Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Więzienie
Autor Wiadomość
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 08:31   

Muszę się pochwalić, że niedawno byłem w więzieniu sztumskim (w administracji, jako osoba towarzysząca) i moje wrażenia są nie do opisania. Pierwszy raz w życiu przekroczyłem bramy tej instytucji i wierzcie mi, że nawet na wojnie nie przeżyłem takich emocji. Wrażenie niesamowite, czuje się duch innego, obcego dla zwykłego śmiertelnika świata, a do tego jeszcze ta monumentalna zabytkowa architektura. Po prostu zatykało mnie ... :shock:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 11:50   

miałem to samo uczucie, kiedy zwiedzałem to więzienie z grupą francuskich więzienników parę lat temu!
robi wrażenie, to pewne...
_________________

 
 
Lumina 

Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 21:28   

Cześć wszystkim :)

jakiś czas temu (a dokładnie w weekend majowy) byłam poraz pierwszy w Sztumie (spodobało mi się) i zrobiłam kilka zdjęć - głównie więzienia, na więcej niestety nie miałam czasu. Moje zdjęcia można obejrzeć na forum skyscrapercity w wątku [Pomorze]Malbork i Sztum - wątek otwarty, który niestety nie cieszy się zbytnią popularnością - może Wy coś tam dorzucicie od siebie? Może poprawicie ewentualne błędy, uzupełnicie informacje? :) Poniżej kilka "więziennych" zdjęć, w podlinkowanym wątku jest ich trochę więcej + kilka zdjęć samego Sztumu.













Pozdrawiam! :)

edit: nie wiem, dlaczego zdjęcia zrobiły sie takie małe po wstawieniu...
Ostatnio zmieniony przez Lumina Pon 04 Cze, 2012 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
harry 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2013 15:18   

Dawny wjazd na teren przyległy do ZK.

3208657253.jpg
Plik ściągnięto 16390 raz(y) 35,22 KB

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 20:02   

detal przy wejściu do więzienia - bardzo podobny do tego, na dawnym domu naczelnika!

więzienie.JPG
Plik ściągnięto 16302 raz(y) 90,6 KB

_________________

 
 
wlad1 
wlad1


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 20 Maj, 2015 07:47   Więzienie.

HISTORIA.
W 1910 roku pruski Zarząd Więziennictwa w Berlinie ogłosił przetarg na budowę Centralnego i Młodzieżowego Więzienia dla Prus Wschodnich oraz Zachodnich. W przetargu wystartowało miasto Sztum i wygrało go. Budowę zakładu ukończono w 1914 roku. Więzienie składało się z gmachu dla administracji i pawilonu mieszkalnego na ok. 400 skazanych. Otoczono je 4 metrowym murem. Zakład funkcjonował w systemie celkowym. W latach 50.więzienie przekwalifikowano na zakład dla przestępców młodocianych i pierwszy raz karanych. Natomiast od 1984 roku zakład jest miejscem izolacji dla recydywistów.

Stuhm - Centralne Więzienie Prus 1914 r..jpg
Plik ściągnięto 15393 raz(y) 73,23 KB

Sztum - Centralne Więzienie Prus.1918 r..jpg
Plik ściągnięto 15393 raz(y) 60,14 KB

 
 
wlad1 
wlad1


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 22 Gru, 2015 08:53   Więzienie.

Sztum - Centralne więzienie 1915 r.

Stuhm - Zentral - Getangis - 1915..jpg
Plik ściągnięto 15083 raz(y) 47,26 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group