Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc Muzeów na Zamku w Malborku - [nie za darmo]
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 19:56   Noc Muzeów na Zamku w Malborku - [nie za darmo]

Chyba każdy wie co to jest noc muzeów - raz w roku robi się taką imprezę wybrane muzea udostępniają jednej nocy swoje podwoje za darmo, właśnie ale nie w Malborku !!!

oto tekst z oficjalnej strony:

http://www.zamek.malbork....indexa.php#nocm

Cytat:
Noc Muzeów na Zamku w Malborku

W sobotnią noc 19 maja,malborski zamek nieodpłatnie otworzy swe wrota dla zwiedzających. Impreza odbędzie się w ramach trzeciej edycji Europejskiej Nocy Muzeów. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział prawie 2 tys. muzeów z 42 krajów Europy, przyciągając miliony zwiedzających.

Dla gości Muzeum Zamkowego przygotowane będą następujące atrakcje :
nocny spacer po zamku z przewodnikiem - od godz. 22 do 2 w nocy
seans filmowy przygotowany przez Multikino z Elbląga - fosa południowa, godz.22.00
występ chóru "Lutnia" pod dyrekcją Bożeny Belcarz - kościół zamkowy
koncert kwartetu jazzowego w składzie Piotr Lemańczyk (kontrabas), Tyler Hornby (perkusja), Maciej Sikała (saksofon), Piotr Grzywacz (gitara) - dziedziniec Zamku Średniego, godz. 24.00

Bezpłatne uczestnictwo we wszystkich imprezach jest możliwe przez nabycie pamiątkowej monety-żetonu w cenie 2 zł, wybitej specjalnie z okazji Nocy Muzeów. Sprzedaż pamiątkowego żetonu od 15 maja w kasie biletowej oraz w punktach sprzedaży biletów na widowisko "Światło i dźwięk".

Oczywiście nie chodzi tu o te marne 2 zł, ale to bezpłatnie czy płatnie? Oj mili Państwo z Muzeum Zamkowego - WSTYD !!!

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 20:08   

eee tam, nie przesadzajmy! taki żeton to fajna rzecz, mam już niezły zbiorek tego typu numizmatów wybijanych (często własnoręcznie!) na różnych imprezach!
a sama "Noc Muzeów" to kapitalna sprawa - byliśmy w zeszłym roku na Zamku i w tym też się wybierzemy (a może przy okazji zrobić spotkanie forumowe?) - spacer po zmroku kugelgangiem czy krużgankami to niesamowite przeżycie! :mrgreen:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 20:13   

A jak mi zabraknie żetonu? W noc odwiedzin, to co, wpuszczą mnie za free?

Hagedorn napisał/a:
(a może przy okazji zrobić spotkanie forumowe?)

Na 100% :mrgreen: tego nie można przepuścić :idea: :!:

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 20:15   

Azaziz napisał/a:
A jak mi zabraknie żetonu? W noc odwiedzin, to co, wpuszczą mnie za free?

znając polskie realia i organizację każą Ci zapłacić dwa złote, a zamiast żetonu dadzą Ci świstek-pokwitowanie, czyli wyrwaną z kajetu karteczkę z nabazgranym słowem "żeton zastępczy" (czyli notgeld! to dopiero będzie rarytas za 200 lat :-D )

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 20:19   

Hagedorn napisał/a:
(czyli notgeld! to dopiero będzie rarytas za 200 lat :-D )

to ja ci sprzedam dzień później za 10 zł :idea: :lol:

Agares 

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 20:30   

taka polska rzeczywistosc, tylko jakby tu zarobic..yhh..

Steinbrecht 

Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 21:08   

oj panie mariuszu nie ladnie

Ruda 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 09:26   

bardzo fajny pomysł...

tylko w końcu płatnie czy bezpłatnie...

w warszawce też organizują taki dzień i można przez całą noc bezpłatnie odwiedzać wszystkie muzea.

z drugiej strony nikt nie zbiednieje jak zapłaci 2 zł, a będą przynajmniej pieniążki na renowację zamku :-)

Pozdr
Ruda

DunkelWald
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 10:29   

Ruda napisał/a:
w warszawce też organizują taki dzień i można przez całą noc bezpłatnie odwiedzać wszystkie muzea.

Warszawka zawsze była i będzie inna ;-) choć sam pomysł jest iście europejski... a 2 zł za wjazd na imprezę, to przecież jak za darmo.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 18:16   

Ruda napisał/a:
a będą przynajmniej pieniążki na renowację zamku

A co zamek nie ma pieniędzy?

2 zł to nie pieniądz - ale skoro idea w całej europie jest taka, że wchodzi się do muzeum za darmo, to dlaczego w Malborku trzeba płacić? Tu ni chodzi o forsę, tu chodzi o absurd.

Hmmmm...

Co my tu mamy

najlepsze światła w Polsce
płatne muzeum w noc bezpłatną
kapitalny szpital który jest słynny w całym kraju
ciekawą sytuację z PECem
praktycznie brak zakładów produkcyjnych
piękne targowisko w pobliżu zamku z namiotami i drewnianymi stoiskami

co tam jeszcze :-D jakoś tak mi wyszło z tym czarnowidztwem, szkoda, że w Malborku nie może być normalnie :lol: :lol: :-D a chyba przecież PiS nie rządzi :mrgreen:

Odpowiedz do tematu