Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Straż Miejska przejdzie reorganizację?

Czym powinna zajmować się Straż Miejska? (W ankiecie można oddać 3 głosy)
Radarowa i fotoradarowa kontrola prędkości.
2%
 2%  [ 13 ]
Kontrola prawidłowości parkowania.
10%
 10%  [ 48 ]
Kontrola i egzekwowanie czystości posesji i ich otoczenia.
20%
 20%  [ 96 ]
Kontrola lokali gastronomicznych i handlowych w aspekcie sprzedaży alkoholu.
5%
 5%  [ 27 ]
Eliminacja spożycia alkoholu w miejscach nieodpowiednich w sposób zagrażający porządkowi publicznemu.
22%
 22%  [ 106 ]
Przeciwdziałanie nielegalnym wysypiskom śmieci oraz nielegalnemu zrzutowi ścieków do zbiorników i cieków wodnych (w tym kanalizacji deszczowej).
24%
 24%  [ 114 ]
Pomocą osobom przyjezdnym w lokalizacji atrakcji turystycznych, hoteli, parkingów, restauracji itp.
5%
 5%  [ 28 ]
Ochroną Urzędu Miasta ;-) .
1%
 1%  [ 6 ]
Niczym, powinni ją zlikwidować.
7%
 7%  [ 37 ]
Głosowań: 179
Wszystkich Głosów: 475

Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:06   

Malborżanka napisał/a:
był idealną kandydaturą na to stanowisko!


uhmmmmm.... taki przystojniacha :mrgreen:

Wyciszmy emocje... to już historia... nowe wybory za jakiś czas :piwo:
 
 
Foryner 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:08   

Malborżanko, kpisz sobie? Przecież jeśli umiesz czytać między wierszami, to oświadczenie przeczytałabyś tak: wypchajcie się. I tak będę komendantem...
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:10   

Hagedorn napisał/a:
żeby te stanowiska zajmowali ludzie kompetentni, uczciwi etc.
tak, wiem - jestem fantastą, ale chyba wolno mi marzyć?
; nie nie jesteś fantastą, jestem tego samego zdania, a osoba kompetentna i uczciwa musiała zrezygnować z tego stanowiska, dzięki zawiści "patriotycznych" malborczyków
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:12   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/14/4615
Cytat:
"Jednak Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych, zwróciła się już do malborskiego włodarza o wyjaśnienia.
Z całą pewnością łamanie przepisów ruchu drogowego jest działaniem na szkodę bezpieczeństwa publicznego, tym samym wiarygodność osoby mającej egzekwować przepisy w tym zakresie jest mocno wątpliwa – uważa Pitera. "


Malborzanka-jaka osoba kompetentna i uczciwa w/g ciebie :?:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:17   

jeżeli nie rozumiesz znaczenia kompetentny, to przytoczę Ci opis z słownika polskiego:
kompetentny (Europa)
(łc. competens, -ntis ‘nadający się’ od competere ‘zbiegać się, być zdatnym’) 1. uprawniony do działania w danej sprawie, posiadający kompetencje do jej wykonania. 2. posiadający wiedzę i kwalifikacje z danej dziedziny na poziomie umożliwiającym rzeczową i specjalistyczną ocenę faktów z nią związanych.
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:20   

kiedy on właśnie NIE był (i nie jest w dalszym ciągu) kompetentny!!!
"posiadający kwalifikacje" - a gdzie prawo jazdy? nieposzlakowana opinia?

:nook:
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:20   

Czy komendant któryś punkt spełnia z tego słownika?
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:22   

Oczywiście pod każdym względem
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:24   

Malborżanka napisał/a:
Oczywiście pod każdym względem


Przepraszam, były komendant, postać już historyczna, zapisana zostanie pewnie w kronice Malborka.
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:25   

Z pewnoscią cieszy się nieposzlakowaną opinią ;-)
26 pkt karnych dostał przypadkiem...to taki tragiczny zbieg okolicznosci był
złośliwość ludzi
rzeczy martwych
ktoś go wrobił.... itd
uff
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
mieszkAnka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:26   

Zdejmijcie palce z klawiatur. To nie dyskusja, to farsa. Słowa nie trafią. Poczekajmy na rozwój sytuacji.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:26   

anowi napisał/a:
ktoś go wrobił


Pewnie Administracja Forum i Gazeta Malborska :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:27   

