Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamkowe kameralia
Autor Wiadomość
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 04 Paź, 2011 20:06   ZAMKOWE KAMERALIA: Karolina i Abigail

Cytat:
ZAMKOWE KAMERALIA to nowy cykl koncertów powstały z inicjatywy Muzeum Zamkowego w Malborku i Stowarzyszenia Malborskie Centrum Kwadrat. Od października raz w miesiącu w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim odbywać się będą spotkania z muzyką klasyczna i jazzową.


Zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu, który odbędzie się 17 października o godz. 18:00.


KAROLINA I ABIGAIL – fortepian i wiolonczela
W programie Sonata wiolonczelowa e-moll Johannesa Brahmsa oraz miniatury.


Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w kasie MZM oraz w siedzibie MC2


:ok:
_________________
Surge Polonia
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 20:53   Zamkowe kameralia

Miłośników muzyki klasycznej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania oraz niebanalne miejsce, zapraszam już w następny poniedziałek (17.10.2011 r.) na koncert londyńskiego duetu - Abigaile Harward (wiolonczela) i Karolina Radomska (fortepian). Artystki wykonają m.in. sonatę wiolonczelową e-moll Johannesa Brahmsa oraz miniatury. Początek o 18:00.

Koncert organizowany jest przez stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat (MC2) oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.

Więcej na ten temat, oraz o tym jak zaopatrzyć się w bilety ( tylko 10 zł! ) można przeczytać na stronie stowarzyszenia

Serdecznie zapraszam!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 15:41   

Amatorom muzyki klasycznej przypominam o jutrzejszym koncercie. Muzeum Zamku Malborskiego, Sala Siedmiofilarowa godzina 18:00.
Bilety do nabycia w kasie Muzeum (od rana) oraz przed koncertem (od 16:30 do 18:00) przed wejściem do Muzeum.
W imieniu organizatorów - zapraszam!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
turanga 

Wysłany: Czw 27 Paź, 2011 08:03   ZAMKOWE KAMERALIA

Ostatnio na zamku zaczęli organizować takie coś. :-)

Dziś na stronie muzeum pojawił się wpis z zaproszeniem na koncert 14 listopada: http://zamek.malbork.pl/i...darzenia&aid=77

Ktoś chętny na muzykę poważną? :mrgreen: Ktoś był na pierwszym koncercie?
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 02 Lis, 2011 00:04   

Na temat pierwszego koncertu można przeczytać na stronie mc2. Jest też link do nagrania tego koncertu.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Lis, 2011 08:45   

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na drugi już koncert z cyklu ZAMKOWE KAMERALIA, który odbędzie się 14 listopada o godz. 18:00 w Sali Siedmiokolumnowej Zamku w Malborku. Tym razem w repertuarze Szopena i Liszta wystąpi - Zofia Łałak.

O pianistce i idei recitalu można przeczytać na stronie mc2

Natomiast tu znajdziecie krótką notatkę z pierwszego koncertu. Również nagranie.

W imieniu organizatorów, którymi są: stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat (MC2) oraz Muzeum Zamkowe w Malborku

Zapraszam!


_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 05 Gru, 2011 07:41   

Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat ma zaszczyt zaprosić na kolejny, ostatni już w tym roku koncert z cyklu „Zamkowe kameralia”, który odbędzie się 12 grudnia 2011 o godzinie 18-tej w Sali Siedmiofilarowej Zamku Średniego. Tym razem usłyszymy czterech wokalistów: Magdalenę Chmielecką (sopran), Małgorzatę Bąk (mezzosopran), Wojciecha Winnickiego (tenor) i Macieja Kozłowskiego (baryton) – studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, przy akompaniamencie fortepianowym Grzegorza Dymon. W repertuarze usłyszymy arie Haendla, Mozarta, Donizettiego i Bellinniego oraz pieśni Schumanna, Musorgskiego, Moniuszki i Szymanowskiego.

Bilety z cenie 10 zł oraz 5 zł (dla uczniów) można nabyć w kasie Muzeum oraz, w dniu koncertu - przed wejściem na Zamek od godz. 16:45 do 17:55

Serdecznie zapraszamy!

