Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Straż Miejska przejdzie reorganizację?

Czym powinna zajmować się Straż Miejska? (W ankiecie można oddać 3 głosy)
Radarowa i fotoradarowa kontrola prędkości.
2%
 2%  [ 13 ]
Kontrola prawidłowości parkowania.
10%
 10%  [ 48 ]
Kontrola i egzekwowanie czystości posesji i ich otoczenia.
20%
 20%  [ 96 ]
Kontrola lokali gastronomicznych i handlowych w aspekcie sprzedaży alkoholu.
5%
 5%  [ 27 ]
Eliminacja spożycia alkoholu w miejscach nieodpowiednich w sposób zagrażający porządkowi publicznemu.
22%
 22%  [ 106 ]
Przeciwdziałanie nielegalnym wysypiskom śmieci oraz nielegalnemu zrzutowi ścieków do zbiorników i cieków wodnych (w tym kanalizacji deszczowej).
24%
 24%  [ 114 ]
Pomocą osobom przyjezdnym w lokalizacji atrakcji turystycznych, hoteli, parkingów, restauracji itp.
5%
 5%  [ 28 ]
Ochroną Urzędu Miasta ;-) .
1%
 1%  [ 6 ]
Niczym, powinni ją zlikwidować.
7%
 7%  [ 37 ]
Głosowań: 179
Wszystkich Głosów: 475

Autor Wiadomość
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 18:35   

Azaziz napisał/a:

ZAKAZ WJAZDU NA ŻEROMSKIEGO
od około tygodnia obserwuję jak strażnicy miejscy zatrzymują kierowców łamiących ten zakaz, za każdym razem tylko pouczają .../... Łamiących przepisy nie karzemy mandatami? Bardzo mi się to nie podoba.
Możecie sobie sprawdzić ile wynosi mandat za to wykroczenie, a przy ok 200-300 kierowcach dziennie ile to przynosi straty dla miasta i jak psuje wizerunek straży miejskiej


Wlepiają mandaty - Źle ; nie wlepiają mandatów - też Źle; nie stosują łągodniejszych środków w postaci pouczenia - Źle; pouczają zamiast mandatu - Źle. No więc co tak naprawdę psuje wizerunek straży miejskiej - łagodność, wyrozumiałość czy surowa bezwzględność ?
Kontrola ruchu drogowego w mieście to zaledwie wycinek z obowiązków Straży Miejskiej. Są inne ważne, które na ten wizerunek się składają. O tym także należy rozmawiać i tam szukać elementów, które ten wizerunek przez lata PSUŁY.
Pouczenie mieści się w katalogu środków dyscyplinujących związanych z wykroczeniami w ruchu drogowym. Jeżeli zachowanie kierowcy nie powoduje zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu to mandat nie jest bezwzględnie konieczny. O tym decyduje policjant lub jak w tym przypadku Strażnik Miejski oceniając sytuację.

Rzeczywiście straty dla miasta olbrzymie. Cały roczny plan budżetowy wpływów z mandatów w tydzień by był zrealizowany. Można byłoby ze Straży Miejskiej zrobić niezłe źródło dochodów budżetowych. Zaproponujmy burmistrzowi zgodnie z tą ideą wprowadzenie do budżetu na 2009 rok w pozycji mandaty od ludności - dochody bieżące kwotę np. 1 825 000,- PLN. a nie jak w tym roku 180 000,- zł. Wyjdzie średnio po 50 mandatów dziennie po 100 zł każdy. No i jak WYBITNIE wizerunek poprawi :mrgreen: Pójdą chłopcy w miasto z pieśnią na ustach "dzień bez mandat to dzień stracony" ;)
No i jeszcze jedna ważna sprawa i tu troska o kasę, którą w tak bezpośredni sposób wyraził Azaziz ma wielkie znaczenie. Jak dojdzie do ukarania magistratu wielomilionową karą za nielegalną wycinkę drzew w parku trzeba będzie powstałą lukę w budżecie czymś wypełnić.

