Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostróda - Hotele, kawiarnie, restauracje
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 20:30   Hotele, kawiarnie, restauracje

Czy na tym placyku przed cerkwią na jednym ze zdjęć nie stała knajpka o nazwie Słoneczny, czy coś podobnego ?
Ostatnio zmieniony przez Milek Sob 20 Cze, 2009 10:50, w całości zmieniany 2 razy  

Laskowski 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 23:10   

nazw nie znam ale kajpa tam stała, potem był salon gier, dom pogrzebowy ...

matys73 

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 07:11   

Knajpa była ale to nie słoneczko. Słoneczko było w tym miejscu gdzie teraz jest agencja reklamowa GJG czyli po drugiej stronie koło PZM. Dodam tylko że w ziemi znajduje się tam sporo pozostałości po domach między innymi stare naczynia porcelanowe oraz inne ciekawe przedmioty. Miałem kilka w domu lecz żona niestety je wywaliła zachowała się tylko jakiś szklany wazonik. Przedmioty te wykopałem podczas prac w TP S.A. przy podłączaniu lini tel do budunków. Natomiast na ul. Mazurskiej znajduje się całe mnóstwo butelek po piwie z porcelanowym kapslem po byłym browarze. To co żona wywaliła to były porcelanowe sosjerki z napisem na spodniej części ELISENHOF. Gdzieś na forum spotkałem się już z przedmiotami porcelanowymi z tym nadrukiem. A pochodziły one z teatru jaki tam się znajdował.

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 08:02   

matys73 napisał/a:
żona niestety je wywaliła

:shock:

klika73 
Znawca

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 10:10   

Laskowski napisał/a:
nazw nie znam ale kajpa tam stała, potem był salon gier, dom pogrzebowy ...

W osiemdziesiatych latach była tam cepelia. Poczatek lat dziewięćdziesiątych bar Prezes ulubione miejsce spotkań ostródzkiej młodzieży.

klika73 
Znawca

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 10:17   

matys73 napisał/a:
Natomiast na ul. Mazurskiej znajduje się całe mnóstwo butelek po piwie z porcelanowym kapslem po byłym browarze. To co żona wywaliła to były porcelanowe sosjerki z napisem na spodniej części ELISENHOF. Gdzieś na forum spotkałem się już z przedmiotami porcelanowymi z tym nadrukiem. A pochodziły one z teatru jaki tam się znajdował.

Przy ulicy Friedrichstrasse 9 mieścił się hotel i restauracja Elisenhof (właściciel hans becker),za budynkiem bardzo duży ogród z restauracją letnią, stąd te sosjerki i butelki.

klika73 
Znawca

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 10:39   

Jeszcze warto dodać, że przed Elisenhof, przy samych torach stał duży hotel Zum redlichen Preussen, stąd też pewnie porcelanowe pozostałości w ziemi.

zzz.jpg
Plik ściągnięto 3023 raz(y) 11,97 KB

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 10:47   

Scaliłem do tego tematu.

klika73 
Znawca

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 10:51   

Ok. Jeszcze Elisenhof na pocztówce.

elisenhof.jpg
Plik ściągnięto 3008 raz(y) 23,65 KB

klika73 
Znawca

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 18:22   

Wilcza Jama przy Burgstrasse. Zbiory własne.

wolfschlucht2.jpg
Plik ściągnięto 2982 raz(y) 47,57 KB

Odpowiedz do tematu