Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Antonin - samotny grób
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2008 21:21   Antonin - samotny grób

Antonin - samotny grób

Czy ktoś zna historię tego miejsca?

Antonin.jpg
Plik ściągnięto 9272 raz(y) 229,18 KB

 
 
kongo 

Wysłany: Wto 30 Gru, 2008 22:44   

Temat byl na forum Riesenburg, bo sa różne wersje najwięcej wie Lena.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 20:00   

W temacie na forum Riesnunburg nie ma nic o tym grobie, tylko takie info

Cytat:
Antonin
Sonnenwalde
Utworzony w 1862 r. – wydzielony jako folwark z dóbr spikorskich. Stanowił część Górowych. Jako samodzielny majątek istnieje od 1885 r. Istniał tu pałacyk, niestety zburzony oraz park. Pozostałości do dziś. Zagadkę stanowi grób w pobliskim parku.


http://www.riesenburg.com...ghlight=antonin
 
 
Lena 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 20:52   

Kolega Kongo ma rację. Mam parę informacji na temat tego grobu. Nawet jakieś zdjęcia się znajdą.
Grób ma swoją historię. osoba, która znała dokładnie historie tego grobu zmarła parę lat temu i do dnia śmierci nie chciała ujawnić żadnych informacji. Widocznie miała swoje powody.
Grób, jeżeli nie okaże się w końcu pusty, bo istnieje i taka możliwość,jest prawdopodobnie mogiłą kuriera przewożącego żołd dla żołnierzy. Zabity przez swoich i pochowany w parku. Wcześniej ludność okoliczna przekazywała sobie informację, że grób to mogiła żołnierza niemieckiego.
Ja znam bardziej teraźniejszą historię grobu. Został on uporządkowany przez okoliczne dzieciaki. Potem następne pokolenia, ze tak powiem, dzieciaków porządkowały go. dbały o jego wygląd. Krzyż stanowi "podarunek" jednego z mieszkańców Antonina. Wcześniejsze były w opłakanym stanie. Drewniane, bez żadnego zabezpieczenia. Po prostu zostały zjedzone przez korniki. Dzisiejszy wygląd grobu to moja działalność. I raczej nie ma co się doszukiwać w jego kształcie jakiś znaczeń. Grób jest uformowany przeze mnie. Ziemia jest tam świeżo nawieziona. Ze starego wyglądu niewiele zostało. Starałam się ocalić co się da.
Na starym forum Riesenburg było wiele informacji na ten temat. Forum niestety przepadło. Z tego co pamiętam jeden z użytkowników sugerował, że w Rodowie małym żyje osoba, która również zna historię tego grobu. Niestety fakty były na tyle sprzeczne, ze nie udało mi się dotrzeć do tej osoby. Na nowym forum Riesenburg tematu grobu nikt nie podjął. Spróbujcie. Może Wam się uda.
Zdjęcia robione z komórki, wiec jakość słaba. :ops:

DSC00007.JPG
Plik ściągnięto 9202 raz(y) 11,99 KB

DSC00006.JPG
Plik ściągnięto 9202 raz(y) 12,14 KB

DSC00005.JPG
Plik ściągnięto 9202 raz(y) 12,91 KB

DSC00004.JPG
Plik ściągnięto 9202 raz(y) 12,43 KB

DSC00003.JPG
Plik ściągnięto 9202 raz(y) 36,86 KB

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 21:11   

Dziękuje Leno :ok:
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 21:34   

Leno, jesteś wielka!
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 21:40   

To ja tylko dodam kameralne zdjęcie zrobione z ulicy

antonin.jpg
Plik ściągnięto 9183 raz(y) 187,26 KB

 
 
Lena 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 20:12   

Widzę, że zdjęcia jak najbardziej aktualne. A ja się nie raz głowiłam kto tam grób odwiedza. :mrgreen: Tak trzymać. :ok:
 
 
VOO1 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009 16:57   

Heh kiedy dojeżdżałem do pracy w Sztumie z Iławy również zapalałem tam świeczkę ;)
Koleżanka z Rodowa mówiła mi ,iż leży tam albo niemiecki szwej albo ktoś z cywili rozjechanych przez ruskich jak gnali na Malbork ... jeśli to i szwejo to mógł pochodzić z dyw Herman Goering, która wycofywala sie na Malbork oraz robłla w tych rejonach czystki rasowe /elementy tej dyw szkoliły sie w Grudziądzu .. szkoda że nie mam dostepu do Dziennika Błatyckiego, tam było pare wspomnień z rejonu Sztum /Malbork min o przestępstwach popełnianych czy to przez ruskich czy faszystów. Któraś z rodzin ma nawet pamiątkę w postaci armbandy geringów .. co jednoznacznie stwierdza ich zbrodnie w tym rejonie ...
pozdr V
_________________
PreludeTeamPoland
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group