Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
z.s. strzelec -osw w Malborku
Autor Wiadomość
raf1983
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 09:51   

to nie wojsko to strzelec

pict0002.jpg
Plik ściągnięto 13625 raz(y) 96,7 KB

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 09:59   

raf1983 napisał/a:
to nie wojsko to strzelec

ale chyba nie malborski? ;-)
wygląda mi to - bez urazy! - na zabawę w wojsko małych chłopców, którzy naoglądali się filmów o Rambo itp. organizacja patriotyczno-wychowawcza powinna chyba dbać o parę innych rzeczy, a póki co chłopaki, Wasz język polski na przykład pozostawia wiele do życzenia (np. Strzelec wypadałoby z szacunku pisać dużą literą...)
ja wiem, że to są może dla współczesnych patriotów "bzdety", bo ważniejszy jest mundur, broń i podchody w lesie, ale wydaje mi się, że od zrywów typu "hurra, bagnet na broń" ważniejsza per saldo jest codzienna, żmudna praca u podstaw...
ok, wybaczcie wapniakowi to zrzędzenie! :mrgreen:
_________________

 
 
raf1983
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 10:28   

masz racje :):)
 
 
raf1983
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 10:30   

tylko taka mala aluzja iż strzelec pisze sie z malej ale jako nazwa organizacji czili Z.S. Strzelec pisze sie z duzej pozdro:)
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 10:53   

Mistrzu napisał/a:
Popieram Raf-a i to jest prawda Selekcja polega na sprawdzeniu psychiki a nie wytrzymałości fizycznej !u :)


Ale, że w czym popierasz?

Pisaliście o pompkach itp. więc zapytałem co z resztą ;)

Zresztą piszesz o sprawdzaniu psychiki a nawet najtęższy mózg nie mając tężyzny fizycznej nie zrobi 30 pompek ;)

Tak od siebie - z tego co pamiętam to organizacja Strzelec ma wychowywać młodzież w duchu patriotycznym dodając do tego elementy militarne. Jest to bardzo ciekawa koncepcja. Jeśli by do tego doszło to w warunkach wojny takie lokalne zmilitaryzowane grupy są trudne do wyeliminowania przez przeciwnika.

Jednak w niektórych oddziałach Strzelca wychowanie schodzi na dalszy plan bo młodych ludzi bardzie bawi bieganie w trenie i zabawa w komandosów ;)

Mistrzu napisał/a:
Gryzie mnie jedno dlaczego tak mało ludzi chce chodzić na strzelca czy na tym forum są osoby które się tym interesują i nie maja pewności o tym aby Wstąpić w nasze szeregi ??

A dlatego, że tu większością są starzy skostniali historycy amatorzy, którzy wolą się bawić w odkrywanie historii miasta :) mOże znajdziesz tu kilku młodych ludzi, którzy zainteresują się Strzelcem :)

Raf1983 - jeśli nie wiesz to swoje posty możesz edytować. Napiszesz wiadomość? Po chwili chcesz coś dodać? Kliknij przycisk edytuj i dopisz, a nie wrzucasz posta pod postem co niewątpliwie nie jest właściwą formą pisania na forum.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Mistrzu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 11:48   

Że pisze iż jest to organizacja społeczno wychowawcza nie znaczy ze wychowujemy młodzież ! powiem krótko jest dyscyplina znaczy na poziome podwładny przełożony i niema co kryć pozdrawiam PS Rafa popieram w tym iż na selekcji sprawdza psychikę ale nie ukrywam ze także sprawność fizyczną :) tak w duchu patriotycznym wychowujemy zawsze przytaczamy słowa J.Piłsudskiego i opowiadamy o historii a taką partyzanke trudno wyeliminować bo to są małe grupy przeważnie i są zgrani
Ostatnio zmieniony przez Mistrzu Pią 06 Lip, 2007 11:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 12:04   

O matko bo padnę :mrgreen:

Jak sie ma to:
Mistrzu napisał/a:
Że pisze iż jest to organizacja społeczno wychowawcza nie znaczy ze wychowujemy młodzież !


do tego:
Mistrzu napisał/a:
tak w duchu patriotycznym wychowujemy


Mistrzu zastanów się proszę ;-)

Coś ci zacytuję:

Wychowanie jest zawsze społecznie uznawanym systemem działania pokoleń starszych na młodsze w celu pokierowania ich wszechstronnym rozwojem dla przygotowania według określonego ideału nowego człowieka do przyszłego życia.

