Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Remonty ulic i chodników w Malborku
Autor Wiadomość
morfeusz 

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018 23:37   

Komuś przed wyborami zamarzyło się zrobić z Malborka, Zieloną Górę, a przecież jesteśmy na Żuławach...
Jestem w stanie zrozumieć sens przejścia dla pieszych na "górce" ale niech wzniesienie jest łagodniejsze od aktualnych, a samo przejście powinno być płaskie... teraz zamiast poziomu jest łuk... ciekawe jak zimą piesi będą przechodzić jak im się nogi rozjadą, każda w inną stronę...

Zakopiańska - nie rozumiem idei pagórków, zakaz jazdy rowerów, za to jest pseudo ścieżka rowerowa współdzielona z chodnikiem o mizernej szerokości, gdzie według założeń Holendrów (kto jak kto, ale na rowerach to się znają) powinno być min. 1,2m szerokości i to pod warunkiem, że będą zatoczki to wymijania się.

Kochanowskiego - od strony szkoły jest przejście z przejazdem dla rowerów "cycka" brak, kawałek dalej obok domku już "cycek" jest...

Konopnickiej - "fale Dunaju" w miejscu gdzie są barierki i przechodniów brak to absurd, podobnie koło ronda Rycha, czyżby ktoś obawiał się że można to coś pokonać z kosmiczną prędkością?

Jedyny plus obecnych inwestycji to wymiana zdezelowanych płytek na konopnickiej na kostkę (dość szeroko i póki co równo) i na Wybickiego dodanie brakującego chodnika, ale obok Kościoła jest przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów, ale nadal brakuje oznaczenia pionowego dla kierowców o tym fakcie, bo póki co kolor czerwony kostki nie jest jednoznaczny z przejazdem dla rowerów.

Wniosek jest taki, jak się nie jeździ samochodem to ciężko poprawić bezpieczeństwo na drogach, chyba że ma się udziały w warsztatach samochodowych (szybsze zużycie zawieszenia auta), bo o głupotę nawet nie śmiem podejrzewać.

kopa 
Kopa

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018 08:29   

Hitem jest umiejscowienie wpustu drogowego na wyniesionym skrzyżowaniu z Kraszewskiego. Ciekawi mnie jak namówiono wodę aby płynęła pod górę? Czego oni teraz w tych szkołach uczą?

Andrzej 123 

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 13:36   

kopa napisał/a:
Ciekawi mnie jak namówiono wodę aby płynęła pod górę?

Woda władzy ma być posłuszna. To chyba jasne jest? :czytaj:

morfeusz 

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 23:44   

A miejsc w Malborku, gdzie można poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy jest sporo:
- światła na skrzyżowaniu Kotarbińskiego z De'Gaullea
- światła na Wojska Polskiego z Daleką
- światła na Wojska Polskiego z Nogatową/Koszykową
Zamiast chopek/chopków (jak to się odmienia) Konopnickiej z Michałowskiego, Konopnickiej z Kotarbińskiego, Konopnickiej z Wybickiego - 3 x rondo, ruch będzie bardziej płynny i bezkolizyjny, dodatkowo ograniczy to rozwijanie nadmiernej prędkości
- zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym w okolicy cukrowni - dla jadących od strony wiaduktu możliwość lewoskrętu ze środkowego pasa, przy okazji dla jadących od cukrowni umożliwienie środkowym pasem jazdy na wprost i w prawo na wiadukt (akurat te dwie propozycje kosztowne nie są a powinny usprawnić jazdę).
Kilka dróg wymaga wymiany nawierzchni, (nie piszę naprawy, bo przyjedzie trzech speców w gumofilcach i będą z buta czarną breję ubijać) np. ul. Mickiewicza, ul. Kwiatkowskiego, ul. Słowackiego.
Ostatnio zmieniony przez morfeusz Sob 14 Kwi, 2018 23:46, w całości zmieniany 1 raz  

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 06:38   

Pierwsze trzy od razy polegną pod niedasizmem - Wojska Polskiego jako ciąg drogi krajowej 22, De'Geullea -droga wojewódzka 515 są poza jurysdykcją UM i to dla niego bardzo wygodne rozwiązanie. Pozostałe są zbyt oczywiste i logiczne, by mogły w urzędniczych głowach powstać. Ja bym jeszcze dołożył realizacją zaplanowanego od kilkudziesięciu lat przedłużenia Mickiewicza do Osiedla Południe, wtedy niech se Konopnickiej eksperymentują, nie paraliżując miasta.

kopa 
Kopa

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018 09:21   

morfeusz napisał/a:
ruch będzie bardziej płynny i bezkolizyjny

Właśnie władzom chodzi zupełnie o co innego. O "uspokojenie ruchu"

Zauważyłem jeszcze jeden kwiatek na Kochanowskiego. Zaczęto budować chodnik z ścieżką rowerową. Ścieżka na nowo powstającym odcinku jest od strony drogi a przy szkole przeciwnie. I co zrobili nasi Janusze budownictwa jak się zorientowali? Odcinek przejściowy. Trochę tak trochę tak. Chodnik w środku pomiędzy dwoma ścieżkami rowerowymi które mają po ok 1m szerokości. To tak jak moje dziecko zapytane przez Panią w Maku. "Jakie frytki? Duże czy małe?" na co moja pociecha mówi. " Trochę takich trochę takich."

Odpowiedz do tematu