Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakimi aparatami fotografujemy?
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Maj, 2009 11:02   

Szpiegowskie zdjęcia z lat powojennych nie odbiegały dokładnościa współczesnym cyfrowym.
 
 
wowa65m 


Wysłany: Pią 29 Maj, 2009 12:35   

Jeśli ktoś z Was bawił lub bawi się w wywoływanie to na pewno wie o ziarnistości kliszy i papieru. Dziś prawie każdy leci do fotolabu i po wszystkim. Mało kto wie o tych sprawach. ;-)
 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009 15:38   

Cyt."Jeżeli zamienić nasze ludzkie widzenie z 5 lp/mm na najmniejszy element otrzymamy 0,1 mm. Jeśli ustawimy tablicę testową w odległości 25 cm i zrobimy zdjęcie obiektywem o ogniskowej 100 mm, to jesteśmy w stanie zarejestrować najmniejszy element o wymiarze 0,03 mm. Gdybyśmy jednak po drugiej stronie obiektywu postawili nie matrycę a kliszę, bylibyśmy w stanie zarejestrować ok. 3 razy (jak nie więcej) mniejszy element. Chciałem w ten sposób jakoby przedstawić jaka jeszcze jest przepaść między cyfrą, a kliszą jeśli chodzi o rozdzielczość, a co za tym idzie maksymalnej wielkości odbitki w największej zarejestrowanej rozdzielczości.

Autor: Tomasz Urbanowicz " http://www.urbanowicz.net.pl/artykul_3

Tyle o rozdzielczości. O rozpiętości tonalnej nie wspomnę. Ale to rozważania o wyższości.... Przeszedłem na cyfraka ( ekonomia), a analogi niech leżą w szufladzie. Natomiast warto pokusić się o zapis pliku w formacie RAW. Raw - cyfrowy negatyw http://www.fotografuj.pl/.../page/2#content
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009 18:27   

markis napisał/a:
Chciałem w ten sposób jakoby przedstawić jaka jeszcze jest przepaść między cyfrą, a kliszą jeśli chodzi o rozdzielczość, a co za tym idzie maksymalnej wielkości odbitki w największej zarejestrowanej rozdzielczości.

Autor: Tomasz Urbanowicz " http://www.urbanowicz.net.pl/artykul_3


Na tej samej stronie, ten sam autor w artykule p.t.: "Rozdzielczość analogu VS cyfry"
http://www.urbanowicz.net.pl/artykul_2
pisze coś innego:
"Jak widać, nie jest aż tak źle z rozdzielczością cyfrowego aparatu, porównując go do wyciągniętej średniej z rozdzielczości filmów. Pamiętać należy, że wyniki które podają firmy produkujące filmy do analogów, są sporządzone w laboratoryjnych warunkach, więc należy wziąć na to poprawkę. Nie zmienia to też faktu, że od strony rozdzielczości trochę jeszcze aparatom cyfrowym brakuje do analogu, ale jak widać, nie jest to przepaść..."

Z tym, że do swoich obliczeń i porównań wziął matrycę ok. 9 MB.
To niewiele jak na możliwości niektórych współczesnych lustrzanek.
Moja ma matrycę 14,2 MB - ciekawe jak wyglądałoby porównanie rozdzielczości.
A są już takie, które posiadają matrycę kilkadziesiąt megabajtów.

Ktoś wspomniał o rozdzielczości fotografii szpiegowskich...
Nie wyobrażam sobie dziś szpiega z aparatem analogowym. :clap:
Również takie fotografie wykonywane z samolotów czy kosmosu dzisiajrobione są
techniką cyfrową i porównywanie tej techniki cyfrowej, której rozdzielczość przerasta
nasze wyobrrażenia, z techniką cyfrową którą bawimy się amatorsko robiąc zdjęcia,
jest nieporozumieniem.
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Sob 30 Maj, 2009 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Maj, 2009 19:33   

No ale, nie o wyścig pikseli chodzi. Ilość pikseli w aparatach niepełnoklatkowych to najczęściej zabieg marketingowy, podbijanie nie wiadomo po co, dla przeciętnego użytkownika matryca 6 mega daje bardzo ładne po wywołaniu zdjęcie formatu A4.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009 19:49   

Oczywiście!
Mam mnóstwo zdjęć z naszych podróży wykonanych "idiot camerą" z matrycą 3,5 mega.
W normalnym formacie pocztówkowym lub na ekranie komputera nie widać marnej rozdzielczości.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010 21:43   

Wrócę do tematu.
Używam Fujifilm finepix S1500
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
And102 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 21:03   

Sony Alfa 200 właśnie szukam do niego obiektywu może ktoś doradzi jaki mam kupić mam 3,5-5.6/18-70 a chciałbym trochę lepszy....
 
