Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Młynówka - miejski ściek
Autor Wiadomość
copyfield 

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 22:12   Re: Młynówka - miejski ściek

Azaziz napisał/a:
Młynówka - miejski ściek

Zapewne w związku z niskim poziomem wody, wstrzymany został dopływ wody do młynówki

:idea: Nie tyle z powodu niskiego poziomu wód ile za przyczyną zanieczyszczenia jeziorek połozonych wyżej. Tak mówił gospodarz owych jezior. Zatrute rybki pływałysobie brzuszkami do góry - wędkarze podejrzewają zatrucie jezior przez chemikalia - winowajca nadal nie znany :-/

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 23:08   

Jeżeli chodzi o Młynówkę, to baaardzo często widzę, jak idzie rodzinka i mamusia albo tatuś buch papier do "rzeczki". I się dziwić, że latorośl potem robi dokładnie to samo... :-x

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 14:06   

copyfield napisał/a:
wędkarze podejrzewają zatrucie jezior przez chemikalia - winowajca nadal nie znany
Coś w tym jest, nowa woda jakaś taka jakby czystsza odrobinę była (- na wysokości Młyna Górnego)

drek35 

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 00:15   Cuchnąca dolna Młynówka

Czasem, jak jestem w moim kochanym Malborku - lubie zrobić mały "przegląd" starych zakamarków. Tak tez zrobiłem ostatnim razem.
Właściwie wcale się specjalnie nie zdziwiłem, jak ujrzałem wypływające ścieki z zabytkowego - bądź co bądź - ujścia dawnego, drugiego cieku wodnego Malborka, ktorego nazwy nie pamiętam.
Ujście to zlokalizowane jest poniżej wyburzonych właśnie w związku z budową ronda - "szaletów miejskich"
Zdziwieniem napawa fakt, że ścieki te odprowadzane są w zasadzie od niepamiętnych czasów i do tej pory nikomu nie przyszło do głowy, aby zrobić coś z tym problemem ( czytaj : wyeliminować ) !
Nikomu - a mam na myśli władze miasta - nie przeszkadza nawet to, ze podczas sztandarowej imprezy letniej "Oblężenie Malborka", podczas której miasto odwiedza dziesiątki tysięcy turystów - Kanał Młynówka cuchnie jak wiejski ściek, a znajduje się on przecież, niemal w samym centrum wydarzeń !!
Tak, czy inaczej uważam, ze to niedopuszczalne aby drugie po Wawelu, najliczniej odwiedzane miejsce w Polsce "szczyciło" się takim widokiem - choć bardziej nasuwają się skojarzenia zapachowe.
Najzwyczajniej w Swiecie, to niebywały wstyd dla miasta, aby w pobliżu zabytku klasy zerowej płynął cuchnący ściek !
Jeśli ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek informacji - kto jest głównym "dostawcą" przedmiotowych ścieków, lub był w stanie zrobić cokolwiek w kierunku oczyszczenia dolnego biegu Młynówki - byłbym niezmiernie wdzięczny.
Myślę, że czas już chyba najwyższy zrobić coś w tej sprawie. Byłoby wspaniale, gdyby dzięki temu forum udało się doprowadzić sprawę do końca :)
Zapraszam do dyskusji.

drek35 

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 00:34   

Wyrażnie widać różnicę mieszającej się wody. Teraz emisja jest słabiutka, ale zazwyczaj wypływa znacznie więcej brudów.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 07:45   

Poggengraben to ten ciek winowajca, toczy on wody a raczej ścieki aż od Wielbarku, po drodze zbierając co się da z dzikich podłączeń, a w związku z tym że w większości równolegle wybudowano kanalizację to może w końcu pomyśli się o sprawdzeniu tychże "wcinek" i ich likwidacji.
Więcej o Poggengraben

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 11:57   

fotki z wczoraj z mostu na Ul Starościńskiej jak widać "kryształowa woda"

drek35 

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 21:10   

Moj drugi post mial dotyczyc tej fotki. Niestety z przyczyn technicznych nie powiodlo sie jej zamieszczenie. Mam nadzieje, ze teraz bedzie ok.

Scieki3.jpg
Plik ściągnięto 1758 raz(y) 17,49 KB

Ostatnio zmieniony przez Sro 28 Maj, 2008 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 18:45   

Tak dzisiaj wygląda młynówka :-(

IMG_0518.jpg
Plik ściągnięto 1820 raz(y) 76,94 KB

drek35 

Wysłany: Sob 07 Cze, 2008 00:50   

Ktos jest w stanie powiedziec, czy scieki wyplywajace z Poggengraben, to tylko nieczystosci z domostw prywatnych ulokowanych wzdluz cieku, czy beneficjentami tegoz przybytku sa rowniez instytucje "panstwowe" takie jak np. Zaklad Wychowawczy, czy Areszt Sledczy ulokowany nieopodal ?
I jeszcze jedno pytanie - kto wlasciwie odpowiada za ten stan rzeczy ? Urzad Miasta, Oczyszczalnia Sciekow czy inne instytucje ?
Do kogo nalezaloby kierowac "interpelacje"... ?

Odpowiedz do tematu