Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Na Przymorzu powstanie najwyższy nad Bałtykiem wieżowiec
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 15:51   Na Przymorzu powstanie najwyższy nad Bałtykiem wieżowiec

http://malbork.naszemiast...nia/741648.html

Cytat:
Na Przymorzu powstanie najwyższy nad Bałtykiem wieżowiec

Wyścig w górę ruszył! Trwa walka o miano symbolu Gdańska, a nawet Trójmiasta. Jak sobie wyobrażają kreatorzy taki symbol? Ma być wysoki i nad wodą. W tym rozdaniu Hossa pokonała Invest Komfort, a Gdańsk - Gdynię.

Już niebawem do rywalizacji włączą się Hiszpanie! "Wielkiego Chłopca" (jak z angielskiego tłumaczy się nazwę budynku) zaprezentował wczoraj uroczyście w hotelu Marina Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. BigBoyBuilding (BBB) to 51-kondygnacyjny, 202-metrowy, nowoczesny wieżowiec, zlokalizowany przy ul. Dąbrowszczaków na gdańskim Przymorzu. BBB stanie obok 17-piętrowego Horyzontu (Ekolan) zamiast planowanego w tym miejscu Galeonu. Gdyby trzymać się deklarowanej od początku przez dewelopera, Grupę Inwestycyjną Hossa, morskiej stylistyki to wydęty wiatrem „żagiel“ (pierwotny projekt Galeonu) został zastąpiony przez smukły, prawie 4 razy od niego wyższy „maszt“. Projekt architektoniczny wykonało biuro Hermanowicz MWH-Architekci, znane m.in. z najwyższego obecnie w Polsce zrealizowanego budynku Warsaw Trade Tower (208 metrów).
Pod względem funkcjonalnym inwestor przyjął wzory obowiązujące obecnie na świecie i wydzielił w budynku strefy przeznaczone nie tylko na apartamenty mieszkalne z atrakcyjnymi widokami, ale również m.in. na hotel, restauracje, usługi, welness&spa, fitness. Tak zagospodarowano również przestrzeń dwóch rekordowych, budowanych obecnie kolosów - Federation Towers w Moskwie (najwyższy budynek w Europie) i Burj Dubai w Emiratach Arabskich (najwyższy budynek świata).
51-kondygnacyjny gdański wieżowiec posiadać będzie 5 szybkobieżnych wind, nowoczesne systemy klimatyzacji i przeciwpożarowe odpowiednie dla standardów wysokościowców, a za takie uważa się budynki wyższe niż 55 metrów. To właśnie ta magiczna granica hamowała dotychczas apetyty innych deweloperów, z wyjątkiem Invest Komfortu, od dwóch lat budującego w Gdyni Sea Towers dwie wieże, z których wyższa będzie miała 138 metrów wysokości. Ale jak zapowiedział już Piotr Przebieracz, dyrektor marketingu i sprzedaży w hiszpańskiej Grupie Labaro - wysokość Wież Wolności, które powstaną w okolicy ul. Wałowej w Gdańsku, "nie rozczaruje". Na razie deweloper nie zdradza szczegółów tej inwestycji - swój projekt zaprezentuje po wakacjach.
Aleksandra Chomicka - Dziennik Bałtycki


40_741648_1_d_3290.jpg
Plik ściągnięto 17903 raz(y) 20,55 KB

 
 
Bendzi 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 16:00   

Mi tam ten wieżowiec wisi i powiewa, ja tam nie mieszkam i mam to gdzieś!
Ps. Sory za słownictwo! xD
Ostatnio zmieniony przez Bendzi Czw 21 Cze, 2007 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 16:31   

Bendzi napisał/a:
Mi tam ten wieżowiec wisi i powiewa, ja tam nie mieszkam i mam to gdzieś!
Ps. Sory za słownictwo! xD

Ale konstruktywny post :-?
/nie mogłem się powstrzymać/
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 16:51   

Bendzi napisał/a:
Mi tam ten wieżowiec wisi i powiewa, ja tam nie mieszkam i mam to gdzieś!
Ps. Sory za słownictwo! xD


Za bezsensowne posty - warn - ostatnia slowna uwaga bendzi 8-)
 
 
Bendzi 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 17:00   

Sory wygłupiłem się zastanawiam się po co w ogóle to pisałem!?
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 17:04   

Ciekawy projekt budynku, jednak pasuje chyba do jakiejś większej zabudowy, a tu dookoła pustki ;)

Chyba, że zapomnieli domalować.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 17:07   

Mytoon napisał/a:
zapomnieli domalować.
dobudować ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Corzano 
Przybysz z plaży


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 08:04   

Mytoon napisał/a:
Ciekawy projekt budynku, jednak pasuje chyba do jakiejś większej zabudowy, a tu dookoła pustki ;)

Pustek tam nie ma: :arrow: link. Jest sporo wysokiej zabudowy typowej dla tej dzielnicy - gierkowskie klocki.
_________________
 
 
Corzano 
Przybysz z plaży


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 14:12   

Tu dobrze widać, gdzie będzie stał ten budynek:

_________________
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 14:14   

OOoooooooo teraz na tym ujęciu to prezentuje się całkiem nieźle.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 18:04   

Mytoon napisał/a:
OOoooooooo teraz na tym ujęciu to prezentuje się całkiem nieźle.



Wygląda monumentalnie :-D
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 09:09   

to taki większy "zieleniak"

pożyjemy zobaczymy czy powstanie budowla czy ktoś sobie za to coś innego kupi
_________________

 
 
mr_x 

Wysłany: Pon 22 Sie, 2011 11:47   

Mamy rok 2011 i czytamy takie oto rzeczy: "Początkowo planowano budowę 202 metrowego wieżowca, jednak gwałtowny spadek popytu na mieszkania sprawił, iż obiekt będzie niższy o kilkanaście pięter, lecz nadal wyższy od gdyńskich Sea Towers. Pierwotny projekt, widoczny m.in. na filmie, sylwetką miał przypominać bryłę kryształu. Wiadomo jednak, że zostanie zrealizowana zupełnie inna wizja - być może podobna do opublikowanej w jednym z materiałów promocyjnych dewelopera. W obiekcie powstaną luksusowe mieszkania, hotel, biura oraz restauracja, a także punkty handlowo-usługowe. Początkowo szacowano, że realizacja 202 metrowego projektu będzie kosztować ok. 300 mln złotych."

I najlepszy tekst na końcu: "Obecnie nieznany jest termin realizacji BBB, jednak Hossa podkreśla, że nie zrezygnowała ze stawiania tak wysokiego obiektu."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group