Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy rozkład jazdy pociągów
Autor Wiadomość
sebekMBL 

Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 11:34   

Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 12:57   

sebekMBL napisał/a:
Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.
Chyba pytanie nie pod tym adresem, proponuję zapytac kompetentną osobę:
PKP S.A. - kontakt dla mediów
Łukasz Kurpiewski Rzecznik Prasowy Grupy PKP
tel. (22) 47-49-016, fax (22) 47-49-102, e-mail: l.kurpiewski@pkp.pl, rzecznik@pkp.pl
Ostatnio zmieniony przez argus Nie 12 Gru, 2010 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 18:20   

sebekMBL napisał/a:
Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.


Zdaje się, że Malbork jest min. węzłem komunikacyjnym i pociągi z Iławy są skomunikowane z tymi do Gdańska. Przynajmniej ten, którym rano jeżdżę do pracy. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 18:32   

A tory miedzy Malborkiem, a Tczewem są tylko dwa...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 18:45   

Zresztą, jeśli chodzi o połączenia to przeważyła tu chyba ekonomia i ilość pasażerów.
Do dzisiaj pociąg z Iławy przyjeżdżał np. o 5.44, a o 5.47 był już pociąg relacji Elbląg - Gdynia. Bez sensu byłoby puszczać dwa pociągi w tym samy kierunku w niewielkim odstępie czasu. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 21:17   

argus napisał/a:
sebekMBL napisał/a:
Dlaczego pociągi osobowe Iława - Malbork, nie dojeżdżają np.do Tczewa czy Gdyni, przynajmniej do Tczewa a tam zawsze więcej skomunikowań w stronę Trójmiasta lub Bydgoszczy.
Chyba pytanie nie pod tym adresem, proponuję zapytac kompetentną osobę:
PKP S.A. - kontakt dla mediów
Łukasz Kurpiewski Rzecznik Prasowy Grupy PKP
tel. (22) 47-49-016, fax (22) 47-49-102, e-mail: l.kurpiewski@pkp.pl, rzecznik@pkp.pl

Pociągi osobowe uruchamiane są przez spółkę Przewozy Regionalne, która do grupy PKP nie należy, więc pan Kurpiewski nie jest właściwym adresatem pytania.
Tak gwoli ścisłości, gdyby ktoś chciał dzwonić czy maila pisać.
Swoją drogą, to czasy przejazdu na Malbork-Gdańsk są całkiem niezłe. Jeden EIC 0:39, TLK-i 40 kilka minut, sporo osobówek poniżej godziny. Oby tylko korekt nie było.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 07:57   

vonplauen napisał/a:
Oby tylko korekt nie było.
Za progiem czyha REMONT
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 11:09   

StormChaser napisał/a:
vonplauen napisał/a:
Oby tylko korekt nie było.
Za progiem czyha REMONT


Korekty będą bo sam rozkład jest tylko do 9 stycznia ważny, tak bynajmniej jest na rozpisce na stacji.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pon 13 Gru, 2010 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 20:31   

Bardziej mi tu chodziło o korekty z przyczyn "bezpieczeństwa", "technicznych" itp. wymyślanych przez PLK, aby tylko jezdzić jak najwolniej. Było tak przy poprzednim rozkładzie, który po opublikowaniu też wydawał się niezły, a po szybkim skorektowaniu już taki niezły nie był.
LCS-ów Malbork i Gdańsk przed wiosną nie zaczną i dobrze byłoby choć do tego czasu pojeździć w przyzwoitych czasach.
A co do modernizacji odcinka gdańskiego, to najprawdopodobniej w jej trakcie pociągi od Pruszcza będą kursować przez Olszynkę ze zmianą kierunku jazdy.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
sebekMBL 

Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 16:54   

Kolega do mnie pisał, że niemal codziennie jadąc z pracy z Gdańska do Malborka, pociąg zatrzymuje przed Tczewem i stoi nawet 5-10min, potem wjeżdża na perony i znów stoi, a w Malborku okazuje się, że jest planowo lub niewielkie opóznienie, co przy wcześniejszych postojach, świadczy, że do Tczewa przed czasem przyjeżdża. Czy rozkłady jazdy nie są przesadnie rozciągnięte? Może, PR powinny skorygować czasy i pociąg znacznie szybciej dojedzie do Malborka.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 19:17   

W poniedziałek jechałem do Sopotu, pociąg przyjechał na stacje o 15:11 a odjazd był o 15:26 ;-) Niepotrzebnie stoi tyle czasu ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Sro 15 Gru, 2010 19:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 19:29   

MrKłosik napisał/a:
Niepotrzebnie stoi tyle czasu
Raczej nie laikom decydować czy potrzebnie, czy nie zwłaszcza podczas ciągłych niemalże prac na torach i nie całkowicie działających wszystkich urządzeniach. Osobiście wolę te 15 minut w pociągu na peronie niż w pociągu wbitym czołowo w drugi. Szymankowo - Tczew to chyba wciąż jeden tor zdaje się.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 21:36   

StormChaser napisał/a:
Szymankowo - Tczew to chyba wciąż jeden tor zdaje się.