 
saj4 
www.41elt.pl


Wysłany: Sro 06 Paź, 2010 07:05   

A ja cykam od lat kilku (tylu że wytarły się klawisze) FujiFilm Fine Pix S6500fd. Znam na wylot to pstrykadło, z jego zaletami i wadami. I potwierdza się reguła że to fotograf robi zdjęcie, a aparat zapisuje obraz.
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010 10:00   

A ja od pół roku mam taki pstrykacz - Fujifilm HS10.

fujifilm-hs10.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 66,94 KB

_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010 18:04   

Kilka miesięcy temu kupiłem sobie Canona EOS 1000D :-D
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Sro 06 Paź, 2010 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
morfeusz 

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 12:59   

MrKłosik napisał/a:
Kilka miesięcy temu kupiłem sobie Canona EOS 1000D :-D

a jakie masz szkło, kitowe?
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 14:22   

Tak, na lepsze jeszcze mnie nie stać :mrgreen:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 08:40   Dobry wybór :)

MrKłosik napisał/a:
Kilka miesięcy temu kupiłem sobie Canona EOS 1000D :-D


Była na niego ostatnio niezła promocja. Body jak body. Ważny obiektyw? Jaki masz?
Bawiłem się tym body ze standardowym kitem. Szału nie ma z tym obiektywem 18-55mm
Ale niezłe ujęcia też można wyłuskać. Bawiłem się macro. I o dziwo można ciekawe efekty uzyskać

Ja się przymierzam do opcji: Canon 550D z obiektywem 18-200mm. (nie chcę nosić dwóch obiektywów- to jest jakieś rozwiązanie pośrednie)
A poniżej jedna fotka zrobiona kitem 1000D
Zabawy nawet tak prostym kitem może być wiele :)

macro1.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 99,61 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
morfeusz 

Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 10:16   

-Canon 550D jest świetnym rozwiązaniem... Lepiej wziąć samo body i dokupić do niego Sigmę 18-200... rozwiązanie nieco droższe, ale różnica spora.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 13:36   Konfiguracja.

morfeusz napisał/a:
-Canon 550D jest świetnym rozwiązaniem... Lepiej wziąć samo body i dokupić do niego Sigmę 18-200... rozwiązanie nieco droższe, ale różnica spora.


No właśnie.
http://www.ceneo.pl/4650747 - zestaw - dziwnie tani....

http://www.ceneo.pl/;004+...~F200mm~~Mcanon a tu pozostałe opcje...

dziwny rozrzut cen w obiektywach.
Ogólnie body około 2,5kpln
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Pią 08 Paź, 2010 13:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Anatol_Orzęcki 
Zdecydowanie Malborżanin ;)


Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 22:56   

Również polecam 550D :)
Jestem jego szczęśliwym posiadaczem praktycznie od premiery, chętnie służę pomocą w razie czego :)

pozdrawiam
_________________
http://popkolor.pl
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 23:50   

Anatol_Orzęcki napisał/a:
Również polecam 550D :)
Jestem jego szczęśliwym posiadaczem praktycznie od premiery, chętnie służę pomocą w razie czego :)

pozdrawiam


To poproszę o jakieś namiary na obiektyw. Interesuje mnie 18-200mm. Ile za takie zestawienie można dać. Oczywiscie nie wchodzi tu w grę obiektyw Tamron, choć spotkalem się z opinią że tamron jest ok.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Anatol_Orzęcki 
Zdecydowanie Malborżanin ;)


Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 00:19   

Tamron jest ogólnie ok, ale trzeba wybrać sobie egzemplarz, jako że potrafi mieć miejsce spory rozrzut jakościowy. Co do pytania o 18-200 niestety nie pomogę, gdyż by wypełnić zakres ogniskowych 12-300 posiadam 3 różne szkła.

pozdrawiam
_________________
http://popkolor.pl
 
 
 
morfeusz 

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010 11:35   

Np. ten tutaj do Canona
http://www.e-fotojoker.pl...5-6-3-dc-canon/
 
 
Anatol_Orzęcki 
Zdecydowanie Malborżanin ;)


Wysłany: Pon 11 Paź, 2010 12:59   

stosunkowo ciemne szklo, jednak zdecydowanie zacheca cena :)
_________________
http://popkolor.pl
 
 
 
PanHavranek 

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010 20:02   

Mam do sprzedania jakby Cię interesowało lekko używany
obiektyw Canon f.3.5-5.6 18-200 IS + osłona przeciwsłoneczna Canon EW-78D.
Może nawet w komplecie z Canonem 40D ;-)
 
 
morfeusz 

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010 23:05   

Anatol_Orzęcki napisał/a:
stosunkowo ciemne szklo, jednak zdecydowanie zacheca cena :)

Oczywiście w tej cenie muszą być kompromisy, ale jak na zamiennik kitowego obiektywu, który nie jest jaśniejszy, fotki wychodzą zdecydowanie lepsze, o wiele mniejsze mydło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group