Słyszałem, że kiedyś krnąbrnym rowerzystom notorycznie łamiącym przepisy jeden z bardziej znanych malborskich milicjantów (bo to dawne czasy były) wykręcał po prostu wentyle z kół. Ciekawe czy taka niekonwencjonalna kara wypuszczenia powietrza z kół zdyscyplinowałaby notorycznych łamaczy wszelkich zakazów. No i oczywiście w zależności od szkodliwości czynu wypuszczane byłoby powietrze z jednego, dwóch, albo wszystkich czterech kół :hahaha:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 18:39   

Mandat za b-1 to kwota do 500 zł

Myślę, że konsekwencja w przestrzeganiu i egzekwowania prawa poprawia bezpieczeństwo w mieście.
A ludzie na mandaty zawsze będą narzekać, to nie podlega dyskusji.

A teraz krótka analiza - 100 kierowców po 500 zł - 50 tys dziennie
tydzień 350 tys.
po tygodniu nikt nie będzie tam jeździł
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 09:11   

http://malbork.naszemiast...nia/871495.html
Cytat:
Malbork. Komendant Straży Miejskiej zdradza swój pomysł na funkcjonowanie jednostki - wizja w wygodnych butach i na kółkach

Straż Miejska ma być przyjazna ludziom, a strażnicy grzeczni i eleganccy. Nie oznacza to, że nie będą karać mieszkańców za łamanie prawa. Tak w skrócie przedstawia się wizja działania SM, którą przedstawił nam nowy komendant jednostki.


Mija miesiąc od wyboru nowego komendanta Straży Miejskiej, ale w tym czasie nie udało się nikomu uzyskać informacji na temat jego planów. Burmistrz Andrzej Rychłowski po rozstrzygnięciu konkursu mówił o nowym szefie SM: "Jego koncepcja działania była najbliższa naszym oczekiwaniom. Przedstawił najbardziej przyjazną mieszkańcom koncepcję straży obywatelskiej. Również jego diagnoza na temat aktualnej sytuacji Straży Miejskiej w ocenie komisji była bardzo trafna".

Dopiero po czterech tygodniach dowiadujemy się z ust nowego komendanta, co to oznacza.

- Straż Miejska musi być przyjazna i służyć mieszkańcom Malborka - mówi Mariusz Wilczyński, komendant SM. - Oczywiście, nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich, ale chcemy, by odsetek niezadowolonych mieszkańców był jak najmniejszy.

Mówiąc o malborczykach mogących "krzywo" patrzeć na SM komendant ma na myśli tych, którzy będą karani za wykroczenia.

- Na pewno nie odejdziemy od zakładania blokad na koła samochodów należących do kierowców, którzy łamią przepisy. Nie zrezygnujemy z wystawiania mandatów i udzielania pouczeń, a więc z rzeczy, które zmuszają do respektowania prawa - wymienia Wilczyński. - Prowadzimy rejestr osób, które kilkakrotnie zostały pouczone i nadal popełniają to samo wykroczenie, wówczas nie mamy wyjścia - musimy wystawić mandat.

Przypomnijmy, że z końcem kwietnia Straż Miejska jako samodzielna jednostka organizacyjna została zlikwidowana, a w jej miejsce powstał wydział będący już w strukturze Urzędu Miasta Malborka. Zmiany dotknęły także personel. Jeszcze niedawno w SM pracowało 21 osób, teraz już 15. Zmniejszyć się ma liczba samych strażników z 14 do 8. Oprócz strażników i komendanta w nowym wydziale będzie pracowało 5 osób zajmujących się monitoringiem i 1 odpowiedzialna za obsługę fotoradaru.

W jednostce nadal pracuje Włodzimierz Małyszek, były szef SM, który jest odpowiedzialny za wdrażanie systemu monitoringu.

- Jestem mu bardzo wdzięczny za dzielenie się ze mną swoją wiedzą. Jest bardzo życzliwy i pomocny - dodaje jego następca.

Mniejsza liczba strażników może mieć wpływ na liczbę patroli, ale nowy szef jednostki obiecuje, że mieszkańcy będą widzieli jego podwładnych na ulicy. Nadal będą odbywały się patrole wspólnie z policją (podobno w mniejszym zakresie).

