Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy rozkład jazdy pociągów
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 12 Gru, 2009 20:09   

Cytat:
Nowości w rozkładzie to m.in. nowy pociąg TLK Gdynia - Warszawa - Wrocław, pociąg pokonujący... 1111 km z Gdyni przez Poznań i Wrocław do Przemyśla,
Ciekawe,czy będą chętni na bilet od pierwszej do ostatniej stacji? Proponuję uruchomić połączenie Gdynia - Szczecin przez Olsztyn,Lublin, Kraków :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 08:23   

StormChaser napisał/a:
Cytat:
Nowości w rozkładzie to m.in. nowy pociąg TLK Gdynia - Warszawa - Wrocław, pociąg pokonujący... 1111 km z Gdyni przez Poznań i Wrocław do Przemyśla,
Ciekawe,czy będą chętni na bilet od pierwszej do ostatniej stacji? Proponuję uruchomić połączenie Gdynia - Szczecin przez Olsztyn,Lublin, Kraków :hihi:


ach to to będzie podróż. pamiętam trase którą zrobiłem pare lat temu, Świnoujście - Przemyśl. nawet jazda 1kl była tragedią.

zapomniałem.

nowy rozkład = nowe wyższe ceny.
za mój odcinek Ostróda - Olsztyn skoczył prawie o 1zł na ulgowym.
Ostatnio zmieniony przez Laskowski Nie 13 Gru, 2009 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 11:04   

Cytat:
Nowości w rozkładzie to m.in. nowy pociąg TLK Gdynia - Warszawa - Wrocław, pociąg pokonujący... 1111 km z Gdyni przez Poznań i Wrocław do Przemyśla,

Kochani, nie ma takiego pociągu w rozkładzie od 13 grudnia, sprawdzałem!!! Więc proszę nie nabijajcie się z kolei (dawniej PKP) :)
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 20:57   

argus napisał/a:
Cytat:
Nowości w rozkładzie to m.in. nowy pociąg TLK Gdynia - Warszawa - Wrocław, pociąg pokonujący... 1111 km z Gdyni przez Poznań i Wrocław do Przemyśla,

Kochani, nie ma takiego pociągu w rozkładzie od 13 grudnia, sprawdzałem!!! Więc proszę nie nabijajcie się z kolei (dawniej PKP) :)

Nie ma ?

http://rozklad.sitkol.pl/...43&backLink=tp&

http://rozklad.sitkol.pl/...35&backLink=tp&
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 21:57   

Nie wspomnieli w artykule że i Koszalin się załapie :shock:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 22:00   

Na głównym portalu PKP, gdzie jest rozkład jazdy czyli http://rozklad-pkp.pl/ takiego pociągu nie ma!!!
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 22:43   

Jako dojeżdżający od 12 lat do 3miasta sam nie wiem co mam myśleć o tych hockach-klockach :evil:
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pon 14 Gru, 2009 21:12   

argus napisał/a:
Na głównym portalu PKP, gdzie jest rozkład jazdy czyli http://rozklad-pkp.pl/ takiego pociągu nie ma!!!

Nie ma ?

http://rozklad-pkp.pl/tra...329.1260821059&

Ale poza tym, pośpiech do/z Trójmiasta ostał się jeden, bilety na PR-y droższe. Ogólnie kaszana.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
_Maja_ 

Wysłany: Pon 14 Gru, 2009 21:55   

Czy ktoś wie o której jeżdżą rano pociągi do Gdańska? W internecie jest 7.01 i 7.23, a na tych rozkładach jazdy, które rozdają na dworcu jest o 7.05....
Może ktoś dziś nimi jechał i wie jak stoją sprawy?
 
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 14 Gru, 2009 22:41   

_Maja_ napisał/a:
Może ktoś dziś nimi jechał

Dzisiaj jechałem o godzinie 7:05.
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 14 Gru, 2009 23:23   

Zlikwidowali też strefowe bilety 8-godzinne. :evil: Do bani z takim wychodzeniem naprzeciw oczekiwaniom pasażerów :bag: :nook: :evil:
 
 
 
gacek 

Wysłany: Czw 17 Gru, 2009 17:43   

ja mogę dodać, że przejazd na trasie Malbork - Tczew kosztuje już 5,00 zł (wcześniej 4,50 zł) i tak coś niefajnie się zrobiło..