Malborzanka,wytoczylas armaty,twoje argumenty nie sa podparte niczym konkretnym..jalowa dyskusja o czyms,co jest przejrzyste,a dla ciebie skomplikowane.Zywisz moze sympatie dla tego Pana ,ale niestety,nie jest tym kim mial byc.I :?: czy nim bedzie.Z mojej strony koniec dyskusji .
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 20:35   

Na rozładowania atmosfery - żenujący żart prowadzącego

Cytat:
- Panie doktorze, to lekarstwo co mi pan wypisał, to na co jest?
- Na Bahamy. Jeszcze tylko 72 recepty...
 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:17   

tak, tak, ta jałowa dyskusja toczy się od miesiąca, która niby nie była skierowana w byłego komendanta SM tylko w burmistrza. teraz musicie znaleźć sobie nową ofiarę, macie już kogoś na oku..? Poinformujcie mnie, może też będę mogła stanąć w jej obronie. Widzę że niektórym brak odwagi żeby stanąć z burmistrzem twarzą w twarz i wyrazić swoje niezadowolenie (hmmm..strach o stołek?) lepiej znaleźć sobie ofiarę, i strzelać "armatami" jak popadnie... słusznie czy nie słusznie? aa tam żeby trafiło do burmistrza .... no cóż "człowiek człowiekowi wilkiem" tak to już u nas bywa
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:22   

Malborżanka napisał/a:
Widzę że niektórym brak odwagi żeby stanąć z burmistrzem twarzą w twarz i wyrazić swoje niezadowolenie (hmmm..strach o stołek?)


Ojej, a to władza burmistrza sięga poza domex i um? :peace: że chcesz zwalniać?

Malborżanka, czytaj forum, wątek spotkania z burmistrzem był przerabiany, poza tym forumowicze chodzą na debaty z burmistrzem i jakoś nikt go się nie boi jeśli chodzi o utratę pracy :) Niektórzy z nim współpracują.

Jak nie masz o czym pisać, to nie pisz. Zarzucasz nam, że pomawiamy i nie wiemy o czym piszemy ale robisz to samo, szukasz awantury na siłę, warto?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:41   

Szanowna Malborżanko, wysnuwasz daleko idące wnioski o całości forum przeczytawszy zaledwie 4 tematy z wszystkich 3844. Gorąco polecam lekturę całości www.marienburg.pl

Nie wiem czy dobrze rozumiem sugerujesz, że burmistrz użyje wpływów by mnie zwolnić? To chyba jest pomówienie z Twojej strony?

Koniec OT-a :!:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Malborżanka 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:51   

:hahaha: , dobre
nie nie sugeruję, nie znam burmistrza ani jego wpływów, i mało mnie interesuje "malborska polityka" ,
tylko z niektórych wypowiedzi odniosłam wrażenie, że niektórzy uczestnicy nie popierają jego osoby ani działań, a zesztą nie raz padło takie stwierdzenie że tak naprawdę jest to atak w stronę burmistrza
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:59   

No cóż, proszę ostatni raz tematem zasadniczo jest Straż Miejska, osoba Pana Mariusza została tu wmanewrowana konkursem, czy start w nim to wyłącznie jego pomysł, nie wiem... Komendant zrezygnował, więc oczekujmy zmian dokonanych przez następcę o ile nastąpią. A jemu dajmy już spokój!
Organizatorem konkursu jest Burmistrz wię kto odpowiada za jego właściwy przebieg zgodny z ustalonymi przez niego samego zasadami? Koniec tego konkursu już.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 22:37   

dajcie już spokój chłopaki, po co karmić trolla? :roll:
_________________

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2008 08:14   

http://www.malbork.naszem...nia/872010.html

Cytat:
Szef malborskich strażników odchodzi...

Po miesiącu pracy nowy komendant Straży Miejskiej zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie, w którym można przeczytać, że rezygnacja jest spowodowana m.in. "nieustannymi atakami na osobę szefa SM i traktowaniem go jako narzędzia do kumulacji ataków na burmistrza Malborka".

- To była moja samodzielna decyzja i nikt na nią nie wpływał - mówi o swojej dymisji Mariusz Wilczyński, już były szef strażników miejskich.

