Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Co w Pomezanii Malbork słychać? Wyniki i opinie
Autor Wiadomość
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 15:48   

Cytat:
Może warto teraz sprawdzić jak te pieniądze zostały wydane.
Nieładnie liczyć cudze pieniądze. :hihi: A swoją drogą to jakaś mania narodowa. W tym roku w Czechach zwróciłam uwagę, że tam nikt sąsiadowi za płot ani w portfel nie zagląda. Przydałoby się rozpowszechnić ten zwyczaj także u nas. :-P
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 16:13   

Aida napisał/a:
Nieładnie liczyć cudze pieniądze.


A to nie jest kasa z budżetu? Więc cudze - to słowo tu nie pasuje
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 16:19   

Aida napisał/a:
Nieładnie liczyć cudze pieniądze. :hihi: A swoją drogą to jakaś mania narodowa. W tym roku w Czechach zwróciłam uwagę, że tam nikt sąsiadowi za płot ani w portfel nie zagląda. Przydałoby się rozpowszechnić ten zwyczaj także u nas. :-P

To nie są cudze pieniądze a pochodzące z dotacji kasy miejskiej czyli są to ... nasze pieniądze!
Tym bardziej boli, gdy są źle wydawane, bo tak należy traktować ich brak na utrzymanie najmłodszych piłkarzy, którzy mają być oczkiem w głowie malborskiego "piłkarstwa"
 
 
misiek 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 16:23   

To był konkurs. Organizacja, która dostała dofinansowanie musi się rozliczyć z dotacji - raporty, sprawozdania i te inne. Pieniędzy, które otrzymało się na określony cel, nie można przeznaczyć na inne działania. 8-)
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 16:31   

Mytoon napisał/a:
Ile pieniędzy chcieli od rodziców? No i oczywiście na co.

Kwota minimalna zaproponowana przez Markowskiego to 50 zł miesięcznie.
Pieniądze mają być przeznaczone na płace dwóch trenerów (Górski 300 zł i jescze jeden asystent 250 zł), wynajęcie hali i boisk do gry.
Dodam, że zgłoszono przeszło 30 chłopców rocznika 2000 i młodszych.
30 piłkarzy x 50 zł = 1500 zł
1500 zł - 550 zł dla trenerów = 950 zł na ... właśnie na co?
Czy dla tych dzieciaków nie można "załatwić" darmowych wejśc na obiekty sportowe?
 
 
igiko 
Pomezania.pl


Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 18:29   

argus, powiem ci że na chłopców w takim wieku wszędzie są wysokie składki. Przykładowo w Lechii Gdańsk takie maluchy (a raczej ich rodzice) płacą po 100zł/mies więc zachowanie MOPu dziwne nie jest. Nie jestem fanem tej organizacji, ale wiem jak wygląda sytuacja finansowa w sekcjach juniorskich, dlatego się wypowiadam. Przyszło 30 chłopców, ale wkrótce z tego znając życie zostanie połowa, potem przyjdzie liga (już za rok możliwość startu czy taki nastąpi nie wiadomo) i potrzebne są pieniądze. Jeśli chodzi o obiekty to hali nikt za darmo ci nie da z tego co wiem dyrekcja ZSP4 wynajmuje ją mimo wszystko za niską kwotę. Pomyśl sobie także jak trudne jest prowadzenie 8-latków. Zająć tym ma się trener Górski, który według mnie jest do tego odpowiednią osobą.
_________________
http://www.pomezania.pl
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 20:41   

[quote="argus"]
Aida napisał/a:

Tym bardziej boli, gdy są źle wydawane, bo tak należy traktować ich brak na utrzymanie najmłodszych piłkarzy, którzy mają być oczkiem w głowie malborskiego "piłkarstwa"


Skąd masz pewność, że są źle wydawane? Byś może, gdyby nie owa dotacja to płaciłbyś 100 zł miesięcznie ;-)

Trenerzy i inne osoby związane z klubem (nie mówię o zarządzie) często pracują za śmieszne pieniądze.
Jeśli chcesz wiedzieć na co poszła reszta to przeczytaj mojego wczesniejszego posta:
-sprzęt
-opłaty sędziowskie
-wynajem hali
-opłaty za media
-opłaty za środki transportu na mecze wyjazdowe

Czy pozostałe 1000 zł to tak dużo? Chyba nie.

