Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy nagrywane w Malborku
Autor Wiadomość
czasnasen1 

Wysłany: Pon 19 Lut, 2007 22:15   Filmy nagrywane w Malborku

Filmy nagrywane w Malborku

Każdy z nas napewno obejrzał chociaż jeden z wymienionych filmów (seriali)....ale czy każdy wie, że nakręcono je w Malborku :?: :idea:

Krzyżacy - film fabularny, rok produkcji i premiery 1960, reżyseria Aleksander Ford.
Malbork – film dokumentalny, rok produkcji 1962, reżyseria Jan Riesser.
Pan Samochodzik i templariusze – serial TV, rok produkcji 1971, premiera 1972, reżyseria Hubert Drapella.
Znak Orła – serial TV, rok produkcji 1977, premiera 1978, reżyseria Hubert Drapella.
Królowa Bona – serial TV, rok produkcji 1980, premiera 1982, reżyseria Janusz Majewski.
Przyłbice i kaptury – serial TV, rok produkcji 1985, premiera 1986, reżyseria Marek Pietrak.
Malbork – film dokumentalny, rok produkcji 1987, reżyseria Czesław Duraj, Stanisław Kostrzewa.
Król Olch – film wojenny, rok produkcji 1996, reżyseria Volker Schlöndorff.
Sztos – film sensacyjny, rok produkcji i premiery 1997, reżyseria Olaf Lubaszenko.
Wiedźmin – film przygodowy i serial tv, okres zdjęciowy 2000-2001, premiera: film 2001, serial tv 2002, reżyseria Marek Brodzki.

luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007 09:41   

Jak byłem w przedszkolu, to tata zabierał mnie na zamek, gdzie był kierownikiem budowy kawiarni Piwniczka. Pamiętam, że podglądałem A. Śląską dziwnie ubraną chodzącą po krużgankach.

Co do Króla Olch, to według mojej siostry jej koledzy z ogólniaka (o aryjskim wyglądzie) inkasowali niezłe dniówki, jako statyści :)

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007 17:58   

luanda napisał/a:
jej koledzy z ogólniaka (o aryjskim wyglądzie)

to chyba z każdej szkoły brali aryjczyków :) z mojego technikum też

DunkelWald
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007 13:16   

luanda napisał/a:
Co do Króla Olch, to według mojej siostry jej koledzy z ogólniaka (o aryjskim wyglądzie) inkasowali niezłe dniówki, jako statyści :)

Kurczę, nie były aż takie wielkie... można było się potem "zrelaksować" z kumplami choćby w Baszcie ;-) , ale krocie to nie były.

Azaziz napisał/a:
to chyba z każdej szkoły brali aryjczyków :) z mojego technikum też

Pewnie chodzilismy do tego samego. Statystów brali chyba ze wszystkich malborskich szkół, a nawet z ulicy :mrgreen: U mnie w klasie znalazło się kilku takich "aktorów" - jedni ścinali, lub podcinali włosy, aby się wbić na plan, inni chodzili tam z czystej ciekawości ;-)

jsulek 

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 13:42   

+ ostatnie "Pan Twardowski" i "Bitwa o Biblię".Z tego ostatniego można obejrzeć fotki z planu zdjęciowego na stronie zamku w wydarzeniach archiwalnych
Ostatnio zmieniony przez jsulek Pią 17 Sie, 2007 13:46, w całości zmieniany 2 razy  

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 20:24   

Jak o filmach to Król Olch. Kilka zdjęć z kręcenia filmu.

Image-01.jpg
Zdjęcie z filmu
Plik ściągnięto 11071 raz(y) 58,67 KB

Image-03.jpg
Przed akcją - próba
Plik ściągnięto 11071 raz(y) 63,68 KB

Image-04.jpg
Akcja filmowa
Plik ściągnięto 11071 raz(y) 48,46 KB

Image-02.jpg
John Malkowitch na zamku w Malborku
Plik ściągnięto 11071 raz(y) 44,23 KB

sylwia76 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 09:44   

Czy na pewno "Król Olch" był kręcony w 1996roku, mnie się wydaje, że troche szybciej czy czasem nie 1994 lub 1995?

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 09:55   

sylwia76 napisał/a:
Czy na pewno "Król Olch" był kręcony w 1996roku, mnie się wydaje, że troche szybciej czy czasem nie 1994 lub 1995?

Film "Król Olch" był kręcony w 1996 roku, tu masz stronę o filmie http://www.filmweb.pl/Kr%...ie,Film,id=5004

sylwia76 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 09:59   

No właśnie szperałam sama po necie i faktycznie wszędzie pojawia się 1996 rok, ale pamietam jak kolega z liceum przeżywał spokanie z Malkovicem, a liceum skonczyłam w 1995 roku... ech ta pamięć zawodna :)

sylwia76 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 10:01   

No tak, ale na tej samej stronce podają, że Król Olch: data premiery: 1996-10-18 (Polska) , 1996-09-12 (Świat), czyli musieli zdjęcia kręcić wcześniej.

Odpowiedz do tematu