Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ostróda 1989
Autor Wiadomość
klika73 
Znawca


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 16:28   Ostróda 1989

Pierwsza strona drugiego numeru nieregularnika QUO VADIS. Pismo redagowane przez członków nieformalnej grupy Ruch Młodzieży Ostródzkiej powstałej na przełomie 1988/1989 roku. RMO działał aktywnie w latach 1988 - 1990. Do spektakularnych akcji ruchu można zaliczyć zorganizowanie (anty )pochodu pierwszomajowego w 1989 roku oraz Hyde Parków (m.in. pod kinem Świt). Ukazało się bodajże 12 numerów QUO VADIS. Redakcja i "centrum dowodzenia" mieściło się w mieszkaniu u ks. Mariana Midury, u którego koczowało w 1989 roku non stop kilkanaście osób, prześcigając się w różnych pomysłach. Do najbardziej aktywnych członków Ruchu jeszcze przed wyborami należeli Marian Midura, Jacek Dawidko, Jacek Straszewski, Tomek Uzarski i Paweł Klikowicz. Jeszcze 3 czerwca Tomek Uzarski i Paweł Klikowicz spędzili dzień na komisariacie za naklejanie naklejek solidarnościowych na nyski milicyjne. (Naklejki produkowane we Włoszech miały cholernie mocny klej :) ). To se ne vrati....

qv.JPG
Plik ściągnięto 6869 raz(y) 109,03 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 17:51   

Warto wspomnieć, że w/w ks.Marian Midura, na pewno niejeden mieszkaniec Polski o nim słyszał, występuje w mediach, szczególnie w dzień św. Krzysztofa , patrona kierowców jako duszpasterz kierowców w Polsce. Wcześniej był na misjach w Afryce, a jeszcze wcześniej załatwiałem u niego formalności ślubne .
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 21:07   

tak tak, ks. Midura chrzcił moja siostre w NMP w '91, często chyba gości w Ostródzie
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 22:00   

Laskowski napisał/a:
często chyba gości w Ostródzie

Przez wiele lat przyjeżdżał z Afryki na urlop i organizował biegi dla dzieci i młodzieży, nie wiem czy jeszcze, ale kilka lat temu na pewno.
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 08:13   

jeszcze związany jest z takim czymś jak turniej piłkarski MIVA i święcenia samochodów, tu często z Hołowczycem.
 
 
Petara 


Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 22:15   spoko

Ks.Marian to chyba jeden z nie licznych normalnych ludzi kiedy patrze na Quo vadis to powiem szczerze jestem w szoku ze to już 20 lat...Marian jest obecnie kapelanem kierowców i mieszka i pracuje pod Olsztynem w krajowym ośrodku kurii biskupiej zapraszał mnie ostatnio do siebie Straszek mieszka chyba w llawie...Włodek "anarchisty" pod Morągiem ...książkę to o ich życiu nie jedną by napisał....Pelikan i ja w Anglii....Bolek Ostróda ..Uzar Warszawa...oj się działo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group