Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 21:35   

Wiadomo Przemku - jak tyłka samemu się nie ruszy to nic z tego nie będzie ;-) wyjątkowo postaram się być na spotkaniu, choć przy mojej pracy, to zapewnienie na 50% ;-) zaraz dam info na stronę głów. o spotkaniu.
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 21:38   

Azaziz napisał/a:
jak tyłka samemu się nie ruszy to nic z tego nie będzie


też się z tym zgodzę, dlatego jestem zdania, że dobrze by było gdyby to jednak ktoś z Reksa pojechał do Gdańska, a i dla nich będzie to sygnał, ze na poważnie myśli się o utworzeniu stowarzyszenia. Tak mi sie bynajmniej wydaje.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
animals75 


Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 21:44   

Chcą aby w Malborku powstał ich oddział.. Wiem też ze chcą budować międzygminne schronisko między Tczewem a Starogardem Gd.. Może chodzi im o lobbowanie tego pomysłu u władz miasta aby dołożyły sie do tej budowy.. Myślę ze pomysł jest dobry bo w końcu chodzi tu o dobro zwierząt ale ja chciałbym aby takie schronisko powstało też w bliskich okolicach Malborka.. Aby malborska młodzież mogła działać jako wolontariusze i uczyć się dobrego traktowania zwierząt.. Bo samo przebywanie wśród zwierząt jest czymś wspaniałym..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 21:48   

animals75 napisał/a:
Bo samo przebywanie wśród zwierząt jest czymś wspaniałym..


taa nawet do dziś mam dwie blizny na policzku po bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z psiakiem mojej cioci :mrgreen:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Justyna 
Justyna

Wysłany: Pią 19 Paź, 2007 00:05   

Witam,
Cieszę się, że powstał pomysł utworzenia oddziału ANIMALSA w Malborku i wydaje mi się, że pod skrzydłem doświadczonego uda osiągnąć się więcej i efektywniej. Poza tym zawsze w rozwiązywaniu jakichś spraw na hasło ANIMALS powinno być łatwiej.
Mam nadzieję, że ktoś przyjedzie i uda się zrealizować powstanie stowarzyszenia.

Przykro mi, że nie udało ustalić się późniejszej godziny na kolejne spotkanie we wtorek lub przenieść je na inny dzień, ponieważ mamy angielski o 18.00 we wtorki i czwartki. Mimo dobrych chęci i zapału nie będziemy chyba jednak mogli do Was się przyłączyć i wesprzeć Was swoją pasją do biednych psiaków i kociaków. :-(

pozdrawiam wszystkich wrażliwych na krzywdę zwierzaków

AHA - wiecie, gdzie najefektywniej zgłaszać prośby o interwencje w przypadku, gdy się wie, że ktoś (np.sąsiad) źle traktuje psy? Parę osób próbowało w Straży Miejskiej, ale nie zajęli się tym.

Justyna
 
 
Ryba 


Wysłany: Pią 19 Paź, 2007 14:17   

Jaki wczoraj gang na nogatowej widziałem , chyba z 8 psów w 1 miejscu
btw. co robicie na tych spotkaniach :?:
 
 
 
animals75 


Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 15:36   

a czy te psy coś Tobie zrobiły że nazwałeś je gangiem.. ludzie też chodzą w większych grupach i nie nazywa się ich gangiem..
:cry:
a na spotkaniach przeważnie się dyskutuje i próbuje rozwiązywać różne problemy.. my jako stowarzyszenie dopiero zaczynamy wiec mam nadzieję że nikt z Was nie oczekuje ze od razu zbawimy świat..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 16:21   

animals75 napisał/a:
dopiero zaczynamy wiec mam nadzieję że nikt z Was nie oczekuje ze od razu zbawimy świat..


nikt tego nie powiedział :-P ;-)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
animals75 


Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 16:56   

wiem.. jakoś tak ostro mi się wyrwało.. :-)
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 18:19   

animals75 napisał/a:
wiec mam nadzieję że nikt z Was nie oczekuje ze od razu zbawimy świat..