Zaznaczam, że nie jestem obrońcą zarządu i polityki wydawania pieniędzy. Wiem jednak ile to kosztuje.
Gdybym był w zarządzie to prowadziłbym jasną i klarowną politykę finansową. Oczywiście do wglądu.

Nic tez nie stoi na przeszkodzie, aby o te pieniądze zapytać w klubie.

tak na marginesie argus. Dobrze, że syn np. nie wybrał motocrossu bo mimo dofinansowania klubu musiałbyś zapłacić składkę i jeszcze młodemu motocykl kupić ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 20:50   

Igiko, to zapytaj o te pieniądze i podziel się z nami wiedzą.
Również o :
MOP dostał kasę na półkolonie z socjoterapią - ile dzieci i dokąd pojechało?
Na czym polegała socjoterapia? kto się tym zajmował?
:peace:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
igiko 
Pomezania.pl


Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 21:39   

Ja tutaj prezentuje podobne zdanie jak Mytoon, nie jestem fanem polityki MOPu. Zresztą każdy kto mnie zna wie o moim racjonalnym podejściu do MOPu. Prowadzę serwis NIEoficjalny, więc mam swoje zdanie, a także wiedzę. Szkoda mi tylko grup młodzieżowych które większość rzeczy muszą załatwiać same. Klub to rozpisuje pod różnymi "tytułami" tak aby dostać jak najwięcej kasy. Robi tak większość klubów sportowych w Malborku, każdy chce dostać jak najwięcej i stosują najróżniejsze "tytuły" A koszty utrzymania tylu grup są naprawdę duże, a juniorskiej piłce nożnej praktycznie nikt pomagać nie chce. No ale bądźmy szczerzy. Jak może funkcjonować grupa za 1000zł/mies gdzie tyle często kosztuje autobus na pojedynczy mecz. Z moich (niepotwierdzonych) informacji to MOP przynajmniej przekażę te pieniądze na autobus czy opiekę medyczną (co kluby z innych miast często sobie odpuszczają), a zdarza się że klub X innej dyscypliny napisze że potrzebuje kasę na obóz a 100% przekaże na gażę trenerską, więc dobrze że w naszej piłce takich praktyk nie ma. I powtórzę następny raz. W większych i bogatszych klubach płaci się także wiele większe składki, a warunki często wcale nie są lepsze. W Polsce jest takie przekonanie, że na szkoleniu 8-latka zależy rodzicom i wtedy można "doić" kasę. Czym zawodnik starszy tym zainteresowanie rodziców niższe, a więc także nie ma takich składek.
_________________
http://www.pomezania.pl
 
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 21:49   

Skoro klub dostaje publiczne pieniądze, od miasta, MUSI wydać je na cel taki, na jaki została przyznana dotacja. Nie inaczej.

Mnie nie przekonuje argument, ze w innych miastach jest gorzej.

I tak między bogiem, a prawdą, niewiele wiemy o praktykach w malborskim klubie, choć informacje powinny być jawne.

