Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Hotel, centrum kongresowe - Stare Miasto, ul. Solna

Czy rejon ulicy Solnej to powinna być zabudowa:
mieszkaniowa
2%
 2%  [ 6 ]
turystyczna (forum miejskie)
82%
 82%  [ 190 ]
handlowa
9%
 9%  [ 21 ]
nie mam zdania/jest mi to obojetne
5%
 5%  [ 13 ]
Głosowań: 230
Wszystkich Głosów: 230

Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 14:59   Hotel, centrum kongresowe - Stare Miasto, ul. Solna

http://malbork.naszemiast...nia/770645.html

Cytat:
Malbork. Wiadomo, jak zmieni się centrum miasta

Hotel, centrum kongresowe, zabudowa mieszkalno-usługowa, parkingi, tereny zielone - to wszystko ma się znajdować w centrum Malborka. Taką decyzję podjęła Rada Miasta, uchwalając zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w sąsiedztwie ulic Solnej, Piłsudskiego i Kościuszki.

O zmianie centrum miasta mówi się w Malborku od dawna. Pojawiały się różne informacje i wizje inwestycji. Burmistrz Malborka tryska optymizmem.

- Zainteresowane inwestowaniem na tych terenach jest duże. Myślę, że już na wiosnę przyszłego roku ten fragment miasta może się bardzo zmienić - mówi Andrzej Rychłowski.

Radnemu Stanisławowi Berlińskiemu w nowym planie miejscowym nie spodobała się możliwość budowy mieszkań na terenie Solnej.

- Wcześniej był już uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla tych obszarów i miało tam powstać Forum Miejskie, zabudowane kompleksowo pod kątem obsługi turystycznej - tłumaczy Berliński. - Jeśli zostaną wydzielone działki, kupią je różne osoby i każdy będzie stawiał coś po swojemu.
Istnienie domów mieszkalnych jest dopuszczone na rogach ulicy Solnej od strony ulicy Piłsudskiego. Hotel i centrum kongresowe mogą stanąć po dwóch stronach Solnej. Część parku na placu Narutowicza zamieni się natomiast w parking.
JACEK SKROBISZ - Dziennik Bałtycki


Racja!!! Po co mieszkania na Solnej!? Nie starczy nam Osiedla XX Lecia PRL???

Panowie z UM, nie róbcie mieszkańcom Malborka takich cudaków na Solnej, niech to będzie teren turystyczno-rekreacyjny z wielką klasą! Zabudowy mieszkaniowej okropnej urody wystarczy już w centrum miasta :evil:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 19 Wrz, 2008 19:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 15:04   

Postawią budynki z mieszkaniami na piętrach, a na dole handelek. To już lepsze rozwiązanie niż same budynki mieszkalne.

Takie zagospodarowanie trzeba przemyśleć, a u nas pewnie przeważy "KASA". Takie mieszkanka sporo by kosztowały. A hoteli dalej jak na lekarstwo :evil:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 15:05   

Moim zdaniem nad kanałem w pobliżu zamku powinna być niska zabudowa turystyczna i tak powinna wyglądać Solna :idea:
 
 
slapi19 


Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 16:49   

Co prawda, to mnie guzik do tego, ale ..
Azaziz napisał/a:
niech to będzie teren turystyczno-rekreacyjny z wielką klasą!
nie pozwólcie by jakiś "facecik z ratusza" zepsuł wam centrum miasta "blaszakami" i "blokowiskiem".
W Kwidzynie postawili blaszane "Centra Handlowe" i dwa bloki ze sklepami na 3-go Maja, zgroza!!!
A gdzie plac zabaw dla dzieci i parking dla mieszkańców?
Aż się prosi by komuś nakopać!
A miało być tak pięknie ...
_________________
"Kwidzyn był piękny, ale przed wojną"
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 18:15   

Może bujam w obłokach, ale marzą mi sie kemieniczki na Solnej
niech sobie na parterze będą eleganckie sklepiki na górze ludzie niech mieszkają...
Niedawno byłam w duńskim miasteczku wielkością zbliżonym do Malborka.

