Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory "po malborsku"
Autor Wiadomość
Mike 

Wysłany: Nie 25 Maj, 2014 17:17   Wybory "po malborsku"

Witam,

Jak zwykle udałem się z całą rodzinką oddać głos i jakież było moje zaskoczenie, kiedy w lokalu wyborczym do którego można by rzec uczęszczam od lat już nie mogę głosować...
Wspomniany lokal mieści się w Szkole Podstawowej nr 5 - jak do tej pory prawie całe osiedle Południe w nim zawsze głosowało i problemu najmniejszego nie było. Teraz w tym lokalu mogą głosować... uwaga!... tylko mieszkańcy jednej ulicy tj. Michałowskiego - przynajmniej blisko mają, ale są tacy co mają nawet bliżej ale już nie mogą tam głosować niestety.
Teraz skierowano mnie do lokalu wyborczego mieszczącego się w ... uwaga!... ZGKiM - super, wycieczka po wybojach i nieistniejącej drodze, wręcz placu budowy a o odległości dla mieszkańców os. Południe już nie wspominając. Dobrze chociaż, że nie padało. Ale co ciekawe postawili tam nawet dwóch policjantów na motorach, którzy pilnowali tego niby wzmożonego ruchu wyborczego - w ciągu mniej jak 10 minut zatrzymali dwa samochody, więc jakiś utarg nawet mieli. Widać te samochody może jakoś zakłóciły przebieg wyborów ... ;)

Ale do rzeczy - ktoś kto wymyślił takie utrudnienia dla obywateli chcących w spokoju oddać swój głos i dokonał tak niedorzecznych zmian albo jest niespełna rozumu albo to jakiś naprawdę "łebski" i przedsiębiorczy koleś. Jak by jednak nie było ja na jego miejscu ze wstydu zakopałbym się pod asfalt na ul. De Gaulle'a.

Intuicja mi podpowiada, że jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co... prawda ?
Tylko jakoś tu nie widzę zysków dla nikogo poza liczniejszymi komisjami i ich wynagrodzeniem. Skoro jest więcej lokali wyborczych to są też większe "zyski" z wynajęcia tych lokali. Ale co ma ilość przypisanych mieszkańców do komisji wyborczej ? Tego nie jestem w stanie rozgryźć, ale jeśli jeden lokal w centrum os. Południe ma przypisaną tylko jedną ulicę a resztę "duszyczek" zmusza się do głosowania w ZGKiM to coś tu śmierdzi...
 
 
S.T.A.L.K.E.R 


Wysłany: Nie 25 Maj, 2014 20:59   Re: Wybory "po malborsku"

ulica Rolnicza "głosowała" UWAGA!!! w Przedszkolu przy ul. Reymonta, ręce po prostu opadają... :bag:
 
 
margan1983 
...


Wysłany: Nie 25 Maj, 2014 21:09   

Od kiedy mogę głosować zawsze głosowałem w szkole nr8, dziś wracając z wycieczki zajechałem i komisja powiedziała, że muszę jechać do szkoły nr 5 - zdziwiony pojechałem, tam mi powiedzieli że nie tu :D tylko w szkole nr 8... Ja tam byłem powiedziałem to nie wiedzieli gdzie mam iść, powiedzieli że mogę spróbować w gimnazjum nr 3, nerwy mi puściły i pojechałem do domu... a tak chciałem zagłosować... potem doczytałem, że gimnazjum jest po drugiej stronie sp5 mieszkam całkowicie gdzie indziej więc ochoty już nie miałem po kilku próbach jechać jeszcze raz...

Namieszali komisji narobili, kasy na to poszło bo za darmo tam na pewno nikt nie siedział i wyszło tak jak się spodziewałem... Ciekawa jaka frekwencja Malborka była ???
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group