Przypomnijmy, że jako pierwsi poinformowaliśmy malborczyków o uchybieniach w procedurze konkursowej, której efektem był wybór nowego szefa Straży Miejskiej. W ogłoszeniu o naborze na to stanowisko znajdował się - jako wymóg niezbędny - zapis o konieczności posiadania prawa jazdy przez kandydata. Tymczasem Mariusza Wilczyńskiego wybrano, mimo że nie miał tego dokumentu, bo... zabrała mu go policja za przekroczenie limitu punktów karnych w wyniku popełnienia wykroczeń drogowych. Komisja konkursowa z Urzędu Miasta "przymknęła oko" na ten fakt, bo jak tłumaczył potem burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski - postanowiła dać szansę kandydatowi, dlatego że przedstawił najciekawszą wizję działania Straży Miejskiej.

Część mieszkańców nie ukrywała oburzenia, że na czele jednostki, której zadaniem jest pilnowanie przestrzegania prawa, stanął człowiek mający z tym problem.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że wykroczenia są też nieposzanowaniem prawa. Nie neguję tego - mówi Mariusz Wilczyński. - Poniosłem już za to karę i to nie raz. Zapłaciłem mandaty, straciłem prawo jazdy, a teraz zszargano moje dobre imię i zatruto życie mojej rodzinie. Decyzją o rezygnacji chcę pokazać, że jestem człowiekiem honorowym i nie trzymam się kurczowo stołka.

W oświadczeniu Mariusza Wilczyńskiego czytamy jednak, że choć rezygnuje, to... przystąpi on do kolejnego konkursu na stanowisko szefa SM. Nie udało się nam ustalić, czy ogłoszenie o nowym naborze będzie pozbawione zapisu o konieczności posiadania prawa jazdy. Być może nabór zostanie ogłoszony w takim terminie, by kandydat zdążył odzyskać prawo jazdy.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008 09:19   

Gdyby tak jeszcze za to co się stało ... burmistrz odszedł :peace: marzenie
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008 10:38   

A ja ze tak powiem niezaleznie od nastepnego konkursu nie chcialbym aby Straznikiem Texasu Malbork byl czlowiek ktoremu zabrano upranienia do prowadzenia pojazdow mechanicznych - niezaleznie czy , jak pisze zainteresowany - odpeka(l) kare w postaci mandatu itd... , - moze Kodeks Ruchu Drogowego to nie prawo... Trudno. Ale to trzeba by wtedy oglosic jakos szerzej.. i stosowac brak zasad.

:/
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lip, 2008 20:31   

A może warto kupić dwa skutery dla strażników do przemieszczania się po mieście? Po co rowery jak ciepło jest tylko krótki okres czasu, i dłużej trwa przemieszczanie, a rowerzyści poza tym nie mają łatwo w Malborku, nieoznakowane ścieżki rowerowe to przecież mandaty dla Strażników
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Wto 08 Lip, 2008 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lip, 2008 21:22   

Azaziz napisał/a:
Po co rowery
a już miałem nadzieje, że przynajmniej dla NICH zrobią ścieżki rowerowe z których mógłby korzystać gang rowerowy i inni. Komendant odszedł teraz czas na tych co go na ten stołek wsadzili.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lip, 2008 21:28   

napioo napisał/a:
teraz czas na tych co go na ten stołek wsadzili.


Pójdziesz na wybory, się wykażesz :idont:
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 14:52   

http://malbork.naszemiast...nia/873879.html

Cytat:
Malbork. Komendant Straży Miejskiej złożył rezygnację i... zapowiedział start w nowym konkursie

Mariusz Wilczyński, mimo rezygnacji, nadal widzi siebie na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Malborku.

W ciągu półtora miesiąca malborska Straż Miejska jest dowodzona już przez trzecią osobę. Za kilka tygodni na czele jednostki stanie czwarty komendant. Wkrótce ma zostać ogłoszony nabór na to stanowisko, bo rezygnację złożył dotychczasowy szef strażników.

Przed tygodniem do naszej redakcji wpłynęło pismo podpisane przez Mariusza Wilczyńskiego, ówczesnego komendanta Straży Miejskiej, informujące o złożeniu dymisji przez niego.

"Rezygnacja ta spowodowana jest tym, iż (...) złośliwość i zawiść, jaka panuje wśród osób, które nie objęły tego stanowiska, zszargały moje dobre imię i zatruły życie mojej rodzinie" - czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Stanowisko burmistrza również sugeruje, że na rezygnację komendanta mogły mieć wpływ "różne środowiska".

