Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Kłopoty tczewskiego mostu
Autor Wiadomość
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 16:10   

:hahaha: fajne!
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 16:23   

:ok: grunt to promocja :hahaha:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Wto 13 Paź, 2009 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 00:08   

Już o tym piszą ...
http://www.tcz.pl/index.p...a779e8139315b72
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 00:10   

W (papierowej, ogólnopolskiej) "Angorze" też jest o ... goliźnie i trumnach, ale ani słówka o naszym moście :-(
Może lepiej do Angeli Merkel uderzyć w płaczliwe tony? W końcu to też niemiecka historia...

Popatrzmy:
# Około 2 mln Polaków żyjących w Niemczech (bez reprezentacji w Bundestagu).
# Około 150 tys. Niemców zamieszkuje Polskę (z reprezentacją 1 posła mniejszości niemieckiej w Sejmie).
# Związek Polaków w Niemczech – reprezentuje mniejszość polską, która od dekretów wydanych przeszło 65 lat temu nie ma przywróconego statusu mniejszości narodowej w Niemczech.
# Deutsches Polen-Institut i Deutsch-Polonische Gesellschaft der Bundesrepublik to stowarzyszenia wspierające i wzmacniające polsko-niemiecką współpracę, wymianę kulturalną itp.
# Kilkaset podpisanych umów partnerskich między miastami Polski i Niemiec
/źródło: Wikipedia/

Polacy w Niemczech mają swoje radia, strony www, prasę...
Tczewianie może by się nawet dali NIECO opodatkować/"ocegiełkować" na ten cel...

Chińczycy tylko czekają, żeby nam wyremontować most, trzeba tylko im zapłacić. I to nie jest wcale żart. Trzeba jakieś stowarzyszenie, komitet czy coś zalegalizować, konto założyć, komisje rewizyjną, sprawozdania regularnie słać i publikować na bieżąco (jak Owsiak), to się i sponsorzy znajdą (jakieś bannery im zawiesić na moście)... Może jakiś artysta wyda płytę, sprzeda gobelin i podzieli się dochodem, aukcje zorganizować, kiermasze... Nooo, to by na teraz było tyle... jak by co - mogę prawa do ww.pomysłów udostępnić przez priv :-P :lol:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 25 Gru, 2009 16:11   

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=675

Cytat:
Sypie się wieża w Tczewie, kasy nie ma

Sebastian Dadaczyński

Wczoraj 00:03:16 , Aktualizacja wczoraj 22:03:05

Mieszkańcy zauważyli pęknięcia wieży. Zabytkowa budowla wymaga remontu.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Pią 25 Gru, 2009 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 20:53   

Obiło mi się o uszy, ze most drogowy ma zostać zamknięty dla ruchu samochodowego, prawda to?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 21:03   

W najbliższym czasie chyba nam to nie grozi
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 21:10   

zet48 napisał/a:
W najbliższym czasie chyba nam to nie grozi
Uff, czyli plotka
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 21:14   

StormChaser napisał/a:
Uff, czyli plotka


Tego to nie powiedziałem, po prostu nie ma "jeszcze" oficjalnego komunikatu.
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 14:43   

A czy jest szansa, że most drogowy się nie zawali? Bo jak znam życie i nasze realia (niestety) - to po zamknięciu już tylko ruina... :-(
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 14:49   

Błędem jest wydawanie tysięcy złotych na promocję Mostów zamiast przeznaczyć te pieniądze choćby na jakieś małe zabezpieczenia lub drobne remonty Mostu
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
karolk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 11:05   

zet48 napisał/a:
Błędem jest wydawanie tysięcy złotych na promocję Mostów
moim zdaniem nie bo ma na celu przyciągniecie ludzi tylko żeby za promocją szły czyny, zbiorki pieniędzy etc. Np 1 września wystarczyło puścić wolontariuszy z puszkami, można pobierać opłaty jak np na promach etc
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 13:05   

zet48 napisał/a:
nie ma "jeszcze" oficjalnego komunikatu.


Gdzie można się dowiedzieć czy i kiedy zamkną most? Czy mają to zrobić w tzw. najbliższym czasie ??
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 14:15   

Gdańszczanka napisał/a:
Gdzie można się dowiedzieć czy i kiedy zamkną most? Czy mają to zrobić w tzw. najbliższym czasie ??

Myślę że poinformują mieszkańców poprzez prasę, ogłoszenia na słupach i portale internetowe - tak jak zrobili to gdy miał sie rozpocząć remont wiaduktu na ul. 1-go Maja ...ale zamknięcie Mostu drogowego w najbliższym czasie nam nie grozi

Chyba że znów zdarzy sie jakiś wypadek na Moście
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 10 Lut, 2010 10:36   

Tak jak pisałem, poinformowali nas poprzez media. Ogłoszenie z portalu tcz.pl

http://www.tcz.pl/index.p...a-trzy-miesiace

Most Tczewski zamknięty na 3 miesiące

Objazd .jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 46,58 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Sro 10 Lut, 2010 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Sro 10 Lut, 2010 12:46   

Początek końca - jak to skwitowała moja niedawna grupa turystów...
Wczoraj słuchając audycji radiowej - ze zdumieniem usłyszałam, że dotychczas nikt nie starał się o fundusze unijne... I mętnie tłumaczono to koniecznością wkładu własnego. Widać, że NIKT ale to dokładnie nikt nie ruszył palcem, żeby "przeorać" informacje o funduszach unijnych! Zresztą to nie jedyna droga poszukiwania funduszy. Szkoda mostu. A taka okazja do robienia pieniędzy. Od lat - przyjeżdżają wycieczki wyłącznie mosty obejrzeć, i mimo, iż coraz lepiej z tzw. infrastrukturą w Tczewie, to jednak ... niedługo zabraknie powodu do przyjazdów :-(
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 10 Lut, 2010 15:08   

