Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Straż Miejska przejdzie reorganizację?

Czym powinna zajmować się Straż Miejska? (W ankiecie można oddać 3 głosy)
Radarowa i fotoradarowa kontrola prędkości.
2%
 2%  [ 13 ]
Kontrola prawidłowości parkowania.
10%
 10%  [ 48 ]
Kontrola i egzekwowanie czystości posesji i ich otoczenia.
20%
 20%  [ 96 ]
Kontrola lokali gastronomicznych i handlowych w aspekcie sprzedaży alkoholu.
5%
 5%  [ 27 ]
Eliminacja spożycia alkoholu w miejscach nieodpowiednich w sposób zagrażający porządkowi publicznemu.
22%
 22%  [ 106 ]
Przeciwdziałanie nielegalnym wysypiskom śmieci oraz nielegalnemu zrzutowi ścieków do zbiorników i cieków wodnych (w tym kanalizacji deszczowej).
24%
 24%  [ 114 ]
Pomocą osobom przyjezdnym w lokalizacji atrakcji turystycznych, hoteli, parkingów, restauracji itp.
5%
 5%  [ 28 ]
Ochroną Urzędu Miasta ;-) .
1%
 1%  [ 6 ]
Niczym, powinni ją zlikwidować.
7%
 7%  [ 37 ]
Głosowań: 179
Wszystkich Głosów: 475

Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 16:36   

Może nowy komendant straży miejskiej też będzie pojawiał się na ulicy, pokazać się ludziom, jeździł po mieście w patrolu by mieć pieczę nad podwładnymi, kto wie.
 
 
mieszkAnka 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 21:31   

To podsłuchany dialog dwóch starszawych panów na wczorajszym spotkaniu z burmistrzem:
- W gazetach pisali, że teraz Straż Miejska ma być dla ludzi uprzejma.
- To co, będą nas po rękach całować?
(Śmiech obydwu.)
 
 
EnStMa 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 22:43   

Nowa jakość będzie taka jak w parafrazowanej piosence
"Dzień dobry panu i pani kochana,
dzień dobry wołam od samego rana,
dzień dobry powiem do pana sąsiada,
dziś ja mam patrol i moja gromada.
Pogłaszczę pieska przytulę też kotka
dzień dobry powiem jeśli kogoś spotkam
pomacham ręką do pana włodarza
już jest cudownie fajny ze mnie strażak"
_________________
Entuzjasta Starego Malborka
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 22:50   

EnStMa napisał/a:
Pogłaszczę pieska
A podateczek opłacony? Nie? To mandacik zapłacimy :-P
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
EnStMa 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 23:13   

Ha Ha dobre :ok:
_________________
Entuzjasta Starego Malborka
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 14:31   

http://malbork.naszemiast...1ba5ecdc9d18355

Cytat:
Malbork. Kontrowersje po wyborze nowego naczelnika Straży Miejskiej

Mariusz Wilczyński od początku tygodnia jest oficjalnie nowym szefem Straży Miejskiej.

Malborska Straż Miejska ma nowego szefa. Wybór komisji konkursowej wzbudził spore kontrowersje. Okazuje się bowiem, że nowy naczelnik SM z formalnego punktu widzenia nie powinien przejść nawet pierwszego etapu konkursu.

Nowym naczelnikiem Straży Miejskiej, która działa już jako wydział Urzędu Miasta, został wybrany Mariusz Wilczyński, 37-letni mieszkaniec Malborka, były żandarm wojskowy. Wygrał konkurs na to stanowisko, pozostawiając w pobitym polu trzech innych kandydatów.

- Jego koncepcja działania Straży Miejskiej była najbliższa naszym oczekiwaniom - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Przedstawił najbardziej przyjazną mieszkańcom koncepcję straży obywatelskiej. Również jego diagnoza na temat aktualnej sytuacji Straży Miejskiej w ocenie komisji była bardzo trafna.
::: Reklama :::

Kłopot w tym, że Mariusz Wilczyński, zgodnie z zapisem w ogłoszeniu o konkursie na szefa SM, w ogóle nie powinien dostać się do etapu, w którym kandydaci mogli przedstawić swoje koncepcje. Nowy szef strażników miejskich nie spełnił bowiem wstępnego warunku formalnego konkursu - nie posiada obecnie prawa jazdy kategorii B. Dokument zabrała mu policja. Okazuje się, że to nie było problemem dla komisji konkursowej.

- Wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B jest wymogiem formalnym, ale wprowadzony został poprzez ogłoszenie w konkursie. Nie jest to wymóg ustawowy - mówi Rychłowski. - Wymogiem ustawowym jest natomiast niekaralność i taki warunek kandydat spełnia.

W ogłoszeniu o konkursie czytamy jednak, że posiadanie prawa jazdy kat. B jest, obok ośmiu innych punktów, "wymogiem niezbędnym". A zatem po rozstrzygnięciu konkursu można stwierdzić, że komisja, która powinna stać na straży regulaminu naboru, ustanowiła zapis "zbędnym". Dodatkowo wśród "wymaganych dokumentów" powinna się znaleźć kserokopia prawa jazdy.

Nowy szef SM ponoć nie ukrywał przed komisją konkursową, że nie może obecnie prowadzić auta.

- Kandydat poinformował komisję o tym, że ma cofnięte prawo jazdy za przekroczenie prędkości, przedstawiając również okoliczności, które spowodowały to wykroczenie - opowiada burmistrz Malborka.

- Komisja po długiej dyskusji postanowiła dać szansę kandydatowi, uznając, że wykluczenie z powodu braku prawa jazdy byłoby krzywdzące. Jednocześnie komisja zobowiązała komendanta do przedłożenia prawa jazdy w okresie trwania próbnej umowy o pracę.

O przyczynę tego, że nie może zasiadać za kierownicą, spytaliśmy samego zainteresowanego.

- Przekroczyłem liczbę punktów w wyniku wykroczeń drogowych - mówi Mariusz Wilczyński. - Jeszcze w czerwcu będę zdawał egzamin na prawo jazdy i wierzę, że go zdam.

Nie wiadomo, jak długo nowy naczelnik Straży Miejskiej, która ma za zadanie między innymi… pilnować przestrzegania prawa przez kierowców, będzie pełnił swoją funkcję.

- Będziemy obserwować jego pracę do końca tego roku - zapowiada Rychłowski. - Wtedy przyjdzie czas na podsumowanie pierwszych działań nowego komendanta.
Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki


O zgrozo-dal "dobry przyklad". Moze to pirat drogowy??.. :evil:

40_861627_1_d_4615.jpg
Plik ściągnięto 8499 raz(y) 21,43 KB

_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
Ostatnio zmieniony przez Pią 06 Cze, 2008 16:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 16:18   

To bardzo przykre, że zostaje wybierany człowiek, który ma za nic przepisy, które ma egzekwować...

Wstydzę się, że muszę mieszkać w mieście którym wybiera się ludzi w taki sposób.
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 16:49   

karVVan napisał/a:
Jeszcze w czerwcu będę zdawał egzamin na prawo jazdy i wierzę, że go zdam.


Pewnie nie zda znając ile osób odchodzi z kwitkiem.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 16:51   

Zda, przecież będzie zdawał jako komendant, w końcu to egzamin na odzyskanie prawa jazdy zabranego za wykroczenia
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 16:58   

Azaziz napisał/a:
będzie zdawał jako komendant


Komendant czy nie ale zdawać musi. A zależy kiedy stracił te prawko.

karVVan napisał/a:
Okazuje się, że to nie było problemem dla komisji konkursowej.


