Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Kępki - Bielnik Drugi
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Westpreuße

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 18:11   Kępki - Bielnik Drugi

Dzień dobry,
Ponieważ w róznych źródłach różnie piszą, a ja nie mam jak pojechać zobaczyć... Mam pytanie, czy przeprawa przez Nogat miedzy Kępkami i Bielnikiem Drugim, to jest prom, most zwodzony, most pontonowy? Jaka jest dostępność tej przeprawy dla samochodów osobowych?
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.
 
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 18:18   Re: Kępki - Bielnik Drugi

Zoppoter napisał/a:
Dzień dobry,
Ponieważ w róznych źródłach różnie piszą, a ja nie mam jak pojechać zobaczyć... Mam pytanie, czy przeprawa przez Nogat miedzy Kępkami i Bielnikiem Drugim, to jest prom, most zwodzony, most pontonowy? Jaka jest dostępność tej przeprawy dla samochodów osobowych?

Tu http://www.portel.pl/artykul.php3?i=17914&ns=0 jest co nie co.
 
 
Zoppoter 
Westpreuße

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 18:28   

Aaa, dzęki.... Most jest całkiem świeży, to chyba rozumiem, czemu raz słyszę o moście a innym razem o promie...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 20:22   

To ten most, koło którego można znaleźć części samochodów... bowiem wyjazd (jadąc do Elbląga) jest pod kątem prostym. Ktoś z niezmiernym "wyczuciem" go projektował, no i przy sposobności uniemożliwił żegługę. Most jest bowiem ... stały :evil:
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 00:05   

Taaaaa... genialnie opracowana konstrukcja razem z drogami dojazdowymi, współczuję mieszkańcom, czasami tam jeżdżę...
 
 
bols
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 00:37   

Ale też jest druga, dobra strona medalu, skręcając z Kępek w stronę Jazowej wszyscy mają odświeżone bramy i płoty tą samą farbą co most :lol:
Ostatnio zmieniony przez bols Nie 14 Gru, 2008 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zoppoter 
Westpreuße

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 10:24   

Gdańszczanka napisał/a:
To ten most, koło którego można znaleźć części samochodów... bowiem wyjazd (jadąc do Elbląga) jest pod kątem prostym. Ktoś z niezmiernym "wyczuciem" go projektował

Widziałem zdjęcie z góry zrobione, mnie to wygląda na obszar zabudowany, więc tam chyba i tak jest ograniczenie prędkości...? I jakieś znaki ostrzegawcze o zakręcie? Nie znam tego miejsca, ale o przebiegu drogi zwykle decydują warunki terenowe, a czasem też własnościowe, więc może inaczej nie dało rady?

Gdańszczanka napisał/a:
no i przy sposobności uniemożliwił żegługę. Most jest bowiem ... stały :evil:

Jest niższy od innych stałych mostów na Nogacie?
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 11:17   

Zoppoter napisał/a:
jest ograniczenie prędkości


Przecież na pewno wiesz - jak to wygląda, zwłaszcza jak jeżdżą TIR-y....

a co do reszty - tak jest niższy, i jak słyszalam - kiedy go budowali - "I tak na Żuławach nic się nie dzieje, a żegluga śródlądowa tu nie istnieje".

:-/

a teraz - w obliczu reaktywowania szlaków wodnych aż się prosi, żeby pod tym mostem "umieścić" projektanta jako ozdobnik. Kiedy pływałam po dostępnych wodach - z przedstawicielami brytyjskiego magazynu Waterways - az mlaskali z radości nad pięknem miejsc, jednocześnie kręcąc głowami nad niegospodarnością i niezagospodarowaniem pozostałych ...
:-(
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 11:19   

Gdańszczanka napisał/a:
jak to wygląda, zwłaszcza jak jeżdżą TIR-y...


Standard, ludziom pękają budynki od drgań, no ale...
 
 
Zoppoter 
Westpreuße

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 11:31   

Po drodze powiatowej 40-tonowe ciągniki z naczepami czyli tzw. "Tiry"...? Tam jest jakiś magazyn albo firma, do której jeżdżą? Ten most ma aż taką nośność?

I jaki tam jest prześwit, a jaki powinien być? Z tego co wiem, to śródlądowe statki nie są zbyt wysokie właśnie z powodu mostów, a jachty maja składane maszty...? Trochę mówię i pytam "po omacku", bo słabo się znam na żegludze śródlądowej, troche lepiej na transporcie drogowym.

