Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc Muzeów w Muzeum Zamkowym w Malborku - 14.05.2011
Autor Wiadomość
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 23:04   

argus napisał/a:
PS. Oprowadziłem wczoraj ok. 120 turystów (w dwóch grupach)

Chyba w pierwszej byłem ja :hihi: Miło się Ciebie słuchało ;-)

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach

stanisławn 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 08:11   

Linka napisał/a:
wpuścić, oprowadzić i wynocha, im szybciej, tym lepiej? ;-)
Pani krzyczała do zgromadzonego tłumu"proszę Państwa wszyscy wejdą zamek będzie czynny do rana" przed północą faktycznie przewodnik miał problem z dostaniem się do zamku - brama była zamknięta.
Co do organizacji to może spróbować tworzyć grupy zwiedzających na przedzamczu i wpuszczać do zamku już zwarte grupy z przesunięciem czasowym.

Loki 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 21:28   

Piszecie o tym, że trzeba było wyznaczyć kolejkę taśmami lub bramkami - otóż bramki już były - efekt podobny. Nic to nie pomoże jeśli Oczekującym nie włączy się cierpliwość i chociaż szczątkowa samodyscyplina i nie wyłączy chęć dostania się na teren zamku za wszelką cenę, nieważne czy stratują kogoś po drodze, czy nie. Stałem w sobotę tuż przy wejściu. Po zamkowej stronie. Brak słów. I żeby nie było nie generalizuję - były osoby - i było ich całkiem sporo, które wykazywały się większą wspomnianą samodyscypliną i kulturą zwyczajnie. Żal tylko przerażonych dzieci.

Heinrich Tessenow.
Ostatnio zmieniony przez Loki Pon 16 Maj, 2011 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 07:29   

O ile mi wiadomo, w różnych miastach różnie to wyglądało. W tych dużych zdarzały się mega korki. Może jednak to bardziej specyfika "pomysłu", tj. atrakcja raz na rok w noc, za darmo (nie u nas, co prawda), co sprawia, że przyjdą tłumy i te tłumy należy w jakiś sposób okiełznać. Z tym, że to nie jest pierwszy rok i muzea powinny wyciągać wnioski z poprzednich lat.
Ostatnio zmieniony przez Linka Wto 17 Maj, 2011 07:30, w całości zmieniany 1 raz  

stanisławn 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 19:38   

Linka napisał/a:
muzea powinny wyciągać wnioski
jakoś umknęło, wizytówka muzeum, ceglany ekran.

SAM_0116.jpg
ceglany ekran
Plik ściągnięto 3645 raz(y) 44,52 KB

wowa65m 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 20:55   

Ha ha. Osobiście sobie odpuściłem tę imprezę ponieważ mając doświadczenie z ubiegłych lat przewidziałem, że tak będzie. W spokoju, w przyjemnej atmosferze spędziłem sobotni wieczór nad wodą i w wspaniałym towarzystwie. Dopóki organizatorzy będą na garnuszku państwa nie ma co się spodziewać zmian i trzęsienia ziemi też. Dlatego wszystkim znajomym odradzałem i będę odradzał udział w tym zamieszaniu. :-/

Odpowiedz do tematu