Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Stary Targ a czasy współczesne
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2007 21:14   Stary Targ a czasy współczesne

Stary Targ a czasy współczesne...

...ta wioska zatrzymała się historycznie w 1989 roku... mają ulicę: Świerczewskiego, 22 lipca...

Kiedy pora na zmiany? :mrgreen:
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007 23:23   

Ale tym ludziom w końcówce lat 80-tych XX wieku żyło się bardzo dobrze, przynajmniej tym, którzy mieli rodziny w RFN. Może to nostalgia. A poza tym - kto za to zapłaci? To nie tylko takliczki na początku i końcu ulicy. Także tabliczka domowa (ulica, nr), wymiana dowodów osobistych, książeczek ubezp, zmiany w biurze adresowym, NIP, PIN, zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym, i co tam jeszcze jest. A także zmiany w KRS dla firm działających przy tych ulicach. A na pewno jeszcze nie wszystkow wymieniłem. A większość tych zmian na koszt i w kompetencji (obowiązkowej) mieszkańców dotkniętych "dekomunizacją".
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sie, 2007 05:21   

kolekcjoner napisał/a:
A większość tych zmian na koszt i w kompetencji (obowiązkowej) mieszkańców dotkniętych "dekomunizacją".


Ale jak sądzę i tak to ich nie ominie, biorąc pod uwagę obecne czasy ;-)
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007 17:14   

Niestety - tak.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
vidi50 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 13:16   

Stary Targ,to gmina niebogata, a właściwie biedna...To gmina typowo rolnicza,bez przemysłu.Funkcjonuje w niej niewiele zakładów zatrudniających po kilka lub kilkanaście osób.Czasy kiedy Przedsiębiorstwo Rolne z Waplewa zatrudniało kilkaset osób minęły,wielka mieszalnia pasz "Bacutil' zniknęła z mapy gminy a Spółdzielnia Kółek Rolniczych z Starego Targu to już historia....Pomimo tego gmina funkcjonuje w nowej rzeczywistości.Wieś gminna zachowała wiele ze starej przedwojennej zabudowy a charakterystyczny neobarokowy kościół góruje nad wsią...
Oto kilka fotografii tej wsi wykonanych w lutym br. roku.

DSC_0458ab.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 112,8 KB

DSC_0523a.jpg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 77,73 KB

DSC_0513a.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 65,38 KB

DSC_0489a.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 62,39 KB

DSC_0508a.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 61,13 KB

_________________

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 20:25   Re: Stary Targ a czasy współczesne

konto_usunięte napisał/a:

...ta wioska zatrzymała się historycznie w 1989 roku... mają ulicę: Świerczewskiego, 22 lipca...

i nowiutkie tabliczki do starych, ale ciągle obowiązujących nazw ;-)

stary targ.JPG
Plik ściągnięto 18244 raz(y) 154,97 KB

_________________

 
 
Wiar 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 15:48   

Dziwny jest ten świat...
W miejscowości gdzie większość (?) stanowią katolicy bohaterami są towarzysze Józef Stalin i Karol Świerczewski...
Dziwny jest ten kraj...
_________________
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
Bądź wierny Idź''
Zbigniew Herbert
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 17:38   

Możesz powiedzieć, skąd te wnioski? :roll:
I co ma piernik do wiatraka (tj. katolicyzm do Stalina i Świerczewskiego)?
Chyba to, że ten ostatni mimo ateizmu miał z wielką pompą zorganizowany jak najbardziej katolicki pogrzeb - tako rzeczą niektóre źródełka :mrgreen:
_________________
.............................................
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 17:40   

Wiar napisał/a:
W miejscowości gdzie większość (?) stanowią katolicy bohaterami są towarzysze Józef Stalin i Karol Świerczewski...
Dziwny jest ten kraj...

