Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Debata z burmistrzem
Autor Wiadomość
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 11:41   Debata z burmistrzem

Dnia 24.10. (piątek) o godz. 17.00 w MDK, Pl. Słowiańki, odbędzie się kolejna debata mieszkańców miasta z burmistrzem. Tym razem organizatorem jest Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół zwierząt "Reks", uczestnik ogólnopolskiej akcji "Masz głos,masz wybór". Tematem będą m.in. ochrona praw zwierząt, ochrona środowiska, ekologia. Na debatę zaproszeni zostaną też goście, nie tylko z magistratu.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 15:31   

Dziękuję za informację. To ważne sprawy, w naszym mieście dość często problematyczne. Mam nadzieję, że będę mogła przybyć i że inni też przyjdą :-)
_________________
.............................................
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 18:31   

Fajnie macie, w Wawie się tak nie da. :P
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
animals75 


Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 22:20   

Serdecznie wszystkich zapraszamy..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
Szpak 


Wysłany: Pią 17 Paź, 2008 21:58   

Zapraszam Wszystkich goraco,bo burmistrz lubi przyprowadzac swoich ludzi
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 17 Paź, 2008 22:13   

Cytat:
Fajnie macie, w Wawie się tak nie da. :P


Gronkowiec nie udziela się w debatach? ;-)

Szpak napisał/a:
Zapraszam Wszystkich goraco,bo burmistrz lubi przyprowadzac swoich ludzi


Nie wiem, czy przyprowadza, ale raz chciało mi się śpiewac "Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu", gdy pewien pan wstał i zaczął wyjaśniać, co burmiastrz miał na myśli :lol: Normalnie Jarząbek Wacław.
Ostatnio zmieniony przez Linka Pią 17 Paź, 2008 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 12:22   

Linka napisał/a:

Gronkowiec nie udziela się w debatach? ;-)
Nie bardzo, za to podnosi ceny biletów MZK. 2,80 za miejski 4 zł za podmiejski. Ostatnio takie widziałam w Pradze. :-> A ja to w ogóle muszę mieć dobowy i płacę 9 zł, chyba, że chcę sobie pojechać 200m od domu do Piaseczna to wtedy 15 zł. :P
Cytat:
"Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu"

Trzeba było, ludzie fajnie reagują. ;-)
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 15:22   

No to na debacie będzie duża frekwencja ludzi dlatego że jak każdy zobaczy co robią na byłym Skwerze na pl. Narutowicza to napewno przyjdą :hihi:
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008 22:38   

...z łopatami? :hahaha:
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 24 Paź, 2008 11:26   

Debata już dziś. Zapraszamy :)
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 24 Paź, 2008 19:48   

Było dużo ludzi. Jak zwykle był bałagan podczas rozmów jak bywa podczas spotkań z... Foty ze spotkania.

DSCN0041.jpg
Plik ściągnięto 21059 raz(y) 67,64 KB

DSCN0042.JPG
Plik ściągnięto 21059 raz(y) 54,48 KB

_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 12:36   

Streszczenie - była dyskusja radny Leszczyński jadł ciągle paluszki :hihi: miała być debata na trzy tematy była na jeden temat ale ogólnie była interesująca :-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 13:42   

Może ktoś się z sensem wypowie o przebiegu debaty i o tym co na niej było
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 13:54   

Azaziz napisał/a:
Może ktoś się z sensem wypowie o przebiegu debaty i o tym co na niej było

Tego się dowiesz z gazet w przyszłym tygodniu :-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 13:59   

Mr.Kłosik napisał/a:
Tego się dowiesz z gazet w przyszłym tygodniu


Pytałem o kogoś kto wypowie się z sensem Kłosik, nie mogłem być to pytam, chętnie poznam co było jak masz tak pisać to po co piszesz?
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 15:10   

Azaziz napisał/a:
z sensem wypowie o przebiegu debaty i o tym co na niej było


Proszę bardzo co było na debacie a ogólnie to debata przerosła sie w dyskusję między władzami miasta a ludźmi, którzy uczestniczyli.
Azaziz było na temat schroniska, automatów z woreczkami na "śmieci" po psach, o kończącej się umowie ze schroniskiem w Tczewie, dyskusja o wychowaniu ludzi którzy mają psy. A jeszcze był podjęty temat kotów, dokarmiania ich, utylizacji i tym podobne.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 15:12   

