Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Dawna Ostróda. Obrazy z życia wschodniopruskiego miasta
Autor Wiadomość
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 16:40   

zapała napisał/a:
natomiast pomiędzy obiema książkami istnieje zasadnicza różnica: ostródzka jest opowieścią o ludziach i mieście ilustrowaną starymi pocztówkami (ale nie tylko), zaś elbląska to kolejne (chyba III) poszerzone wydanie książki opartej na zasadzie "obrazek - podpis".

Ale ja nie twierdzę, że jest inaczej, chodziło mi po ceny tego typu wydawnictw :-)

zapała napisał/a:
ilustracje wzorem poprzednich wydań są czarno-białe, co w wielu przypadkach, zwłaszcza litografii, nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem


Wydanie z 2006 r. ma kolorowe reprodukcje, a podpisy pod obrazkami są dość wyczerpujące i wiele się można z nich dowiedzieć. Nie zauważyłam też jakiejś irytującej powtarzalności motywów.
_________________
.............................................
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 20:18   

Linka napisał/a:
zapała napisał/a:
natomiast pomiędzy obiema książkami istnieje zasadnicza różnica: ostródzka jest opowieścią o ludziach i mieście ilustrowaną starymi pocztówkami (ale nie tylko), zaś elbląska to kolejne (chyba III) poszerzone wydanie książki opartej na zasadzie "obrazek - podpis".

Ale ja nie twierdzę, że jest inaczej, chodziło mi po ceny tego typu wydawnictw :-)

zapała napisał/a:
ilustracje wzorem poprzednich wydań są czarno-białe, co w wielu przypadkach, zwłaszcza litografii, nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem


Wydanie z 2006 r. ma kolorowe reprodukcje, a podpisy pod obrazkami są dość wyczerpujące i wiele się można z nich dowiedzieć. Nie zauważyłam też jakiejś irytującej powtarzalności motywów.


mój błąd - tak jak pisałem książkę miałem w ręku tylko parę minut - stąd pochopny i zapewne krzywdzący osąd, ale w każdym razie książkę o Ostródzie polecam
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 08:03   

Cytat:
A co powiecie na Elbląg i okolice na starych pocztówkach, świetna rzecz, 682 pocztówki, wyklejki z planami Elbląga z różnych lat + ładny reprint planu Pharusa, ale kosztuje ok. 130 zł


Każdy zakup to kwestia rozsądzenia: co chcę mieć i ile jestem w stanie dać, każde jakieś hobby ma :peace:
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008 00:10   

Azaziz napisał/a:
cena pewnie 70-80

pisaliscie, ze drogo. Sadzilem ze cena nie nizsza niz 150 zl. Przy takich wydawnictwach i ich niskim nakladzie to bardzo niska cena. Niestety nikt nie dotuje druku takich prac.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Paź, 2008 15:16   

Anrep napisał/a:
Radzę kupić i nie patrzeć na cenę. Za parę lat "Dawnej Ostródy" nie będzie można dostać.
pozdrawiam

Ta książka już jest nieosiągalna,w internecie i hurtowniach jej nie ma ,ale od wczoraj jestem jej posiadaczem. Ktoś w rodzinie miał 2 egzemplarze i jedną mi podarował.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008 15:21   

Milek45 napisał/a:
Ta książka już jest nieosiągalna,w internecie i hurtowniach jej nie ma ,ale od wczoraj jestem jej posiadaczem. Ktoś w rodzinie miał 2 egzemplarze i jedną mi podarował.


Szczęściarz :-D Szkoda, że nie można jej dostać, ale może z czasem coś się pojawi, taką mam nadzieję ;-)
_________________
.............................................
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 22:16   

Tez jej szukalem ale skutek byl taki sam. Dobrze ze mam "Obrazki z przeszlosci" i Prusy Wschodnie w 1440 fotografiach. Jest tam spory material o Osterode. am Drewenzsee.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 20:26   

Milek45 napisał/a:

Ta książka już jest nieosiągalna,w internecie i hurtowniach jej nie ma ,ale od wczoraj jestem jej posiadaczem. Ktoś w rodzinie miał 2 egzemplarze i jedną mi podarował.


U Waldka Mierzwy cały czas jest :-)

http://www.mojabiblioteka...egolowo&id=6935
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 20:31   

Azaziz napisał/a:
U Waldka Mierzwy cały czas jest

Wak]ldek Mierzwa chyba teraz się ujawnił :shock: z książkami.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 20:39   

Ta książka cały czas u niego była, jest współwydawcą, jak zamawiałem tam książkę dostałem z dedykacją autora.

Fragmenty książki:
http://www.mojabiblioteka...osci_02_03.html

Pomijając sam fakt, że warto książkę mieć, polecam robienie tam zakupów, profesjonalizm, kultura i życzliwość na niespotykanym poziomie.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 20:50   

Azaziz napisał/a:
Ta książka cały czas u niego była, jest współwydawcą, jak zamawiałem tam książkę dostałem z dedykacją autora.

Fragmenty książki:
http://www.mojabiblioteka...osci_02_03.html

Pomijając sam fakt, że warto książkę mieć, polecam robienie tam zakupów, profesjonalizm, kultura i życzliwość na niespotykanym poziomie.

Jako biegły poszukiwacz internetowy nie natknąłem się na p.Mierzwę, czyli musiał się słabo eksponować w sieci :idont: na pewno bym skorzystał z Jego usług.
 
 
firyza 


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 22:37   

Azaziz napisał/a:
.... polecam robienie tam zakupów, profesjonalizm, kultura i życzliwość na niespotykanym poziomie.


Dołączam się do pochwał, nic dodać nic ująć. Dla regionalisty to podstawowa księgarnia wysyłkowa z mnóstwem publikacji + przychodzące mejlem informacje o nowościach. Polecam gorąco.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009 19:43   

Dla zainteresowanych ! dostałem info, że książka jest do nabycia w księgarniach, na cenę czekam.
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 22:37   

Cena u wydawcy 69 złotych wraz w wysyłką:

http://www.mojabiblioteka...golowo&id=11098
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009 09:12   

W księgarni 79 zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group