To dziwi tym bardziej, że mosty od lat są symbolem miasta, jego chlubą i perełką północnej Polski. Dlaczego więc tak po macoszemu traktuje się ów zabytek? :shock:
_________________
.............................................
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 15 Lut, 2010 12:52   

Linka napisał/a:
To dziwi tym bardziej, że mosty od lat są symbolem miasta, jego chlubą i perełką północnej Polski. Dlaczego więc tak po macoszemu traktuje się ów zabytek? :shock:


Taaa... ale w logo: wiatrak. Władzę scedowano na Don Kichotów, którzy wolą budować mury, fundować pomniki, fontanny, tablice "ku czci", patronować ultrasom wszelkiej maści, nakazują uczniom w szkołach uczyć się "Hymnu Tczewa" napisanego przez nadwornego poetę, łatają dziurkę w jezdni na ul.Wyszyńskiego na godzinę przed przyjazdem Prezydenta RP itp.-trwa nieustanne "malowanie trawy"....a resztę zrobi w folderach reklamowych Photoshop. Kraina Absurdu :flag:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010 15:07   

svistak napisał/a:
Taaa... ale w logo: wiatrak.


W nowym logo Tczewa widnieje wizerunek mostowych wież
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010 15:30   

Widnieje, a mosty straszą (ten drogowy) stanem, niestety...
Ale ponoć wieże może doczekają się dofinansowania, o czym piszą w dzisiejszym chyba DB.
_________________
.............................................
 
 
svistak 


Wysłany: Wto 23 Lut, 2010 09:17   

zet48 napisał/a:
svistak napisał/a:
Taaa... ale w logo: wiatrak.


W nowym logo Tczewa widnieje wizerunek mostowych wież


Hmm... a ja myślałam,że wieże mostowe są w logo obchodów 750-lecia miasta,a wiatrak w logo miasta (konkursik był... nawet brałam udział :-P ). Joooo,dla podtrzymania tradycji chronicznych narzekaczy powiem: Nie zmienia to faktu, że jest jak jest,a będzie jeszcze gorzej ;-)
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Tczew
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
Ostatnio zmieniony przez svistak Wto 23 Lut, 2010 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010 11:01   

svistak napisał/a:
Hmm... a ja myślałam,że wieże mostowe są w logo obchodów 750-lecia miasta,a wiatrak w logo miasta


Nowe logo miasta

61ae1c026c120c1.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 8,84 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010 12:13   

zet48 napisał/a:
Nowe logo miasta
Ryzykowne ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010 20:58   

Nowe logo miasta jak najbardziej odpowiednie i odpowiadające obecnej sytuacji. Wśród ludzi z Polski budzi skojarzenia z wieżami na szachowicy i jest najwłaściwszym symbolem podkreślającym dotychczasowe starania władz Tczewa o zabytkowy most - po prostu SZACH i MAT :mrgreen: :hahaha:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 10:32   

Robin Hood napisał/a:
Nowe logo miasta jak najbardziej odpowiednie i odpowiadające obecnej sytuacji. Wśród ludzi z Polski budzi skojarzenia z wieżami na szachowicy i jest najwłaściwszym symbolem podkreślającym dotychczasowe starania władz Tczewa o zabytkowy most - po prostu SZACH i MAT :mrgreen: :hahaha:


Taaaa... roszadka za roszadką... a most się rozpada ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 22:56   

svistak napisał/a:
... a most się rozpada ;-)

To niestety prawda.
Wczoraj podczas spaceru po Moście pewna kobieta wracająca w stronę Tczewa ostrzegła mnie przed ruchomymi elementami drewnianej kładki dla pieszych. Kiedyś były dwie takie kładki po obu stronach mostu na zewnątrz kratownic ...można było przejść po filarze dookoła wieżyczek. Dziś kładka jest tylko jedna i sięga zaledwie do zabytkowych trzech przęseł Mostu, resztę drogi trzeba pokonać po wąskiej ścieżce tuż przy jezdni. Wracając do ruchomych drewnianych elementów to kobieta miała rację ...dwie deski z jednej strony nie były przymocowane do podłoża, trzeba je wyminąć lub przeskoczyć. Odradzam przeskok nad uszkodzonymi deskami, może się to skończyć kąpielą w Wiśle
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 23:06   

Straszne. Czołowy zabytek miasta i taka porażka. Naprawdę nic nie da się z tym zrobić? :-|
_________________
.............................................
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 23:33   

Polecam reportaż tczewskich dziennikarzy ...niewiele on wnosi ale jakieś światło nadziei jest

http://www.tcz.pl/index.p...-jeszcze-szanse
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Ichu 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010 09:30   

Stało się! http://tczew.naszemiasto....ofiar,id,t.html
Na pytanie, czy musiało do tego dojść, istnieje tylko jedna logiczna odpowiedź: Widocznie musiało, skoro doszło.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010 09:35   

Ichu napisał/a:
Stało się! http://tczew.naszemiasto....ofiar,id,t.html
Na pytanie, czy musiało do tego dojść, istnieje tylko jedna logiczna odpowiedź: Widocznie musiało, skoro doszło.

To żart ...dziś przecież jest pierwszy kwietnia PRIMA APRILIS

Tu też jest o tym mowa :)
http://www.tcz.pl/index.p...stu-Tczewskiego
...i tu również
http://www.tczew.pl/index...3a39967ffc393af

d200dd02bede1ec41decf29f044a6834.jpg
Plik ściągnięto 88 raz(y) 34,71 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 01 Kwi, 2010 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group