Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tannenberg - denkmal
Autor Wiadomość
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 21:33   

Oczywiscie wykluczyc sie nie da. Jakosc lezy i kwiczy. Nie jestem w stanie zidentyfikowac mundurow przez te pikseloze. Szkoda. Nie ma co inwestowac w ciemno.
Jednak trzy szczegoly moga sugerowac inny czas powstania. Pierwszy to brak jakiejkolwiek flagi z Swastyka. Drugi to ksztalt terenu. Gdyby jakosc byla lepsza mundury i sztandary rozwialy by w mig watpliwosci, a tak moge tylko zgadywac. Trzeci, niedaleko od sztandaru uchwycono pruskiego oficera w szubie. Ten detal jest zdecydowanie nie z Trzeciej Rzeszy.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
Ostatnio zmieniony przez MP44 Sro 31 Gru, 2008 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 22:16   

ja tam ślepy jestem, ale pierwszy jeździec na koniu w lewym dolnym rogu ma ewidentnie pickelhaubę na głowie - to chyba dużo wyjaśnia? ;-)

detal.jpg
Plik ściągnięto 18237 raz(y) 10,7 KB

_________________

 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 23:02   

wspomnialem o tym post wyzej.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 23:50   

MP44 napisał/a:
wspomnialem o tym post wyzej.


hmm... to źle Cię zrozumiałem:
Cytat:

Szuba - obszerne okrycie wierzchnie używane na obszarze Rzeczpospolitej w okresie od XV do XVII wieku.

_________________

 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 14:39   

Tak czy inaczej skoro nie tylko ja ale i kolega Hagedorn widzi to samo. to zdjecie jest minimum 15 starsze. Druga sprawa ktora mi przyszla do glowy to maskowanie helmu tego oficera. To weszlo w uzycie chyba juz podczas pierwszej wojny swiatowej i zaniklo w momencie rezygnacji z szub, czyli przed 1918 rokiem. To chyba tyle w temacie powiazania tego zdjecia z Tannenberg Nationaldenkmal.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 15:22   

z allegro

516510455.jpg
Plik ściągnięto 18269 raz(y) 67,52 KB

 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 18:05   

To zdjecie pochodzi z ceremoni otwarcia Mauzoleum. Stad wszyscy na tym zdjeciu sa w uniformach z czasow pierwszej wojny swiatowej oraz maja wylacznie Kaiserowskie sztandary. Tak czy inaczej nadal nie jest to pogrzeb Feldmarszalka. Tenze wciaz zywy maszeruje w centrum fotki. :mrgreen:
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
Ostatnio zmieniony przez MP44 Czw 01 Sty, 2009 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 11:45   

Na allegro znalazłem interesujące i tajemnicze widokówki związane z tematem, projekt stadionu i rzeźba, której chyba nie było.

stadion.JPG
Plik ściągnięto 18235 raz(y) 33,61 KB

rzezba.JPG
Plik ściągnięto 18235 raz(y) 29,95 KB

 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 17:31   

Wooow alez projekt. Stadion musial by miec wielkosc wymagana na dziesiejsze Mistrzostwa. Szkoda, ze nie wykonano tego, bylby jak znalazl na nablizsze Euro.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2009 10:11   

Jakiś tajemniczy denkmal z Tannenbergu z książki Ostpreussen = Prusy Wschodnie, album sprzed 1945
wystawionej na Allegro na http://www.allegro.pl/ite...przed_1945.html
napisy powiększone w celu odszyfrowania
pferde - pomnika dla konia ?

denkmal.JPG
Plik ściągnięto 18206 raz(y) 13,88 KB

Ostatnio zmieniony przez Milek Pią 09 Sty, 2009 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009 10:14   

"... poleglym koniom"
_________________

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2009 10:29   

Hagedorn napisał/a:
"... poleglym koniom"

Myślałem, że tylko w starożytności konie chowano po królewsku
 
 
meickel 

Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009 10:33   

To nie jest pochówek, tylko pomnik ku pamięci. Bardzo to sympatyczne ze strony wojaków, że pamiętali. Nie takie wyjątkowe jednak, są pomniki i pochówki końskie w dawnych Prusach.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Sty, 2009 19:40   

