Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczew - mury obronne
Autor Wiadomość
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 14:32   

:oops:
Sorry, ale jakoś głupio: namawiam i się wycofuję.Ale tylko dziś!
Nie dam rady. Dopiero wstałem po nocnej zmianie, a dziś też na 18-tą idę do pracy.
Ale jutro jak się wyspię, po południu, chętnie się wybiorę.
A potem może :piwo: ?
 
 
keslinka 


Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 14:41   

To zaproszenie do zmasowanego focenia i na :piwo: brzmi dobrze, ale :-( jestem jeszcze kilka dni poza Tczewem...
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 15:21   

Chętnie się spotkam!
I serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mają i nie mają ochoty na :piwo:
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 22:42   

Jak pisałem jutro po 15 mam czas i na robienie zdjęć i na :piwo:
Wiec na mnie można liczyć :peace:
tylko podajcie dokładną godzine i miejsce ...
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 18 Cze, 2009 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
svistak 


Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 09:51   

W dniu, w którym zasugerowałam sceptycznym archeologom, że odnaleźli resztki tczewskiego zamku:
http://www.marienburg.pl/...der=asc&start=0
mur przy Katoliku był jeszcze zasłonięty nanosami rzecznymi i wyglądał tak:

murprzykatolikucdb.jpg
Plik ściągnięto 12456 raz(y) 94,98 KB

murprzykatolikucd.jpg
Plik ściągnięto 12456 raz(y) 82,48 KB

 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 13:39   

zet48 napisał/a:
podajcie dokładną godzine i miejsce ...

mam nadzieję, że na 16.30 koło przystani
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 14:04   

...Oczywiście , jeśli nie będzie padać, bo właśnie leje...
 
 
keslinka 


Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 14:20   

Zdjęcia zalanych wykopów też byłyby niezłe :roll: , a :piwo: dobre jest w każdych okoliczności przyrody :ok:
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 14:26   

Dla mnie :piwo: dobre na upały. W niepogodę preferuję inne trunki, deko mocniejsze :-P
 
 
keslinka 


Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 14:35   

Może być w deszcz i "ruda pędzona na myszach", ale dopiero jak wrócę do Tczewa, znaczy się w przyszłym tygodniu :peace:
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 15:04   

Jak nie bedzie padać przyjde o 16:30 pod przystań :)
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 21:09   

...kilka najnowszych zdjęć z ul. Chopina

SDC13012.jpg
Plik ściągnięto 11944 raz(y) 60,05 KB

SDC13010.jpg
Plik ściągnięto 11944 raz(y) 61,6 KB

SDC13009.jpg
Plik ściągnięto 11944 raz(y) 59,58 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:03   

Wykop się powiększa, dowiedziałem się jeszcze, że w najbliższych dniach poszerzą go o ok. 2 metry w stronę Wisły

SDC13079.jpg
Plik ściągnięto 11919 raz(y) 56,42 KB

SDC13078.jpg
Plik ściągnięto 11919 raz(y) 59,74 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:09   

Bardzo interesujące znalezisko :ok:
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 21:37   

Azaziz napisał/a:
Bardzo interesujące znalezisko :ok:


Masz racje, ale większa część tych fundamentów znajduje się pod nowo zbudowanym boiskiem Zespołu Szkół Katolickich i raczej więcej już nie odkryją - przynajmniej nie w tym kierunku. Trzeba liczyć, że coś jeszcze się znajdzie w kierunku Wisły
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 23:30   

Zgodnie z programem rewitalizacji:
"Przebieg szlaku fortecznego:
Brama Wysoka inaczej Gdańska ● fosa przy ul. Podmurnej ● ulica Podmurna ● Brama
Młyńska przy ulicy kard. St.Wyszyńskiego ● Baszta Klesza (przy farze) ● Wzgórze
poklasztorne z Kościołem PodwyŜszenia KrzyŜa Św. (pl. Św. Grzegorza) ● Bramy Miasta
przy ulicy Zamkowej (po badaniach archeologicznych ustalających lokalizację) ●
Międzymurze ( Zamkowa 12, 13 – dawna Sp Inwalidów „Wisła”) ● Zamek krzyŜacki
(Zamkowa 11) ● Brama Przeprawowa (Zamkowa 5) ● Przedzamcze (Zamkowa 5) ● WieŜa
Wodna (boisko „Katolika”) ● zachowany fragment murów przy ul. Wodnej ● Brama Wodna
inaczej CzyŜykowska w ul. Chopina ● ul.Rybacka ● ul. Krótka ● zachowana Baszta NaroŜna
● zachowany fragment murów przy ul. Krótkiej● Brama Wysoka inaczej Gdańska"
:-D
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
Ostatnio zmieniony przez svistak Wto 23 Cze, 2009 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 21:28   

