Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Bilz
Autor Wiadomość
arys27 

Wysłany: Nie 28 Paź, 2012 11:47   Bilz

Witam.Znalazłem porcelankę z napisem Bilz.Zidentyfikowałam ją jako Wrocław (?) Ostatnio kupiłem porc.z Gdańska- Albert Kreft i widziałem także z Elbląga- Thiel & Grunwald z tym symbolem.Może mi ktoś objaśnić temat?Robili napoje na licencji ?Pozdrawiam Arys 27

bilz 001.jpg
Plik ściągnięto 17600 raz(y) 95,35 KB

 
 
kongo 

Wysłany: Wto 05 Lut, 2013 08:19   

Witam. Motyw takiego właśnie krzyża i nazwiska bądź inicjały rozlewników z danego miasta miały napoje firmy Sinalco. Trafiłem podobną w kształcie porcelankę z Grudziądza
 
 
arys27 

Wysłany: Czw 07 Lut, 2013 22:10   

Z tego co czytałem,zrozumiałem że Snalco było następcą Bilz.O ile znak krzyża może się powtarzać to inicjały wytwórców powinny być różne.
Ostatnio zmieniony przez arys27 Czw 07 Lut, 2013 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kongo 

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 19:44   

Inicjały wydawców są różne jedno co łączy ze sobą te flaszki to właśnie znak krzyża. Zobacz w dziale butelki w temacie Grudziądz butelkę Fritz Schwarz dołączyłem tam kapsel. Jeśli chodzi o inicjały na twojej porcelance na dole krzyża to są trochę niewyraźne ale może to być skrót od niemieckiego zwrotu wzór zastrzeżony.
 
 
arys27 

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013 21:17   

Tak mój błąd,faktycznie inicjały w krzyżu są takie same dla wszystkich porcelanek.Czyli duża firma a mniejsze na jej patencie robiły napoje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group