Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Targowisko - pożar pawilonów 03.07.2008
Autor Wiadomość
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 09:54   Targowisko - pożar pawilonów 03.07.2008

Targowisko - pożar pawilonów 03.07.2008

Jeden z nowo powstających pawilonów zapalił się straż już ugasiła pożar ;-)
Ostatnio zmieniony przez Pią 04 Lip, 2008 06:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 10:17   

Po 9 rano

pali sie na targowisku.JPG
Plik ściągnięto 10135 raz(y) 44,6 KB

_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 10:21   

anowi napisał/a:
Po 9 rano


My z Kłosikiem będziemy kilka minut po 11, zobaczymy straty.

Anowi, świetne zdjęcia takie reportażowe :-) ale ten człowiek po lewej przeszkadza.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 11:32   

Jeżeli te budki z taką łatwością płoną aż strach pomyśleć jak mógłby wyglądać pożar w czasie funkcjonowania tych obiektów np. w dniu targowym i tłumie ludzi. Ciekawe czy te baraczki i materiały z jakich zostały wykonane mają jakieś atesty p-poż i czy takie zagęszczenie tych obiektów z palnych (co widac na zdjęciu) materiałów zostało zaakceptowane przez straz pożarną ?
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 11:40   

przypuszczam ze było to umyślne podpalenie, przecież tam jest sam plastik i troche stali a to się samo nie zapali
_________________

 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 11:43   

Musi też być jakas warstwa ocieplenia, nie wiem z czego zrobiona,
ale dymiło się na czarno, jakby ktoś stos opon podpalił.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 11:47   

musiałam obciąć, żeby ludzi nie pokazywac.

pali sie 2.JPG
Plik ściągnięto 10100 raz(y) 29,93 KB

_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 16:38   

Paliła się pianka ktora jest w warstwie ocieplenia paneli... nie było to podpalenie, budynki są zamknięte, a w tym czasie pracowali tam pracownicy więc pewnie zaprószyli ogień :nook:

_IMG_2265.jpg
Plik ściągnięto 10052 raz(y) 114,32 KB

IMG_2268.jpg
Plik ściągnięto 10052 raz(y) 105,96 KB

 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 16:49   

O godzinie 11. A po godzinie 15 teren całkowicie posprzątany, została tylko konstrukcja metalowa.

IMG_6074.JPG
o 11
Plik ściągnięto 10046 raz(y) 110,8 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 18:44   

Jak "Zawisza" (Bomi) przed otwarciem ....
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 19:57   

Czy to powinno być z tak łatwopalnych materiałów? Skuteczna zachęta dla przyszłych najemców...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:48   

Z doświadczenia i wiedzy powiem jak to wygląda:

Materiał jest w pełni bezpieczny po montażu, tzn po prawidłowym montażu, spełnia warunki BHP i PPOŻ, to jest typowa technologia, problem jest taki w tym przypadku, gdy się dostarczy źródło ognia bezpośrednio do ocieplenia, co wbrew pozorom też nie jest łatwe.
W mojej opinii i na podstawie skromnego doświadczenia można mówić o zaniedbaniu podczas prac ze źródłem ognia (bardzo wysokiej temperatury) na placu budowy - spawanie, prace dekarskie --> np papa + palnik. Czy można mówić o rażącym niedbalstwie? Raczej nie z prawnego punktu widzenia, po prostu brak wyobraźni i nie przestrzeganie przepisów BHP.
Budy były puste i zamknięte więc nie ma co podpalać, poza tym pełno ludzi i pracowników.

Zawalił wykonawca. Rozstrzygnie to straż pożarna i policja.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:50   

Znaczy wywalą kogoś z roboty...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:54   

Feuchtwangen napisał/a:
Znaczy wywalą kogoś z roboty...


