Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
SRH Marienburg przed projekcją filmu "Katyń"
Autor Wiadomość
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 17:47   

Tak jest Az!!Rozszyfrowałem cię!!My ludzie z GPU znamy się na tym!!
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 08:30   

Cytat:
W przedstawieniu wojennym zawsze występujemy po stronie Polski
MALBORK. Akcesoria wojenne z dwóch stron. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Marienburg odtwarza sceny z bitew i wojen. 11 listopada pojadą na Westerplatte.

Scenki z życia koszarowego z września'39 mogliśmy obejrzeć tuż przed projekcją filmu “Katyń”, w reżyserii Andrzeja Waldy, w Kinie Klubowym w Malborku. Inscenizacja Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Marienburg była okazją do pokazania mundurów, wojskowych akcesoriów z II Wojny Światowej oraz wspomnieniem o ludziach, którzy walczyli o wolność Polski.
- Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Marienburg działa od dwóch lat – opowiada lider organizacji, Maciej Kacmajor. - Odtwarzamy sylwetki zarówno polskiego, jak i niemieckiego piechura; rekonstruujemy dwie strony konfliktu – tłumaczy. - Jeśli jest to przedstawienie wydarzeń września '39, zawsze występujemy po stronie Polski.
SRH Marienburg ma na swoim koncie wielką rekonstrukcję Bitwy nad Bzurą, w której bierze udział około 500 osób ( z SRH ok. 20. przyp. red.), sprzęt pancerny, konnica i samolot. Oprócz tego, biorą udział w uroczystościach 1 września, a niebawem, 11 listopada, znów pojadą na Westerplatte. W Malborku wystąpili po raz pierwszy.


Autor: (iko) Źródło: Gazeta Malborska

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/2/852
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
malborżanka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 08:36   

"Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Marienburg".
Ciekawi mnie dlaczego owe stowarzyszenie wybrało niemiecką nazwę miasta "Marienburg" a nie polską "Malbork".
Przecież jesteśmy Polakami i żyjemy obecnie w polskim MALBORKU.
Uważam, że zniemczenia są trochę nie na miejscu i przypominają nam smutne czasy.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 09:04   

Może dlatego, że są stąd a to historyczna nazwa miasta?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 09:57   

malborżanka napisał/a:
"Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Marienburg".
Ciekawi mnie dlaczego owe stowarzyszenie wybrało niemiecką nazwę miasta "Marienburg" a nie polską "Malbork".
Przecież jesteśmy Polakami i żyjemy obecnie w polskim MALBORKU.
Uważam, że zniemczenia są trochę nie na miejscu i przypominają nam smutne czasy.


A może dlatego że przedwojenny Marienburg był pięknem architektonicznym samym w sobie, a Malbork to... sama widzisz:)
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 10:48   

malborżanka napisał/a:
Ciekawi mnie dlaczego owe stowarzyszenie wybrało niemiecką nazwę miasta "Marienburg"
a mnie ciekawi nie polska nazwa malborżanka :mrgreen: a tak poważnie skoro o historii mowa to Marienburg jest jak wiesz przedwojenną nazwą miasta a to historia
 
 
katz 


Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 17:37   

malborżanka napisał/a:
"Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Marienburg".
Ciekawi mnie dlaczego owe stowarzyszenie wybrało niemiecką nazwę miasta "Marienburg" a nie polską "Malbork".
Przecież jesteśmy Polakami i żyjemy obecnie w polskim MALBORKU.
Uważam, że zniemczenia są trochę nie na miejscu i przypominają nam smutne czasy.


Jakie smutne czasy, przepraszam? Czy malbork w dwudziestoleciu międzywojennym był polskim miastem. Rekonstruujemy postaci piechurów z okresu 1939 - 1945 r. Poza tym rekonstruujemy - poza postacią piechura WP i partyzanta TOW "Gryf Pomorski" - piechura WH i od przyszłego roku planujemy piechura pruskiego z okresu Wielkiej Wojny. Historycznie patrząc wtedy nie było Malborka i do tego się odwołujemy. Przepraszam ale przypomina mi się dyskusja z urzędnikiem starostwa ...
_________________
Pozdrawiam
Katz
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 20:08   

katz napisał/a:
Przepraszam ale przypomina mi się dyskusja z urzędnikiem starostwa ...


Ufff... oby nie :-D nie OTujmy
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 08:38   

katz napisał/a:
Nie OTuje to była rozmowa dlaczego ta nazwa Stowarzyszenia jakaś taka


No wiesz, "komuś" też się nie podobało, że forum ma adres www.marienburg.pl a nie www.malbork.pl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 08:52   

Azaziz napisał/a:
"komuś"

I nie uświadomisz, że dłużej był to Marienburg, niz Malbork i głównie taką ma historię. Dla mnie Malbork to jedynie koszmarne bloki starego miasta i stalinogotycka przybudówka ratusza...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 08:56   

Starczy już OT'a - na stare miasto są inne wątki.

to wątek o SRH przed projekcją filmu Katyń.

No i wzmianka była w papierowym GM o chłopakach :-) ze zdjęciem warty przed kinem
 
 
kopiko123 


Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 14:17   

Za tydzień w sobotę idziemy z całą szkołą na film :-) fajnie jakbyście wtedy przyszli przed filmem i zaprezentowali ubiór i osprzęt polskiego żołnierza z czasów II wojny światowej :-)
 
 
 
katz 


Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 19:06   

No niestety, nie ma takiej możliwości, choćby z przyczyn technicznych - część naszego sprzętu jest akutalnie na mazowszu, u naszych zamiejscowych członków.
_________________
Pozdrawiam
Katz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group