Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Remont dworca kolejowego w Malborku
Autor Wiadomość
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011 15:48   

Kiosk już jest w miejscu gdzie niegdyś Pan Szymula miał księgarenkę. A póki nie ma ławek nie ma też stałych mieszkańców-bywalców dworca...
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011 16:20   

Item napisał/a:
nie ma też stałych mieszkańców-bywalców dworca...


już nie długo YT :mrgreen:

a tak na poważnie to mam nadzieje że nagłośnienie też poprawili i nie będzie już kobiety z kartoflami w ustach i szklanki po herbacie :-P
_________________

 
 
Oskare3 

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011 17:00   

Ja po wczorajszym pobycie na dworcu mam wrażenie, że zapowiedzi są teraz czytane przez automat, ale mogę się mylić.
 
 
piotr_mk 

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 13:53   

Może ktoś jest w temacie:
1. Czy dworzec jest zamykany na noc (odjazd ostatniego pociągu o 23:56, odjazd pierwszego pociągu o 3:51, warto żeby dworzec był zamknięty od 24:00 do 3:30).
2. Czy brak zapowiedzi pociągów w holu dworca to jakaś chwilowa wczorajsza usterka czy tak było od otwarcia dworca. Wczoraj byłem chwilę na dworcu i zapowiedzi były słyszane tylko na peronach.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 16:44   

piotr_mk napisał/a:
1. Czy dworzec jest zamykany na noc (odjazd ostatniego pociągu o 23:56, odjazd pierwszego pociągu o 3:51, warto żeby dworzec był zamknięty od 24:00 do 3:30).

Tak, od 24 lub 1 do 3 rano :) Na drzwiach jest nawet informacja ;)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 20:02   

MrKłosik napisał/a:
piotr_mk napisał/a:
1. Czy dworzec jest zamykany na noc (odjazd ostatniego pociągu o 23:56, odjazd pierwszego pociągu o 3:51, warto żeby dworzec był zamknięty od 24:00 do 3:30).

Tak, od 24 lub 1 do 3 rano :) Na drzwiach jest nawet informacja ;)
Żeby bezdomnych nie budzić :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 12:27   

StormChaser napisał/a:
MrKłosik napisał/a:
piotr_mk napisał/a:
1. Czy dworzec jest zamykany na noc (odjazd ostatniego pociągu o 23:56, odjazd pierwszego pociągu o 3:51, warto żeby dworzec był zamknięty od 24:00 do 3:30).

Tak, od 24 lub 1 do 3 rano :) Na drzwiach jest nawet informacja ;)
Żeby bezdomnych nie budzić :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Raczej aby kasjerki i obsługa dworca mogła sobie spokojnie pospać i nikt im w tym czasie nie przeszkadzał.
Zamykanie dworca - totalna głupota. Pasażerowie przyjeżdżający ostatnim pociągiem i czekający na przesiadkę- ranny pociąg mają zapewne wynająć pokój na kilka godzin w nowym hotelu dworcowym. Dobrze wymyślili z tym hotelem.
A jeśli chodzi o bezdomnych to gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. Też śpią...
 
 
piotr_mk 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 13:48   

bogdan napisał/a:

Raczej aby kasjerki i obsługa dworca mogła sobie spokojnie pospać i nikt im w tym czasie nie przeszkadzał.
Zamykanie dworca - totalna głupota. Pasażerowie przyjeżdżający ostatnim pociągiem i czekający na przesiadkę- ranny pociąg mają zapewne wynająć pokój na kilka godzin w nowym hotelu dworcowym. Dobrze wymyślili z tym hotelem.
A jeśli chodzi o bezdomnych to gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. Też śpią...

Ze strony PR i IC wynika, że kasy są otwarte od 5 do 21, więc kasjerki śpią raczej w domach. ;-)
Gdańsk Główny też jest zamknięty (od 1 do 3), więc Malbork nie jest tu jakimś wyjątkiem. Pokaż mi tych pasażerów, co przez noc czekają na ranny pociąg. ;-)
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 20:18   

Dworzec ma nowa maskotkę do oglądania, która stoi w poczekalni dworcowej(brak zdjęcia bo człowiek się śpieszy na PR) :mrgreen:
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 21:49   

Mówisz i masz. W walizie otwory, w których można czytać tekst o dworcu.
Pojawiły się też siedzenia, choć dość mało ich, jak na razie.

P1100001.JPG
Plik ściągnięto 16526 raz(y) 83,78 KB

P1100005.JPG
Plik ściągnięto 16526 raz(y) 70,92 KB

_________________
.............................................
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 22:13   

Super pomysł. :ok:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
mac28 


Wysłany: Sro 11 Sty, 2012 19:31   

wow ale super.taki dworcowy kingsajz :ok: :-D
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012 20:55   

Znając życie i pomysły młodzieży, zaraz znajdzie się jakiś "artysta", który pomaluje walizę swoimi gryzmołami :roll:
_________________
.............................................
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012 21:10   

Linka napisał/a:
Znając życie i pomysły młodzieży, zaraz znajdzie się jakiś "artysta", który pomaluje walizę swoimi gryzmołami :roll:


Linka, są kamery no i ochroniarz ;-) . Coś takiego już stało na innych dworcach (w innym kształcie) m.in. w Gdyni (z tego co pamiętam) ;-)
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012 23:05   

To jest walizka na miarę naszych możliwości!!!