Z każdym dniem coraz więcej zostaje odsłonięte :-D
...ciekawe co jest zasłonięte niebieskimi workami :?:

SDC13201.jpg
Plik ściągnięto 11871 raz(y) 56,61 KB

SDC13196.jpg
Plik ściągnięto 11871 raz(y) 42,56 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 22:17   

zet48 napisał/a:
...ciekawe co jest zasłonięte niebieskimi workami


Teraz już wiadomo co się kryło pod workami ...foto zrobione godzine temu

SDC13223.jpg
Plik ściągnięto 11860 raz(y) 56,25 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 23:52   

PIĘĘĘĘKNE!!!!! :clap: :clap: :clap:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 23:55   

Jakże inwestor rozpacza... przecież to trzeba zmasssakrrrrować żeby wybudować budyyynek, buuuu...
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
rokoteruhijo 

Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 21:45   

Witam wszystkich Pasjonatów historii Tczewa. Jestem archeologiem prowadzącym badania przy Chopina. Przeczytałam wszystkie posty i spieszę wyjaśnić, że:
1. ten "oszołom", który kogoś z Was pogonił z wykopu jest moim pracownikiem
2. inwestor pomaga nam w czym tylko może, przede wszystkim płaci za te badania
3. teren należy do inwestora, więc właściciel może sobie nie życzyć robienia zdjęć i nieproszonych gości
4. nie zamierzam ganiać się z Wami wokół płotu, bo mam co innego do roboty, ale jeśli jesteście ciekawi, to kalosze na nogi i zapraszam, tylko jakiś mniejszy pododdział i nie ciągle, bo muszę pracować
5. migawka z Zamkowej w tvp i w Dzienniku Bałtyckim spowodowała niezdrową sensację także wokół moich badań i przyjazd ekipy telewizyjnej z panią redaktor kiwającą paluszkiem na nas, bo ona tu będzie teraz robic program... wrrrrrr...
6. nic tak badaniom nie szkodzi jak przedwczesny rozgłos i euforia
7. aktualnie bierzemy próby dendro do wydatowania konstrukcji drewnianej "palisady"
8. a poza tym czuję się jak małpa w zoo, kiedy pół Tczewa patrzy mi na ręce przez szpary w płocie
Pozdrawiam i zapraszam jutro koło 17, dajcie popracować
;-)
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 22:36   

Wszelkie wykopaliska i inne tego typu sprawy zawsze będą wzbudzać sensacje wsród okolicznych mieszkańców, a co za tym idzie i mediów, postawcie wokół mur jak między Palestyną a Izraelem i gapiów macie z głowy, teren zaminujcie i psy spuście. :evil:
 
 
rokoteruhijo 

Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 22:45   

Milek45 napisał/a:
Wszelkie wykopaliska i inne tego typu sprawy zawsze będą wzbudzać sensacje wsród okolicznych mieszkańców, a co za tym idzie i mediów, postawcie wokół mur jak między Palestyną a Izraelem i gapiów macie z głowy, teren zaminujcie i psy spuście. :evil:

Kiedy czytam to co piszesz to właśnie tak mam ochote zrobić, bo to strasznie głupie co piszesz, spróbuj przeczytać ze zrozumieniem to co napisałam wcześniej, może Ci się uda, w każdym razie życzę powodzenia
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 22:51   

rokoteruhijo napisał/a:
Kiedy czytam to co piszesz to właśnie tak mam ochote zrobić, bo to strasznie głupie co piszesz, spróbuj przeczytać ze zrozumieniem to co napisałam wcześniej, może Ci się uda, w każdym razie życzę powodzenia