- Jak pokazał przypadek poprzedniego konkursu, wywoływał on bardzo wiele emocji i prób lobbowania na rzecz niektórych kandydatów przez różne środowiska - twierdzi Andrzej Rychłowski, włodarz Malborka.
Największy wpływ na tę decyzję miała chyba jednak opinia publiczna. Przypomnijmy, że jako pierwsi poinformowaliśmy, iż szef Straży Miejskiej został wybrany, mimo że nie posiadał prawa jazdy (zabrała mu je policja za przekroczenie limitu punktów karnych), a taki wymóg był "niezbędny" według treści regulaminu naboru. Część mieszkańców nie ukrywała niezadowolenia nie tylko z uchybienia komisji konkursowej, ale i z faktu, że nowy komendant miał problem z prawem.

- Zdaję sobie sprawę, że wykroczenia są też nieposzanowaniem prawa. Nie neguję tego - mówi Mariusz Wilczyński. - Poniosłem już za to karę i to nie raz. Zapłaciłem mandaty, straciłem prawo jazdy, a teraz zszargano moje dobre imię i zatruto życie mojej rodzinie. Decyzją o rezygnacji chcę pokazać, że jestem człowiekiem honorowym i nie trzymam się kurczowo stołka.

Tym samym w ciągu półtora miesiąca na czele jednostki stali Włodzimierz Małyszek i Mariusz Wilczyński, a teraz pełni te obowiązki Tomasz Lewandowski. Czy taka rotacja nie odbije się na działalności SM?

- Nie uważam, aby doszło do destabilizacji pracy Straży Miejskiej - twierdzi burmistrz Rychłowski. - Praca przebiega normalnie, specjalna komisja przeprowadziła weryfikację pracowników jednostki, a obowiązki komendanta pełni dotychczasowy zastępca, który będzie je wykonywał do czasu wyboru nowej osoby na to stanowisko.

Konkurs ma zostać wkrótce rozpisany.

- Będę bardzo wnikliwie przyglądał się całemu procesowi wyboru nowego komendanta - zapewnia Andrzej Rychłowski. - Jak widać było ostatnim razem, do konkursu zgłaszają się głównie osoby, które w przeszłości pracowały w policji lub wojsku. Mam nadzieję, że tym razem zgłoszą się także osoby, które niekoniecznie posiadają doświadczenie akurat na tym polu, natomiast zaprezentują spójną wizję funkcjonowania Straży Miejskiej oraz będą chciały kontynuować już rozpoczęte zmiany.

Jak zdradza burmistrz, wymogi w naborze będą się koncentrowały na zapisach ustawowych, a więc można się spodziewać, że posiadanie prawa jazdy przez kandydatów nie będzie już "niezbędne".

- Chcemy położyć szczególny nacisk na przygotowaną przez kandydatów koncepcję - dodaje włodarz.
Udział w nowym naborze zapowiedział już… Mariusz Wilczyński.

Rezygnacja nowego komendanta zbiegła się w czasie z przesłaną do burmistrza opinią komendanta wojewódzkiego policji na temat wyboru szefa malborskiej SM. KWP wydała negatywną opinię Mariuszowi Wilczyńskiemu.
Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 15:20   

karVVan napisał/a:
KWP wydała negatywną opinię Mariuszowi Wilczyńskiemu.
może komisja konkursowa powinna mieć opinie KWP na kandydatów podczas konkursu.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 16:25   

Jeśli były komendant wystartuje znowu, to chyba policja też będzie musiała wydać decyzję (znowu)? A ponieważ już raz wydała negatywną (no proszę, widać głupi mieszkańcy Malborka i "różne środowiska" nie są osamotnione w swojej krytycznej ocenie komendanta), to chyba nie zmieni nagle zdania, bo usunie się z wymagań prawo jazdy... Czy naprawdę niektórzy są aż tak ślepi, by sądzić, że ktoś się na nich uwziął? Czy nie widzą pewnych PODSTAWOWYCH rzeczy?
_________________
.............................................
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 17:49   

Konkurs zostanie tak ustawiony by kandydatura MW pasowała idealnie, ale czy burmistrz pozwoli sobie znowu na negatywną opinię Policji?
Kiedy pojawi się w urzędzie osoba od PR burmistrza i podpowie mu czasami co nie co...

Czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? :hihi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group