Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc muzeów - wrażenia
Autor Wiadomość
Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 15:27   

Powiem że ostatni raz idę na Noc Muzeum, lepiej już wydać te kilkanaście złoty i pochodzi po zamku na spokojnie i porobić zdjęcia. Ja tylko byłem w pomieszczeniu gdzie były bursztyny i na dziedzińcu zamku wysokiego, na górę w ogóle nie wchodziłem bo by to trwało dłużej niż przy bramie na zamek. Co do godziny 22, mogli już wpuścić o 20 albo o 21, bo i tak to bez różnicy czy o 21 czy 22 żadnych odgłosów czy czegoś podobnego nie słyszałem i nic by nie szkodziło jakby puścili nas o 21.

Co do spotkania, każdy chodził albo indywidualnie albo w mniejszych grupkach, u mnie to było różnie bo raz byłem w kilku osobowej a raz w dwu. O 23.30 poszedłem do samochodu.

I to na tyle. Czekam na zdjęcie grupowe, tylko jakby się udało każdego podpisać na zdjęciu albo pod, bo i tak nie wiedziałem z kim się witam.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 17:16   

napioo napisał/a:
Ale pracownikom zamku nie ma co się dziwić, turyści to dla nich zło konieczne. Najchętniej by się ich pozbyli, wyciągnęli jakąś cegłę z podziemi i debatowali czy jest z XIII czy XIV wieku.

Nie wiem o czym, mówisz ale rozmawiałem z kilkoma osobami, byli bardzo uprzejmi i służyli wiedzą

malborczyk 

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 17:22   Re: Nocne zwiedzanie

napioo napisał/a:
Ale pracownikom zamku nie ma co się dziwić, turyści to dla nich zło konieczne. Najchętniej by się ich pozbyli, wyciągnęli jakąś cegłę z podziemi i debatowali czy jest z XIII czy XIV wieku. To co dla nas było atrakcją dla dyrekcji zamku horrorem. Niekontrolowane tłumy łażą gdzie chcą (a raczej gdzie mogą) dlatego nie wszystkie pomieszczenia były dostępne.

Pracowałem na zamku i nie wiem o co ci chodzi, nie spotkałem sie z takim nastawieniem do turystów...Jeżeli uwazasz, że niektóre pomieszczenia były zamknięte bo turyści łazą gdzie chcą to jestes w błedzie, przy takiej rzeszy ludzi trudno jest otwierac wystawy "otwarte" (bez zabezpieczen), trudno zapanowac nad wszystkim. Oczywiscie ze konserwatorzy wolą ogladac cegły, ale to ich zawód - to nie jest lunapark a MUZEUM, gdzie najwazniejsze jest odkrywanie historii.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 22:56   turysci

Przedstawiłem pogląd kolegi który jest przewodnikiem, potwierdził go inny kolega, który bardzo blisko jest związany z Zamkiem. Państwo płaci na utrzymanie zamku a turyści tylko zwiedzają i niszczą

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2007 05:33   

napioo napisał/a:
Państwo płaci na utrzymanie zamku a turyści tylko zwiedzają i niszczą

Hmmm... dokąd zmierzasz z takim tokiem rozumowania? Bo pod takie myslenie możesz podciągnąć np: państwo buduje drogi, a samochody jeżdżą i niszczą; Państwo leczy, a ludzie chorują;

napioo napisał/a:
Przedstawiłem pogląd kolegi który jest przewodnikiem, potwierdził go inny kolega

Tia.... znajomy znajomemu coś powiedział... co to za poglądy? Znam kilku przewodników i jakoś nie spotkałem się z taką opinią

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Nie 03 Cze, 2007 18:35   

Sądzę, że takie akcje jak ta, są potrzebne. Odbiór i wrażenia zależne są od oczekiwań. Ja idąc do zamku spodziewałem się tłumów i ograniczonego dostępu.Zrobiłem za to kilka fotek, których w dzień zrobić się nie da, więc uważam imprezę za udaną. W przyszłym roku też pójdę.

Odpowiedz do tematu