Pytanie o most zadałem z punktu widzenia samochodu osobowego, bo myślę o wytyczeniu tamtędy trasy rajdu pojazdów zabytkowych...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 11:44   

Zoppoter napisał/a:
trasy rajdu pojazdów zabytkowych


to - jak najbardziej :-)

a co do TIRów - to most ten pojawił się kiedy remontowano 7-kę. stąd cały ruch skierowany został właśnie tam. Aż cud, że wszyscy to przeżyliśmy...
Co do rajdów, to skoro mój garbaty to przeżył - to Twoje cudo także :mrgreen: (a propos garbaty dożył dni ostatnich :cry: )

wracając do trasy rajdów - to serdecznie polecam Kępiny Małe. Prom na parę (3?) samochodów, klimat jak na końcu czy na początku świata. Po drugiej stronie - kawałek dalej pomniczek postawiony więźniom Stutthof, którzy budowali wały właśnie tam. Warto sie na chwilkę zatrzymać i zadumać... A poza tym dosłownie obłędny widok na Wysoczyznę Elbląską. Aż się nie chce odjeżdżać. Niemniej jednak - powrót do tzw. cywilizacji - to droga z Elbląga do Kadyn - tzw. dołem, czyli nad Zalewem. Ale to osobna historia ;-)
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
Zoppoter 
Westpreuße

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 12:00   

Gdańszczanka napisał/a:
a co do TIRów - to most ten pojawił się kiedy remontowano 7-kę. stąd cały ruch skierowany został właśnie tam. Aż cud, że wszyscy to przeżyliśmy...

Aaa. objazd. No faktycznie kierowcy mi mówili jakieś 2 lata temu, ze jest objazd Jazowej. Ale żaden nie marudził, że źle się tam jedzie. Rozumiem jednak, że to było tymczasowe i droga jednak nie jest uczęszczana przez ciężarówki...?

Gdańszczanka napisał/a:
Co do rajdów, to skoro mój garbaty to przeżył - to Twoje cudo także :mrgreen: (a propos garbaty dożył dni ostatnich :cry: )

To rajdy turystyczne, na orientację, w normalnym ruchu i przy zachowaniu przepisów drogowych. Czyli tak jak normalna jazda turystyczna samochodem osobowym. Jest to super zabawa pod warunkiem unikania dróg głównych, tranzytowych, ekspresowych itp.

Gdańszczanka napisał/a:
wracając do trasy rajdów - to serdecznie polecam Kępiny Małe. Prom na parę (3?) samochodów, klimat jak na końcu czy na początku świata.

Niestety, taki prom pod Gniewem stał się we wrześniu 2006 przyczyną niepowodzenia organizacyjnego i wielu pretensji rajdowców. Jak w rajdzie uczestniczy 40 samochodów, to taki prom powoduje wielogodzinne opóźnienia. Jeśli prom w trasie rajdu, to co najmniej taki jak na Przekopie Wisły, albo na Martwej Wiśle.

Gdańszczanka napisał/a:
A poza tym dosłownie obłędny widok na Wysoczyznę Elbląską. Aż się nie chce odjeżdżać. Niemniej jednak - powrót do tzw. cywilizacji - to droga z Elbląga do Kadyn - tzw. dołem, czyli nad Zalewem. Ale to osobna historia ;-)

Tam też mam plan poprowadzenia trasy i most w Kępkach jest mi potrzebny jako połączenie Żuław z Wysoczyzną z pominięciem wielkomiejskiego ruchu w Elblągu i gęstego i szybkiego ruchu ciężarowego na "siódemce". Drugi most, który muszę użyć jest w Nowakowie, bodajże pontonowy...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.
Ostatnio zmieniony przez Zoppoter Nie 14 Gru, 2008 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 12:05   

Zoppoter napisał/a:
Niestety, taki prom pod Gniewem stał się we wrześniu 2006 przyczyną niepowodzenia organizacyjnego i wielu pretensji rajdowców. Jak w rajdzie uczestniczy 40 samochodów, to taki prom powoduje wielogodzinne opóźnienia. Jeśli prom w trasie rajdu, to co najmniej taki jak na Przekopie Wisły, albo na Martwej Wiśle.



No... to jest problem, w momencie, gdy liczy się jednak czas... zdecydowanie w takim razie Kępki, mimo wszystkich zastrzeżeń. Objazd trasy - z uwzględnieniem tego co napisałeś z pewnością najlepiej - teraz zimą. Widok lepszy bo nie ma liści na drzewach. No i nie jest tak tłoczno na drogach...
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
Zoppoter 
Westpreuße

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 12:08   

Z objazdem poczekam do wiosny, rajd ma być we wrześniu :)

Może w międzyczasie jeszcze coś gdzieś zbudują ;)
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group