Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Morąg - Towarzystwo Miłośników Ziemi Morąskiej
Autor Wiadomość
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 18:36   Morąg - Towarzystwo Miłośników Ziemi Morąskiej

Hehe u mnie to kilkanaście wsi, młyny, lasy i dwa pałace. :) I to bez tej Ukrainy wszystko u nas PGR zrobili. :-P
Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogłyby być organizacje pozarządowe (jeśli chodzi o rewitalizację), mają więcej możliwości zdobywania funduszy niż osoby prywatne, no i zawsze łatwiej niż w pojedynkę.
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
Ostatnio zmieniony przez Hagedorn Sro 08 Lip, 2009 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 20:19   

Pomysl jak najbardziej sluszny, tylko ma dwie istotne wady: ludzie musza rzeczywiscie cos chciec zrobic i to sami z siebie. To naprawde ciezki temat. Druga rownie istotna: lokalni kacykowie taka organizacje oleja, jezeli lobbing na jej rzecz bedzie malo lub zupelnie nie przekonujacy. Gdyby taka organizacja byla, poradzila by sobie z wspomnianymi zagadnieniami to oczywiscie sukces bylby kwestia czasu. Sam probowalem kilka razy z podobnymi mi pasjonatami. Zawsze rozchodzilo sie po kosciach.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
mazur222 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 20:31   

No to włącz się do dyskusji na temat powołania Towarzystwa Przyjaciół Ziemii Morąskiej.
Właśnie chodzi o to aby nie być taką bezsilną osobą prywatną.
Dyskusja toczy się na SercuMazur ale jak na razie pomiędzy dwiema osobami.
Sprawa nie jest jednak łatwa. My tu panie indywidualiści i żadnych tam partii zakładać nie chcemy.
 
 
firyza 


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 21:52   odp dla Mazura 222

"Sprawa nie jest jednak łatwa. My tu panie indywidualiści i żadnych tam partii zakładać nie chcemy"
Może trochę Off Topic, ale korci mnie, żeby odpowiedzieć.Założenie org pozarządowej to żaden trudny temat. Trzeba skrzyknąć parunastu zapaleńców, napisać porządny, pojemny statut, wymyśleć ramy działalności, zarejestrować się w KRS i wsio. Problemem jest utrzymać to wszystko po miesiącach i latach; gdy np pojawią się nieprzewidziane trudności /a się pojawią, np. ze zmianą lokalnej władzy.../ albo gdy dochodzi do głosu zbyt wybujałe ego członków. Członkowie wyjeżdzają, wykruszają się a organizacja ma trwać jak opoka. I to jest dopiero większy problem. TMZM czyli Towarzystwo Miłośników Ziemi Morąskiej już od dawna powinno istnieć! Część członków może być korespondencyjna w dobie internetu ale trzon - miejscowy ( tzw aktyw /nie mylić z daawnymi czasami/).
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 00:00   

Ja bym optowal raczej za ogolna organizacja obejmujaca teren Prus w calosci. Nadmierna regionalizacja nie sprzyja rozwojowi organizacji, dodatkowo utrudnia przekonanie do niej ludzi ze wszystkich szczebli.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 09:46   

Nie ma czegoś podobnego już? Szukałeś? Są już różne takie grupy, np. "Pro Memoria" zajmująca się zamkami na terenie Warmii i Mazur. To o czym piszesz to bardzo duża impreza obliczona na lata, parędziesiąt osób i pracę 12 godzin na dobę non-stop, a wyniki się widzi po paru latach. Musiałbyś długo kompletować ekipę i to przez sieć, bo tu trzeba działać bardzo intensywnie, mało kto czas ma na to (też kwestia zorganizowania się i podziału obowiązków).
Natomiast nie zgodzę się, że takie grupki regionalne są "słabe", zwykle mają dużą wiedzę o regionie i pojęcie co jest tam ciekawego a co nie (czasem co do drzewa :-) ) - "fachowiec" z zewnątrz nie będzie miał o tym pojęcia, a władze samorządowe często składają się z ludzi, którzy nie interesują się tym. Jeśli się ich przekona, że ochrona zabytków leży w ich interesie, np. na przykładach, i przyjdzie z gotowymi rozwiązaniami, to może być szansa na współpracę. Ostatnio coś takiego widziałam w małej miejscowości pod Częstochową. :-)
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
MP44 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 14:50   