Między starymi kamieniczkami stoją całkiem nowe, dopasowane - jest tzw deptak - pięknie to się prezentuje.
Jest gdzie usiąść, nieduże drzewka zieleń..

Tak bym chciała.
 
 
slapi19 


Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 11:17   

anowi napisał/a:
Między starymi kamieniczkami stoją całkiem nowe, dopasowane
Ale to Dania i polskimi architektami i wykonaniem nie ma nic wspólnego. Kwidzyn też ma piękną makietę i projekty zagospodarowania "Starego Miasta" i co z tego, w dalszym ciągu to tylko makieta i projekty.
_________________
"Kwidzyn był piękny, ale przed wojną"
 
 
Dervi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 15:36   

Zlikwidować część skweru na Placu Narutowicza? Co za kompletna bzdura, czy nikt już nie interesuje się terenem zielonym w mieście - najlepiej powycinać wszelką roslinność.... :evil:
Uwielbiam krótkowzroczność społeczeństwa......
 
 
slapi19 


Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 15:57   

Dobre, :hahaha: :hahaha: :hahaha:
A gdzie jest teraz na to miejsce???
Każdy kawałek trawnika trzeba zagospodarować,
albo pol-brukiem wyłożyć żeby trawy nie trzeba było kosić.
Drzewa, trawnik albo ławki to niedługo w skansenie będzie można zobaczyć.
_________________
"Kwidzyn był piękny, ale przed wojną"
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 16:07   

Cytat:
Uwielbiam krótkowzroczność społeczeństwa.


Społeczeństwo chce trawniki, ale to nie społeczeństwo wybiera 8-)
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sro 19 Wrz, 2007 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dervi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 16:27   

Slapi a co w tym zabawnego? Takie postępowanie jest godne pożałowania a sarkazm akurat nie jest w tym momencie wskazany.
Tak jak Azazis stwierdził, społeczeństwo ma guzik do gadania... :cry:
 
 
copyfield 

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 17:08   

żadnych budynków ani tym bardziej parkingów. To jest teren przenaczony typowo pod rekreację. Ławeczki oraz estetyczne punkty małej gastronomii. Przed II wojną swiatową w tym miejscu było targowisko zwierząt, ówczesni mieszkańcy także krytykowali ten stan żądając zmian w postaci zbudowania zielonego skwerku. Temat ten często poruszany była na łamach byłej "Marienburger Zeitung". Centrum konferencyjne przesłoni panoramę zamku i zwiekszy ruch pojazdów w tym miejscu.
 
 
slapi19 


Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 17:19   

Dervi napisał/a:
Uwielbiam krótkowzroczność społeczeństwa......

Dervi napisał/a:
Tak jak Azazis stwierdził, społeczeństwo ma guzik do gadania... :cry:


Wiem, że to nie jest zabawne i sorki za sarkazm, ale tak jakoś mnie naszło na żarcik.

Dlaczego guzik???

A gdzie te społeczeństwo jest gdy są wybory na te stołki, które teraz podejmują takie bzdurne decyzje???
Sorki i bez obrazy, ale to my pozwalamy na te decyzje nie idąc na wybory lub wybierając takich, którzy mają głębokie kieszenie i to bez dna ...
Wiem, że obiecują, a co innego robią.
Nam obiecywali most przez Wisłę i też go nie mamy i dalej jeździmy na około.
Może w następnej pięciolatce się doczekamy.
_________________
"Kwidzyn był piękny, ale przed wojną"
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 17:38   

slapi19 napisał/a:
A gdzie te społeczeństwo jest gdy są wybory na te stołki,


wybiera! no wybacz slapi ale teraz posługujesz sie stereotypem nie chodzenia na wybory, rachunek prosty, było ok 40% na wyborach, więc 40% wybrało ten system, a ilu jest przeciwnych? na forum obecnie 88% pewnie w ankiecie miejskiej wynik byłby podobny, więc jak?
Ja wybrałem układ który obecnie rządzi, i robi tak jak robi, więc co mam do gadania? Proste prawda, jakie ma znaczenie papka przedwyborcza a działanie po wyborach? Żadne! I takie są realia, głosuję się na to co człowieka najmniej denerwuje i ewentualnie komu chce ufać, a że potem mamy takie plany, to już nic nie można zrobić, cztery lata władza ma samowolki do następnych wyborów. Jak to spożytkuje? Zobaczymy
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sro 19 Wrz, 2007 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 20:45   