- Mamy też w planach nawiązanie współpracy z Żandarmerią Wojskową i odbywanie wspólnych patroli - zdradza Wilczyński.

Strażników będzie mniej, ale będą oni bardziej mobilni. SM dysponuje dwoma samochodami i od niedawna... dwoma jednośladami.

- Są dwie osoby wytypowane do patrolowania miasta na rowerach - potwierdza komendant. - To dobre rowery, które umożliwią szybszą i skuteczniejszą interwencję. Zakupiliśmy już stroje dla tych strażników. Będą jeździć w krótkich spodenkach i koszulkach polo. Rower będzie wyposażony m.in. w apteczkę, by w razie potrzeby strażnik mógł udzielić pierwszej pomocy. Zakupiliśmy też nowe buty dla wszystkich strażników, by podczas patroli pieszych pracowało im się komfortowo.

Nowa wizja działania straży zakłada też, że strażnik nie tylko będzie musiał być grzeczny i uprzejmy, ale i dobrze wyglądać. Brodę będą mogły nosić osoby, które przedstawią zaświadczenie od lekarza, że nie mogą się golić. Wąsy? Tak, ale tylko ładnie przystrzyżone.

Jeśli chodzi o zakres obowiązków strażników, to oprócz patroli i interwencji mają także na bieżąco sprawdzać utrzymanie porządku na prywatnych posesjach. Podobno mieszkańców domków jednorodzinnych z Kałdowa i Wielbarku sprawdzono już pod kątem posiadania umów na wywóz nieczystości. Kontrole miały być przeprowadzone razem z pracownikami wydziału magistratu odpowiedzialnego za ochronę środowiska.

- Strażnicy będą też zwracać większą uwagę na nieczystości pozostawiane przez psy wyprowadzane na spacer przez ich właścicieli - mówi komendant. - Strażnicy patrolują rejony osiedli o wczesnych godzinach rannych, gdy właściciele wyprowadzają psy, i wieczorem. Gdy spotkają kogoś, kto nie posprząta po swoim psie, wówczas będą mogli ukarać go mandatem.

ZŁY PRZEPŁYW...

Niedawna sesja Rady Miasta Malborka była pierwszą od czasu ujawnienia uchybień w procedurze konkursowej, która wyłoniła nowego komendanta Straży Miejskiej. Jedynym radnym, który podczas czerwcowego posiedzenia zabrał głos w tej sprawie, był Krzysztof Grylak, który pytał o brak jego osoby w pracach komisji konkursowej. Radny chciał osobiście zweryfikować informacje na temat jednego z kandydatów, które docierały do niego.
Krzysztof Grylak dowiedział się, że brak jego osoby w składzie komisji był wynikiem złego przepływu informacji między przewodniczącym Rady Miasta, burmistrzem i sekretarzem...

EGZAMIN OBLANY, BĘDZIE DRUGIE PODEJŚCIE

Przed czterema tygodniami ujawniliśmy, że nowo wybrany komendant Straży Miejskiej nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało mu zabrane z powodu przekroczenia limitu punktów karnych. Przypomnijmy, że posiadanie prawa jazdy było wymogiem niezbędnym w ogłoszeniu o naborze na to stanowisko. Pomimo braku dokumentu, komisji konkursowej to nie przeszkadzało i powierzyła funkcję szefa Straży Miejskiej Mariuszowi Wilczyńskiemu.
Cztery tygodnie temu nowy szef Straży Miejskiej przyznał, że w czerwcu będzie zdawał egzamin, dzięki któremu ma nadzieję odzyskać dokument. Okazało się, że komendant przystąpił do sprawdzianu, ale oblał część pisemną.
- Przystąpiłem do egzaminu, chociaż byłem chory, leczyłem się antybiotykami i to wpłynęło na moją koncentrację - opowiada Mariusz Wilczyński. - Chociaż nie zdałem egzaminu, to nie straciłem następnego terminu, który - mam nadzieję - zakończy się dla mnie pomyślnie.
Następną okazję na ponowne zdobycie prawa jazdy nowy szef SM będzie miał 16 lipca. Tego dnia będzie zdawał część teoretyczną i jeśli tym razem zakończy się ona pomyślnie, to będzie też egzaminowany z umiejętności praktycznych.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki


Cytat:
Przystąpiłem do egzaminu, chociaż byłem chory, leczyłem się antybiotykami i to wpłynęło na moją koncentrację - opowiada Mariusz Wilczyński.
może lepiej niech nie zdaje... nie siada wogóle za kółkiem, nie chcę być przed jak zachoruje znowu.

