Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare dokumenty, pocztówki, znaczki
Autor Wiadomość
client_omx 

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013 08:05   Stare dokumenty, pocztówki, znaczki

Posiadam stare dokumenty Link do filmu z dokumentami
Proszę o identyfikacje i informacje czy jest to ciekawy zbiór?
Jeśli ktoś będzie zainteresowany proszę o kontakt.

Ostatnio zmieniony przez client_omx Sob 23 Mar, 2013 08:09, w całości zmieniany 1 raz  

wacek 
wacek

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013 15:49   

Wartość powyższego zbioru łącznie to kilka może kilkanaście zł.

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 11:36   

wacek napisał/a:
Wartość powyższego zbioru łącznie to kilka może kilkanaście zł.

chyba raczej za sztukę!
przynajmniej na Allegro bez problemu... :->

wacek 
wacek

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 13:53   

Ostatnio sprzedawałem na sztuki ponad 100 kart pocztowych z lat 1880-1905 min. z Serbii, Niemiec Szwajcarii itd.
i chciałem po 3 zł za sztukę, zainteresowanie żadne, więc sprzedałem jako całość za parę zl, jeśli chodzi o koperty to wartość jeszcze niższa.
Jeśli trafi się Polska kartka pocztowa sprzed 1945 r to średnia wartość do 5 zł, czasem 10-20 zł za unikat.

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 14:37   

wacek napisał/a:
Ostatnio sprzedawałem na sztuki ponad 100 kart pocztowych z lat 1880-1905 min. z Serbii, Niemiec Szwajcarii itd.

ale te nie są z Serbii, tylko z okolicy!!!
ja tam chętnie przygarnąłbym te sztumskie (miasto i powiat) po 10 zł za sztukę :-)

wacek 
wacek

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 16:14   

Hagedorn napisał/a:
wacek napisał/a:

ale te nie są z Serbii, tylko z okolicy!!!
ja tam chętnie przygarnąłbym te sztumskie (miasto i powiat) po 10 zł za sztukę :-)

Są wyjątki, ilość kolekcjonerów w tym temacie też niewielka, dlatego o zażartej walce na aukcji nie ma mowy.
Siedzę w tym 6 lat to mam trochę orientacji.
Po za tym nie ma co się sugerować ceną którą podaje sprzedawca
dla przykładu jedna z pierwszych kart pocztowych wystawiana za kilkadziesiąt zł leży na All... od roku i nie ma chętnych.
Dla potencjalnych sprzedawców czy kupujących najlepiej szacować wartość artykułu w sprzedanych (opcja szukaj -> zakończone->sprzedane)
Ostatnio zmieniony przez wacek Pon 25 Mar, 2013 16:15, w całości zmieniany 1 raz  

vdo5000 

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014 15:12   Dwa dokumenty znalezione w obrazie

Witam znalazłem dwa takie dokumenty.Ztego co już zdażyłem przy pomocy sasiadki przetłumaczyć chodzi najprawdopodobniej o ochrone przeciwlotnicza jednoski na 17 marca.Czy może ktoś coś wiecej napisać?
https://www.facebook.com/...90&l=f8f173ad11
https://www.facebook.com/...57&l=6a2cfa2df9
Ostatnio zmieniony przez vdo5000 Nie 27 Kwi, 2014 15:13, w całości zmieniany 1 raz  

Item 
Item

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014 17:10   

To drugie zdjęcie przedstawia regulamin schronu przeciwlotniczego dla 26 osób (w piwnicy budynku) na ul. Kościuszki, wymieniona jest też 17-go Marca oraz uliczki Starego Miasta (o ile się nie mylę - Geistlichkeit, Fleischergasse - z pamięci to podaję, więc błąd może być) być może są to wymienione budynki, których mieszkańcy mieli się schronić w tej piwnicy - ale to domysł bo rozdzielczość fotki nie pozwala mi przeczytać tekstu drukowanego.... czyli raczej nie jednostka wojskowa

Kumak56 

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014 21:06   

Moim zdaniem jest to regulamin schronu przeciwlotniczego dla 26 osób pod kinem Capitol, wymienione nazwiska i adresy to są dane osób odpowiedzialnych za obronę przeciwlotniczą w mieście. Poprzedni druk to zasady postępowania w razie ataku lotniczego oraz gazowego. Tak myślę.

Item 
Item

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014 22:38   

Też brałem to pod uwagę, jednak nie jestem w stanie odczytać drobnego druku z regulaminu, i podałem tylko jedną wersję. Ale jak Kumak podaje jest to bardziej prawdopodobne.

Odpowiedz do tematu