A jeszcze jedno ciekawe kto był w tej komisji, że ten instrument został wybrany :evil:
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 19:49   

Cytat:
Przekroczyłem liczbę punktów w wyniku wykroczeń drogowych
:hahaha: :hahaha: :hahaha: pirat drogowy komendantem SM to tylko w Malborku jest możliwe, ręka rękę myje i to za moje podatki
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 20:04   

Jak dla mnie - porażka sezonu. Jak można wybrać na takie stanowisko osobę, która po pierwsze miała konflikt z prawem, a po drugie - nie spełniała wymagań? Jak widać, wybrali tego, kogo mieli wybrać... SZOK!
_________________
.............................................
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 20:11   

Ciekawe jest nasze polskie prawo jeśli chcę kogoś zabić idę siedzieć za usiłowanie, chcę ukraść idę siedzieć jek mi się zamiar dowiedzie...
Jeżdżę jak wariat i łapię punkty (a za parkowanie, nie manie czegoś tam cieżko w oczko grać, trzeba mieć jednak asy po 8 - 10 punktów), to nikomu nic nie chciałem zrobić, a potem najwyżej napiszą że niedostosowanie prędkości....
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 20:12   

Po prostu kolesiostwo :nook:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 20:40   

A ja tylko przyPOmnę

Cytat:
Burmistrz Miasta
Malborka
OGŁASZA NABÓR
NA STANOWISKO
Komendanta Straży Miejskiej

1. Wymagania niezbędne:
i) posiadania prawa jazdy kat. B,

2. Wymagania dodatkowe:
b) umiejętność interpretacji i stosowania przepisów,

4. Wymagane dokumenty:
f) kserokopia prawa jazdy,


Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w sekretariacie Urzędu Miasta Malborka, pocztą na adres Urzędu (Jednostki) z dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w terminie do dnia 12.05.2008 r.


Kandydat nie spełniał 3 punktów, a mimo to jego aplikacja została przyjęta i rozpatrzona, co więcej jak widać na tak, widocznie komisja POmyślała POzytywnie i POstanowiła jedyną POważną kandyturę POprzeć, burmistrz widocznie POwiedział: POlecam go!

:kij: :kij: :kij:

...by żyło im się lepiej
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 20:50   

Dziennik napisał/a:
Podczas piątkowej sesji radni po raz pierwszy mogli spojrzeć w twarz nowemu szefowi Straży Miejskiej. Z kilkudniowym "poślizgiem" komisja konkursowa z Urzędu Miasta spośród dwóch kandydatów, którzy przeszli do drugiego etapu konkursu, wybrała na to stanowisko 37-letniego Mariusza Wilczyńskiego z Malborka. To były żandarm wojskowy, absolwent Szkoły Chorążych Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Pracę w wydziale Straży Miejskiej rozpoczyna dzisiaj.


Dwa pytania jeszcze w tym temacie:
1. Czy radni przyjęli owacją na stojąco? Jak rozumiem bez zastrzeżeń...
2. Kto będzie woził komendanta? Bo chyba nie będzie jeździł autobusem/taksówką na koszt podatników?

Rozumiem dlaczego nie ma nagrania z sesji
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008 02:33   

"Kandydat nie spełniał 3 punktów, a mimo to jego aplikacja została przyjęta i rozpatrzona, co więcej jak widać na tak, widocznie komisja POmyślała POzytywnie i POstanowiła jedyną POważną kandyturę POprzeć, burmistrz widocznie POwiedział: POlecam go! "

POprawka-POniewaz POtrafil POgadac-POzostal POznany POdczas POsiedzenia ;-)

A teraz-ratuj sie kto moze :!: :!: :!: :!: :!:
:hahaha:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:35   

Nie rozumiem tej nagonki... Ludzie!! Przecież to jest normalny człowiek! Czy w tym forum uczestniczą sami święci? Wyluzujcie bo momentami odnoszę wrażenie że na to stanowisko powinnien być przyjęty sam Święty Krzysztof! Niee bo i na niego też byście coś znaleźli, żeby poplotkować :)).
Czy ktoś zna tego nowego komenanta że taki sąd na niego wydajecie? hmmm ja też nie ...ale mam nadzieję że "nowemu" uda się w końcu zmienić wizerunek "policyjnej" straży miejskiej.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:36   

Malborżanka napisał/a:
Przecież to jest normalny człowiek
normalnemu człowiekowi nie zabiera się prawa jazdy
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:39   

Nooooo ja robię rocznie ok 40-50 tys. km kilkoma samochodami i nie mam ani jednego punktu karnego, no chyba jestem nienormalny! I mam prawo jazdy :hahaha:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:50   