Dwa rowery - to ta powalająca koncepcja?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 12:38   

Wczoraj komendant złozył rezygnację.

Cóż... szkoda. Nowe buty, dwa rowery...
powaliła mnie ta koncepcja na kolana.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 14:25   

Feuchtwangen napisał/a:
Pomimo braku dokumentu, komisji konkursowej to nie przeszkadzało i powierzyła funkcję szefa Straży Miejskiej Mariuszowi Wilczyńskiemu.
Cztery tygodnie temu nowy szef Straży Miejskiej przyznał, że w czerwcu będzie zdawał egzamin, dzięki któremu ma nadzieję odzyskać dokument. Okazało się, że komendant przystąpił do sprawdzianu, ale oblał część pisemną.
- Przystąpiłem do egzaminu, chociaż byłem chory, leczyłem się antybiotykami i to wpłynęło na moją koncentrację - opowiada Mariusz Wilczyński.


Ciekawe, od kiedy to antybiotyki wpływają na koncentrację? :shock:

anowi napisał/a:
Wczoraj komendant złozył rezygnację.

Wreszcie męska decyzja.
_________________
.............................................
 
 
mieszkAnka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 14:48   

Poczekajmy na uzasadnienie tej męskiej decyzji.
 
 
mieszkAnka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 16:43   

Na forum MC2 jest oświadczenie. Poczytajcie.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 17:39   

mieszkAnka napisał/a:
Na forum MC2 jest oświadczenie. Poczytajcie.


Komendant straży miejskiej przesyła oświadczenia do Waldka Klawińskiego? :hahaha:

A na poważnie, no cóż... oświadczenie jest tutaj, jakby ktoś nie mógł się połapać --> http://mc2malbork.ovh.org...topic.php?t=160

A to ono samo...

Tylko mnie zastanawia, opowiedział o swoim planie mieszkańcom i podał się do dymisji, ktoś to rozumie?
Męska decyzja to stawić czoła presji, spotkać się z mieszkańcami i rozmawiać!
Ale nie ma co się martwić, znowu wystartuje :mrgreen:

owiadczenierj8.jpg
Plik ściągnięto 7037 raz(y) 49,58 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 04 Lip, 2008 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 17:41   

nie rozumiem tego bełkotu: rezygnuje, ale za chwilę będzie ponownie startował? to po co rezygnuje? :idont:
"z żalem rozstaję się z podwładnymi" - chyba raczej ze stołkiem, ech... no comments!
_________________

 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 18:21   

"zlosliwosc i zawisc,jak panuje wsrod osob" :shock:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 18:27   

Cytat:
w ponownym konkursie wystartuje, chociażby z powodu tych mieszkańców...


A innej motywacji nie ma?

Wszystko o kant d*** potłuc, komisja w trójkącie Rychłowski-Mroczkowski-Szwedowski nie pozwoli by był wybrany kto inny :hahaha:

Taki to Malbork mamy :nook:

Taka uwaga Panie były komendancie jak Pan zdaje egzamin na prawo jazdy na lekach zwanych antybiotyki i się źle Pan czuje to stwarza Pan zagrożenie w ruchu drogowym, zagrożenie życia, powinien Pan o tym wiedzieć, bo jak zatrzyma Policja... dobrze, że skończyło się na oblaniu testu i niedopuszczeniu do jazdy
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 04 Lip, 2008 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 18:33   

Z ogłoszeniem konkursu zapewne poczekają na pomyślnie zdany egzamin, a jak wszyscy wiedzą to może potrwać... :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 18:55   

