Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ostróda - Kościół św.Dominika Savio
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 17:55   

kolekcjoner napisał/a:
Teraz jeszcze to czego szuka MP44 - to mogło być już za murami miejskimi (tzn. ich linią) czyli w fosie miejskiej albo na przedmieściu

Nie MP44 napewno pytał o ten, te co wskazujesz strzałką to budynki przy ul. Drwęckiej( patrz temat pod tym tytułem) , rozebrane niemal na moich oczach w latach 90 +/-2.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 17:59   

Aida napisał/a:
Jest mapa Ostródy z 1932 roku ale chyba za mało dokładna.
Poszukam jeszcze:
http://www.mapywig.org/m/..._(Osterode).jpg

Z sieci mam kilka map Ostródy min. tą co podałaś, nawet na e-bay jest dziś do kupienia. Ja szukam planu Ostródy. Mam w Dawnej Ostródzie, jak zeskanuję i powiększe może coś z tego będzie.
Kupować na razię nie mogę.Czekam na lepsze czasy
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:17   

Budynek o ktory pytam, zaznaczylem kolorem zoltym. On byl czescia kosciola tuz przed dawna linia murow miejskich. To co wskazujecie do budynek bedacy w sporym oddaleniu od tego o co pytam. Budynek ktory wskazujecie zostal zniszczony by zbudowac tzw. dom katechetyczny. Jego zniszczenie bylo efektem totalnej bezmyslnosci, zas zniszczenie artefaktu o ktory pytam nie miesci sie juz w zadnej kategorii. Doskonale pamietam ten budyneczek. Byl niewielki zas faktura cegiel byla identyczna jak ta z zachowanych oryginalnych murow Landkirche. Zaznaczam jeszcze jego DOKLADNA lokalizacje. Obecny parking przed tzw. domem katechetycznym.
Popytam wsord rodziny kto ma jego zdjecia, moze uda sie zeskanowac. Zas sama "odbudowa" tego przybytku chyba nie wymaga komentarza. W slowniku ludzi kulturalnych brak na to dostatecznie mocnych slow.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:22   

Zaznacz na zdjęciu z drugiej strony w temacie S3400053.jpg
O ile mieścił się w kadrze poszukam u siebie na zdjęciach
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:29   

Znalazłem taki planik i zaznaczyłem dwie możliwe lokalizacje, ale one są zdecydowanie dalej niż pisze MP44. Ale na tej mapie (Mastischblatt z 1925 roku) działka za kościołem jest pusta. Chociaż mnie wydaje się, że ta mapa, mimo wydania w 1925 przedstawia strszy stan (około 1912) nie ma na nej pastorówki ale także kościoła "polskiego".

bez tytułu1.jpg
Plik ściągnięto 12801 raz(y) 96,81 KB

_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:51   

Nr 2 na pewno odpada, Może być to

litografia-1903r1.JPG
Plik ściągnięto 12793 raz(y) 48,79 KB

 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:51   

Budynek o ktorym mowie byl czescia kosciola.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:59   

MP44 napisał/a:
Budynek o ktorym mowie byl czescia kosciola.
:idont: no to trzeba poczekać na jakieś zdjęcia, nic podejrzanego nie znalazłem.
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 19:15   

Milek, przypomne tylko ze ten budynek zaznaczylem strone wczesniej na fotografi. Jest ona zrobiona ze strony Kirchenstrasse wiec swietnie widac to o co chodzi a wszyscy z niewiadomych powodow szukaja minimum 50 metrow dalej. Nie rozumiem tylko czego i po co.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 19:31   

Coś mi tu nie pasuje
cytuję: pod koniec lat 80tych zostac zburzonym przez parafie pod parking
Jeśli tak to powinien być widoczny na tym zdjęciu, po drugie musiał być niewielki, obejrzałem wszystkie strony kościoła, dowysokości okien zasłaniają drzewa i inne budynki.
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 19:33   

A raczyles obejrzec zdjecie ze strony wczesniej? Ten fragment na zolto zaznaczony? Po co ogladac kosciol od jakiejs innej strony? Podalem dane konkretnie a sam obiekt oznaczylem w czym problem? Budynek byl niewielki to dosc oczywiste skoro byl czescia kosciola.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
Ostatnio zmieniony przez MP44 Sob 03 Sty, 2009 19:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 19:43   

MP44 napisał/a:
A raczyles obejrzec zdjecie ze strony wczesniej? Ten fragment na zolto zaznaczony? Po co ogladac kosciol od jakiejs innej strony? Podalem dane konkretnie a sam obiekt oznaczylem w czym problem? Budynek byl niewielki to dosc oczywiste skoro byl czescia kosciola.