Tego drugiego to już naprawdę niewiele do zrobienia, krótki odcinek przed mostem. Ale przy obecnych warunkach atmosferycznych to w sumie nie wiadomo ile to potrwa.
Ten jeden tor jest mocno uciążliwy przy opóźnieniach od strony Tczewa. Niezależnie jak duże jest to opóźnienie, na przysłowiowy mur-beton postój w Szymankowie dla jadących od strony Malborka. Bo bendziem przepuszczać. I nie ważne, że ten odcinek da się w kilkanaście minut przejechać. Jak "trzeba" to 20, 30, 40 minut się bez sensu czeka.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 21:43   

Jeden z naszych forumowych kolegów ma swój wkład w układanie rozkładu jazdy.
Po tym jak mi opowiedział ile rzeczy jest do zgrania przez ten remont to nie ma co się dziwić, że tu i tam pociągi stoją. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 21:54   

Ale ja nie jestem w stanie ogarnąć, jak pociąg jadący planowo od strony Malborka, czeka w tym Szymankowie 40 minut (mnie się zdarzyło 42 stać), żeby przepuścić spóźniony skład od strony Tczewa, sam przez to nabiera opóźnienia, skoro spokojnie mógłby tym jednym torem do Tczewa podjechać i spokojnie gdzieś dalej się z tym spóźnionym wyminąć. No chyba, że jest jakieś ku temu jakaś przesłanka, nie wiem, ale na zdrowy rozsądek wydaje się to absurdalne.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 21:58   

Kolejarze może wiedzą, ja nie. Wiem jedno, wolę postać niż potem poleżeć i być bohaterem newsów dnia.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:00   

vonplauen napisał/a:
No chyba, że jest jakieś ku temu jakaś przesłanka


Bezpieczeństwo?
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:05   

vonplauen napisał/a:
Ale ja nie jestem w stanie ogarnąć, jak pociąg jadący planowo od strony Malborka, czeka w tym Szymankowie 40 minut (mnie się zdarzyło 42 stać), żeby przepuścić spóźniony skład od strony Tczewa, sam przez to nabiera opóźnienia, skoro spokojnie mógłby tym jednym torem do Tczewa podjechać i spokojnie gdzieś dalej się z tym spóźnionym wyminąć. No chyba, że jest jakieś ku temu jakaś przesłanka, nie wiem, ale na zdrowy rozsądek wydaje się to absurdalne.


Też się nad tym zastanawiałem. Wydaje mis się, że w momencie kiedy jakiś pociąg ma opóźnienie (niekoniecznie z Tczewa do Malborka) to robi się mętlik i kombinują jak resztę jednostek przepuszczać. Dla mnie mogłyby jechać jeden za drugim, ale może mają jakieś procedury i ograniczenia czasowe. ;-)

Do niedawna miałem to w nosie bo mi się smacznie spało rano, ale teraz jestem w pracy na przysłowiowy "styk" i w końcu kierownictwo się wkurzy.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:06   

Mytoon napisał/a:
jestem w pracy na przysłowiowy "styk"


Najważniejsze by się nie spóźnić ;-)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:07   

Dziś pociąg planowo odjeżdżający z Elbląga o 16:42, zrobił to około 17:30 :evil:
_________________
.............................................
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:11   

Larina napisał/a:
vonplauen napisał/a:
No chyba, że jest jakieś ku temu jakaś przesłanka


Bezpieczeństwo?

A możesz rozwinąć myśl?
Z Szymankowa do Tczewa jedzie się max 20 minut. Jeżeli tor jest wolny przez 40 minut, to ja na chłopski rozum nie widzę powodów, żeby te 40 minut stać.
Jak napisałem wcześniej, może jakiś powód tego jest, jeśli ktoś posiada wiedzę w tym temacie, to bardzo chętnie się dowiem, ale takie napisanie "bezpieczeństwo?" do tematu nic nie wnosi.
Mytoon napisał/a:
vonplauen napisał/a:
Ale ja nie jestem w stanie ogarnąć, jak pociąg jadący planowo od strony Malborka, czeka w tym Szymankowie 40 minut (mnie się zdarzyło 42 stać), żeby przepuścić spóźniony skład od strony Tczewa, sam przez to nabiera opóźnienia, skoro spokojnie mógłby tym jednym torem do Tczewa podjechać i spokojnie gdzieś dalej się z tym spóźnionym wyminąć. No chyba, że jest jakieś ku temu jakaś przesłanka, nie wiem, ale na zdrowy rozsądek wydaje się to absurdalne.