Ktoś będzie musiał zapłacić za spalone pawilony
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:55   

Azaziz napisał/a:
Ktoś będzie musiał zapłacić za spalone pawilony
zatrudnienie do emerytury...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
drek35 


Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 00:58   

To teraz maja powod, zeby otworzyc targowisko z opoznionym juz opoznieniem :lol:
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 05:01   

drek35 napisał/a:
To teraz maja powod, zeby otworzyc targowisko z opoznionym juz opoznieniem :lol:


Troche wyrozumialosci-pozary zdarzaja sie wszedzie i czesto-sa nieprzewidywalne..znam to z autopsji.Mysle,ze to nie bedzie karta przetargowa wykonawcy,by dokonczyc inwestycje.Mam nadzieje,ze szybko sie uporaja z tym problemem.
Raczej skupmy sie na tym,ze moglo dojsc do wiekszych strat.I dzieki,ze nikomu nic sie nie stalo.Lacznie z tymi,co musza z tym sie uporac.
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 15:36   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/4/4774

Cytat:
Pożar na targowisku

MALBORK. Dziś rano spalił się doszczętnie jeden pawilon na targowisku miejskim, a dwa są nadpalone. Z informacji od straży pożarnej wynika, że zapalił się materiał izolacyjny, bo pracownicy nie zachowali koniecznej ostrożności przy kładzeniu papy.

Jeden z pawilonów na miejskim targowisku stanął w ogniu po tym, jak wykonawcy robót za wcześnie położyli papę na dach obiektu. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce bardzo szybko ugasili ogień, ale pożar zdążył uszkodzić dwa stojące obok pawilony.
– Na gorąco klejono papę, a styropianowa pianka izolacyjna nie wyschła do końca i z powodu wysokiej temperatury zapaliła się – wyjaśnia Janusz Leszczewski, rzecznik prasowy malborskiej straży pożarnej. - Według wstępnych szacunków, strata wynosi ok. 150 tys. zł – mówi rzecznik.
Jak się dowiedzieliśmy, wypadek ten nie będzie miał wpływu na termin oddania targowiska w ręce kupców. Wykonawca niezwłocznie postawi nowy pawilon, a w dwóch uszkodzonych wymieni nadpalone elementy. Handlujący przy ul. Solnej wprowadzą się na ul. Targową jeszcze w sierpniu. Cała inwestycja ma zamknąć się w ok. 3 mln zł brutto.

Autor: (iko)
Źródło: Gazeta Malborska
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Pią 04 Lip, 2008 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008 18:59   

http://malbork.naszemiast...nia/873876.html

Cytat:
Ogień strawił część kompleksu handlowego powstającego na targowisku

Nieostrożność pracowników budujących nowe pawilony handlowe na Targowisku Miejskim była przyczyną wybuchu pożaru, który strawił doszczętnie jeden z boksów i nadpalił dwa sąsiednie. Na szczęście nie było żadnych ofiar.

- Pawilon zapalił się wskutek niezachowania ostrożności przez osoby kładące papę na dachu - opowiada Janusz Leszczewski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. - Zbyt mocno została podgrzana, zapalił się materiał izolacyjny obiektu i ogień szybko zajął jeden z pawilonów. Sąsiednie zostały nadpalone.

- Straty szacuje się na 150 tys. zł - dodaje Natasza Korecka z malborskiej policji.

Świadkowie zdarzenia opowiadali, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, a materiał, z którego budowane są boksy handlowe, płonął błyskawicznie. Od razu rodzą się pytania, czy pawilony, które wkrótce będą zasiedlane przez kupców, są bezpieczne.

- Każdy projekt wymaga opinii rzeczoznawcy przeciwpożarowego. Materiały stosowane podczas budowy muszą posiadać specjalne atesty. Jeśli wykonawca został dopuszczony do prac, to znaczy, że materiały spełniają odpowiednie wymogi - mówi Leszczewski.

Spalony pawilon należy do kompleksu handlowego, który od kilku miesięcy powstaje na terenie Targowiska Miejskiego. Wykonawca już naprawił szkody. Po założeniu instalacji elektrycznej w halach pierwsi kupcy będą mogli się wprowadzać.

- W połowie lipca przekażemy klucze handlowcom, którzy zaczną kłaść tam posadzki i przygotowywać obiekty do otwarcia - mówi Piotr Sadowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, które zarządza targowiskiem. - Myślę, że w sierpniu handel w nowych pawilonach i boksach zacznie funkcjonować.

- POLSKA Dziennik Bałtycki
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008 19:24   

Mr.Kłosik napisał/a:
W połowie lipca przekażemy klucze handlowcom,


Za 5 dni
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2008 20:11   

W trakcie prac

pomal.jpg
Plik ściągnięto 8100 raz(y) 79,55 KB

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2008 20:29   

Mr.Kłosik napisał/a:
Wykonawca już naprawił szkody

Jeszcze nie naprawił szkód widać to na powyższym zdjęciu najlepiej byłoby gdy sami dziennikarze przyszli zobaczyć czy jest naprawione
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group