Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Trójkąt Lidzbarski
Autor Wiadomość
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 17:26   Trójkąt Lidzbarski

http://www.lasy.gov.pl/za...kryte-na-nowo/#
Cytat:
Trójkąt Lidzbarski – tak nazywa się zespół poniemieckich umocnień, które powstały w latach 1932-1937 w dawnych Prusach Wschodnich. Duża część tych umocnień leży w lasach Nadleśnictwa Orneta. Waldemar Ostrowski, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Orneta, a prywatnie pasjonat historii, postanowił dokładnie zinwentaryzować niemieckie schrony.


Cytat:
Leśnicy z Ornety uznali, że poniemieckie budowle mogą wzbogacić ofertę edukacyjną i turystyczną nadleśnictwa. Kilka dni temu zorganizowali pierwszą, a więc historyczną, wycieczkę śladami poniemieckich umocnień.
_________________
Surge Polonia
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 28 Gru, 2012 22:47   

To bardzo ciekawa inicjatywa, tym bardziej, że umocnienia z tamtego czasu znajdują się także w Malborku. Mowa o tym była w wyemitowanym bodaj wczoraj programie TV, gdzie pan Ostrowski wypowiadał się na temat tych umocnień i szlaku w TV. Przy okazji można by wypromować nasze skarby.
_________________
.............................................
 
 
starykot 


Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 01:08   

W olsztyńskim programie informacyjnym. Na marginesie - przez jakiś czas miałem dwa - gdański i olsztyński. Przed świętami Wielki Brat zdecydował za mnie o tym, co będę obierał. TV jest do bani nawet w cyfrowej jakości. Choć z drugiej strony, kto by się dowiedział bez nich o p. Ostrowskim z Nadleśnictwa Orneta. (Podobno pięknie tam).
Wielki szacunek dla pasji Pana Leśniczego. :ok:
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
meickel 

Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 12:20   

Wyrzuć telewizor zamiast się katować programem do bani.

Im mniej ludzi wie o tym, tym lepiej dla lasów i bunkrów. Komu zależy, może się zarejestrować na forum fortyfikacje.net.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
starykot 


Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 01:30   

meickel napisał/a:
Wyrzuć telewizor zamiast się katować programem do bani.
Obiecywali, że jak przejdę na sygnał cyfrowy, to się dowiem, kto jest ojcem/matką Leoncja. Ciągle nie wiem. :-/ Nie dajcie się nabrać. Wywalcie telewizory, jak słusznie mówi @Meickel!!!
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 18:57   

starykot napisał/a:
Wywalcie telewizory

Już od dłuższego czasu zastanawiam sie nad tym.(wywaleniem telewizora) Płacę taaaką kasę u operatora (przemilczę jego nazwę ze wstydu) i zamiast mieć lepiej, to mi co chwilę zdejmuje kanały jeszcze w miarę do zniesienia, a zamiast tego wpuszcza taki badziew, którego już "nie idzie" oglądać: nie sposób odróżnić kiedy idzie film, a kiedy reklamy - rotacja co 10 minut. Filmy i reklamy na tym samym poziomie "artystycznym" :evil:

Boże, jak to dobrze, że jeszcze istnieją biblioteki a w nich ksiżzki bez reklam :clap:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 19:23   

ja tam już dawno się swojego pudła pozbyłem (lata temu)!
głowa mniej boli, a filmy oglądam sobie online, kiedy mnie pasuje i bez reklam co 15 minut...
a tak czy owak, wolę dobrą książkę :->
_________________

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 19:47   

Hagedorn napisał/a:
a filmy oglądam sobie onlinel

Kurcze, ja to mam taki sprzęt (komputerowy), że dobrze, jak mi sie uda na "Marienburg" napisać. :hahaha:
Online próbuję czasem ogladać, ale jak mi się film zacznie banerować przez parę minut - co parę minut, to mi się nie chce w takim trybie ogladać, bo cierpliwość tracę.
Ale....mam ci ja niezły zbiór CD -starczy na parę.... a potem można od nowa, bo i tak zapomnę o co chodziło :hahaha:
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Pon 31 Gru, 2012 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group