Dzięki Karol
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 19:45   

Szkoda, że tym razem nie mogłam być. Może następnym razem... oby były następne razy ;-)
_________________
.............................................
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008 20:08   

Linka napisał/a:
Może następnym razem... oby były następne razy


Są dwa aktywne stowarzyszenia - mc2 i reks więc na pewno będą
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008 18:30   

Najważniejsze, co usłyszeliśmy, to, że kończy się umowa ze schroniskiem w Tczewie - obowiązuje do końca roku.
Nasz burmistrz trochę się skofundował, bo chyba nie liczył się z tym,
że może trzeba będzie postawić dość szybko przytułek w Malborku.
Ale, jak powiedziała wolontariuszka z tczewskiego schroniska, jest to obowiązek i zadanie własne gminy, więc to chyba jasne, że w końcu miasto MUSI dla naszych bezdomnych zwierząt coś zrobić, bo to w Tczewie, jest dla tczewskich.

Burmistrz obiecał pieniądze na opiekę dla bezpańskich zwierzaków po wypadkach - żeby je ratować, również na karmę dla karmicielek kotów.

Tak, jak wspomniał Superfan, była dyskusja o psich kupach :), których właściciele nie sprzatają i o edukacji - że trzeba edukowac dzieci.

O wzajemnej niechęci między ludźmi, którzy karmią koty i tymi, którym to się nie podoba.
O czipowaniu, ze trzeba wrócić do tego, o tym, czy straż miejska ma przyjeżdżac
na każde wezwanie o wałęsającym się psie, czy tylko do groźnego.
O tym, że owa SM na jedne wezwania jedzie, a na inne nie nie.

Uważam, że debata była bardzo potrzebna i owocna, mimo, że większośc ludzi, która przyszła, jest jakoś związana ze stowarzyszeniem Reks.

Niestety zabrakło głosów nt wycinki drzew na skwerku Narutowicza.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008 20:15   

Anowi napisał/a:
Niestety zabrakło głosów nt wycinki drzew na skwerku Narutowicza.

Temat już mocno nieaktualny, dyskusja i protesty odbywały się parę miesiący trmu, a teraz, gdy wycinka stała się faktem jest już ... "po ptokach". Miejmy nadzieję, że nowe nasadzenia wokół Maca będą rekompensatą dla starego drzewostanu.
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008 20:56   

argus napisał/a:
Miejmy nadzieję, że nowe nasadzenia wokół Maca będą rekompensatą dla starego drzewostanu.

Szczególnie rekompensatą dla czworonożnych pupilków mieszkańców z Pl. Narutowicza. Oby było co obsikiwać ;-) :mrgreen:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008 09:41   

Bardzo istotna sprawa. Burmistrz deklarował współpracę ze stowarzyszeniem "Reks". Obiecał finansowe wsparcie działań stowarzyszenia: na ulotki edukacyjne, na klatkę iniekcyjną dla zwierząt (to dla weterynarzy, którzy wykonują sterylizację) i na inne działania. Stwierdził też,że w wypadku gdy Tczew odmówi dalszej współpracy, to na pewno znajdą się środki na budowę schroniska w Malborku. Trochę więcej jutro...
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008 16:01   

Waldek.K napisał/a:
to na pewno znajdą się środki na budowę schroniska w Malborku


Najwyższa pora by Malbork i powiat miało schronisko z prawdziwego zdarzenia.
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 10:16   

Linka napisał/a:
Szkoda, że tym razem nie mogłam być. Może następnym razem... oby były następne razy ;-)

Będą :)
Już jutro MC2 ma spotkanie z burmistrzem, na którym powinniśmy poznać datę debaty podsumowującej rok 2008. Myślę,że będzie to na przełomie listopada i grudnia.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 10:48   

Prasa na temat ostatniej debaty
Cytat:
Schronisko w Tczewie pęka w szwach... Gdzie trafią bezpańskie zwierzęta z Malborka?