Pociągi jeżdżą według rozkładu (przynajmniej te którymi ostatnio miałem "przyjemność" jechać)

do bani taka polityka.. :nook: :nook: :nook:
 
 
sebekMBL 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 19:31   rozkład 2010/2011

Czy macie państwo informacje na temat rozkładu 2010/2011? Czy do Gdańska przybędzie nowych połączeń?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 20:27   Re: rozkład 2010/2011

sebekMBL napisał/a:
Czy macie państwo informacje na temat rozkładu 2010/2011? Czy do Gdańska przybędzie nowych połączeń?


http://new.rozklad-pkp.pl/

25 połączeń na dobę, z tego 10 TLK, 2 EIC, eldorado to to nie jest.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:03   

Przez te remonty rozkład zmieniają średnio co 3 miesiące... Za kilkanaście dni wejdzie nowy i zapewne będzie on także krótkoterminowy.

Mam nadzieję, że ten najbliższy z linku Storma ulegnie jeszcze modyfikacji bo pomiędzy 15.30 a 17.00 nie ma żadnego pociągu PR do Malborka. Jest tylko TLK. Tak więc znów ludzie jeżdżący do pracy do Gdańska zostali brzydko mówiąc wydymani. Teraz pociągiem o 16.11 wraca z Gdańska kilkaset osób z Malborka i okolic. Jeśli nic się nie zmieni to będą musieli się przerzucić na "Tanie" Linie Kolejowe. :roll:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:34   

Weź nic nie mów. Miałam nadzieję, że rozkład zmieni się z niedawno wprowadzonego, niekorzystnego dla mnie, ale widzę, że utrzymali tę wyjątkowo wredną godzinę odjazdu. Gdyby puścili go 10 min później, nie musiałabym pętać się po Elblągu przez godzinę bez sensu i to po robocie :roll: Że nie wspomnę o braku dojazdu rano...
_________________
.............................................
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:35   

Czy jest możliwe uruchomienie trasy do NDG?
Wg. rozkładu jazdy tak, na dodatek codziennie

http://new.rozklad-pkp.pl...429.1291322383&
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Czw 02 Gru, 2010 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sebekMBL 

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010 12:48   

Kolega mieszkający w Kościerzynie, pisał do mnie, że mają uruchomić połączenie Kościerzyna - Gdynia - Gdańsk - Malbork. Ciekawa relacja, ale nie wiem ile w tym prawdy i czy ten pociąg byłby całotygodniowy czy wekendowy. Fajnie, jakby taki skład jeżdził, najlepiej rano z Malborka, wracając wieczorem z Kościerzyny.
Na stronie PKP Przewozy Regionalne, wciąż nie ma nowego rozkładu.
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010 21:40   

Tu rozkład w formie tabeli.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
sebekMBL 

Wysłany: Nie 05 Gru, 2010 08:59   

PKP IC zwiększa ilość połączeń Trójmiasto - Malbork - Warszawa, pojawią nowe pociągi EIC i TLK oraz Inter Regio spółki PR. Ciekawostka, to część pociągów do Warszawy pojedzie zmienioną trasą, od Iławy przez Kowalewo Pom, Toruń, Włocławek, Kutno, Sochaczew.
Nowe połączenia to min:
godz. 8.51 TLK, do Przemyśla przez Działdowo, Ciechanów, Warszawa
godz. 10.19 Inter Regio, do Warszawy przez Iławę, Toruń, Kutno, Sochaczew, Warszawę Centr.
godz. 14.11 TLK , do Lublina przez Iławę, Toruń, Kutno, Warszawę Centr
godz. 19.23 TLK do Krakowa przez Iławę, Toruń, Kutno, Warszawę Cen(piątek, niedziela)