Też się nad tym zastanawiałem. Wydaje mis się, że w momencie kiedy jakiś pociąg ma opóźnienie (niekoniecznie z Tczewa do Malborka) to robi się mętlik i kombinują jak resztę jednostek przepuszczać. Dla mnie mogłyby jechać jeden za drugim, ale może mają jakieś procedury i ograniczenia czasowe. ;-)

To może kolega od rozkładu będzie wiedział :->
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:13   

vonplauen napisał/a:
Z Szymankowa do Tczewa jedzie się max 20 minut. Jeżeli tor jest wolny przez 40 minut, to ja na chłopski rozum nie widzę powodów, żeby te 40 minut stać.


A jest możliwość sprawdzenie gdzie dany pociąg się znajduje? Może nie wiedza tego i dlatego pociąg czeka na drugi by nie zderzyć się na trasie.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:14   

Larina napisał/a:
Mytoon napisał/a:
jestem w pracy na przysłowiowy "styk"


Najważniejsze by się nie spóźnić ;-)


Jak szefostwo przyciśnie to będę jeździł o 5.26 do Gdańska i godzinkę poświęcę na zwiedzanie okolic dworca. Mówi się trudno.

Jak zaczynałem pracę w 98 roku to jedynym pociągiem, którym można było dojechać do Gdańska do pracy na 6.00 był pospieszny o 2.30 (chyba). To była jazda...

Teraz pociągów rano jest więcej, ale "przewozy Regionalne" i tak zapewniają rozrywkę, np. w postaci jednego składu na tłum ludzi.
Hitem są "snajperzy" potrafiący z daleka określić ilość składów i wtedy na hasło "jest jeden" rusza tłum jak w tym gagu kabaretu Ani Mru Mru o otwarciu marketu. Na początku biegną na środek peronu pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego, za nimi księgowe, kasjerka z EMPiKu i panie z ZUSu. Tuż za nimi stoczniowcy... Bajka. :mrgreen:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:15   

Mytoon napisał/a:
Hitem są "snajperzy" potrafiący z daleka określić ilość składów i wtedy na hasło "jest jeden" rusza tłum jak w tym gagu kabaretu Ani Mru Mru o otwarciu marketu. Na początku biegną na środek peronu pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego, za nimi księgowe, kasjerka z EMPiKu i panie z ZUSu. Tuż za nimi stoczniowcy... Bajka. :mrgreen:


:hahaha: :hahaha: :hahaha: dobre :mrgreen:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:19   

Larina napisał/a:
vonplauen napisał/a:
Z Szymankowa do Tczewa jedzie się max 20 minut. Jeżeli tor jest wolny przez 40 minut, to ja na chłopski rozum nie widzę powodów, żeby te 40 minut stać.


A jest możliwość sprawdzenie gdzie dany pociąg się znajduje? Może nie wiedza tego i dlatego pociąg czeka na drugi by nie zderzyć się na trasie.

A jak myślisz, skąd panie od ogłaszania komunikatów na dworcach wiedzą, o ile pociąg będzie opóźniony?
Tak "na oko" mówią?
Wiesz, załoga pociągu ma kontakt z załogą na lądzie.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:22   

vonplauen napisał/a:
A jak myślisz, skąd panie od ogłaszania komunikatów na dworcach wiedzą, o ile pociąg będzie opóźniony?


Tak wiem, ale skoro pociąg czeka na drugi w takim a nie innym miejscu to jest jakieś racjonalne wytłumaczenie i dla mnie jest ono "bezpieczeństwo". Jak dla mnie wnosi ono wiele do tematu.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:23   

vonplauen napisał/a:
Wiesz, załoga pociągu ma kontakt z załogą na lądzie.


I może dlatego, że jest to kontakt radiowa jest swego rodzaju asekuracja, aby odstępy miedzy pociągami były większe (choć nie tyle, ile wymieniałeś).
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:23   

Mytoon napisał/a:
I może dlatego, że jest to kontakt radiowa jest swego rodzaju asekuracja, aby odstępy miedzy pociągami były większe


Amen
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:45   

Jeśli tak, to jest to mocna nadasekuracja.
Podobnie z resztą jak z dopuszczaniem przez PLK prędkości maksymalnej na poszczególnych odcinkach.
Po co szybciej, skoro można wolniej.
Ale niech będzie ten amen.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 22:51   

vonplauen napisał/a:
Jeśli tak, to jest to mocna nadasekuracja.
Podobnie z resztą jak z dopuszczaniem przez PLK prędkości maksymalnej na poszczególnych odcinkach.
Po co szybciej, skoro można wolniej.
Ale niech będzie ten amen.


E tam amen ;-)Teść mojej siostry jest maszynistą i z ciekawości spytam o te procedury.
Faktycznie zwykły człowiek siedzący w pociągu może się zdziwić kiedy stoi tyle na stacji.

;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group