Trzy fotografie lotnicze denkmala z ALLEGRO . Na jednej widać bieżnię, ale za to nie widać pomników z lwami. Dzisiejszy teren jest tak odmieniony, że nawet trudno odnieść się do tych fotografii. Widoczne jest oczko wodne, może te które mijałem latem. Teraz tu jest istna dżungla , chwasty i krzewy .

stębark31.JPG
Plik ściągnięto 20137 raz(y) 60,7 KB

stębark2.JPG
Plik ściągnięto 20137 raz(y) 62,29 KB

stębark.JPG
Plik ściągnięto 20137 raz(y) 63,7 KB

 
 
carol_20 

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 17:27   

Witam! Mam pytanie bo czytam od 2 dni to forum i czegoś nie rozumiem. Jest tu mapka na ktorej zaznaczone jest miejsce gdzie była twierdza Tannenberg i jest to teren pomiedzy ul.22lipca w olsztynku a trasa nr7 , zas z tego co wiem i z tego co wyczytalam na temacie o Grunwaldzie- Tannenberg to obecnie Stębark a przeciez Stębark znajduje sie zupelnie gdzie inndziej niz ul.22 lipca...Prosze o wyjasnienie
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 17:51   

carol_20 napisał/a:
Witam! Mam pytanie bo czytam od 2 dni to forum i czegoś nie rozumiem. Jest tu mapka na ktorej zaznaczone jest miejsce gdzie była twierdza Tannenberg i jest to teren pomiedzy ul.22lipca w olsztynku a trasa nr7 , zas z tego co wiem i z tego co wyczytalam na temacie o Grunwaldzie- Tannenberg to obecnie Stębark a przeciez Stębark znajduje sie zupelnie gdzie inndziej niz ul.22 lipca...Prosze o wyjasnienie

Wyjaśnienie nazwy tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Tannenberg-Denkmal
a po drugie to jest pomnik, mauzoleum, a nie twierdza, a nazwę wyjaśnia powyższy link
 
 
carol_20 

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 15:59   

Dziekuje za odpowiedz :) przepraszam za to określenie, jakos tak mi sie wdarło bo zawsze jak na to patrze to mi sie kojarzy właśnie z jakąś twierdzą :)
 
 
Kösternitz 
Mistrz


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009 23:41   

Znalezione na Ebay-u

tanenberg.jpg
Plik ściągnięto 20050 raz(y) 54,72 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009 15:23   

Poległym koniom z Allegro

bez tytułu.JPG
Plik ściągnięto 330 raz(y) 80,71 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Paź, 2009 16:43   

Bardzo ładna fotka jednego z lwów, po wojnie jeden zaginął, drugi stoi na rynku w Olsztynku, szkoda, że napis nieczytelny
Allegro

lew 1914.JPG
Plik ściągnięto 363 raz(y) 123,34 KB

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 30 Paź, 2009 10:23   

Wernersdorf napisał/a:
Poległym koniom z Allegro

i jeszcze jedno, rzadko spotykane ujęcie - także z Allegro:

pomnik koni.jpeg
Plik ściągnięto 238 raz(y) 134,75 KB

_________________

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 12:16   

fotohistoria, rok ok. 1948. można zauważyć, że mimo zniszczeń przez armię niemiecką wygląda całkiem przyzwoicie

3226_29.jpg
Plik ściągnięto 237 raz(y) 138,96 KB

3226_28.jpg
Plik ściągnięto 230 raz(y) 127,68 KB

3226_27.jpg
Plik ściągnięto 216 raz(y) 140,62 KB

3226_26.jpg
Plik ściągnięto 228 raz(y) 143,25 KB

3226_25.jpg
Plik ściągnięto 221 raz(y) 132,41 KB

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 14:34   

eh. gdyby to przetrwało ...
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 15:03   

Laskowski napisał/a:
eh. gdyby to przetrwało ...