Wychowanie - to całość zamierzonych oddziaływań środowiska społecznego, przyrodniczego na jednostkę, trwające całe życie. W zakres pojęcia wchodzi:

* wychowanie naturalne pod wpływem środowiska w którym jednostka funkcjonuje – rodzina, kontakty społeczne, obyczaje, religia
* wychowanie instytucjonalne – celowe, planowe oddziaływanie instytucji wychowujących takich jak: przedszkola, szkoły, internaty, domy dziecka
* samowychowanie

Oddziaływanie to ma wpływ na stosunek jednostki do otaczającego świata, kształtowanie się systemu wartości, norm, celu życia.

Druga grupa definicji mówi o wychowaniu indywidualnym, czyli wspomaganiu rozwoju jednostki poprzez pobudzanie do działania, ale pośrednio, wpływając nie na wychowanka lecz na warunki w których działa.

Wychowanie przekazuje jednostkom dziedzictwo kulturowe, wzory zachowań - utrzymuje ciągłość kulturową społeczeństw, a jednocześnie przygotowuje do uczestnictwa i przekształcania rzeczywistości społecznej.

Naczelnym celem wychowania jest ukształtowanie osobowości wolnej, która kierując się własną wolą, dokonywać będzie wyborów zgodnych z moralnymi zasadami oraz funkcjonować w środowisku, którego jest ogniwem.


Tak więc kolego organizacja Strzelec wychowuje młodych ludzi :)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
raf1983
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 12:12   

Czołem... uważam Mytoon ma rację tylko w dzisiejszych czas gdzie rządzi kasa władza, szpan edc.. ciężko to realizować. Strzelec ma piękne cele statutowe ale są one trudne do zrealizowania w dzisiejszych czasach:( i to najbardziej boli pozdro dal wszystkich. Widać to co się dzieje w naszym państwie(jak można mówić o patriotyźmie skoro matka Polska każe nam pracować zagranicą na dobry byt.!!!!!

I kto mi tu mówi o wychowaniu!!! skoro z tego powodu rodziny sie rozwalają bo rodzice wyjeżdzają za chlebem...... czy to nie jest chore!!!
Ostatnio zmieniony przez raf1983 Pią 06 Lip, 2007 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 12:19   

raf1983 napisał/a:
Czołem... uważam Mytoon ma rację tylko w dzisiejszych czas gdzie rządzi kasa władza, szpan edc.. ciężko to realizować. Strzelec ma piękne cele statutowe ale są one trudne do zrealizowania w dzisiejszych czasach:( i to najbardziej boli pozdro dal wszystkich


Organizacja ma szczytne cele (moim zdaniem). Problem w tym, w jaki sposób są one realizowane. Wszystko w rękach dowódcy (komendanta?) danego oddziału. Bieganie po lasach to nie wszystko. Udział w uroczystościach też, choć akurat ten element pochwalam, bo niewielu przejdzie w mundurze przez miasto, nie chcąc być narażonym na głupie uśmiechy ze strony rówieśników.

Może teraz jest inaczej ale kiedy powstawał w Malborku Strzelec to były czasy kiedy mówiono "harcerz bo się osmarcesz" i ludzie kręcili bekę z młodych umundurowanych ludzi. Dlatego trafiali tam tylko zapaleńcy.