Oczywiście bez urazy, swoich słów nie kieruję do Ciebie :)
:peace:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 00:37   

argus napisał/a:
wynajęcie hali i boisk do gry.
jeżeli chodzi o boiska to są za darmo w ZSP nr 4 i będzie budowane Orlik 2012 na południu.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 07:33   

napioo napisał/a:
będzie budowane Orlik 2012 na południu


kopia i ryją na południu :-D
 
 
rybamk 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 09:24   

trenerzy MOP-u dostaja od klubu 100zł miesięcznie, ta kwota mówi sama za siebie. Martwie mnie tylko to, że klub bazuje praktycznie tylko na pieniądzach z miasta, a sponsorów nie widać w porównaniu z choćby Kwidzynem....
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 09:45   

Reasumując dyskusję na temat powołania nowej grupy piłkarzy dzieci rocznika 2000 i młodszych. Prognozuję, że rzeczywiście spośród przeszło 30 chłopców, którzy teraz zadeklarowali chęć zabawy w piłkę nożną już po kilku miesiącach może zostać ich tylko garstka, bo dla wielu rodziców nawet owe 50 zł opłat może okazać się kwotą zaporową. Szkoda, bo zapał zarówno ze strony dzieciaków jak i MOP-u jest spory :-(
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 11:06   

argus napisał/a:
Reasumując dyskusję na temat powołania nowej grupy piłkarzy dzieci rocznika 2000 i młodszych. Prognozuję, że rzeczywiście spośród przeszło 30 chłopców, którzy teraz zadeklarowali chęć zabawy w piłkę nożną już po kilku miesiącach może zostać ich tylko garstka, bo dla wielu rodziców nawet owe 50 zł opłat może okazać się kwotą zaporową. Szkoda, bo zapał zarówno ze strony dzieciaków jak i MOP-u jest spory :-(


Dlatego dobrze ryba napisał. Miasto daje kasę i to praktycznie jedyne pieniądze na funkcjonowanie klubu. Sponsorów jak na lekarstwo. To skąd klub ma brać forsę na działalność? Ściągają od rodziców niestety.

Ryba ty jesteś zorientowany to wrzuć info ile jest roczników juniorów. Ilość młodych piłkarzy pokaże że te 99000 to nie za wiele niestety.

Z drugiej jednak strony jeśli miałby znaleźć się sponsor to skoro daje pieniążki to chce wiedzieć w jaki sposób one są wydawane. Kiedyś był już duży sponsor, była II liga i skończyło się min. przez nieracjonalne wydawanie pieniędzy od sponsorów. :cry:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 12:10   

Jest nowy konkurs

Cytat:
Otwarty konkurs na realizację zadań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2008 rok

Burmistrz Miasta Malborka działając na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z póź. zm.) ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2008 roku.

1. Konkurs adresowany jest do:

organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów określonych w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działających w sferze zadań publicznych, które realizują zadania Gminy Miejskiej Malbork

2. Rodzaj zlecanego zadania publicznego:

w zakresie kultury fizycznej:

• organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w 2008 roku w niżej wymienionych dyscyplinach:
- piłka nożna,
- pływanie,
- triathlon,
- podnoszenie ciężarów.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania - 50 000 PLN.

Termin składania wniosku do 3 października.
Więcej http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=2885
.... Ciekawe kto będzie w komisji ?
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
igiko 
Pomezania.pl


Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 12:10   

Obecnie w klubie są juniorzy: starsi, młodsi, C1, D2 (liga okręgowa czyli bliższe wyjazdy) oraz C2 i D1 (makroregion czyli wyjazdy po terenie całego województwa). Łącznie 6 drużyn. Pracuje tu 9 trenerów juniorskich. W każdej drużynie trenuje 15-20 zawodników. Niektóre drużyny mają sponsorów, którzy kupują stroje. I to praktycznie cały sponsoring grup juniorskich - reszta pieniędzy idzie przez klub z miasta. Jeśli się nie mylę drużyny mają także swoje składki, ale tu pewności nie mam, których to dotyczy i jakie to kwoty.
_________________
http://www.pomezania.pl
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 12:40   

Waldek.K napisał/a:
Jest nowy konkurs (...)
Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania - 50 000 PLN.
Termin składania wniosku do 3 października.