W jakiś sposób wpłynęli na dzieje tego kraju. Skuwanie twarzy (Egipt), przewracanie pomników (koniec XX w.) Nic nie pomoże. Za jakiś czas zawsze znajdzie się jakiś archeolog, który, odkopie, odtworzy i wydobędzie z mroku zapomnienia :czytaj: :shock:
 
 
Wiar 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 17:03   

Uderz w stół...
Nauczanie Kościoła Katolickiego potępia komunizm jako "zły w samej istocie". Akceptacja i popieranie zła jest złem.
Oczywista oczywistość.
Rozumiem, że poglądy Pani Grażyny dotyczą też towarzysza Adolfa Hitlera. No cóż De gustibus...
_________________
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
Bądź wierny Idź''
Zbigniew Herbert
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 18:11   

Wiar napisał/a:
Nauczanie Kościoła Katolickiego potępia komunizm jako "zły w samej istocie". Akceptacja i popieranie zła jest złem.
Oczywista oczywistość.

pewnie masz rację, ale póki co gminą Stary Targ nie rządzi kościół katolicki, a wójt.
i wygląda na to, że ludzie, którzy go wybrali wolą, by wydawał publiczną kasę na ważniejsze rzeczy niż zmiana tabliczek (a wraz z nią wszystkich dowodów osobistych, dokumentów etc.)...
_________________

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 21:11   

Wiar, zbyt pochopnie wyciągasz wnioski, a co za tym idzie, w Twoim rozumowaniu są błędy.
W Starym Targu jakoś nie ma ulic im. Stalina ani Hitlera, nie ma też ich w Polsce, a Świerczewski nie daje prawa do takich naciąganych i krzywdzących inne osoby uogólnień. Znaj proporcją, mocium panie :-/
Również sprawy wyznań zachowaj dla siebie, bo żyjemy w państwie świeckim, czy Ci się to podoba, czy nie.
_________________
.............................................
 
 
Wiar 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 06:51   

Tak jestem katolikiem i nie wstydzę się tego. Wiarę należy wyznawać publicznie a"nie chować pod korcem".
PKWN założył Stalin 21 lipca w Moskwie a 22 lipca podało o tym radio Moskwa - więc jakie tutaj nadużycie...
W rozumowaniu Pani Grażyny wykazałem tylko jej absurdalność...
No cóż Errare humanum est...
P.S. ŚWIECKIE PAŃSTWO NIE OZNACZA, ŻE JEST ATEISTYCZNE...
_________________
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
Bądź wierny Idź''
Zbigniew Herbert
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 07:25   

Katolikiem sobie bądź, a wiarę noś w sercu. Każdy ma prawo do własnego wyznania, ale z kolei nie ma prawa narzucać swojego światopoglądu innym. A państwo nie jest państwem wyznaniowym, konstytucja gwarantuje swobodę w tym zakresie, można być również ateistą. Instytucje państwa są świeckie. Również to forum nie służy deklaracjom wyznaniowym i zrzesza ludzi o różnym światopoglądzie.
Nadal nie wykazałaś, jaki związek mają Twoje uwagi do Grażyny i jej post, ze Stalinem i w dodatku Hitlerem :shock: . Zaczęło się od Świerczewskiego, a zmiana nazwy ulicy, jak słusznie wskazuje Hagedorn, wiąże się z szeregiem kosztownych zmian, które obejmują również działalność urzędów i firm. Podejrzewam, że któregoś dnia to się zmieni, a na przyszłość wieś będzie nadawać ulicom nienacechowane politycznie nazwy.
Tak więc, nadal nie wiadomo, co ma Twój piernik do starotarskiego wiatraka, a ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu w tej formie.
_________________
.............................................
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 07:55   

Szkoda, że w naszym kraju w ślad za deklaracjami wiary nie idzie jednocześnie bezwzględne przestrzegania wszystkich przykazań i nauk Nowego i Starego Testamentu...


'Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem"

"I przebacz nam nasze winy, jako i my przebaczamy..."
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wiar 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 08:57   

Nie jestem idealny...
Nieraz mam wyrzuty sumienia z powodu wypowiedzi, że można było łagodniej...
Zawsze jednak używam siły argumentów a nie argument siły...
Myślę , że w sprawie poglądów Pani Grażyny wypowiedziałem się w sposób jasny, nie potrafię jaśniej...
Miłość bliźniego polega również na zwróceniu uwagi na błędy, nie oznacza to jednak , że potępiam Osobę...
Konstytucja gwarantuje mi publiczne wyznawanie wiary a niektórzy chcieliby Katolików zamknąć w kruchcie...
_________________
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
Bądź wierny Idź''
Zbigniew Herbert
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 09:55   

Konstytucja RP:

Cytat:
Art. 53.

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.


Nikt katolików w kruchtach nie zamyka. W święta katolickie masz wolne (co na to żydzi, muzułmanie, etc.), w większości szkół wprowadzono naukę religii rzymskokatolickiej, więc nie płacz, że ktoś Ci czegoś zakazuje. Myślę, że inne wyznania są w naszym kraju traktowane nieco bardziej po macoszemu.
A tak poza tym zrobił się :ot:
_________________
.............................................
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 10:40   

Linka napisał/a:
Konstytucja RP:
spróbuj wyegzekwować swoje prawa :mrgreen:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 16:36   

Ponad 20 lat od obalenia komuny i takie ulice jeszcze są? Wstyd!
Niezależnie od kosztów - przez tyle lat w wielu miastach i miasteczkach się z tym uporali.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 17:33   

Mytoon napisał/a:
Ponad 20 lat od obalenia komuny i takie ulice jeszcze są? Wstyd!

ano wstyd - i taka jest zresztą myśl przewodnia tego wątku (bo po cóż w innym razie wrzucalibyśmy te fotki?)
podejrzewam, że to ewenement na skalę kraju. no, ale skoro mieszkańcom i władzom gminy to nie przeszkadza? w końcu mamy demokrację... :->
_________________

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 17:50   

Demokracja nie oznacza, że można wszystko czego się zapragnie. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 17:59   

Mytoon napisał/a:
Demokracja nie oznacza, że można wszystko czego się zapragnie. ;-)

kiedy niektórym politykom tak się właśnie wydaje! :hihi:
_________________

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 20:26   

Czy mi się zdaje czy miejscowy proboszcz także przy "Waltera" urzęduje :?:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 22:34   

Ludzieeeeeeeeeeeeeee nie tędy droga :!:

Po co to bezsensowne bicie piany i robienie wielkiego szumu z powodu nazw ulic. Z jednej strony nazwy politycznie nieprzystające do obecnej rzeczywistości z drugiej zaś widmo koniecznych wydatków związanych ze zmianą nazewnictwa. Można jednak inaczej rozwiązać ten problem, co niniejszym podpowiadam zarówno zniesmaczonym nazewnictwem ulic mieszkańcom Starego Targu, jak i władzom samorządowym tej miejscowości. Sposób jest nadzwyczaj prosty. :czytaj:
Trzeba jedynie wykorzenić złe skojarzenia z nazwiskiem Świerczewski i datą 22 Lipca. Sprawa jest o tyle łatwa, że na tabliczce nie widnieje "gen. Karol Świerczewski" a jedynie Świerczewski. Teraz wystarczy liznąć nieco wiedzy o bardziej słusznych - niż generał Karol „co się kulom nie kłaniał” - Świerczewskich z historii Polski i po problemie. Dzieci w szkółkach będą miały zajęcie opisując kim był i czym się zasłużył ten dobry, poprawny politycznie i wyznaniowo Swierczewski. :ok:
Dla przykładu dane o szlachcie herbowej Województwa Augustowskiego w I połowie XIX wieku:
ŚWIERCZEWSKI Bolesław Modest herbu Łodzia
ŚWIERCZEWSKI Damian Stanisław herbu Łodzia
ŚWIERCZEWSKI Henryk Władysław herbu Łodzia
ŚWIERCZEWSKI Stanisław herbu Łodzia
ŚWIERCZEWSKI Wincenty Onufry herbu Łodzia
lub z Łomżyńskiej Organizacji Powstania Styczniowego:
ŚWIERCZEWSKI Aleksander - podleśny w Woli Zambrowskiej
Bardziej współcześnie – Piotr Świerczewski (piłkarz) ale po jego niektórych wyskokach to raczej postać kontrowersyjna. :mrgreen:

Co do 22 lipca, to sprawa jest wręcz banalnie prosta. W historii Polski, Europy i Świata było co najmniej kilkanaście ważnych wydarzeń w tym dniu wartych upamiętnienia nazwą ulicy właśnie „22 lipca”
Dla przykładu:
1.Kapitulacja Rakoczego pod Czarnym Ostrowem w 1657r.
2.Nadanie przez Napoleona konstytucji Księstwu Warszawskiemu w 1807r.
3.Początek likwidacji getta warszawskiego w 1942r.
lub ... chcąc być bardziej oryginalnym można przyjąć, że to rocznica dnia aproksymacji liczby Π (według zapisu europejskiego) 22 lipiec czyli 22/7 = 3,14
W ten sposób Stary Targ byłby chyba jedynym miejscem w Polsce gdzie aproksymacja liczby Pi byłaby upamiętniona nazwą ulicy. :ok:

Teraz wszystko w rękach wójta i radnych Starego Targu. Przygotowanie odpowiedniej uchwały i uzasadnienia do niej o nadaniu ulicy Świerczewskiego nazwy Świerczewskiego (tego słusznego) i nadaniu ulicy 22 lipca nazwy 22 lipca (tego poprawniejszego). Będzie taniej, szybciej, bez zbędnych kosztów i komplikacji dla mieszkańców. :clap:

Pozdrowienia z lasu Sherwood ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 22:50   

Robinie a ten jegomość?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Świerczewski

Byłby super na te czasy.

Na 22 lipca dałoby się to:
Cytat:
Bitwa pod Wołyniem (dzisiejszy Gródek w pow. hrubieszowskim; dawny gród Wołyń wchodzący w skład Grodów Czerwieńskich), znana także jako Bitwa nad Bugiem – bitwa rozegrana 22 lipca 1018 przez wojska późniejszego króla polskiego Bolesława Chrobrego z wojskami Jarosława Mądrego (księcia kijowskiego) na terenie Grodów Czerwieńskich nad Bugiem (obecnie wieś Gródek) podczas wyprawy kijowskiej.


No ewentualnie można by ją na Wedla przechrzcić z zachowaniem małymi literami d. 22 lipca ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011 06:32   

Wiar, to że pewne postacie wpłynęły na naszą historię jest faktem. To, że nie powinno się nazywać ulic nazwiskami (różnych) osób - to moje zdanie. - Każdej, najbardziej świetlanej postaci zawsze jakiś IPN, albo inny dociekliwy naukowiec znajdzie ciemne miejsca, które ją zdyskredytują. To nieważne, że wierszyki Jana Brzechwy recytują dzieci, skoro tylko zaczną mówić, ale ON jest "niesłuszny". Tuwim, nieważne, że "wielkim poetą był", ale pochodzenie też miał "niewłaściwe", ale jego m.in. "Kwiaty Polskie" bardzo doceniamy. A Mickiewicz, co miał do Polski, skoro pisał: "Litwo, ojczyzno moja" - a wiemy jak dziś wyglądają stosunki polsko - litewskie. - To dlaczego "katujemy" już któreś pokolenie "Panem Tadeuszem" i pozostałą jego poezją?
W Malborku istniały kiedyś ulice nazwane imieniem Hitlera, Stalina, VIII-go Plenum, Rokossowskiego, świerczewskiego, Hanki Sawickiej, Róży Luksemburg, Hibnera, Findera itd. itp. - I co? - Nie ma ich! juz dziś. To znaczy ulice są, ale na przestrzeni dziejów stale zmieniały swoich patronów. Najbezpieczniej nazywać ulice numerami (jak w USA), albo nadawać im nazwy od-przyrodnicze. Kto się przyczepi do nazwy ul. Kasztanowa?
Natomiast nazywanie wszystkiego im. JPII, uważam za przegięcie: szkoły, szpitale, aleje, ciągi spacerowe, ulice, place, stadiony - co tylko z ziemi wystaje.... Uważasz się za wierzącego, a nie sądzisz, że oprócz katolików żyja tu również RODOWICI Polacy innych wyznań? A dlaczego nie mamy ulic pod patronatem Marcina Lutra, Husa, Kalwina Menno Simonsa- można wymienić tu wiele postaci.
- I proszę Cię, nie przypisuj mi intencji, których nie miałam.
To, że Hitler i Stalin istnieli na prawdę, nie da się w żaden sposób zamazać. To, że powinno się o tym pamiętać, ale nie "upamiętniać" - było moją myślą.
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Sro 18 Maj, 2011 06:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011 06:56   