Cenię sobie ludzi, którzy na przekór ludziom robią to czym się pasjonują. ;-)

Waszego malborskiego wodza Kapiego znam od wielu lat. Byłem przy tym kiedy snuto koncepcje zorganizowania Strzelca. Świetnie, że organizacja przetrwała do dzisiaj. Oby nie było to tylko musztrowanie i ganianie po lesie ;)

raf1983 napisał/a:

I kto mi tu mówi o wychowaniu!!! skoro z tego powodu rodziny sie rozwalają bo rodzice wyjeżdzają za chlebem...... czy to nie jest chore!!!


Sztuką jest dobrze wychować młodego człowieka nawet w niesprzyjających warunkach.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
raf1983
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 12:26   

Masz rację wiem napewno jedno ze Strzelec był i jest organizacją która przede wszystkim wychowuje!!


PRAWO STRZELECKIE

1/ Dobro i pomyślność Rzeczypospolitej Polskiej jest pierwszym i najwyższym prawem strzeleckim.
2/ Strzelec służy Rzeczypospolitej i jest dla Niej gotów do wszelkich poświęceń.
3/ Strzelec jest wzorowym obywatelem, a jeżeli zajdzie taka potrzeba - żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej.
4/ Strzelec jest człowiekiem honoru, charakteryzują go wysokie wartości moralne.
5/ Strzelec drogą szkolenia indywidualnego i zbiorowego kształtuje swoją osobowość i charakter, jest wytrwały, zdyscyplinowany, mężny, śmiały.
6/ Strzelec postępuje uczciwie wobec każdego człowieka, jest uczynny, koleżeński i ofiarny.
7/ Strzelec sumiennie wypełnia polecenia swych przełożonych i władz Związku, wkładając w ich wykonanie całą swoją inicjatywę.
8/ Strzelec czynem i zachowaniem popularyzuje w swym środowisku ideały braterstwa i służby.
9/ Strzelec działa w myśl ideałów strzeleckich, w duchu dyscypliny i porządku organizacyjnego.
10/ Strzelec nieustannie pogłębia swą wiedzę oraz doskonali sprawność fizyczną i umiejętności.


PRZYRZECZENIE STRZELECKIE

Wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego "Strzelec" - Organizacji Społeczno-Wychowawczej przyrzekam:
Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie, niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi. Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą.
Przyrzekam:
Powinności moje jako członka Związku Strzeleckiego "Strzelec" - Organizacji Społeczno-Wychowawczej z dobrą wolą i wiarą wypełniać, prawa strzeleckiego gorliwie przestrzegać, polecenia przełożonych chętnie wykonywać. Wszystko co teraz przyrzekam w sumieniu moim do głębi zważyłem, a przyrzeczenie moje stwierdzam uroczystym słowem i honorem wolnego obywatela i uczciwego człowieka. Tak mi dopomóż Bóg.

pict0054.jpg
Plik ściągnięto 13653 raz(y) 65,07 KB

 
 
Mistrzu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 13:19   

Mytoon napisał/a:
bo niewielu przejdzie w mundurze przez miasto, nie chcąc być narażonym na głupie uśmiechy ze strony rówieśników.
Co do tego cytatu ja jestem dumny ze mogę założyć polski mundur z obszyciem poprostu jestem z tego dumny i mam to gdzies ze ktos sie z tego smieje. powiedział mi jeden człowiek jak wstępowałem w szeregi strzelca że mundur to jest rzecz święta i tego się trzymam. Strzelec to nie tylko musztrowanie i bieganie po lesie .... Pozdrawiam i zwracam honor koledze Mytoon bo się pomyliłem :)
Ostatnio zmieniony przez Mistrzu Pią 06 Lip, 2007 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 20:25   

