupy, którego tematem będzie - "co dalej ze ścieżkami rekreacyjnymi?" - list otwarty do władz miasta i powiatu.
Termin - poniedziałek 21.06. 2010 r. , godz. 16.00 miejsce - MDK Malbork (Plac Słowiański) I piętro sala 22
_________________
Surge Polonia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group