Nie jestem pewny, czy rozumiem wizję i przesłanie..
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 19:27   

Walizka będzie u nas czasowo. Podobno zwiedziła już sporo dworców w Polsce. Następnym punktem będzie prawdopodobnie odnowiony dworzec Gdynia Główna. Ostatecznie ma zostać ustawiona na jakimś dworcu na stałe, ale podobno to tajemnica. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 16 Mar, 2012 17:16   

Zaczyna być "swojsko"

20120316_151747.JPG
Plik ściągnięto 20443 raz(y) 96,21 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 17 Mar, 2012 19:55   

StormChaser napisał/a:
Zaczyna być "swojsko"

Dźwi sie ziepsiuli? :-(
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 21:42   

Są na gwarancji to chyba naprawią. Bardziej niepokoją mnie pojawiające się białe liszaje na cegłach od strony peronu.
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 22:00   

Kumak56 napisał/a:
Są na gwarancji to chyba naprawią. Bardziej niepokoją mnie pojawiające się białe liszaje na cegłach od strony peronu.


Wysala się?
Czy masz foto - wrzuć.
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 19 Mar, 2012 21:07   

Niestety foto nie mam, chodzę bez aparatu. Wracając z pracy często obserwuję obiekt, zawsze coś się zauważy. Ostatnio zauważyłem brak klamki w drzwiach byłej kasy bagażowej i zastanawiam się czy ją zdjęto celowo czy to kolekcjonerzy "złomiarze" podprowadzili.
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Pon 19 Mar, 2012 21:11   

Kumak56 napisał/a:
Niestety foto nie mam, chodzę bez aparatu. Wracając z pracy często obserwuję obiekt, zawsze coś się zauważy. Ostatnio zauważyłem brak klamki w drzwiach byłej kasy bagażowej i zastanawiam się czy ją zdjęto celowo czy to kolekcjonerzy "złomiarze" podprowadzili.


Kumak, jak obserwujesz to zobacz czy dobrze przetłumaczyli z polskiego na angielski wszelkie napisy na dworcu (jeżeli takie są), czasami zdarzają się literówki ;-) Jeżeli możesz ;-)
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pon 19 Mar, 2012 23:53   

Kumak56 napisał/a:
czy to kolekcjonerzy "złomiarze" podprowadzili

... najprawdopodobniej ... tak to w życiu bywa ;(
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Janusz 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 11:45   

Białe liszaje pojawiają się kiedy za wcześnie kładziona jest fuga . Woda z kleju nie zdążyła odparować i zapewne fugowali bo czas gonił. Gdzieś ta wilgoć musi odparować . Tak to już jest na naszych budowach ...
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 22:35   

To co jest przedstawione na ostatnim zdjęciu, to efekt wypływających fekalii z przepełnionego szamba, które znajduje się ok. 50 metrów powyżej tego miejsca.
Zresztą od dawna w tym miejscu niemiłosiernie śmierdzi, bo ktoś ma w nosie opróżnianie tego szamba.
Ostatnio zmieniony przez argus Sob 24 Mar, 2012 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 25 Mar, 2012 14:56   

http://www.rynek-kolejowy...iel_zaplaci.htm

"Fuszerka na dworcu w Malborku? Ubezpieczyciel zapłaci"
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 25 Mar, 2012 15:32   

Taki finał był do przewidzenia. Jakby pokuszono się o wykonanie wiernych replik oryginalnych zawiasów, to do takiej fuszerki by nie doszło. Oryginały były masywne i ciekawej konstrukcji. Drzwi zamykały się samoczynnie na skutek ciężaru, bez urządzenia zamykającego. W latach 90-tych, na prośbę ówczesnego naczelnika stacji, w wagonowni ( w Dziale Konstrukcyjno-Doświadczalnym) wykonano kilka wiernych kopii.
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 18:54   

A wiecie kto przyczynił się do uszkodzenia drzwi? - pewien (ładnie mówiąc) kloszard ;-) . Straż go wyprowadzałą, a on nie mógł zmieścić się w drzwi i niechcący skrzydło z zawiasów wyrwał. Ale jutro firma przyjeżdża i reperuje. Trochę to potrwa, bo drzwi do Nidzicy (bodajże) pojadą, bo stamtąd firma remontująca je była :-P .
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 21:09   

Poprzednie drzwi przetrwały zawieruchę wojenną i jeszcze służyły 66 lat. Przy tak dużej wrażliwości obecnych na tzw.kloszardów, wróżę firmie z Nidzicy stałe zajęcie :hihi:
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 22:10   

kolekcjoner napisał/a:
Trochę to potrwa, bo drzwi do Nidzicy (bodajże) pojadą


Jeżeli przewoźnikiem będzie PKP, to rzeczywiście podróż może długo potrwać...
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group