Dziś ok 18 widziałem trzech chłopaczków w mundurach i z "karabinami jak maszerowali na wielbark-gronajny(?), nie wiem czy to strzelcy czy inni
 
 
kondi 
pizdrygajłow


Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 09:08   

szkoda, że temat umarł
to taki swego rodzaju konik rafała- strzelcy i wgle tego typu organizacje, swego czasu też w podobne rzeczy sie bawiłem ;) w ZHR, a jeszcze wczesniej w ZHP

a jeszcze mam takie pytanie, bo nie chce zakładać nowego tematu, nie odnosi nikt takiego wrazenie, że harcerstwo, nie tylko w M-ku upadło, umarło i wgle, częściowo z braku takiego wsparcia finansowego jak kiedyś, a częściowo z tego powodu, że dzieci mają substytuty w postaci gier, mp3, konsol do gier itp.
Ja zawsze lubiłem dać coś z siebie, nie umiałem śpiewać, ale śpiewałem piosenki, bawiłem się, a gdy szliśmy robić nabory to na zbiórke wpadało naście osób, na następnej było już tylko kilka, bo trzeba pompki robić, bo trzeba się słuchać i wgle.....



pozdr.
Ostatnio zmieniony przez kondi Czw 18 Paź, 2007 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 09:30   

Wiesz dlaczego to umarło? Nie z braku pieniędzy, tylko z braku zainteresowania. Rodzice na siłę dzieci nie pchają do hufca, a same dzieciaki wolą siedzieć przez telewizorem i komputerem. Albo co gorsza przed blokiem.
Nic na siłę, jak nie ma popytu na jakieś usługi to nie ma tych usług.
Pieniądze to druga sprawa, ale np żeby ruszyć znów sekcję żeglarską potrzeba dzieciaków, które z zapałem pomogą przy uprzątaniu baraku i pomostu, tam jest masa roboty! A chętnych brak, jakby byli to i pieniądze na remont tego by się jakoś znalazły.
 
 
kondi 
pizdrygajłow


Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 10:05   

ciekawe
nie ma kasy na głupie biwaki, zimowiska itp.
dzieciaki może i chciały by przygód, ale by chciały aby to przyszło do nich ;)

pozdr.
 
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 10:16   

Dziecko Drogie, czy Ty masz na myśli organizację kolonii, zielonych szkółek czy zlotach wielbicieli bajeki? Czy o stu procentowym harcerstwie? Bo to zasadnicza różnica!
To pierwsze to jednorazowa, fajowa przygoda. Drugie natomiast to pełne zaangażowanie i uczestnictwo w specyficznej grupie społecznej. Jeśli ktoś ma zapał to znajdzie sponsorów - nie jest to łatwe, ale do wykonania.
 
 
kondi 
pizdrygajłow


Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 10:36   

dla mnie harcerstwo było przygodą ;)
zabawą, czasem pracą ;)

pozdr.
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 10:57   

Pozdrowionka dla wszystkich byłych i obecnych (jeśli tacy jeszcze są) strzelców JS 4007 przesyła dawny zastępca d-cy druż. .... Ci co byli za moich czasów w jednostce to wiedzą o kogo chodzi.To były piękne czasy!!
 
 
 
xray1815 
fresh MD


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 17:26   

Oj były były Kuglow. Działało się kiedyś za starej ekipy...
_________________
XRAY

Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

A. Einstein
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 17:37   

Kurcze,jak sobie przypomnę co wspólnie wyprawialiśmy i gdzie robiliśmy szkolenia i wypady,to łezka w oku się kręci :-( !!
 
 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 21:38   

Co piszecie że Harcerstwa nie ma - jest tylko nie w Malborku w większych ośrodkach jest i dobrze się ma tu link:
http://www.zhp.pl/index.php
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 19 Paź, 2007 07:33   

Wszystko ma się dobrze wszędzie,tylko nie w Malborku!!Ech,co za ludzie żyją w tym mieście. :-?
 
 
 
raf1983
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lis, 2007 11:41   

oj macieju macieju to były piękne i niezapomniane chwile:):) Strzelec to było coś pięknego o ubranie munduru to było wyróżnienie:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group