:ops: całą sobote go oglądam, źle odczytałem Twój post myśląc że tu był budynek, a zaznaczony myślałem że jest na Drwęckiej, ale faktycznie widać że jest bliżej.
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 20:03   

Styl tego budynku byl z gatunku zapierajacy dech w piersiach. Niesmamowite rozety u gory, piekne po prostu. Mial wyrwe w scianie po strzale przyuszczalnie z dzialka malokalibrowego. Reszta byla , biorac pod uwage realia, w bardzo dobrym stanie technicznym. Dzwonilem juz w poszukiwaniu zdjec tego obiektu z czasow przed tzw. odbudowa. Trzyma kciuki by wyszlo.

bild1.jpg
Plik ściągnięto 13192 raz(y) 3,3 KB

_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 20:05   

MP44 napisał/a:
Styl tego budynku byl z gatunku zapierajacy dech w piersiach. Niesmamowite rozety u gory, piekne po prostu. Mial wyrwe w scianie po strzale przyuszczalnie z dzialka malokalibrowego. Reszta byla , biorac pod uwage realia, w bardzo dobrym stanie technicznym. Dzwonilem juz w poszukiwaniu zdjec tego obiektu z czasow przed tzw. odbudowa. Trzyma kciuki by wyszlo.

Sprawdzę czy jest w programie rewilitaryzacji Ostródy.
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 20:44   

Skoro w okresie 88 -90 pozwolono go zburzyc parafianom, to raczej nie spodziewam sie, ze go tam znajdziesz. Byl by to wtedy dowod na popelnione przez parafie przestepstwo scigane z urzedu.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
Ostatnio zmieniony przez MP44 Sob 03 Sty, 2009 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 23:58   

Nic wam w tym nie pmogę Wydaje mi się, że kilka problemów wspólnie dzisiaj rozwiązaliśmy, ale ten - dla zamiejscowego - jest nierozwiązalny. Sorry :ops:
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 17:34   

Moze to malo istotne, ale sam mnie zajmuje. Otoz przestalem widziec fotografie w tym wylacznie temacie. Ma ktos moze koncepcje jak przywrocic stan normalny?
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 17:41   

To dziwne bo jesteś zarejestrowany, może napisz do administratora? Pewnie coś trzeba ustawić w profilu albo coś w tym rodzaju.
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 17:42   

MP44 napisał/a:
Moze to malo istotne, ale sam mnie zajmuje. Otoz przestalem widziec fotografie w tym wylacznie temacie. Ma ktos moze koncepcje jak przywrocic stan normalny?

A jesteś zalogowany? - jeśli nie to od dzisiaj nic nie zobaczysz (komunikat administracji Forum).
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 18:28   

Istotnie, zalogowany widze fotki, dzieki.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
klika73 
Znawca


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 16:35   

Wnętrze. Źródło:internet

kirche.jpg
Plik ściągnięto 12679 raz(y) 40,89 KB

 
 
klika73 
Znawca


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 16:36   

Steindruck. Zbiory własne.

steindruck1.JPG
Plik ściągnięto 12675 raz(y) 47,13 KB

 
 
klika73 
Znawca


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 16:38   

Secesja. Zbiory własne.

secesja1.jpg
Plik ściągnięto 12672 raz(y) 26,13 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 15:29   

Z eBay

52452.jpg
Plik ściągnięto 12652 raz(y) 32,47 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Paź, 2009 09:53   

allegro

767002970.jpg
Plik ściągnięto 115 raz(y) 89,78 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group