Nowe połączenia ExpresIC:
9.54 EIC do Krakowa"Heweliusz"
13.56 EIC do Bielska B"Klimczok", przez Warszawę, Katowice
 
 
sebekMBL 

Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 11:34   

Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 12:57   

sebekMBL napisał/a:
Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.
Chyba pytanie nie pod tym adresem, proponuję zapytac kompetentną osobę:
PKP S.A. - kontakt dla mediów
Łukasz Kurpiewski Rzecznik Prasowy Grupy PKP
tel. (22) 47-49-016, fax (22) 47-49-102, e-mail: l.kurpiewski@pkp.pl, rzecznik@pkp.pl
Ostatnio zmieniony przez argus Nie 12 Gru, 2010 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 18:20   

sebekMBL napisał/a:
Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.


Zdaje się, że Malbork jest min. węzłem komunikacyjnym i pociągi z Iławy są skomunikowane z tymi do Gdańska. Przynajmniej ten, którym rano jeżdżę do pracy. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 18:32   

A tory miedzy Malborkiem, a Tczewem są tylko dwa...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 18:45   

Zresztą, jeśli chodzi o połączenia to przeważyła tu chyba ekonomia i ilość pasażerów.
Do dzisiaj pociąg z Iławy przyjeżdżał np. o 5.44, a o 5.47 był już pociąg relacji Elbląg - Gdynia. Bez sensu byłoby puszczać dwa pociągi w tym samy kierunku w niewielkim odstępie czasu. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 21:17   

argus napisał/a:
sebekMBL napisał/a:
Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.
Chyba pytanie nie pod tym adresem, proponuję zapytac kompetentną osobę:
PKP S.A. - kontakt dla mediów
Łukasz Kurpiewski Rzecznik Prasowy Grupy PKP
tel. (22) 47-49-016, fax (22) 47-49-102, e-mail: l.kurpiewski@pkp.pl, rzecznik@pkp.pl

Pociągi osobowe uruchamiane są przez spółkę Przewozy Regionalne, która do grupy PKP nie należy, więc pan Kurpiewski nie jest właściwym adresatem pytania.
Tak gwoli ścisłości, gdyby ktoś chciał dzwonić czy maila pisać.
Swoją drogą, to czasy przejazdu na Malbork-Gdańsk są całkiem niezłe. Jeden EIC 0:39, TLK-i 40 kilka minut, sporo osobówek poniżej godziny. Oby tylko korekt nie było.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 07:57   

vonplauen napisał/a:
Oby tylko korekt nie było.
Za progiem czyha REMONT
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 11:09   

StormChaser napisał/a:
vonplauen napisał/a:
Oby tylko korekt nie było.
Za progiem czyha REMONT


Korekty będą bo sam rozkład jest tylko do 9 stycznia ważny, tak bynajmniej jest na rozpisce na stacji.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pon 13 Gru, 2010 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 20:31   

Bardziej mi tu chodziło o korekty z przyczyn "bezpieczeństwa", "technicznych" itp. wymyślanych przez PLK, aby tylko jezdzić jak najwolniej. Było tak przy poprzednim rozkładzie, który po opublikowaniu też wydawał się niezły, a po szybkim skorektowaniu już taki niezły nie był.
LCS-ów Malbork i Gdańsk przed wiosną nie zaczną i dobrze byłoby choć do tego czasu pojeździć w przyzwoitych czasach.
A co do modernizacji odcinka gdańskiego, to najprawdopodobniej w jej trakcie pociągi od Pruszcza będą kursować przez Olszynkę ze zmianą kierunku jazdy.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
sebekMBL 

Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 16:54   

Kolega do mnie pisał, że niemal codziennie jadąc z pracy z Gdańska do Malborka, pociąg zatrzymuje przed Tczewem i stoi nawet 5-10min, potem wjeżdża na perony i znów stoi, a w Malborku okazuje się, że jest planowo lub niewielkie opóznienie, co przy wcześniejszych postojach, świadczy, że do Tczewa przed czasem przyjeżdża. Czy rozkłady jazdy nie są przesadnie rozciągnięte? Może, PR powinny skorygować czasy i pociąg znacznie szybciej dojedzie do Malborka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group