A nikogo nie zastanawia fakt, że człowiek, który robił 100 tys. km rocznie ;-) tylko przypadkowo dostał 26 pkt. oblał testy? Jak może reprezentować w sytuacjach kontrowersyjnych w ruch drogowym Straż Miejską, gdy przyjdzie klient rozżalony mandatem i będzie się wykłócał, niestety nalepka raz przypięta, nie odchodzi tak łatwo :-(

Przyznam szczerze, że nie na takie zachowania liczyłem, miałem nadzieje, że:
1. komendant zda egzamin
2. spotka się na debacie z mieszkańcami i przedstawi swoje plany
3. będzie brał udział w takich debatach powiedzmy raz na pół roku
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 18:57   

Azaziz napisał/a:
A nikogo nie zastanawia fakt, że człowiek, który robił 100 tys. km rocznie ;-) tylko przypadkowo dostał 26 pkt. oblał testy? Jak może reprezentować w sytuacjach kontrowersyjnych w ruch drogowym Straż Miejską, gdy przyjdzie klient rozżalony mandatem i będzie się wykłócał, niestety nalepka raz przypięta, nie odchodzi tak łatwo :-(

Przyznam szczerze, że nie na takie zachowania liczyłem, miałem nadzieje, że:
1. komendant zda egzamin
2. spotka się na debacie z mieszkańcami i przedstawi swoje plany
3. będzie brał udział w takich debatach powiedzmy raz na pół roku


W zamian się obraził...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:03   

Ludzie wy się idźcie leczyć, był komendantem było źłe, zrezygnował też trujecie dupę?! zastanówcie się nad sobą! Do czego wy dążycie!
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:06   

Malborżanka napisał/a:
Ludzie wy się idźcie leczyć, był komendantem było źłe, zrezygnował też trujecie dupę?! zastanówcie się nad sobą! Do czego wy dążycie!

Wyciagamy wnioski
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:07   

Malborżanka napisał/a:
zastanówcie się nad sobą! Do czego wy dążycie!

na początek do tego, żeby nad konkursami dotyczącymi ważnych stanowisk nie unosił się podejrzany smrodek...
żeby te stanowiska zajmowali ludzie kompetentni, uczciwi etc.
tak, wiem - jestem fantastą, ale chyba wolno mi marzyć? ;-)
_________________

 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:14   

Z czego wyciagacie wnioski...!, nie znacie czlowieka osobiście i nie macie prawa w ten sposób go krytykowac i osądzać!
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:17   

A smrodek :hahaha: ...SMRÓD to narobiliście sami!
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:19   

Malborżanka napisał/a:
Z czego wyciagacie wnioski...!, nie znacie czlowieka osobiście i nie macie prawa w ten sposób go krytykowac i osądzać!

A czy musimy go znac osobiscie,zeby obserwowac,co sie dzieje???
Napawa pesymizmem cala ta sytuacja-byc moze,sa powody inne,dla ktorych zrezygnowal..zaczelo sie robic kolo sprawy "nieciekawie". ;-)
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
Ostatnio zmieniony przez karVVan Pią 04 Lip, 2008 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:21   

cyt Azaziz
"Przyznam szczerze, że nie na takie zachowania liczyłem, miałem nadzieje, że:
1. komendant zda egzamin
2. spotka się na debacie z mieszkańcami i przedstawi swoje plany
3. będzie brał udział w takich debatach powiedzmy raz na pół roku";
od Twojej szczerości to aż się niedobrze robi, widać jak chorągiewka zawieje, tak piszesz
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:21   

Malborżanka napisał/a:
Ludzie wy się idźcie leczyć, był komendantem było źłe, zrezygnował też trujecie dupę?! zastanówcie się nad sobą! Do czego wy dążycie!



Do Anarchii :-D Przemawia przez Ciebie brak obiektywnej oceny, 90% postów w tym wątku dotyczy decyzji Naszego Burmistrza Andrzeja (NBA), którego komendant jest narzędziem do sprawowania opieki nad mieszkańcami, jeżeli NBA podjął taką decyzję i powierzył tą funkcję kandydatowi, to kandydat bierze się do roboty i pokazuje swoim działaniem i pracą swoje zaangażowanie. Bez względu na krytykę swojej osoby.