Moja osobista uwaga - miałem okazję poznać komendanta jakiś czas temu, bardzo sympatyczny i miły człowiek, elokwentny, uprzejmy itd itp.
Ale tu nie chodzi o niego, tylko o sposób w jaki burmistrz działa w tym mieście.
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:50   

I uważasz że to jest dużo 40-50 tys w roku :hahaha:
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:52   

No właśnie
Azaziz napisał/a:
bardzo sympatyczny i miły człowiek, elokwentny, uprzejmy itd itp
a nagonka prowadzona jest bardziej na "nowego" niz na burmitrza :peace:
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:55   

To może podsumowanko?
Na straży porządku i przepisów, stoi ktoś, kto złamał wielokrotnie przepisy ruchu drogowego - czyli prawo, tak? :evil:
Jesli mu nie było wstyd stawac do konkursu, choć wiedział o wymaganiach - tym gorzej go oceniam.
Jestem zas.....ą idealistką.
Wierzę, że ludzie chcą kierowac się prawem, sumieniem i tym podobnymi pierdołami. Jak mogłabym ubiegac się o stanowisko, wiedząc, ze właściwie nie spełniam wymagań?
Ach..chyba, ze miałabym poparcie :-|

Tylko jaki niesmak zostaje.

I gdzie w tym wszystkim jest mój burmistrz wybrany w demokratycznych wyborach? Dlaczego dopuszcza do takich sytuacji? Po co?
Fuj :evil:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:56   

Malborżanka napisał/a:
I uważasz że to jest dużo 40-50 tys w roku :hahaha:


Jako niezawodowy kierowca, pokaż mi kogoś kto robi 4 tys km w miesiącu :-D bo na pewno nie nowy komendant :lol:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 21:57   

anowi napisał/a:
To może podsumowanko?
Na straży porządku i przepisów, stoi ktoś, kto złamał wielokrotnie przepisy ruchu drogowego - czyli prawo, tak? :evil:
Jesli mu nie było wstyd stawac do konkursu, choć wiedział o wymaganiach - tym gorzej go oceniam.
Jestem zas.....ą idealistką.
Wierzę, że ludzie chcą kierowac się prawem, sumieniem i tym podobnymi pierdołami. Jak mogłabym ubiegac się o stanowisko, wiedząc, ze właściwie nie spełniam wymagań?
Ach..chyba, ze miałabym poparcie :-|

Tylko jaki niesmak zostaje.

I gdzie w tym wszystkim jest mój burmistrz wybrany w demokratycznych wyborach? Dlaczego dopuszcza do takich sytuacji? Po co?
Fuj :evil:


To ostanie pytanie jest ważne: PO co?
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 22:03   

No i wszystko jasne :-/

Nie jest ważne, ile kto robi kilometrów w ciągu roku, wazne, czy nie łamie prawa.
Amen.
Tu nie ma usprawiedliwienia.
Owszem, mogę zrozumiec swego sasiada, czy jak Az dostanie mandat i punkty karne :mrgreen:
Ale człowiek, który ma stać jako cerber, ma byc szefem kilkunastu osób, musi cieszyć się zaufaniem.
A komentarz burmistrza, ze prawa jazdy nie musi mieć, musi być niekarany....
No to tylko tego nam brakowało...
:evil:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 22:08   

Nie ma usprawiedliwienia dla pewnych zachowań.
Czy taka sytuacja jest do pomyślenia w przypadku wybierania Komendanta KP?
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 22:11   

Azaziz napisał/a:
kto robi 4 tys km w miesiącu bo na pewno nie nowy komendant

tego "nowego "musisz znać bardzo dobrze, skoro wiesz że nie robił w miesiącu więcej km od ciebie... ta nagonka to jakiś chwyt marketingowy...czy jakaś zadra ..?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 22:15   

Malborżanka napisał/a:
ta nagonka to jakiś chwyt marketingowy...czy jakaś zadra ..?


Tylko tak potrafisz sobie wytłumaczyć brak naszej zgody na wybieranie postaw sprzecznych z prawem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group