anowi napisał/a:
Może bujam w obłokach, ale marzą mi sie kemieniczki na Solnej
niech sobie na parterze będą eleganckie sklepiki na górze ludzie niech mieszkają...
Niedawno byłam w duńskim miasteczku wielkością zbliżonym do Malborka.

Między starymi kamieniczkami stoją całkiem nowe, dopasowane - jest tzw deptak - pięknie to się prezentuje.
Jest gdzie usiąść, nieduże drzewka zieleń..

Tak bym chciała.


ja jestem za taką koncepcją
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 21:17   

A mi podoba sie ten widok. w takim budynku można by zrobić hotel gastronomię itp
 
 
kopiko123 


Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 06:47   

Pomarzyć zawsze można :-D Też chciałbym aby Stare miasto przypominało trochę "stare miasto", żeby można było się cofnąć o kilka wieków wstecz spacerując po jego ulicach, a nie jak teraz do czasów Gomułki.......
 
 
 
chiwawa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 07:29   skwerek przy narutowicza

Ja proponuję ten skwerek zaorać i posiać rzepak. Lepiej odpowiada klimatowi wsi która u nas coraz bardziej pasuje. I chociaż biopaliwa będą z zebranych plonów
 
 
kopiko123 


Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 14:10   

A może buraki ?? Będzie blisko do cukrowni :-)
 
 
 
polak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 14:55   Re: skwerek przy narutowicza

chiwawa napisał/a:
Ja proponuję ten skwerek zaorać i posiać rzepak.

hehe chyba trochę za dużo wypiłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
slapi19 


Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 15:45   

Azaziz napisałeś; "posługujesz sie stereotypem nie chodzenia na wybory"
Sorki, nie o to mi chodziło i nawet nie namawiam, bo to każdego indywidualna sprawa czy idzie głosować czy nie.

Przypomina mi się powiedzonko " Głosowali jak chcieli a wybrali kogo trzeba".

I tak jak nie mamy wpływu na to czy ten, któremu uwierzymy spełni nasze oczekiwania.
_________________
"Kwidzyn był piękny, ale przed wojną"
 
 
Dervi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 20:53   

Ale zawsze możemy wykopać ze stołków tych, którzy się nie sprawdzili. Może inni wyrządzą mniejsze zło i pośmiewisko.

Na wybory powinien iść każdy, ponieważ to jest obowiązkiem każdego obywatela. Jakoś inne państwa mają wyższą średnią podczas głosowania tylko tu jakoś samowolka się utarła, a potem narzekanie na władzę przez tych, którzy olali wybory.......
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 21:05   

To nie jest temat o wyborach :!: Zapraszam na freestyle
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
slapi19 


Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007 07:45   

Feuchtwangen napisał/a:
To nie jest temat o wyborach

RACJA!!!
Wracając do zabudowy, to niech będzie turystyczna.
_________________
"Kwidzyn był piękny, ale przed wojną"
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007 09:10   

Cytat:
Samorząd. Rajcy powiedzieli "tak" zmianom w centrum


Wkroczy nowe do centrum Malborka. Rada Miasta podczas ostatniej sesji zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Ale zamierzenia przedstawione przez magistrat wywołały pytania rajców, bo wydaje się, że ewentualna realizacja nowej koncepcji znacząco wpłynie na życie malborczyków.

Plan zagospodarowania centrum dotyczy obrębu ulic Piastowskiej, Parkowej, Wareckiej, Kościuszki, Piłsudskiego i linii dawnych murów obronnych zamku. Obecnie ten teren kojarzy się malborczykom z targowiskiem na ulicy Solnej, kortami tenisowymi, siedzibą Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, dawnym kinem Capitol czy też parkiem na placu Narutowicza. Wkrótce ma się to zmienić.

