Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
"Skarby" parku przy ul. Toruńskiej
Autor Wiadomość
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2007 19:26   "Skarby" parku przy ul. Toruńskiej

Na wstępie: jeśli temat wrzuciłam w złym miejscu to proszę o przesuniecie.
W miniony weekend trochę sie nafociłam. Oczywiście "dostało się" też wspomnianemu parkowi :-P
Foki-od dołu- /cegły w parku/ z koleżanką zastanawiałyśmy się, czy cegły na ścieżce (które zresztą są prawie na wszystkich ścieżkach) są pozostałością czegoś, np. pozostałości jakiegoś budynku a teraz "tworzą" ścieżkę, czy specjalnie zostały wrzucone, by w czasie deszczu nie było dużego błota.
/kanał Ulgi od strony Toruńskiej/ w zasadzie to nie jestem pewna czy jest to "Kanał Ulgi" czy "Kanał Juranda", bo nie wiem gdzie jedno przenika w drugie, bo raczej nie są to osobne rzeczki :?: Jak widać rzeczka-jakkolwiek by się nie nazywała :-) jest mocno zarośnięta, nie zdziwię się, gdy za kilka lat całkowicie zieleń ją pochłonie :-( nie wiem do kogo należą te tereny; przerażająca jest ludzka obojętność...
fotki z cyklu /co to jest/ znajdują się przy ścieżce obok małego stadionu, oba te "kamienie" były oddalone od siebie jakieś 1,5 - 2 metry, nasuwało nam się jedno-pozostałości jakiejś bramy czy słupków od niej; tylko brama? do czego? A może to już pozostałości z czegoś "nowego" :?:

w parku-co to jest-kolejne.jpg
Plik ściągnięto 8335 raz(y) 109,48 KB

w parku-co to jest-druty.jpg
Plik ściągnięto 8335 raz(y) 99,21 KB

w parku-co to jest.jpg
Plik ściągnięto 8335 raz(y) 107,47 KB

kanał Ulgi od strony Toruńskiej.jpg
Plik ściągnięto 8335 raz(y) 103,43 KB

cegły w parku.jpg
Plik ściągnięto 8335 raz(y) 86,94 KB

_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Larina Sro 18 Lip, 2007 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2007 19:30   

/co to takiego/ no właśnie - co to takiego? - niestety nie pamiętam, w której części parku to się znajduje, podobnie jak /płyta/

w parku-płyta.jpg
Plik ściągnięto 8331 raz(y) 96,53 KB

w parku-co to takiego.jpg
Plik ściągnięto 8331 raz(y) 94,87 KB

_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Larina Sro 18 Lip, 2007 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lip, 2007 19:37   

Pierwsze trzy fotki to jakiś żelbetowy złom, to tyle co widać z tych ujęć - pręty żebrowane i w jaki wzór :-) ?

Kanał ulgi czy MŁYNÓWKA? no cóż - polecam analizę map ;-) - nie używamy nazwy kanał Juranda :lol: :lol: :lol:
Młynówka płynie koło zamku, kanał ulgi jest okresowo czyszczony co kilka lat, nie przejmuj się nic mu nie będzie to i tak ściek
cegły jako utwardzenie drogi
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2007 20:53   

Azaziz napisał/a:
nie używamy nazwy kanał Juranda


a skąd miałam to wiedzieć :?: :?:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lip, 2007 20:59   

Azaziz napisał/a:
a skąd miałam to wiedzieć


:-D z historii? :-D
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 06:35   

Larina napisał/a:
Azaziz napisał/a:
nie używamy nazwy kanał Juranda


a skąd miałam to wiedzieć :?: :?:

np. z uważnej lektury forum! :-P
_________________

 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 18:06   

ale się czepiacie :-P
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 20 Lip, 2007 00:14   

ja również uwazam ze znaleziska nie należą do rarytasów archeologicznych :)
_________________

 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 21 Lip, 2007 20:21   

a czy ja powiedziałam, że są to rarytasy archeologiczne?? celowo temat nazwałam skarby".... ;-)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Czw 26 Lip, 2007 11:44   

W kwestii nazwy.
Ciek wodny prowadzący wody do fos zamkowych zbudowany XIII/XIV wiek nosi nazwę Malborska Młynówka (Mühlengraben). Nazwa ta dotyczy całego cieku - od jeziora Dzierzgoń i od jeziora Sztomskiego do ujscia do Nogatu koło Zamku. W rejonie Aisenaku (Eisenack), na północ od folwarku a na wschód od ieistniejącego jeziora Piekarskiego), w kierunku wschodnim odchodzi powstały w średniwieczu kanał odprowadzający nadmiar wód w czasie powodzi wiosennych. Nosi on nazwę Kanał Ulgi. Na załączonym zdjęciu jest właśnie on.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 26 Lip, 2007 11:47   

kolekcjoner napisał/a:
od ieistniejącego jeziora Piekarskiego)


to jezioro na Aizenaku jeszcze istnieje, ja znam je pod nazwa "Jeziorko Maksymowicza", gdzies na forum powrzucalam fotki tego jeziorka tylko nie pamietam gdzie :oops:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2007 16:33   

Larina napisał/a:
to jezioro na Aizenaku jeszcze istnieje, ja znam je pod nazwa "Jeziorko Maksymowicza", gdzies na forum powrzucalam fotki tego jeziorka tylko nie pamietam gdzie


To poszukaj, jest opcja "szukaj", przegląd postów swoich, wystarczy trochę pomyśleć

http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=1291
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Czw 26 Lip, 2007 19:53   

Odpowiadałem na pytanie o nazwę tego jeziora. Jezioro średniowieczne nie istbueje od około 1880 roku. Obecny zbiornik zaczął powstawać po wojnie i związany jest z nieuregulowanymi stosunkami wodnymi w tym rejonie. Poniżej fragment skanu mapy z około 1955 roku bez jeziorka.

Image-17.jpg
Plik ściągnięto 5685 raz(y) 45,94 KB

_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 26 Lip, 2007 22:32   

Azaziz napisał/a:
wystarczy trochę pomyśleć


pomyslalam o tym
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Pusjel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 11:31   

Wracając do parku przy ulicy torunskiej. Z tego co wiem gdzieś tam był kiedyś cmentarz... Ojciec mi kiedyś opowiadał. i wydaje mi się że to są właśnie pozostalości tego cmentarza czy coś. Nawet dzisiaj (akurat koło wiaduktu) można zobaczyć resztki nagrobków.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 14:39   

Pusjel napisał/a:
Nawet dzisiaj (akurat koło wiaduktu) można zobaczyć resztki nagrobków.


http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=568
 
 
Pusjel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 06:02   

Dlaczego ty zawsze wiesz najlepiej?? nie bawie się z tobą:P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group