***

Podobnie, jak to miało miejsce przy okazji organizacji poprzednich koncertów artyści, tego samego dnia przed południem, wystąpią również, dając pokaz swoich umiejętności i talentu, przed młodzieżą w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku. Koncert w szkole jest adresowany do młodzieży powiatu malborskiego i jest bezpłatny.



Uploaded with ImageShack.us
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 23:22   

"Uczta na cztery głosy" - taki tytuł ma krótka notatka z ostatniego w tym roku koncertu z cyklu "Zamkowe Kameralia". Zapraszam do przeczytania tekstu oraz do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.
klik
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 14:05   Zamkowe Kameralia

"Zamkowe Kameralia" to cykl koncertów organizowanym przez Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat (MC2) w partnerstwie z Muzeum Zamkowym w Malborku. Pierwsza edycja odbyła się w czwartym kwartale ubiegłego roku. Kameralia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Frekwencja na koncertach pokazała, jak wielu jest miłośników muzyki klasycznej i jak byli jej złaknieni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom melomanów Muzeum i MC2 postanowiły kontynuować projekt.
Raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek o godz. 18:00, w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim, podobnie jak w pierwszej edycji, odbywać się będą spotkania z muzyką klasyczną i jazzową.
Pierwsze trzy koncerty w Malborku w 2012 roku to:

19 marca - akordeonista Piotr Skowroński,

16 kwietnia - Maciej Fortuna Trio w składzie: Maciej Fortuna, Marcin Chenczke i Frank Parker (trąbka, kontrabas, perkusja).
Będzie to część trasy koncertowej promującej ich debiutancką płytę "Solar ring".

21 maja z koncertem fortepianowym wystąpi Marta Osowska-Utrysko - pianistka, teoretyk muzyki, pedagog.

Bilety na koncerty można kupować w kasie Muzeum Zamkowego, w redakcji Gazety Malborskiej oraz w kasie Kina Klubowego przy ulicy Sikorskiego.

Ceny biletów na koncert na Zamku:

Bilet normalny - 10 zł

Bilet ulgowy - 5 zł ( dla uczniów, rencistów i emerytów - po okazaniu legitymacji)

Karnet na trzy koncerty - 25 zł
Więcej na ten temat na stronie mc2 oraz stronie muzeum
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012 13:07   

Stowarzyszenie MC2 oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na niezwykły koncert jazzowy. Muzyka, jaką proponuje MACIEJ FORTUNA TRIO, to wypadkowa talentów trzech wybitnych osobowości muzycznych, wywodzących się z różnych środowisk jazzowych. Patronami medialnymi płyty SOLAR RING, którą muzycy zaprezentują oraz trasy koncertowej są między innymi: TVP KULTURA, JazzPRESS, Jazz Forum.

Tym razem koncert odbędzie się w przyziemiu Karwanu
Zapraszamy już w ten poniedziałek, 16 kwietnia na godz. 18:00

Więcej, w tym ceny biletów i miejsca, gdzie można je nabyć oraz inne istotne informacje, na stronie mc2

O artystach tu

Gorąco polecamy!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Pon 09 Kwi, 2012 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 18 Maj, 2012 08:21   

W poniedziałek, 21 maja o godz. 18 rozpocznie się kolejny koncert w ramach „Zamkowych Kameraliów” – cyklu koncertów muzyki klasycznej - których organizatorami są MC2 i Muzeum Zamkowe w Malborku. Tym razem melomani będą mieć okazję wysłuchać koncertu fortepianowego. Zagra Marta Osowska- Utrysko.

Wysoki poziom (jak zawsze) gwarantowany! Zapraszamy!

Więcej na stronie mc2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 19:33   

Malborskie Centrum Kwadrat i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na kolejny koncert z cyklu Zamkowe Kameralia. 18 czerwca (poniedziałek) o godz. 18:00 w Sali Siedmiofilarowej Zamku Średniego rozpocznie się występ pary niezwykle zdolnych solistów - Hanny Woźniak i Krystiana Krewniaka. Tym razem posłuchamy solówek i duetów pochodzących z musicali.

Gorąco zapraszamy!