Lokatorzy, kupcy i TKKF "na walizkach"
W okolicach dawnego Placu Czerwonego (mówiło się tak o betonowym boisku przy ulicy Solnej, gdzie w latach 90. można było zakupić produkty zza wschodniej granicy) ma stanąć zabudowa usługowa o charakterze centrum kongresowego. Po drugiej stronie Solnej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje hotel. Obok niego, od strony ulicy Piastowskiej, pojawić się ma tymczasowy parking dla hotelowych gości.

Przy ulicy Solnej planowane są także dwa budynki o charakterze usługowo-mieszkalnym. Miałyby stanąć na jej rogach od strony ulicy Piłsudskiego. Funkcja mieszkalna nie podoba się radnemu Stanisławowi Berlińskiemu.

- Wcześniej był już uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów i miało tam powstać Forum Miejskie zabudowane kompleksowo pod kątem obsługi turystycznej - tłumaczy Berliński. - Teraz chce się wydzielać działki, kupią je różne osoby i każdy będzie stawiał coś po swojemu. Szkoda, że tamta koncepcja została zmieniona.

Radny ma na myśli koncepcję, którą przed kilkoma laty przedstawiali inwestorzy z Izraela zainteresowani zagospodarowaniem tego terenu. O Izraelczykach już jednak ucichło. Są jednak ponoć inni inwestorzy.

- Zainteresowane inwestowaniem na tych terenach jest duże. Myślę, że na wiosnę przyszłego roku ten fragment miasta może się bardzo zmienić - mówi burmistrz Malborka, Andrzej Rychłowski.

Zmienić się może, bo miasto już przygotowuje się do wykwaterowania lokatorów, kupców, właścicieli garażów i… siedziby Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej wraz z kortami.

Magistrat szuka lokatorom mieszkań zastępczych, kupcy prawdopodobnie przeniosą się na ulicę Targową. Niedaleko, do kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Mickiewicza, ma trafić TKKF. Sęk w tym, że ten kompleks jeszcze nie istnieje...

Zadowolenia z planowanych inwestycji i pochwał dla włodarza nie ukrywała za to na posiedzeniu sesji radna Bożena Piątkowska.

- Powstanie coś, na co wszyscy mieszkańcy czekali. Powstaną miejsca pracy. Jako radna cieszę się, że pan burmistrz Rychłowski tak szybko i sprawnie działa - mówiła.

Nie wszyscy okazywali taki entuzjazm, padły nawet słowa o "pomniku burmistrza", ale większość radnych poparła zmianę planu zagospodarowania centrum.

Dopiero czas pokaże
Zmiany dotkną też plac Narutowicza i ulicę Kościuszki. Część placu zostanie zamieniona na parking. Radny Leszek Witkiewicz dopytywał o przyszłość pomnika Armii Krajowej i drogi dojścia dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Pomnik prawdopodobnie zostanie na swoim miejscu, a ewentualne przejście do szkoły powstanie dopiero po przygotowaniu projektu budowlanego parkingu.

Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z budynkiem byłego kina Capitol, bo właściciel nie może się zdecydować, co tam ma funkcjonować. Mówi się o możliwości zburzenia obiektu i postawieniu nowego. Zmiany w planie miejscowym przewidują też zabudowę usługowo-mieszkalną na parkingu między dawnym Capitolem a byłym Domem Nauczyciela.

Na działce przy ulicy Piastowskiej 3 przewiduje się z kolei zabudowę usługową, gdzie dopuszcza się funkcje handlowe i gastronomiczne.

Plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego to jedno, a rozpoczęcie inwestycji to drugie. Dopiero czas pokaże, kiedy wizje nabiorą realnych wymiarów.

JACEK SKROBISZ - Dziennik Bałtycki

http://malbork.naszemiast...nia/772091.html
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
alix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lis, 2007 18:52   Co dalej z byłym Capitolem?