Wyluzuj Animalsik, złość piękności szkodzi ;-) 8-) nie ma co się unosić :idea: :-P
 
 
animals75 


Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 19:41   

piękny i tak już nie będę.. :-) hihihi.. ale faktycznie lepiej być miłym..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 19:49   

Jaki temat spotkania? (cel) Planowane ustalenia?
 
 
animals75 


Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 22:34   

Nie ma jednego tematu na spotkaniu.. Rozmawiamy o wszystkim co ważne aby poprawić los zwierząt.. Choć można nam zarzucić że tylko rozmawiamy.. Ale od czegoś trzeba zacząć.. A celem takim najważniejszym jest budowa w okolicach Malborka schroniska ( przytuliska ) dla zwierząt bezdomnych..
Zresztą każdy może przyjść na spotkanie "REKS-a" i dorzucić jakiś dobry pomysł..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 22:53   

animals75 napisał/a:
Choć można nam zarzucić że tylko rozmawiamy.. Ale od czegoś trzeba zacząć


No nie przesadzaj, tylko pytam, w końcu spotkanie jest tydzień po poprzednim to mogę spytać
 
 
Ryba 


Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 23:49   

Ok będę musiał je przeprosić i kupić im merci :mrgreen:
Jak ja ze swoim idę na smyczy wszyscy schodzą z chodnika , a co dopiero mają zrobić tacy ludzie którzy boją się psów i widzą 8 takich luźno biegających
Gang - określenie zorganizowanej grupy przestępczej najczęściej tworzonej przez osoby młode, czasem nieletnie.
Te psy na pewno nie miały 18 lat :-D
 
 
 
animals75 


Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 13:03   

Dobre Ryba.. :-) ) Powiem Tobie tak.. Jak ich nie zaczepiasz i nie chcesz im krzywdy zrobić one Ciebie zignorują.. Bo nie są agresywnie do ludzi nastawione.. Boją się nas.. Bo jak by było inaczej codziennie by było kilka pogryzień bo psików bez dachu nad głową mamy w Malborku bardzo dużo.. Niestety wina jest po stronie jak zwykle "niewinnych" ludzi.. A jeśli chodzi o wiek tych psów to one są starze od Ciebie.. Roczny pies ma ok. 20 lat ludzkich.. Wiec powinieneś im sie kłaniać na ulicy.. Ale to taka mała ciekawostka..
Pralin im nie kupuj.. Lepiej zrób im kanapkę lub kup im jedzenie w sklepie.. Na pewno będą Ci wdzięczne..
Azaziz dobrze że pytasz.. Pytania są potrzebne i różne podpowiedzi też.. Chciałbym też żeby na nasze spotkania przychodziły osoby które nie chcą sie mocno angażować ale przynajmniej podrzucały jakieś pomysły, dawały wskazówki co zrobić do kogo sie udać aby ten cel osiągnąć.. Każda pomoc jest potrzebna.. Nawet pomoc UM choć w wielu sprawach sie z nimi nie zgadzam..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 21:58   

do trzech razy sztuka :-) no i jestem pod wrażeniem, wierze, że Stowarzyszenie ma przyszłość, gratulację!
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 22:04   

Cytat:
do trzech razy sztuka :-) no i jestem pod wrażeniem, wierze, że Stowarzyszenie ma przyszłość, gratulację!


no skoro bylas, to mzoe sie podzielisz wrazeniami, co i jak?
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 22:13   

a to już rola animalsa :-P
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 22:19   

również byłem :) Osobiście zauważyłem że teraz jest okres "papierkowej" roboty więc młodzi niedoświadczeni na razie nie znajdą za dużo roboty :)
_________________

 
 
animals75 


Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 21:07   SPOTKANIE.. :-))