Więcej na temat koncertu - tu
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 18:59   

Na stronie mc2 są już zdjęcia, film oraz krótka relacja z 7 koncertu w ramach "Zamkowych Kameraliów".

Polecamy wszystkim, szczególnie tym, którzy chcieli ale nie mogli przyjść ;)
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 19:35   

Harfa to instrument szczególny. To nastrój, coś pięknego i niezwykle ulotnego. Muzyka, która porusza niezwykłe uczucia, przywraca spokój i równowagę ducha.....

Malborskie Centrum Kwadrat i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na kolejny koncert z cyklu Zamkowe Kameralia. 9 lipca (poniedziałek) o godz. 18:00 w Sali Siedmiofilarowej Zamku Średniego rozpocznie się występ niezwykle zdolnego rodzeństwa: harfistki - Julii i pianisty - Stanisława Łopuszyńskich.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej na stronie mc2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 06:53   

Malborskie Centrum Kwadrat i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na kolejny koncert z cyklu Zamkowe Kameralia. 6 sierpnia (poniedziałek) o godz. 18:00 w Sali Siedmiofilarowej Zamku Średniego rozpocznie się koncert gitarowy w wykonaniu młodej, niezwykle zdolnej, osiągającej międzynarodowe sukcesy artystki – Anny Nowickiej.
Serdecznie zapraszamy! Więcej na stronie MC2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 06:56   

Krótkie relacje z koncertów w ramach letniego cyklu "Zamkowych Kameraliów" są już na stronie MC2.
Magia gitary
i lipcowy - Pod urokiem harfy

Polecam!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012 13:07   


Malborskie Centrum Kwadrat i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na kolejny koncert z cyklu Zamkowe Kameralia. 29 października (poniedziałek) o godz. 18:00, tym razem w Sali Kapitulnej Zamku Wysokiego, rozpocznie swój występ kameralny chór „441 Hz” (441 Herców)

Fragment recenzji (...) W czasie swoich koncertów artyści, prócz niezwykłego kunsztu wokalnego, zaskakują słuchaczy ciekawymi elementami choreograficznymi, które podkreślają dźwięki i przesłanie kompozytorów (...)

Więcej na ten temat na stronie MC2

Gorąco zapraszamy!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Nie 21 Paź, 2012 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012 09:33   

Ostatni w tym roku koncert w ramach "Zamkowych Kameraliów" odbędzie się wyjątkowo w sobotę. 1 grudnia w Karwanie, z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpi światowej sławy, wybitny czeski wirtuoz kontrabasu - Miloslav Gajdos. Przypominamy - bilety tylko 10 zł, a emeryci i dzieci mają jeszcze zniżki!
Nie przegapcie! ;)

Zapraszamy! Więcej informacji na stronie mc2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013 22:47   

Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat i Muzeum Zamkowe w Malborku - partnerzy w projekcie "Zamkowe Kameralia" wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki i Państwową Szkołą Muzyczną w Malborku zapraszają na

"Wieczór Muzyki Kresowej"!

Już 8 kwietnia podczas „Zamkowych Kameraliów” wszyscy miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli niepowtarzalną przyjemność wysłuchać występu znanej już szeroko Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Mińska.

Koncert ten jest częścią projektu „Wieczory Kultury Kresowej”, a więcej na jego temat na stronie MC2.



ZAPRASZAMY !
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 06:52   

Kilka zdjęć z koncertu Narodowej Orkiestry Młodych Talentów Republiki Białoruś.
klik
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Wto 09 Kwi, 2013 06:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 14:24   

Krótką relację z koncertu Młodzieżowej Orkiestry z Mińska można przeczytać tu .
Tymczasem zapraszamy już na kolejny koncert. 27 maja klimaty południowoamerykańskie przybliży publiczności Paweł Zagańczyk. "W krainie tanga" - to tytuł recitalu tego wielokrotnie nagradzanego akordeonisty.

Więcej na temat tego koncertu na stronie MC2

Zapraszamy również do śledzenia nowo powstałej strony - Zamkowe Kameralia. Tam znajdziecie zapowiedzi, ciekawostki, relacje

Zapraszamy!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group