Prosty przykład - Burmistrz Andrzej, ma plan i działa wg niego i nie zwraca uwagi na to co się dzieje wokół, ma to swoje wady, ale ma cel działania.

Funkcja komendanta Straży Miejskiej jest zaszczytną funkcją i potrzebny jest człowiek z charyzmą, człowiek, który pracuje dla mieszkańców i z nimi współpracuje.

Komendant nie ważne kim jest, ważne co robi i jak poświęca się dla mieszkańców.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:23   

Oj malborżanka, tak się unosisz, a nie mogłaś przekonać komendanta do debaty z mieszkańcami :hahaha:
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:28   

Azaziz napisał/a:
komendant jest narzędziem
, masz rację zrobiliście z niego narzędzie do obsmarowania burmistrza, z tymże trafiało to bardziej w byłego komendanta niż w burmistrza, przynajmniej ja tak to odbieram
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:30   

Powinniście być usatysfakcjonowani decyzją, ale widzę że to też wam nie pasuje :evil: , teraz chcielibyście debaty :hahaha: , dobre!
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:35   

Malborżanka napisał/a:
Azaziz napisał/a:
komendant jest narzędziem
, masz rację zrobiliście z niego narzędzie do obsmarowania burmistrza, z tymże trafiało to bardziej w byłego komendanta niż w burmistrza, przynajmniej ja tak to odbieram


Odbierasz to tak, bo zapewne sądząc po Twoich wypowiedziach jesteś bardzo bliską osobą komendanta.
Obsmarowanie burmistrza przy okazji tego wątku to mały promil błędów burmistrza w Malborku, ale nie czytasz forum i innych tematów to się nie orientujesz, jesteś osobiście zaangażowana w ten wątek i ja to rozumiem.
Ale gdybyś wiedziała, że burmistrz nigdy nie zmienia swoich decyzji, to byś nie pisała o chorągiewce kilka postów wyżej, to, że komendant nie zostałby odwołany, wie każdy kto interesuje się sytuacją w Malborku.

Dlatego niezrozumiałe jest, że podał się do dymisji.
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:36   

Malborżanka napisał/a:
masz rację zrobiliście z niego narzędzie do obsmarowania burmistrza

I przynajmniej,nie odnosi sie to do nas-forumowiczow.Przeczytaj jego oswiadczenie-rezygnacje.
Malborżanka napisał/a:
Powinniście być usatysfakcjonowani decyzją

Ja osobiscie jestem. :mrgreen:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:36   

Malborżanka napisał/a:
Powinniście być usatysfakcjonowani decyzją, ale widzę że to też wam nie pasuje :evil: , teraz chcielibyście debaty :hahaha: , dobre!


Nie czytasz wątku, pomysł debaty pojawił się o wiele wcześniej niż komendant pojawił się na egzaminie.

CZYTAJ CAŁY WĄTEK UWAŻNIE
 
 
mieszkAnka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 19:52   

Walczymy o standardy, których tu nie ma, tego się domagamy. Osoba, która aspiruje do stanowiska komendanta Straży Miejskiej powinna cieszyć się m.in. nieposzlakowaną opinią. Niby nie jest to dokładnie określone kryterium, ale istotne. Szkoda, że w całej tej sprawie malborska administracja samorządowa nie zrozumiała niczego, o czym donosiły media, o czym huczały fora, o czym rozmawiali mieszkańcy. Nikt nikomu nie chciał dokopać. Chcieliśmy tylko przestrzegania pewnych zasad, oczywistych oczywistości, niczego więcej. Dowodem na to, że zainteresowani, czyli wszystkie prawe ręce burmistrza i on sam, niczego nie pojęli, jest to opublikowane oświadczenie. Nie ma w nim krzty pokory, nie ma skruchy. To dopiero działanie na szkodę burmistrza, którego chce się chronić przed rzekomymi atakami.Jakież to ataki? Atakiem jest dopominanie się o normalność?
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:03   

Halo!!! Jakiej pokory, jakiej skruchy za co? No tak powninien leżeć krzyżem i błagać o wybaczenie mieszkańców malborka, a przede wszystkim garstki osób na tym forum, za to że był idealną kandydaturą na to stanowisko! :peace:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group