W 100 % rozumiem co piszesz i też nie lubie jak ktoś mi na ręce patrzy, ale z drugiej strony czyli mojej, nie przepuścił bym szansy udokumentowania w jakikolwiek sposób tego co bym widział, więc zanim zaczniesz kogoś obrażać to zrozum i drugą stronę i też życzę powodzenia.
 
 
rokoteruhijo 

Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:03   

Milek45 napisał/a:
rokoteruhijo napisał/a:
Kiedy czytam to co piszesz to właśnie tak mam ochote zrobić, bo to strasznie głupie co piszesz, spróbuj przeczytać ze zrozumieniem to co napisałam wcześniej, może Ci się uda, w każdym razie życzę powodzenia

W 100 % rozumiem co piszesz i też nie lubie jak ktoś mi na ręce patrzy, ale z drugiej strony czyli mojej, nie przepuścił bym szansy udokumentowania w jakikolwiek sposób tego co bym widział, więc zanim zaczniesz kogoś obrażać to zrozum i drugą stronę i też życzę powodzenia.


Obrażanie nie ja zaczęłam. O zadokumentowanie tego co oglądasz możesz być spokojny, pytanie na czym Ci bardziej zależy, na wiedzy historycznej, czy na zrobieniu zdjęcia?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:10   

Na zrobieniu zdjęcia potem wiedzy historycznej, o której się dowiem później od archeologów i historyków to przecież logiczne.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:20   

rokoteruhijo napisał/a:
Witam wszystkich Pasjonatów historii Tczewa. Jestem archeologiem prowadzącym badania przy Chopina. Przeczytałam wszystkie posty i spieszę wyjaśnić, że:
1. ten "oszołom", który kogoś z Was pogonił z wykopu jest moim pracownikiem
2. inwestor pomaga nam w czym tylko może, przede wszystkim płaci za te badania
3. teren należy do inwestora, więc właściciel może sobie nie życzyć robienia zdjęć i nieproszonych gości

8. a poza tym czuję się jak małpa w zoo, kiedy pół Tczewa patrzy mi na ręce przez szpary w płocie
Pozdrawiam i zapraszam jutro koło 17, dajcie popracować
;-)


My równiez Cię witamy!
Pomimo wszystko, jednak Twój post jest dość napastliwy.
Chyba zapomniałeś, że jesteś po prostu rzemieślnikiem, który przede wszystkim ma dobrze wykonać swoją pracę - pracę archeologa.
A Ty bawisz się w rzecznika inwestora i próbujesz pokazać wszystkim wokół jaki jesteś ważny.
Co to za maniery, żeby spokojnych ludzi na publicznej ulicy nękać i straszyć wyimaginowanymi konsekwencjami za zrobienie kilku zdjęć zza płotu.
Jesteśmy tylko pasjonatami historii i kibicujemy Wam jak dobrej drużynie piłkarskiej.
Więc przyzwyczajcie się do naszej obecności, ona Wam nie przeszkadza - nie krzyczymy, nie rzucamy kamieniami - to naprawdę nie jest ZOO.
To nasz wspólny kraj i nasza wspólna historia.

ad punkt 1: ten "oszołom" nie był w stanie pogonić mnie, miał za słabe "argumenty"
ad punkt 3: teren należy do inwestora, ale to co pod nim już nie

Serdecznie pozdrawiam ekipę archeologów (oszołomów raczej unikam...)
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Nie 28 Cze, 2009 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:40   

W 100% zgadzam się z powyższą wypowiedzią Tczewiaka i proponuje przyjąć zaproszenie archeologa
rokoteruhijo napisał/a:
ale jeśli jesteście ciekawi, to kalosze na nogi i zapraszam, tylko jakiś mniejszy pododdział i nie ciągle, bo muszę pracować

Wybierzmy sie na teren badań archeologicznych na ul. Chopina
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Nie 28 Cze, 2009 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:49   

Jeśli są jakies propozycje, chętnie się tam jutro (poniedziałek) zamelduję... z aparatem oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Nie 28 Cze, 2009 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:52   

ja proponuje wtorek ...jutro pracuje do późna, a we wtorek tylko do 14 :-|
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group