Za dużo malborskich psów po drugiej stronie Wisły

Z końcem tego roku wygasa umowa na przewożenie bezpańskich psów z Malborka do schroniska w Tczewie. Wraca więc problem bezdomnych czworonogów, a także braku przytuliska dla zwierząt w mieście.
Schronisko w Tczewie należy do tamtejszego samorządu, a zarządza nim Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Umowę o współpracy miasto Malbork i Animals podpisały 15 marca br. Za cały okres do końca roku Malbork miał zapłacić jednorazową kwotę w wysokości ok. 25 tys. zł.
- Pieniądze przeznaczane są na szczepienie i czipowanie każdego psa. Gdy trafiają do nas suki, są obowiązkowo sterylizowane. Fundusze z Malborka wpłynęły, ale niestety dopiero na początku października i to tylko ich część. Do tej pory przyjmowaliśmy psy i wykonywaliśmy to wszystko za własne pieniądze - opowiada Joanna Sobaszkiewicz, kierowniczka tczewskiego schroniska.
Jednym z warunków umowy było sfinansowanie przez malborski samorząd budowy kojców dla czworonogów (koszt do 50 tys. zł). Budowa dopiero się zaczyna. Nawet jeśli trzy kojce zostaną wzniesione, nie rozwiąże to sprawy, bo już teraz w Tczewie są 22 psy z Malborka. Dzielą miejsce z innymi zwierzętami. Schronisko jest przepełnione, a jego pracownikom przychodzi zmagać się nie tylko z tym problemem, ale także... z mieszkańcami Malborka. Zgłosił się do nich oburzony mężczyzna, którego psa odłowiła malborska Straż Miejska. Naubliżał, sam wszedł do boksu, wyciągnął swojego czworonoga i odjechał bez uiszczenia opłaty za wykupienie zwierzęcia.
Problemy sprawiły, że Animals zastanawia się, czy jest sens dalszej współpracy. Burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski zapowiada jednak, że będzie rozmawiał z prezydentem Tczewa w sprawie przedłużenia porozumienia.
- Nie ma takich sytuacji, że ktoś wymawia umowę z dnia na dzień. Jeśli jednak do tego by doszło, to Malbork w kilka miesięcy przygotuje się do rozwiązania problemu schroniska - zapewniał burmistrz Rychłowski podczas debaty z mieszkańcami, zorganizowanej przez miejscowe stowarzyszenie Reks.
- Przede wszystkim nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego pisma od władz Malborka dotyczącego podpisania dalszej umowy. Jeśli jednak zostałaby ona przedłużona, trzeba będzie zawrzeć w niej warunki budowy kolejnych kojców, bo trzy nie rozwiązują sprawy oraz określić termin, kiedy Malbork wybuduje swoje schronisko - mówi Mirosław Pobłocki, zastępca prezydenta Tczewa.
O tym, czy umowa z Malborkiem zostanie przedłużona, zadecydują wspólnie członkowie towarzystwa Animals i władze Tczewa.
90 psów - tyle zwierząt przebywa w sumie w schronisku w Tczewie, mimo 50 miejsc.
Kamila Bucholz - POLSKA Dziennik Bałtycki
http://malbork.naszemiast...nia/915212.html


_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Szpak 


Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 14:01   

To wstyd żeby 40 tys miasto do tej pory nie zapłaciło obiecanej kwoty 25 tys.i nie wybudowało kojców
Czy można rozwiązać umowę z dnia na dzień w co wątpi burmistrz?
Tak-jeśli druga strona nie dotrzyma warunków.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 16:00   

Szpak napisał/a:
nie zapłaciło obiecanej kwoty 25 tys.i nie wybudowało kojców


I jak zwykle nie ma winnych w UM tego stanu rzeczy, przewałka z kojcami trwa od tak dawna. Malborski UM tak długo ciął w kulki ze schroniskiem w Tczewie, że teraz się oni wypięli i słusznie, może to kogoś powinno czegoś nauczyć
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 17:10   

Waldek.K napisał/a:
bo już teraz w Tczewie są 22 psy z Malborka... 90 psów - tyle zwierząt przebywa w sumie w schronisku w Tczewie, mimo 50 miejsc


Ktoś tu nie umnie liczyć ale miejsza o to ;-)
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 17:17   

superfan napisał/a:
Ktoś tu nie umnie liczyć ale miejsza o to
Ale o co chodzi?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group