Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary Targ a czasy współczesne
Autor Wiadomość
Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 18:11   

Wiar napisał/a:
Nauczanie Kościoła Katolickiego potępia komunizm jako "zły w samej istocie". Akceptacja i popieranie zła jest złem.
Oczywista oczywistość.

pewnie masz rację, ale póki co gminą Stary Targ nie rządzi kościół katolicki, a wójt.
i wygląda na to, że ludzie, którzy go wybrali wolą, by wydawał publiczną kasę na ważniejsze rzeczy niż zmiana tabliczek (a wraz z nią wszystkich dowodów osobistych, dokumentów etc.)...

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 21:11   

Wiar, zbyt pochopnie wyciągasz wnioski, a co za tym idzie, w Twoim rozumowaniu są błędy.
W Starym Targu jakoś nie ma ulic im. Stalina ani Hitlera, nie ma też ich w Polsce, a Świerczewski nie daje prawa do takich naciąganych i krzywdzących inne osoby uogólnień. Znaj proporcją, mocium panie :-/
Również sprawy wyznań zachowaj dla siebie, bo żyjemy w państwie świeckim, czy Ci się to podoba, czy nie.

Wiar 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 06:51   

Tak jestem katolikiem i nie wstydzę się tego. Wiarę należy wyznawać publicznie a"nie chować pod korcem".
PKWN założył Stalin 21 lipca w Moskwie a 22 lipca podało o tym radio Moskwa - więc jakie tutaj nadużycie...
W rozumowaniu Pani Grażyny wykazałem tylko jej absurdalność...
No cóż Errare humanum est...
P.S. ŚWIECKIE PAŃSTWO NIE OZNACZA, ŻE JEST ATEISTYCZNE...
Zbigniew Herbert

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 07:25   

Katolikiem sobie bądź, a wiarę noś w sercu. Każdy ma prawo do własnego wyznania, ale z kolei nie ma prawa narzucać swojego światopoglądu innym. A państwo nie jest państwem wyznaniowym, konstytucja gwarantuje swobodę w tym zakresie, można być również ateistą. Instytucje państwa są świeckie. Również to forum nie służy deklaracjom wyznaniowym i zrzesza ludzi o różnym światopoglądzie.
Nadal nie wykazałaś, jaki związek mają Twoje uwagi do Grażyny i jej post, ze Stalinem i w dodatku Hitlerem :shock: . Zaczęło się od Świerczewskiego, a zmiana nazwy ulicy, jak słusznie wskazuje Hagedorn, wiąże się z szeregiem kosztownych zmian, które obejmują również działalność urzędów i firm. Podejrzewam, że któregoś dnia to się zmieni, a na przyszłość wieś będzie nadawać ulicom nienacechowane politycznie nazwy.
Tak więc, nadal nie wiadomo, co ma Twój piernik do starotarskiego wiatraka, a ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu w tej formie.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 07:55   

Szkoda, że w naszym kraju w ślad za deklaracjami wiary nie idzie jednocześnie bezwzględne przestrzegania wszystkich przykazań i nauk Nowego i Starego Testamentu...

'Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem"

"I przebacz nam nasze winy, jako i my przebaczamy..."

Wiar 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 08:57   

Nie jestem idealny...
Nieraz mam wyrzuty sumienia z powodu wypowiedzi, że można było łagodniej...
Zawsze jednak używam siły argumentów a nie argument siły...
Myślę , że w sprawie poglądów Pani Grażyny wypowiedziałem się w sposób jasny, nie potrafię jaśniej...
Miłość bliźniego polega również na zwróceniu uwagi na błędy, nie oznacza to jednak , że potępiam Osobę...
Konstytucja gwarantuje mi publiczne wyznawanie wiary a niektórzy chcieliby Katolików zamknąć w kruchcie...
Zbigniew Herbert

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 09:55   

Konstytucja RP:

Cytat:
Art. 53.

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

Nikt katolików w kruchtach nie zamyka. W święta katolickie masz wolne (co na to żydzi, muzułmanie, etc.), w większości szkół wprowadzono naukę religii rzymskokatolickiej, więc nie płacz, że ktoś Ci czegoś zakazuje. Myślę, że inne wyznania są w naszym kraju traktowane nieco bardziej po macoszemu.
A tak poza tym zrobił się :ot:

stanisławn 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 10:40   

Linka napisał/a:
Konstytucja RP:
spróbuj wyegzekwować swoje prawa :mrgreen:

Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 16:36   

Ponad 20 lat od obalenia komuny i takie ulice jeszcze są? Wstyd!
Niezależnie od kosztów - przez tyle lat w wielu miastach i miasteczkach się z tym uporali.

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 17:33   

Mytoon napisał/a:
Ponad 20 lat od obalenia komuny i takie ulice jeszcze są? Wstyd!

ano wstyd - i taka jest zresztą myśl przewodnia tego wątku (bo po cóż w innym razie wrzucalibyśmy te fotki?)
podejrzewam, że to ewenement na skalę kraju. no, ale skoro mieszkańcom i władzom gminy to nie przeszkadza? w końcu mamy demokrację... :->

Odpowiedz do tematu