Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Baza wiatraków w kujawsko-pomorskim
Autor Wiadomość
comarek 
Comarek

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 14:11   Baza wiatraków w kujawsko-pomorskim

Witam

Robię w ramach pracy naukowej bazę danych wiatraków w woj. kujawsko-pomorskim. Baza będzie w postaci geobazy osobistej, obsługiwana przez MS'Access i w oprogramowaniu ArcGIS 9.2 firmy Esri (geobaza GIS-owa). Zbieram informacje o starych, istniejących (bądź nie) wiatrakach wraz z położeniem we współrzędnych prostokątnych lub geograficznych. Korzystam ze spisu rejestru zabytków dla woj. kuj-pom. Niestety nie ma tam położenia tych obiektów poza oczywiście adnotacją o miejscowości, gminie itd. Czy zna ktoś może taką bazę, stronę, źródło, kontakt do kogoś, cokolwiek, gdzie można by było znaleźć takie koordynaty.
_________________
pozdrawiam z Torunia, gdzie trwam.....
Grzegorz
"Człowiek mądrzeje z wiekiem. I zwykle jest to wieko od trumny."
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 17:47   

Może stare mapy tych regionów? i szukanie ręczne na nich... np http://polski.mapywig.org/news.php
 
 
comarek 
Comarek

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:12   

Azaziz napisał/a:
Może stare mapy tych regionów? i szukanie ręczne na nich... np http://polski.mapywig.org/news.php


Wiem, ale podobno byla taka grupa zapaleńców gdzieś z zachodu Eur., ktorzy jezdzili i zbierali koordynaty GPS + cała dokumentacja (fotos i opis).
_________________
pozdrawiam z Torunia, gdzie trwam.....
Grzegorz
"Człowiek mądrzeje z wiekiem. I zwykle jest to wieko od trumny."
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 21:56   

Jest jeden człowiek, którego wiedza może okazać się bardzo pomocna. Jest podobnie jak ja, konserwatorem zabytków.
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
 
 
comarek 
Comarek

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 19:14   

Loki napisał/a:
Jest jeden człowiek, którego wiedza może okazać się bardzo pomocna. Jest podobnie jak ja, konserwatorem zabytków.


Chętnie skorzystam z pomocy tego konserwatora, zwłaszcza że z konserwatorami zwłaszcza po szkole torunskiej łączą mnie serdeczne więzy (tych co konczyli w latach 70tych i tych co w poczatku XXI w sie bronili - nastepne pokolenie). interesują mnie namiary typu - jesli nie dokladne wspołrzedne - to chociaż:-) takie kordynaty jak np: 300 m na wschód od skrzyżowania dróg, lub mostu czy na łące 500m za szkołą itp (umozliwią identyfikacje istniejących na zdjęciu lotniczym czy satelitarnych). bede wdzieczny za wszelkie namiary.
_________________
pozdrawiam z Torunia, gdzie trwam.....
Grzegorz
"Człowiek mądrzeje z wiekiem. I zwykle jest to wieko od trumny."
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 21:54   

Skontaktuje się z nim w najbliższym czasie. Szczegóły odtąd na priv. Pozdrawiam.
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
 
 
Zbigniew50 

Wysłany: Nie 03 Lip, 2011 10:49   

No to chętnie pomogę i na początek podam ci dwa o których wiem że były przed drugą wojną
Wieś Błoto ,gm.Unisław , woj.Kujawsko Pomorskie
Wieś Czemlewo (na granicy z Czarżem ) ,gm.Dąbrowa Chełmińska
Właściciel pierwszego był Jurkiewicz F.
Drugiego Sikorski.
Prawdopodobnie w wsi Bruki też bł wiatrak ale o nim to nic nie wiem.
Pozdrawiam :ok:
_________________
Zbigniew Dykiel
 
 
jaro1969 

Wysłany: Wto 19 Maj, 2015 17:33   

wg mapy http://mapy.amzp.pl/ zapewne byl tez wiatrak w Unislawiu i na brukach ;-)
_________________
jaro
 
 
zaq2
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2016 08:34   

bardzo fajnie się czyta wasze posty, tyle ciekawostek :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group