Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Dzierzgoń. Od początku do dni naszych
Autor Wiadomość
Powiślanin 
Mistrz


Pomógł: 9 razy
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007 14:03   Dzierzgoń. Od początku do dni naszych

Alojzy Szorc
"Dzierzgoń od początku do dni naszych"
Druk Drukarnia Malbork 1998 r.
Wydawca : Rada Miejska Gminy Dzierzgoń w 750-lecie miasta.

Kupiłem ją 2-3 lata temu w Domu Kultury w Dzierzgoniu.

Autorem monografii jest Ks.Alojzy Szorc .Dużo wątków historycznych opracowanych jest w oparciu o archiwa
kościelne.

Dzierzgoń książka.jpg
Proszę zwróćcie uwagę na obraz znajdujący się na obwolucie książki.
Chętnie kupię oryginał.
Plik ściągnięto 8152 raz(y) 11,26 KB

_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Hagedorn Wto 16 Lip, 2013 17:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kumkacz1 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007 20:16   

Autor miał dostęp nie tylko do archiwaliów przechowywanych w archiwum w Olsztynie, ale także na plebanii w Dzierzgoniu.
Bardzo dokładnie opisane dzieje klasztoru reformatów, dużo materiału źródłowego. Niestety autor chyba zaponmniał, że rzecz przeznaczona jest dla laików i brak tłumaczeń z łaciny np. akt wizytacji kościelnych. Poza tematem klasztoru i ogólnie dziejami parafii pozostałe wątki historii miasta potraktowane dość skrótowo (jak na objętość książki), np. o zamku 1 strona z której nic nie wynika. Nawet ówczesny (przed 1998) stan wiedzy o nim pozwalał napisać trochę więcej.
_________________
Kumkacz1
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 10:19   

Witam!

Mam dwa pytania:
Czy autor pisze coś okolicach Dzierzgonia (mnie szczególnie interesują miejscowości dawniej leżace na terenie powiatu morąskiego np.: Prakwice, Stare Miasto, Stary Dzierzgoń czy Lipiec).
Drugie pytanie, czy książkę można jeszcze gdzieś kupić?

Pozdrawiam
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
Ostatnio zmieniony przez Anrep Czw 01 Lis, 2007 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powiślanin 
Mistrz


Pomógł: 9 razy
Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 18:51   

Przejrzałem jeszcze raz tą książkę , ale nie znalazłem nic znaczącego w interesującym Cię temacie .
Nie ma żadnego rozdziału poświęconego wschodniej i południowo wschodniej części ziemi dzierzgońskiej.
Jeśli chodzi o kupno to radzę przedzwonić do UG lub do Domu Kultury w Dzierzgoniu . Tam powinni udzielić Ci informacji.
Wydawcą była Rada Miejska Gminy Dzierzgoń
_________________
Pozdrawiam
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 21:11   

Witam!

Dziekuję za przeglądnięcie książki. Najbardziej interesują mnie "wiejskie historie", ale może to być wartościowa pozycja na półce.

Pozdrawiam
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
pasjonatka22 

Wysłany: Sro 07 Sie, 2013 06:25   

Mam pyt co do tej książki , czy w chwili obecnej można ją gdzieś kupić? Bardzo mi jest potrzebna a nie posiadam jej, patrzałam w internecie ale niestety nie natrafiłam na nic ...
 
 
Kumkacz1 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 07 Sie, 2013 14:46   

Jeśli na własność to pozostaje chyba tylko "alledrogo" - czasami bywa. Jeśli do pracy to może istnieje możliwość wypożyczenia w bibliotece w DOKU
_________________
Kumkacz1
Ostatnio zmieniony przez Kumkacz1 Sro 07 Sie, 2013 14:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group