Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniecwałd - dworek
Autor Wiadomość
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 10:10   

Azaziz napisał/a:
Jest wpisany

Cytat:
Koniecwałd
- zespół dworski, XIX/XX, nr rej.: 494/96 z 14.03.1996:
- dwór
- oficyna
- spichrz
- park
_________________
Surge Polonia
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 10:43   

Dobrym przykładem o tym co pisze Loki jest np Jeziorno, Watkowice Małe - planowana rozbiórka lub dewastacja
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 18:08   

Co do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków powiem krótko: Zainteresowani inwestorzy piszą wnioski o zaopiniowanie lub uzgodnienie dokumentacji i .... co ??? no właśnie...
Czekają tygodniami (a często miesiącami) na odpowiedź :evil:
Nic więc dziwnego, że milczenie tak szacownej instytucji traktują jako swojego rodzaju milcząca zgodę na zaproponowane rozwiązania projektowe (także dotyczące kolorystyki).
Z jednej strony mamy do czynienia z ustawowymi uregulowaniami i obowiązkami, a z drugiej z przewlekłością działań służb konserwatorskich Pana Kwapińskiego - Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Spodziewać się więc należy coraz więcej takich "perełek" restauracji obiektów wpisanych bądź to do rejestru lub choćby do ewidencji zabytków.
Taka chora sytuacja trwa od wielu lat ponieważ Wojewódzkie Służby Ochrony Zabytków pozostające w strukturach administracji zespolonej Wojewody Pomorskiego są traktowane po macoszemu i niedoinwestowane.
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
mistyrose 

Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 19:11   

Wielbicielom różu - :) - oczywiście, nalezy się radować, że ktoś wziął się za ten obiekt i go ,,zrobił". Nadaje się teraz do konferowaniai, urzędowania,może nawet mieszkania, tylko nie do oglądania :)Wygląda jak nowy , nie nawiązuje do swojej historii. Zapewne wewnątrz równie śliczny :) Morelka świetnie uzasadnia się w architekturze śródziemnomorskiej, tam ładnie gaśnie i blaknie spalona słońcem. U nas, nigdy tego nie było. Kolorystyka polskich pałaców i dworów to biel i naturalne barwy ziemi, które genialnie wpisują się w pejzaż i klimat. Pozdrawiam Konserwatów :) Jasne że ,,de gustibus non est disputandum" ale może... Historia Vitae Magistra ? Pozdrawiam :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 19:15   

mistyrose napisał/a:
Morelka świetnie uzasadnia się w architekturze śródziemnomorskiej


Rybeczko ;-) klimat się zmienia, coraz cieplej, może tak za 10 lat będzie kolorystyka na tip-top :peace:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 20:15   

mistyrose napisał/a:
U nas, nigdy tego nie było. Kolorystyka polskich pałaców i dworów to biel i naturalne barwy ziemi, które genialnie wpisują się w pejzaż i klimat.


Zdajesz się zapominać o tym, że pałacyk koniecwałdzki nie ma nic wspólnego z klasycystycznymi polskimi pałacami i dworkami. To architektura "cacuszkowa", więc kolorystyka, może nie do końca przemyślana, znajduje jednak jakieś usprawiedliwienie. Poza tym, jak już parę osób pisało, lepszy taki cukierkowy klimat, który zawsze można zmienić, pokrywając elewacje nową farbą, niż sypiące się tynki. Naprawdę, wolę oglądać te morele i róże, niż kolejne dogorywające ruiny.
_________________
.............................................
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 20:45   

A moze Bartosz masz zdjęcia wnętrz?
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 21:05   

Azaziz napisał/a:
A moze Bartosz masz zdjęcia wnętrz?


Spokojnie, jestem w trakcie załatwiania. Jak coś będę wiedział, będziesz wiedział pierwszy :-) Pamiętam o tym, już od trzech tygodni w głowie mam dworek w Koniecwałdzie.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
jeziorak 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 18:46   

Chwała za remont,kolory zawsze można zmienić.Ale schody nie pasują do całości!!!!!
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 19:07   

Cytat:
Chwała za remont
Pełna zgoda, choć przyznam, że zachowanie kolorystyki oryginału - pomijając kwestie edukacyjno-historyczne - dawałoby ciekawsze rezultaty.
Ale ważne, że wyremontowane - a nie w ruinie!!
Te schody, właśnie, czy one będą remontowane na wzór (jakichś/dawnych) historycznych?
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 19:26   

jeziorak napisał/a:
Ale schody nie pasują do całości!!!!!


Pisałem wcześniej, schody też będą remontowane. Jak będą wyglądać tego nie wiem.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
mistyrose 

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 20:04   

Musze przyznać że status RYBECZKI pozbawił mnie wszelkich zapędów wojowniczych:) Ok, niech sobie jest morelowo, skoro nowo :) Uspokajam się, piję zieloną herbatkę i już nie jestem Rycerzem Jedi :)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 20:08   

mistyrose napisał/a:
już nie jestem Rycerzem Jedi
kolejny nabór na przełomie lipca i sierpnia :hihi: :peace:
Sorry za OT
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 20:10   

mistyrose napisał/a:
Musze przyznać że status RYBECZKI pozbawił mnie wszelkich zapędów wojowniczych:)

Szybko poddajesz się nieodpartemu urokowi Ojca Mariena :-P
_________________
Surge Polonia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group