Kolejne spotkanie za nami i kolejne sprawy omówione.. Bardzo sie cieszę ze na spotkania "REKSA" przychodzi co raz więcej osób.. Fajnie też ze przyszli na spotkanie forumowicze z marienburga.pl .. Jest coraz więcej młodzieży która ma być z czasem filarem naszego działania.. Chcemy też zaproponować mieszkańcom Malborka zbiórkę pieniędzy które by wpłacali na konto bankowe a spożytkowane były by na zakup żywności i dożywianie zwierząt bezdomnych.. Ale czy to będzie zgodne z prawem.. Zobaczymy.. Wiem ze są w naszym mieście osoby które dożywiają koty lub psy bezdomne i nie stać ich na tak duże wydatki więc taka pomoc była by dla wszystkich zbawieniem..
Będziemy chcieli też pojechać do schroniska w Starogardzie Gdańskim które jest prowadzone wzorcowo przez OTOZ Animals i zobaczyć jak to wszystko wygląda z bliska.. W ogóle będziemy chcieli współpracować z OTOZ Animals bo każda pomoc w póżniejszym czasie będzie potrzebna.. A jak ta współpraca będzie wyglądać to jeszcze sie zobaczy..
Mamy ustalony też termin spotkania z Burmistrzem Andrzejem Rychłowskim.. Spotkanie odbędzie sie 7 listopada.. Trzeba sie dobrze przygotować..
A kolejne spotkanie "REKSA" odbędzie sie 6 listopada o godz. 18 w Sz.P. Nr. 8.. ZAPRASZAMY..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 21:16   

animals75 napisał/a:
Chcemy też zaproponować mieszkańcom Malborka zbiórkę pieniędzy


znalazłam ustawę o zbiórkach publicznych --> http://www.woj-pomorskie....publicznych.pdf
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 21:37   

animals75 napisał/a:
A kolejne spotkanie "REKSA" odbędzie sie 6 listopada o godz. 18 w Sz.P. Nr. 8.. ZAPRASZAMY..


I znów koliduje z SFM, a chciałem przyjść do was. Będę musiał poczekać na inny termin.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 23:51   

No wlasnie, czy te spotkania zawsze muszą byc w tym samym czasie?
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 25 Paź, 2007 00:24   

sam się trochę zdziwiłem z takim sztywnym harmonogramem. Na spotkaniu jedna Pani spisywała protokół i już nawet mamy dokładną datę walnego zgromadzenia a będzie ona w maju :)
_________________

 
 
animals75 


Wysłany: Czw 25 Paź, 2007 20:13   

nie mogę otworzyć ten link z ustawą o zbiórkach publicznych.. ale nic poszukam w necie..
z tą datą to faktycznie jakoś dziwnie wyszło.. ale nie zrobiliśmy tego specjalnie.. głupio wyszło.. postaram się uważniej śledzić daty innych spotkań aby nie kolidowały ze sobą..
a o co chodzi z tym sztywnym harmonogramem !!! proszę mnie uświadomić..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 25 Paź, 2007 20:19   

ale to w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;) Już z góry daty ustalone to można się przygotować ;)
_________________

 
 
animals75 


Wysłany: Czw 25 Paź, 2007 20:29   

rozumiem.. :-)
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
animals75 


Wysłany: Nie 28 Paź, 2007 11:32   Prośba..

Na ulicy Mazowieckiej zabłąkał się mały kotek.. :-( ( Niestety nie mam fotek kotka.. Może znacie kogoś kto mógł by sie nim zaopiekować.. Dziękuję..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
animals75 


Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 18:54   

Najbliższe spotkanie Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "REKS" odbędzie się 20 listopada tak jak ostatnio w Sz.P. Nr. 8 przy ul. De Gaulle'a o godz. 18..
Spotkania są coraz bardziej interesujące.. Mamy dużo pomysłów z których część na pewno zrealizujemy no i chęci do działania.. Troszkę mi popsuła humor informacja że od władz miasta raczej nic nie możemy się spodziewać pomocy więc musimy liczyć na siebie.. Dlatego w imieniu całego Stowarzyszenia "REKS" zapraszam na nasze spotkania.. Im nas więcej tym większe szanse na zrealizowanie naszego wspólnego celu..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group