To wyglada nieco inaczje w Warszawie czy Krakowie, a realia w Prusach sa inne. Warto o tym pamietac. Uwazam, ze grupylokalne sa najistotniejszym spoiwem dla organizacji ponadregionalnych. Nie mniej nawet najprezniejsza ekipa regionalna nie zastapi duzej dobrej organizacji. Z reszta jedno drugiego nie wyklucza.
_________________
Ich bin ein Preusse, kennst Du meinen Farben?
Ostatnio zmieniony przez MP44 Pon 05 Sty, 2009 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 17:12   

MP44 napisał/a:
To wyglada nieco inaczje w Warszawie czy Krakowie
To znaczy jak wygląda? :hihi:
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 17:48   

Zaśmiecacie temat,który podam dla przypomnienia "Morąg - "Villa Bowien" - "Kormoran".Może idzcie z tym na freestyle albo na privach się katujcie :ot: :nook:
 
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 22:25   

To wydzielcie plis bo faktycznie dyskusja nam jeździ na boki. :)
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2009 19:53   

firyza napisał/a:
Trzeba skrzyknąć parunastu zapaleńców, napisać porządny, pojemny statut, wymyśleć ramy działalności, zarejestrować się w KRS i wsio. Problemem jest utrzymać to wszystko po miesiącach i latach; gdy np pojawią się nieprzewidziane trudności /a się pojawią, np. ze zmianą lokalnej władzy.../ albo gdy dochodzi do głosu zbyt wybujałe ego członków. Członkowie wyjeżdzają, wykruszają się a organizacja ma trwać jak opoka. I to jest dopiero większy problem.


Dokładnie, samo sedno problemu
 
 
mazur222 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009 02:08   

Wszystkie drogi mogą prowadzić do celu.
Myślę, że trzeba zaciekawić ideą stworzenia towarzystwa ludzi wpływowych, zasłużonych dla Morąga i okolic lub należących do morąskich elit.
Nie, oni nie będą robili czarnej, organizacyjnej roboty ale ich poparcie ma znaczenie psychologiczne dla szereszej społeczności.
Mieszkam daleko od Morąga i nie mogę brać bezpośredniego udziału w tworzeniu fizycznego towarzystwa
ale obrałem inną drogę.
Nasza Klasa wiadomo, większość to dzieciarnia bijąca rekordy w liczbie znajomych.
Jest jednak sporo ludzi, którzy nie są w powyższej kategorii.
NK umożliwia dotarcie do wielu morążan. Jestem na początku drogi i wcale nie jestem przekonany, że projekt wypali. Jak na razie ludzie nie zabierają głosu na forum portalu ale zaczynają np przysyłać zdjęcia.
Może z biegiem czasu zaczną dyskutowań o towarzystwie przyjaciół czyteż miłośników, o potrzebie powstania takiego i o tym jak to zrobić. W każdym razie wielu morążan i mieszkańców okolic jest świadoma, że takie plany są.
Profil w NK nazywa się Przyjaciele Morąga.
 
 
svolo 

Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 23:27   

I coś się jednak ruszyło :)
 
 
EJWILCZEWSCY 
EJWILCZEWSCY

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010 14:54   

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie w Morągu była ulica Stalina?
_________________
Wilczewski
 
 
Ewingi 
Ewingi

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010 16:10   

W sprawie nazw ulic Morąga polecam wątek Nazewnictwo ulic Morąga na http://www.sercemazur.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group