Nie wiem, czy dobrze wpisuję...(przeniesione w dobre miejsce jak mi się zdaje - Feuchtwangen) To nie jest sprawa budynku, tylko społeczeństwa.
Nie chodzi mi o historię byłego Capitolu, tylko o to, co dalej z tą ruderą będzie. Podobno ktoś to kupił od Zarządu Województwa Pomorskiego, podobno miał tam być supermarket spożywczy, podobno już były oferty pracy do tegoż supermarketu ( który zresztą jest niezwykle potrzebny po tej stronie ul. Rodła, bo przejście przez ulicę do sklepu, np do Bomi, czy Biedronki grozi pieszemu śmiercią lub kalectwem).
Ale nic się nie dzieje. Sklepu nadal nie ma, budynek wygląda obskurnie i straszy turystów. Jest właściwie takim dużym, odrapanym bilboardem...
Jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Chciałabym wiedzieć, czy to prawda, iż niejaki Bogdan K. blokuje sprawę otwarcia tego sklepu w byłym Capitolu? Tak głosi "vox populi"( a przecież "vox populi - vox dei").
Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat? Czy tam będzie sklep, czy to rozwalą i sprzedadzą może drogą działkę w centrum? Bo dla mnie jest niejasne, że ktoś to kupił i nic tam nie robi... Czyżby ktoś zabraniał?
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Wto 20 Lis, 2007 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007 19:06   

alix napisał/a:
ktoś to kupił i nic tam nie robi...
czeka na wzrost wartości? - to miasto zna już z takie przypadki...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lis, 2007 19:19   

No cóż, jak będzie zrobiony deptak (Kościuszki) to cena budynku osiągnie 2-3 razy większą wartość, w pobliżu będzie MaC, MWC itd....

Kasa jak złoto
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007 19:24   

I nie będzie problemu z niebezpieczeństwem dla pieszych. Bo po deptaku samochody nie jeżdżą... Miodzio!
A tak w ogóle to jakie niebezpieczeństwo tam było?O ile mnie pamięć nie myli to przejścia dla pieszych bezpośrednio przy Capitolu nie było. Kto przechodził tam robił to na własną odpowiedzialność. ;-)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007 15:15   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/4/1623
Cytat:
“Kapitol” straszy przechodniów

MALBORK. Wciąż nie wiadomo jaki los czeka budynek po dawnym kinie “Kapitol”. Starsi mieszkańcy Malborka z rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy chodzili na seanse z “Godzillą”i nieliczne w tamtych czasach koncerty “mocnego uderzenia”. Dziś obiekt chyli się ku upadkowi.

Budynek w centrum miasta niszczeje i szpeci okolicę. Pozostałość po gablotkach od frontu straszy dziurami, dobrze, że choć nocne ekscesy bywalców niegdysiejszej dyskoteki nie nękają okolicznych mieszkańców.
– Całe lato patrzyłem na turystów, którzy szli w stronę zamku i aż bałem się zgadywać, co też myślą o tym wątpliwym wizerunku naszego centrum. Czy nie można nic na to poradzić? - pyta mieszkaniec Malborka.
Wiele, mniej lub bardziej sprawdzonych, pogłosek obiegało miasto już rok temu. Inwestor, który kupił budynek, miał tam otwierać market. Wieść przycichła, a “Kapitol” popada w ruinę. Zapytaliśmy w magistracie, jak długo potrwa jeszcze ten stan rzeczy.
– Trwają rozmowy z inwestorem – zapewnia Jerzy Skonieczny, zastępca burmistrza Malborka. - Są różne rozwiązania proponowane przez właściciela, dlatego do czasu ich skonkretyzowania wstrzymamy się z wypowiedziami na ten temat. Na ostatnim spotkaniu z przedstawicielami inwestora burmistrz zażądał przedstawienia jednoznacznej koncepcji funkcjonowania inwestycji.


Autor: (iko) Źródło: Gazeta Malborska
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2007 20:36   

Feuchtwangen napisał/a:
Są różne rozwiązania proponowane przez właściciela, dlatego do czasu ich skonkretyzowania wstrzymamy się z wypowiedziami na ten temat.


Detonacja? :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group