Hmm, więc chyba się jednak uda uruchomić najmłodszą grupę piłkarzy.
Więc drogi MOP-ie postaraj się o dodację. :)
 
 
rybamk 

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008 20:21   

dokładnie, rodzice płaca co miesiąc składki, np w drużynie Ratajczyka jest ok 25 chłopców, i cześć kaski idzie na wypłatę dla trenera a reszta na inne cele ( z tego co mi wiadomo, ale moge sie mylic). Praktycznie każdy trener dba o sponsora dla swojej drużyny (stroje itd). MOP daje na wyjazdy dla drużyn, oraz dla sędziów na meczach u siebie (kwoty średnio od 30zł-150zł).
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 21:05   

Się przejeżdżało obok to się zrobiło kilka fotek z meczu :-)

IMG_2251.JPG
Plik ściągnięto 9912 raz(y) 114,89 KB

IMG_2252.JPG
Plik ściągnięto 9912 raz(y) 117,28 KB

IMG_2253.JPG
Plik ściągnięto 9912 raz(y) 117,71 KB

IMG_2254.JPG
Plik ściągnięto 9912 raz(y) 115,44 KB

 
 
mieszkAnka 

Wysłany: Wto 07 Paź, 2008 15:54   

Liczba kibiców jest tak porażająca, że w pełni uzasadnia drogi pomysł przebudowy stadionu.
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008 16:17   

mieszkAnka napisał/a:
Liczba kibiców jest tak porażająca, że w pełni uzasadnia drogi pomysł przebudowy stadionu.


eee ... , nie było tak źle, skoro było ich więcej niż grających
 
 
Allure 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 08:08   

I po co ta szydera?
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 09:26   

Allure napisał/a:
I po co ta szydera?


szydera ?! chodzi ci chyba o używane w języku polskim słowo szyderstwo, choć sarkazm bardziej pasuje do mojego postu - ale tak na prawdę to zwykłe spostrzeżenie związane z zainteresowaniem meczami Pomezanii

a powracając do tematu po co miastu dwa stadiony jeden obok drugiego, zwłaszcza że jeszcze dwa boiska są na polanie, czy nie można zrobić jednego porządnego stadionu ?
 
 
igiko 
Pomezania.pl


Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 13:58   

zapała, w planach jest zlikwidowanie obiektu na Parkowej. Na Toruńskiej mają być zaś 3 boiska pełnowymiarowe: naturalne z lekkoatletyką, naturalne treningowe oraz sztuczne.
_________________
http://www.pomezania.pl
 
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 14:37   

igiko napisał/a:
zapała, w planach jest zlikwidowanie obiektu na Parkowej. Na Toruńskiej mają być zaś 3 boiska pełnowymiarowe: naturalne z lekkoatletyką, naturalne treningowe oraz sztuczne.


O kurczę, nie wiedziałem, brzmi na prawdę nieźle. A co będzie z boiskiem na Parkowej?
 
 
igiko 
Pomezania.pl


Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 14:44   

W jego miejscu powstanie coś bardziej rekreacyjnego, mówi się o czymś w stylu aquapark. Dokładnie nie wiadomo. Chodzi, aby na Parkowej była część hotelowo-relaksacyjna, a na Toruńskiej część typowo sportowa.
_________________
http://www.pomezania.pl
 
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 16:21   

no nie, jak na malborskie standardy to trochę jak science fiction - żeby choć część sportowa była z prawdziwego zdarzenia - dziękuję za informacje
 
 
Allure 

Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 00:58   

sarkazm powiadasz?ciekawe ile razy byłeś na meczu Pomezanii?chyba tylko raz przypadkowo przechodziłeś obok...Gdybyś choć trochę był w temacie wiedziałbyś, że są mecze na które przychodzi mniej osób i są takie na które przychodzi ich więcej..malborski prof. Miodku:)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 01:30   

I po co ta osobista wycieczka Allure? :ot:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group