Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Powieści, których akcja toczy się w Malborku
Autor Wiadomość
Elodie 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 09:41   Powieści, których akcja toczy się w Malborku

Przychodzi Wam coś do głowy? Bo mnie nic - a poczytałabym chętnie; w Malborku byłam raz w życiu, dziecięciem będąc, chętnie odwiedziłabym go ponownie, ale w najbliższej przyszłosci raczej nie będę miała takiej możliwości, więc choć poczytałabym coś sobie.

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 10:06   

no cóż, Malbork ciągle czeka na swojego Huelle, Chwina czy Krajewskiego...
a póki co, musisz się zadowolić "Panem Samochodzikiem" :hihi:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 10:07   

Etam, brakuje kreatywności :-) przecież pisarza można sobie zamówić ;-) by napisał o czym się chce, osadził jakiś swój np kryminał w Malborku :mrgreen:

Elodie 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 10:09   

Cóż, Pana Samochodzika jak dotąd nie czytałam, więc może oto nadszedł czas... :D

zapała 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 11:05   

Elodie napisał/a:
Cóż, Pana Samochodzika jak dotąd nie czytałam, więc może oto nadszedł czas... :D

to raczej będzie średnio ciekawa konfrontacja - choć jest tam wspomniana restauracja Nad Nogatem, która na prawdę istniała (już zresztą od "przedwojny") i chyba jeszcze do dzisiaj działa, swego czasu, tzn. "za moich czasów" :-) najlepszy lokal w mieście,

znacznie lepszy jest film, kręcony na motywach powieści, scenariusz zresztą pisał też Z.Nienacki, choć też raczej dla tych, którzy wówczas mieli 10-12 lat

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 11:34   

trochę Malborskich akcentów jest także w klasyce, jak choćby "Krzyżacy 1410" Kraszewskiego

zapała 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 12:36   

To jak już jesteśmy przy takich trochę zapomnianych książkach, to w miarę obszerne opisy są we wspomnianiach Tarnowskiego (tego od "Teki Stańczyka") z podróży po Prusach i u Wańskowicza w "Na tropach Smętka".

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 12:37   

no, ale wspomnienia to już nie powieści... ;-)

zapała 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 12:42   

Hagedorn napisał/a:
no, ale wspomnienia to już nie powieści... ;-)

ale "na bezrybiu i rak ryba" ;-) , w paru książkach jest jeszcze Malbork wspominany, ale niestety bez opisu, choć zawsze serce trochę żywiej zabiło na widok tej nazwy, tytułów nie będę wymieniał ;-) , bo to albo nie powieści albo nie opisy

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 20:57   

wyczytałem właśnie w jednej z recenzji, że w najnowszej powieści Jacka Komudy pt. "Krzyżacka zawierucha" znajduje się m.in. kapitalny opis zamku w Malborku.
książkę nabyłem już na allegro, jak dojdzie i przeczytam dam znać bliżej, co i jak! ;-)

Krzyżacka Zawierucha.jpg
Plik ściągnięto 72 raz(y) 151,66 KB

Odpowiedz do tematu