Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekonstrukcja malborskiej madonny
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 17:49   

Za dwa lata wnęka nie będzie pusta ;-)

wneka.jpg
Plik ściągnięto 3607 raz(y) 69,69 KB

jarek 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 18:32   

Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

mistyrose 

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 18:52   

Faktycznie, betonowa dziura jest smutna. Ale drażni mnie trochę ,,żebractwo" fundacji. Powinien to zrobić Zamek, bez dwóch zdań. Mocno by na tym zyskał.100-200 tysięcy ? To dla MZM grosze marne. Macie pojęcie, ile kosztowala ostatnia wystawa Imagines Potestatis (heh łaskawie przemilczę. Grubo więcej :) - Chodzi tu o znalezienie uczciwej pracowni ceramicznej, która na podstawie fotografii odtworzy postać Madonny. Efekt podniesie jeszcze bardziej (o ile to możliwe) atrakcyjność zabytku jakim jest Zamek. Pomysł bardzo dobry,ale mozolne ,,chandryczenie się" z nim i ,,szukanie sponsora" trochę mnie denerwuje. Toz to jedno z najbogatszych muzeów w Polsce (vide - ceny biletów :) - w czym problem ???

Ankh 

Wysłany: Sob 23 Lut, 2008 14:03   

mistyrose napisał/a:
Faktycznie, betonowa dziura jest smutna. Ale drażni mnie trochę ,,żebractwo" fundacji. Powinien to zrobić Zamek, bez dwóch zdań. Mocno by na tym zyskał.100-200 tysięcy ? To dla MZM grosze marne. Macie pojęcie, ile kosztowala ostatnia wystawa Imagines Potestatis (heh łaskawie przemilczę. Grubo więcej :) - Chodzi tu o znalezienie uczciwej pracowni ceramicznej, która na podstawie fotografii odtworzy postać Madonny. Efekt podniesie jeszcze bardziej (o ile to możliwe) atrakcyjność zabytku jakim jest Zamek. Pomysł bardzo dobry,ale mozolne ,,chandryczenie się" z nim i ,,szukanie sponsora" trochę mnie denerwuje. Toz to jedno z najbogatszych muzeów w Polsce (vide - ceny biletów :) - w czym problem ???

Nie jestem pewna, czy dobrze Cie zrozumiałam – nie podoba Ci się forma, w jakiej zbierane są pieniądze, tak? Mam nadzieję, że tylko o to chodzi, bo myślę, że tych kilkunastu zapaleńców, którzy konsekwentnie dążyli do założenia fundacji i podjęcia całej inicjatywy mogłoby być urażonych słowem „żebractwo” – użyłaś jednak tego słowa w „”, więc … :-> Rzeczywiście zbieranie pieniędzy w ten sposób nie jest zapewne łatwe i szybkie, myślę sobie jednak, że mnie chyba bardziej od „chandryczenia się” i „szukania sponsorów” denerwowałaby sytuacja wcześniejsza, kiedy nic w tym kierunku nie robiono. Denerwowałaby, gdybym rzeczywiście poświęcała temu tematowi myśli – skłamałabym mówiąc, że tak było :-) Teraz jednak doceniam tę inicjatywę - dobrze, że ktoś się tym zajął. Mi też naturalną wydaje się sytuacja, w której to MZM odbudowuje posąg…nie wiem, dlaczego tak się nie dzieje. Mam jednak nadzieję, że fakt, iż dyrektor MZM jest prezesem fundacji pomoże jej zebrać pieniądze nieco szybciej.
Tak na marginesie – biorąc pod uwagę rozmiary muzeum, wielkość zbiorów, długość trasy zwiedzania i fakt, że bilet wstępu zawiera także opłatę za przewodnika i uprawnia do wejścia na wszystkie sale wystawowe – opłata za wejście na zamek w Malborku wcale nie jest aż tak wysoka.
:peace: :peace:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2008 14:27   

Naklejki już są ;-) muszę je tylko powycinać, a kwota ze sprzedaży trafi na konto fundacji :)

label.jpg
Plik ściągnięto 3335 raz(y) 81,67 KB

mistyrose 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008 18:43   

Do ANKH :) Bez obrazy. Chodziło mi tylko o to, ze moim zdaniem powinno się tym zająć Muzeum Zamkowe. Jedna z najbogatszych (po Wawelu ) jednostek muzealnych w Polsce. A że dyrektor ,,podpina się " pod każdą inicjatywę i ,,firmuje" swoim nazwiskiem wszystko, co może przynieść zysk - to od dawna wiadomo :) Chodziło mi tylko o to, że sprzedawanie naklejek i szukanie sponsora W TYM AKURAT PRZYPADKU- jest trochę nie na miejscu. Madonnę warto i trzeba odrestaurować. Zamek na to stać. To są fakty. Gdyby to było muzeum regionalne w Pcimiu, owszem, fundacja ma sens. Jednak w przypadku MZM ....zakrawa na lekką kpinę. Nie chcę nikogo urazić, podkreślam. Pomysł jest bardzo dobry. Ale i bardzo korzystny dla MZM. Otrzymają ,,za frico" kolejną atrakcję turystyczną. Pozdrawiam :)

Anowi 
Dziewczę

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 21:46   

Nie wiedziałam, że dyrektor MZM jest prezesem Fundacji Mater Dei.... :shock:

Byłam przekonana, że prezesem zarządu jest pan Jesionowski i
tak też jest napisane na stronie www fundacji ;)

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 22:57   

Cytat:
tak też jest napisane na stronie www fundacji
i to są fakty :mrgreen:

Ankh 

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 23:07   

anowi napisał/a:
Nie wiedziałam, że dyrektor MZM jest prezesem Fundacji Mater Dei.... :shock:

Byłam przekonana, że prezesem zarządu jest pan Jesionowski i
tak też jest napisane na stronie www fundacji ;)

masz oczywiście rację anowi - dyrektor Mierzwiński jest prezesem Rady Fundacji. :ok: Przepraszam za błąd - sens poprzedniej wypowiedzi pozostaje ten sam. :peace:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 23:15   

Ankh napisał/a:
Mam jednak nadzieję, że fakt, iż dyrektor MZM jest prezesem fundacji pomoże jej zebrać pieniądze nieco szybciej.
to nie ma sensu :mrgreen:

Odpowiedz do tematu