Robin Hood napisał/a:
Sposób jest nadzwyczaj prosty. :czytaj:
Trzeba jedynie wykorzenić złe skojarzenia z nazwiskiem Świerczewski i datą 22 Lipca.

tak zrobiono w Sztumie z ulicą Baczyńskiego - najpierw dotyczyła jakiegoś komunisty-utrwalacza, a po 1990 "przerobiono" ją na Krzysztofa Kamila, precedens więc jest ;-)
_________________

 
 
Wiar 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011 19:24   

Dzięki Pani Grażyno za wyjaśnienia. Sens pierwszej wypowiedzi był jednak inny...
Załóżmy , że to był skrót myślowy.
Brzechwa i Tuwim - pochodzenie nie ma znaczenia , komunistyczne peany mają...
Mickiewicz - jakieś nieporozumienie...
Jan Paweł II - przypominania nigdy zbyt wiele, zło promuje się samo...
RODOWICI Polacy - a kto to jest ? Jakie są kryteria ? Są nierodowici Polacy ?
Polakiem jest ten kto się uważa za Polaka.
RZECZPOSPOLITA BYŁA PRZEZ WIEKI DOMEM WIELU NARODÓW I WYZNAŃ. NIE MA DLA MNIE ZNACZENIA NARODOWOŚĆ CZY WYZNANIE. Zresztą proszę zwrócić uwagę na mój herb...
Nigdy mi by na myśl nie przyszło zwracać komuś uwagę, że jego wiara to prywatna sprawa i nie może o tym mówić publicznie...
Z nadzieją , że nie uraziłem Pani za bardzo
Pozdrawiam Wiar
_________________
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
Bądź wierny Idź''
Zbigniew Herbert
 
 
markiz70 
easy rider


Wysłany: Sro 18 Maj, 2011 20:19   

Przepraszam że się wtrącam,ale o polityce i religii lepiej nie pisać na forum.Zawsze to się żle kończy :ot:
_________________
benzyna we krwi i wiatr we włosach
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011 21:47   

markiz70 napisał/a:
Przepraszam że się wtrącam,

Dzięki, Markiz za te słowa.

Wiar napisał/a:
proszę zwrócić uwagę na mój herb

Też mam prawo do pieczętowania się herbem. Sroce spod ogona nie wypadłam :-D
Nie sądzę jednak, że będziemy się tu na herby licytować - przepraszam za :ot:

Napisałam w poprzednim poście : "W jakiś sposób wpłynęli na dzieje tego kraju. Skuwanie twarzy (Egipt), przewracanie pomników (koniec XX w.) Nic nie pomoże. Za jakiś czas zawsze znajdzie się jakiś archeolog, który, odkopie, odtworzy i wydobędzie z mroku zapomnienia".
Miałam dokładnie na myśli to, co napisałam. Pewnych ludzi, którzy mieli wpływ na przebieg historii, nie da się z niej całkowicie wymazać . Za jakieś 100, czy 200 lat (jeśli ten świat dotrwa), znajdą się badacze, którzy będą szukać, odgrzebywać i analizować, a do jakich wniosków dojdą - nie nam to w tej chwili oceniać.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam już wszystko dokładnie i nie oczekuję dalszej polemiki.
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Pią 20 Maj, 2011 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group