To...? Była już meeega dyskusja na temat przetrwania tego pomnika... lepiej nie zaczynajmy znowu.
_________________
.............................................
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 15:23   

Linka napisał/a:
Była już meeega dyskusja na temat przetrwania tego pomnika... lepiej nie zaczynajmy znowu.
Pamiętna dyskusja po której połowa populacji forumowej poszła na odstrzał. To były ciekawe czasy , aż łezka się kręci na samo wspomnienie. :hihi: :hahaha: :mrgreen: Faktycznie lepiej nie zaczynajmy od nowa. :peace:

Przepraszam za :ot:
 
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 17:37   

Kuglow napisał/a:
Linka napisał/a:
Była już meeega dyskusja na temat przetrwania tego pomnika... lepiej nie zaczynajmy znowu.
Pamiętna dyskusja po której połowa populacji forumowej poszła na odstrzał. To były ciekawe czasy , aż łezka się kręci na samo wspomnienie. :hihi: :hahaha: :mrgreen: Faktycznie lepiej nie zaczynajmy od nowa. :peace:

Przepraszam za :ot:


pamiętam, pamiętam, eh ... , dzisiaj spokój i cisza na forum ale jednak czegoś brakuje ... :roll:
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 18:54   

Te ruiny i ich późniejsze rozebranie nasuwa analogię np. do kolei wąskotorowej na Żuławach, najpierw się niszczy, potem zastanawia nad odbudową w celach turystycznych. Trzeba wziąć pod uwagę, że powojenna ludność miejscowa i osadnicza potrzebowała materiałów na odbudowę swoich mieszkań, wiele zabytków miejskich wywieziono do W-wy itd.
Jedna sprawa jest ciekawa o czym pisałem wiele stron wcześniej.
Dlaczego mieszkańcy Królikowa twierdzą, że denkmal zniszczyli Rosjanie, skoro wszystkie źródła podają Niemców. Czy to ma związek z antypatią do Rosjan, może ludność autochtoniczna rozpuściła te pogłoski, a może było inaczej ?
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009 19:09   

Milek45 napisał/a:
Te ruiny i ich późniejsze rozebranie nasuwa analogię np. do kolei wąskotorowej na Żuławach, najpierw się niszczy, potem zastanawia nad odbudową w celach turystycznych.


Nie widzę analogii i wiesz, o czym piszę, bo było to wałkowane w burzliwej dyskusji, po której poleciały głowy :-> To jednak zupełnie inna para kaloszy. Wąskotorówka to rzecz pozbawiona ideologii i zupełnie pożyteczna 8-) nie wszystko należy przeliczać na turystów i pieniądze, bo nie zawsze idzie to w parze z interesem, że tak powiem, państwowym :roll:
_________________
.............................................
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 11:37   

Linka napisał/a:
Milek45 napisał/a:
Te ruiny i ich późniejsze rozebranie nasuwa analogię np. do kolei wąskotorowej na Żuławach, najpierw się niszczy, potem zastanawia nad odbudową w celach turystycznych.


Nie widzę analogii i wiesz, o czym piszę, bo było to wałkowane w burzliwej dyskusji, po której poleciały głowy :-> To jednak zupełnie inna para kaloszy. Wąskotorówka to rzecz pozbawiona ideologii i zupełnie pożyteczna 8-) nie wszystko należy przeliczać na turystów i pieniądze, bo nie zawsze idzie to w parze z interesem, że tak powiem, państwowym :roll:

Żeby zakończyć bo "głowy mogą poleciec" nie uchwyciłaś sensu mojej wypowiedzi, tu nie tylko chodzi o kolej, tak samo jest z domami podcieniowymi, dworkami w ruinie itp. Jesteśmy narodem nękanym od stuleci i biednym, nikt nie szuka dobra społecznego tylko własne i stąd brak na renowacje, remonty, rozbiórki tego co zostało, dewastacje cmentarzy itp.
Przepraszam za :ot:
 
 
dzikson4 
dzikson4

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 22:38   

Kilka fotek






 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group